Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] bagażnik dachowy - czy to wypada?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] bagażnik dachowy - czy to wypada?
Autor Wiadomość
jar_son 



Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 28
Skąd: Kraków



  Wysłany: Czw Sie 21, 2008 22:21   [R75] bagażnik dachowy - czy to wypada?

Witam!
Wprawdzie wakacje już prawie minęły ale własnie teraz chciałbym sobie kupić bagażnik dachowy do R75 (sedan) celem wożenia dwóch rowerów! I w związku z tym mam pytanie do wszystkich forumowiczów czy to wypada wozić cokolwiek na dachu takiej limuzyny? :smile: Rozglądalem się intensywnie ostatnio ale na żadnym z widzianych R75 nie stwiedziłem nic na dachu! Może ktoś dysponuje fotkami jak takie ustrojstwo wygląda na dachu R75!
Pozdrawiam wszytkich
jarek
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Sie 21, 2008 22:21   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Pią Sie 22, 2008 06:03   

A czemu nie - to mimo wszystko auto jak kazde inne i niestety ma swoje ograniczenia. Możesz nie wozić ich na dochu...o ile znajdziesz inne miejsce do tego. Ja nie wnikam, kupuje bagaznik i jade.
 
 
Konix 



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 473
Skąd: Katowice



Wysłany: Pią Sie 22, 2008 06:46   

Po co bagażnik na dach ? 2 rowery do normalnego się zmieszczą.
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Pią Sie 22, 2008 09:27   

Może lepiej bagażnik roWerowy zakładany na hak (o ile go masz) ??

IMHO - R75 z bagażnikiem na dachu 'tak sobie' będzie wyglądał :( , ale jak nie ma wyjścia .....
 
 
kufel 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Cze 2007
Posty: 8
Skąd: Lublin



Wysłany: Pią Sie 22, 2008 11:30   

nie bagażnik rowerowy a "trumna", nie wygladało źle, troche szumiał ale za to duzo się mieści :)
 
 
 
jar_son 



Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 28
Skąd: Kraków



Wysłany: Pią Sie 22, 2008 22:03   

Konix napisał/a:
Po co bagażnik na dach ? 2 rowery do normalnego się zmieszczą.


Dwa rowery bez problemu (tzn. po zdjęciu kół) wchodziły do starej, poczciwej fieścianki :smile: Tutaj taki numer nie przejdzie, trzeba by dodatkowo składać kierownice, a poza tym gdzie miejsce na pozostały bagaż? :smile:

[ Dodano: Pią Sie 22, 2008 22:06 ]
Thrillco napisał/a:
A czemu nie - to mimo wszystko auto jak kazde inne i niestety ma swoje ograniczenia. Możesz nie wozić ich na dochu...o ile znajdziesz inne miejsce do tego. Ja nie wnikam, kupuje bagaznik i jade.


Ja też nie mam wyjścia, musze kupić bo inaczej uschnę z tęsknoty za rowerem :wink:

[ Dodano: Pią Sie 22, 2008 22:08 ]
Paul napisał/a:
Może lepiej bagażnik roWerowy zakładany na hak (o ile go masz) ??

IMHO - R75 z bagażnikiem na dachu 'tak sobie' będzie wyglądał :( , ale jak nie ma wyjścia .....


Niestety nie mam haka :cry: , więc pozostaje dach - mówi się trudno :wink:

[ Dodano: Pią Sie 22, 2008 22:13 ]
kufel napisał/a:
nie bagażnik rowerowy a "trumna", nie wygladało źle, troche szumiał ale za to duzo się mieści :)


dzieki za fotki - ale i bez tego wiem, że "trumna" na dachu wygląda zawsze bardziej estetycznie od rowerów :smile:
a przy okazji spytam jaki masz bagażnik bazowy na dachu ??
 
 
kamil_luczak 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 567
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sob Sie 23, 2008 00:00   

Parokrotnie widzialem boxy na BMW 7 czy A8, moj ojciec w mondeo ST220 tez boxa wozil, wiec czemu w R75 mialoby nie wypadac?:> Poza tym chyba nie jedziesz z tym na wybor naj naj samochodu gdzies tam, tylko na wakacje.
Ostatnio zmieniony przez kamil_luczak Nie Sie 24, 2008 13:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Sob Sie 23, 2008 01:33   

Z bagaznikow dachowych do sedana tzn.relingow to bardzo podobaja mi sie fabryczne montowane w R75 ale zadko mozna spotkac na aukcjach.Teraz jeden jest na niemieckim ebay ale platnosc tylko przelewem a moj znajomy niemiec nieststy na wakacjach w...PL :)
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
tom214Si
[Usunięty]






Wysłany: Sob Sie 23, 2008 02:30   

IMHO do R75 każdy dodatek może tylko popsuć prezencję ;)
Ale życie jest życiem i parę razy do roku można chyba zrobić z hrabiego osiolka ;)
No i na pewno bagażnik i roWery powinny być na odpowiednim poziomie estetycznym :wink:
PS. ZTCP to producent przewidział nawet dodatkowy bagażnik na klapę sedana, oczywiście w chromie :cool: Fotki są gdzieś w galeriach na stronie roverki.pl
You must see it: http://www.roverki.pl/mod...0&orderby=dateD
:cool:
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Sob Sie 23, 2008 05:29   

tom214Si ten na tylna klape to jest jakis magnetyczny??Dachowy to wiem ze pod tymi 4 zaslepkami sa gwinty i w UK juz widzialem nawet takie relingi jak do kombi tyle ze krutsze troche do sedana.Nawet to ladnie wygladalo a pokryc to tym chromem do plastikow i w ogole by sie prezentowalo.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
xtek 



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 25 Cze 2005
Posty: 920
Skąd: Kraków



Wysłany: Sob Sie 23, 2008 09:03   

jar_son napisał/a:
Niestety nie mam haka , więc pozostaje dach - mówi się trudno


Niekoniecznie. Sa bagazniki na klape nawet jak nie masz haka.
koszt to ok. 300zl w przypadku Thule.

http://www.thule.com/Thul...e____28510.aspx

http://allegro.pl/item421...przes_free.html
 
 
tom214Si
[Usunięty]






Wysłany: Sob Sie 23, 2008 17:18   

Zukowaty napisał/a:
tom214Si ten na tylna klape to jest jakis magnetyczny??

a skądże mnie to wiedzieć? :wink:
na własne oczy też tego nie widziałem, ale może gdzieś na szrotach czy w necie by się dało to znaleźć i zanabyć :wink:
 
 
jar_son 



Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 28
Skąd: Kraków



Wysłany: Sob Sie 23, 2008 20:32   

tom214Si napisał/a:
Ale życie jest życiem i parę razy do roku można chyba zrobić z hrabiego osiolka

co prawda to prawda :wink: a poza tym moja żona dostała ataku śmiechu przeczytawszyo możliwości zrobienia z hrabiego osiołka :grin:

[ Dodano: Sob Sie 23, 2008 20:39 ]
Kamil Luczak napisał/a:
Paro krotnie widzialem boxy na BMW 7 czy A8, moj ojciec w mondeo ST220 tez boxa wozil, wiec czemu w R75 mialoby nie wypadac?:> Poza tym chyba nie jedziesz z tym na wybor naj naj samochodu gdzies tam, tylko na wakacje.


ja nie mam zbytnich oporów przed zamontowaniem bagażnika na R75 - skoro muszę przewieźć rowery nie mam wyjścia :smile: ale co mi szkodzi zasięgnąć opinii szanownych forumowiczów znających się na rzeczy, zawsze przecież mogą podpowiedzieć jakieś fajne rozwiązanie jak np. możliwość zakupu oryginalnych relingów do sedana :smile: pzdr

[ Dodano: Sob Sie 23, 2008 20:45 ]
Zukowaty napisał/a:
Z bagaznikow dachowych do sedana tzn.relingow to bardzo podobaja mi sie fabryczne montowane w R75 ale zadko mozna spotkac na aukcjach.Teraz jeden jest na niemieckim ebay ale platnosc tylko przelewem a moj znajomy niemiec nieststy na wakacjach w...PL :)


ciekawa sprawa, nie wiedziałem, że w ogóle coś takiego można dostać !! :smile: ale trochę za dużo zachodu, gdyby w kraju ktoś sprzedawał to co innego :smile: dzięki za info i pzdr

[ Dodano: Sob Sie 23, 2008 20:48 ]
Zukowaty napisał/a:
pokryc to tym chromem do plastikow i w ogole by sie prezentowalo

zamontuję aluminiowy to będzie prawie jak chromowany :wink:

[ Dodano: Sob Sie 23, 2008 21:00 ]
xtek napisał/a:
Niekoniecznie. Sa bagazniki na klape nawet jak nie masz haka.
koszt to ok. 300zl w przypadku Thule.

Wiem, wiem ale takie mi się po prostu nie podobają :smile: Poza tym przy takich bagażnikach jest chyba problem z widocznością świateł i tablicy rejestracyjnej. Ale nawet jeśli nie ma to jak na mój gust mimo wszystko bardziej pasuje dachowy (oczywiście mogę się mylić :wink: ) :grin: pzdr
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Nie Sie 24, 2008 12:23   

jar_son napisał/a:
Zukowaty napisał/a:
Z bagaznikow dachowych do sedana tzn.relingow to bardzo podobaja mi sie fabryczne montowane w R75 ale zadko mozna spotkac na aukcjach.Teraz jeden jest na niemieckim ebay ale platnosc tylko przelewem a moj znajomy niemiec nieststy na wakacjach w...PL :)


ciekawa sprawa, nie wiedziałem, że w ogóle coś takiego można dostać !! :smile: ale trochę za dużo zachodu, gdyby w kraju ktoś sprzedawał to co innego :smile: dzięki za info i pzdr


A jaki problem z zachodu jesli tylko platnosc jest przez paypal??Klikasz wygrywasz palcisz paypal i masz w domciu :)To wyglada tak a widzialem jeszcze kiedys w UK taki juz naprawde jak relingi wkrecany w 2 zaslepki okragle na kazdej stronie czyli montowany w zdluz auta auta ale mozliwe ze to ten sam sie obraca poprostu.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów owiewka dachowa + bagażnik dachowy
Legwan1989 Tuning wizualny 5 Sob Lut 25, 2012 21:45
Harry
Brak nowych postów R 200 Bagażnik na dach?
breme85 Tuning wizualny 17 Pon Mar 30, 2009 23:44
boss.007



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink