Forum Klubu ROVERki.pl :: [R45] Szyby parują
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R45] Szyby parują

Niby temat stary,ale chyba nikt o tym jeszcze nie pisał...
Autor Wiadomość
kosman 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Paź 2007
Posty: 177
Skąd: Kielce



  Wysłany: Sob Paź 04, 2008 20:12   [R45] Szyby parują
Typ: IDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Czy jeżeli ten plastik przy przedniej szybie ma nieszczelne uszczelki, które są do niego przytwierdzone, to czy podczas deszczu woda cieknąca z szybki dostaje się do układu wentylacyjnego....? Rozebrałem ostatnio ten plastik, wyczyściłem syf spod niego i właśnie te uszczelki nie dają mi spokoju, bo były rozsypane w drobny mak...
Jeśli chodzi o parowanie w moim roverku to standardowo podczas deszczu bez klimy ani rusz....Poza tym przy każdym ruszaniu bez włączonego nawiewu szyba przednia pokrywa się mgłą....
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Czw Sty 20, 2011 22:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Paź 04, 2008 20:12   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
FSEbola 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 208
Skąd: Włocławek

Rover 200

  Wysłany: Sob Paź 04, 2008 21:07   Re: [R45 iDT 2000r.] Szyby parują

kosman napisał/a:
..... bez włączonego nawiewu szyba przednia pokrywa się mgłą....


co do parowania szyb

obieg powietrza


ustaw na obieg otwarty jak na powyzszym zdjeciu ...w przypadku obiegu zamknietego nawiew nie nadaza z odparowywaniem szyb...
Ostatnio zmieniony przez FSEbola Sob Paź 04, 2008 21:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
keczu 




Pomógł: 121 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 1141
Skąd: Ostroleka/Dublin



Wysłany: Sob Paź 04, 2008 21:15   

Nie przejmuj sie ta uszczelka nawet jak jest w 100% ok to i tak wiekszosc wody splywa w podszybie i tak jest w kazdym aucie,w podszybiu jest przestrzen wlasnie na splywajaca wode i obydwu stronach otwory ktore odprowadzaja wode pod samochod.Uklad wentylacji jest zrobiony tak ze zaciaga powietrze z gornej czesci tej przestrzeni wiec czasem sie zdaza ze woda dostanie sie do wnetrza,ale tylko wtedy gdy te odplywy sa zapchane i poziom wody siegnie wlotu do wentylacji.Wiec nie ma sie czym przejmowac.A co do parowania to mi tez paruje bez wlaczonego nawiewu i uwazam ze to normalne wiec zawsze mam nawiew w pozycji "1" i nie zapomnij otworzyc obiegu powietrza tak zeby ciagnal zawsze z zewnatrz(na chyba ze za autobusem stoisz czy cos...) :wink:
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Sob Paź 04, 2008 21:22   

kosman napisał/a:
Jeśli chodzi o parowanie w moim roverku to standardowo podczas deszczu bez klimy ani rusz....Poza tym przy każdym ruszaniu bez włączonego nawiewu szyba przednia pokrywa się mgłą....

Temat był już poruszany na forum. Klimatyzacja jest bardzo przydatna przy wilgotnej pogodzie i nie widzę powodu, żeby ubolewać nad koniecznością używania jej :wink: . Tylko trzeba ją włączyć przy obiegu otwartym i nastawić nawiew na szyby.
A nawiew trzeba włączać, żeby się zaduch w aucie chociażby nie robił. Przecież jak wszystko pozamykasz i wszyscy zaczną chuchać to nie ma siły, żeby szyby nie parowały. :smile:
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
kosman 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Paź 2007
Posty: 177
Skąd: Kielce



Wysłany: Nie Paź 05, 2008 07:38   

Na otwartym obiegu jeżdżę cały czas....Tak w ogóle to mam pytanie czy ktoś nie narzeka na to parowanie i w swoim aucie mu nie parują szybki....? Poza tym skoro to jest angielski samochód, to dlaczego nie skonstruowali go w taki sposób, aby przystosować go do tamtejszej pogody...?
 
 
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Nie Paź 05, 2008 08:21   

kosman napisał/a:
Poza tym skoro to jest angielski samochód, to dlaczego nie skonstruowali go w taki sposób, aby przystosować go do tamtejszej pogody...?

skonstruowali, dali klimatyzacje ;)
kasjopea napisał/a:
Tylko trzeba ją włączyć przy obiegu otwartym i nastawić nawiew na szyby.

nie trzeba ustawiać nawiewu na szyby żeby nie parowały przy włączonej klimie
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
ZBYCHO 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 99
Skąd: lublin



Wysłany: Nie Paź 05, 2008 08:48   

zaparowane szyby u mnie to standard...

jak pada deszcze odruchowo już włączam ogrzewanie tylnej szyby i nawiew na szyby na pozycje drugą i jest oki :wink:
_________________
Pozdrawiam, Z
 
 
Mix 




Pomógł: 55 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Nie Paź 05, 2008 11:23   

kosman napisał/a:
Na otwartym obiegu jeżdżę cały czas....Tak w ogóle to mam pytanie czy ktoś nie narzeka na to parowanie i w swoim aucie mu nie parują szybki....?


Jest: MG ZS
Była: Honda Civic MB1, więc praktycznie to samo co ZS
W obu tych samochodach szyby dosyć mocno parują. Wcześniej myślałem, że to kwestia braku AC w Hondzie, lecz w MG AC posiadam i jest niewiele lepiej. Znajomy ma R45 z AC i jest dokładnie to samo. Wniosek z tego, że te samochody (głównie ze względów konstrukcyjnych) tak mają. Można albo jeździć z włączoną klimą (co może być szczególnie uciążliwe gdy na zewnątrz jest zimno), można też uchylać delikatnie okno - efekt chwilowy, ale pomaga jak już nic przez okna nie widać :lol:
Ja stosuję patent następujący. Na 5-10 min. przed końcem podróży zamykam wszystkie szyby, ustawiam maksymalne ciepło na przednią szybę i twarz, oraz nawiew na 4 + ogrzewanie tylnej szyby. Wilgoć z kabiny prawie całkowicie wyparowywuje, a wsiadając następnym razem do auta (nawet przy utrzymującej się pogodzie) szyby nie będą zaparowane i tak szybko nie zaparują.

kosman napisał/a:
Poza tym skoro to jest angielski samochód, to dlaczego nie skonstruowali go w taki sposób, aby przystosować go do tamtejszej pogody...?

Co do R45 to pewnie dlatego, że to auto z japońskimi korzeniami, a tam jak wiadomo pogoda bardziej sprzyjająca niż w UK :hurra:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Nie Paź 05, 2008 11:26   

Cytat:
kasjopea napisał/a:
Tylko trzeba ją włączyć przy obiegu otwartym i nastawić nawiew na szyby.

nie trzeba ustawiać nawiewu na szyby żeby nie parowały przy włączonej klimie


miałam oczywiście na myśli nawiew nie na same szyby tylko na szyby i twarz :smile:
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Nie Paź 05, 2008 17:23   

Mixtated napisał/a:
Można albo jeździć z włączoną klimą (co może być szczególnie uciążliwe gdy na zewnątrz jest zimno),

masz regulacje temperatury powietrza jaka ma lecieć z nawiewu
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
Mix 




Pomógł: 55 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Nie Paź 05, 2008 17:54   

Ciufcia napisał/a:
masz regulacje temperatury powietrza jaka ma lecieć z nawiewu

Mam, ale powyżej pewnej temperatury (czerwone pole na pokrętle) nie ma różnicy czy klima jest włączona czy nie. Im niższa temperatura (niebieskie pole) tym AC lepiej odparowywuje szyby.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
magneto 




Pomógł: 80 razy
Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1047
Skąd: Nakło Śląskie



Wysłany: Nie Paź 05, 2008 20:39   

miałem to samo.bez włączonej klimy w czasie deszczu ani rusz.wymieniłem filtr kabinowy i sytuacja się poprawiła.teraz wystarczy nawiew na szyby i dmuchawa na 1. od czasu wymiany filtra jeszcze nie użyłem klimy w czasie deszczu bo nie było takiej potrzeby. pozdrawiam
 
 
 
airproject 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Kwi 2008
Posty: 23
Skąd: tychy



Wysłany: Nie Paź 05, 2008 20:46   

Dokladnie tak jak pisze magneto... wymien filtr kabinowy.. jak jest zasyfiony to trzyma wilgoc i wtedy momentalnie paruje. czysty filtr kabinowy i nei ma problemu z parowaniem szyb nawet przy takiej pogodzie jak ostatnie 2 tygodnie.. ja takiego problemu nei mam. :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R420] Szyby parują
Gość Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 33 Czw Sie 28, 2008 23:51
p-lukas
Brak nowych postów [R400] Szyby parują
jest złoty środek!
Qbek_1992 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 47 Czw Lis 29, 2012 23:20
czort
Brak nowych postów [R400] Szyby
janjola Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 14 Czw Kwi 10, 2008 13:45
mi_sza1
Brak nowych postów [R45] Trzeszczące szyby
Igor_Op Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Czw Gru 08, 2016 02:07
kdamian1996
Brak nowych postów [MG ZS] Elektryczne szyby
Mix Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 5 Sro Lut 25, 2009 21:53
marcinmarcin



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink