Forum Klubu ROVERki.pl :: [R214]Wydmuchana uszczelka to nie problem.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R214]Wydmuchana uszczelka to nie problem.

Nie taki diabeł straszny, jak go malują ...
Autor Wiadomość
tetryk 



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 372
Skąd: z gór



Wysłany: Wto Lis 18, 2008 12:47   

aiwer napisał/a:
(200kkm) na gazie ponad 100kkm, spalanie w normie czyli trasa poniżej 9l i jakoś nic się nie wypala, nic się nie psuje, nigdy nie była robiona uszczelka pod głowicą. Obaliłem nit z wypalaniem się zaworów?
-jeszcze nie.... :mrgreen:
obalisz go całkowicie jak przykrecisz śrubę na registrze tak żeby ci palił powiedzmy 6.5-7 litrów gazu i pojeździj tak z 20tys km i wtedy nam opowiesz co sie stało,ok ? :mrgreen: -bo na razie o takim przypadku rozmawiamy......
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lis 18, 2008 12:47   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
oprawca_1978 




Pomógł: 143 razy
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1515
Skąd: Zegrze



Wysłany: Sro Lis 19, 2008 10:27   

tetryk napisał/a:
aiwer napisał/a:
(200kkm) na gazie ponad 100kkm, spalanie w normie czyli trasa poniżej 9l i jakoś nic się nie wypala, nic się nie psuje, nigdy nie była robiona uszczelka pod głowicą. Obaliłem nit z wypalaniem się zaworów?
-jeszcze nie.... :mrgreen:
obalisz go całkowicie jak przykrecisz śrubę na registrze tak żeby ci palił powiedzmy 6.5-7 litrów gazu i pojeździj tak z 20tys km i wtedy nam opowiesz co sie stało,ok ? :mrgreen: -bo na razie o takim przypadku rozmawiamy......


Ja w taki sposób mam przykręcony register już ponad cztery lata i przejechałem już tak ponad 83 kkm na gazie. NIC co by się złego czy nawet niepokojącego z silnikiem działo, zupełnie nie zauważam. W lato spalanie średnie gazu na sto km często powtarzalnie niewiele ponad 7 litrów.
_________________
Człowiek pochodzi od małpy. W czerwonym.
 
 
tetryk 



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 372
Skąd: z gór



Wysłany: Sro Lis 19, 2008 10:38   

Cytat:
Ja w taki sposób mam przykręcony register już ponad cztery lata i przejechałem już tak ponad 83 kkm na gazie. NIC co by się złego czy nawet niepokojącego z silnikiem działo, zupełnie nie zauważam. W lato spalanie średnie gazu na sto km często powtarzalnie niewiele ponad 7 litrów
piszesz o nexii czy poldku ?
Ostatnio zmieniony przez Brt Sro Lis 19, 2008 10:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
oprawca_1978 




Pomógł: 143 razy
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1515
Skąd: Zegrze



Wysłany: Sro Lis 19, 2008 11:03   

tetryk napisał/a:
Cytat:
Ja w taki sposób mam przykręcony register już ponad cztery lata i przejechałem już tak ponad 83 kkm na gazie. NIC co by się złego czy nawet niepokojącego z silnikiem działo, zupełnie nie zauważam. W lato spalanie średnie gazu na sto km często powtarzalnie niewiele ponad 7 litrów
piszesz o nexii czy poldku ?


tetryk napisał/a:
Cytat:
Ja w taki sposób mam przykręcony register już ponad cztery lata i przejechałem już tak ponad 83 kkm na gazie. NIC co by się złego czy nawet niepokojącego z silnikiem działo, zupełnie nie zauważam. W lato spalanie średnie gazu na sto km często powtarzalnie niewiele ponad 7 litrów
piszesz o nexii czy poldku ?


O Poldku, oczywiście. W Nexii matoły wstawiły register bez śruby, to sam silniczek krokowy.
Do tego mikser wstawili nie dość, że zły, bo strasznie dławi dolot i odpowietrzanie silnika od tego jest przyduszone, to jeszcze w niewłaściwe miejsce - zamiast w tuleję przed przepustnicę, to w gumę zaraz za puszką filtra powietrza, na chama. Do tego parownik po "regeneracji" źle złożony, nie ma sprężynki powrotnej dźwigienki II stopnia redukcji, lata toto jak chce i zatyka gaz w czasie jazdy i na postoju.
Elektronika nie dość, że jakaś powalona (BrewEl, ?? ?? co to jest???) to jescze po chachłacku pozakładana. Gazownia w Nexii porypana jest konkursowo, ale powoli ją powyciągam, mam już elektronikę (taką samą, jak w Poldku), itd..

W poldku gazownia założona jest bardzo dobrze, NIGDY nie miałem z nią problemów, choć nawet filtra gazu nie wymieniłem nigdy (nietypowiec jest) tylko wystukuję z niego co jakiś czas opiłki. Dziwi mnie to wielce, bo zakładałem w GasPolu w Jabłonnie, który "cieszy" się ponurą sławą.
_________________
Człowiek pochodzi od małpy. W czerwonym.
 
 
tetryk 



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 372
Skąd: z gór



Wysłany: Sro Lis 19, 2008 16:07   

no własnie o poldku-czyli silnik rovera przystosowany do spalania ubogich mieszanek...
spróbuj na ubogiej pojeździć w Nexii-bo własnie o niej pisałem......
 
 
czarna27 



Dołączyła: 19 Lis 2008
Posty: 2
Skąd: WIELKA BRYTANIA



Wysłany: Sro Lis 19, 2008 19:30   

MAM PYTANKO.WYMIENILAM USZCZELKE POD GLOWICA I MOJ ROVEREK ZACZĄL PUSZCZAC DYMEK(BIAŁY).NIKT NIE WIE CO JEST NIE TAK? :sad: :sad:
 
 
pietro 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 08 Maj 2008
Posty: 387
Skąd: Wrocław / Lubrza



Wysłany: Sro Lis 19, 2008 20:36   

albo pozostałości płynu czy oleju przepalał po hgf, albo masz nawrót choroby- czego nie życzę

Być może to po prostu wynika z obecnej pogody, zależy jakie duże jest to dymienie?
Sprawdź olej i płyn chłodniczy.
 
 
mackol 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 70
Skąd: Graudenz



Wysłany: Sro Lis 19, 2008 20:49   

czarna27 napisał/a:
MAM PYTANKO.WYMIENILAM USZCZELKE POD GLOWICA I MOJ ROVEREK ZACZĄL PUSZCZAC DYMEK(BIAŁY).NIKT NIE WIE CO JEST NIE TAK? :sad: :sad:


Biały dym świadczy o tym że płyn/woda z układu chłodzenia przedostaje się do cylindrów także jeśli zaobserwujesz ubytek płyn to masz HGF, a może jesteś przewrażliwiony, jest coraz zimniej więc i wydaje się że samochód bardziej kopci.

Pozdro
 
 
des 



Pomógł: 47 razy
Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 1080
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Sro Lis 19, 2008 21:11   

mackol napisał/a:
a może jesteś przewrażliwiony

Chyba przewrażliwionA bo to płeć piękna :wink: podobno :razz:
Ostatnio zmieniony przez des Sro Lis 19, 2008 21:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
leszek95b 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 870
Skąd: Gdynia



Wysłany: Sro Lis 19, 2008 21:13   

mackol napisał/a:
przewrażliwiony

czarna27 jest przedstawicielką płci pięknej, to proszę się zwracać odpowiednio ;)
 
 
mackol 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 70
Skąd: Graudenz



Wysłany: Sro Lis 19, 2008 22:10   

aiwer napisał/a:
mackol napisał/a:
a może jesteś przewrażliwiony

Chyba przewrażliwionA bo to płeć piękna :wink: podobno :razz:


Upsss.... :wink: nie zauważyłem :oops:
 
 
czarna27 



Dołączyła: 19 Lis 2008
Posty: 2
Skąd: WIELKA BRYTANIA



Wysłany: Pią Lis 21, 2008 09:50   

mój mechanik twierdzi tak samo!ale to auto nigdy nie dymiło a mam go juz dwa lata!aha i dzieki AIWER ZE DOSTRZEGŁEŚ TO IZ JESTEM DZIEWCZYNA!! :wink: :smile:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [214Si] Wydmuchana uszczelka głowicy-->uszczelniacz pomoż
xXxKeit4xXx Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Pią Mar 04, 2011 09:10
chomikersko
Brak nowych postów [R214 Si] mam problem z uszczelka pod glowica
olo911 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Nie Gru 02, 2007 19:39
Paul
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R214] Uszczelka pod głowicą
kewinobanano Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Nie Sty 20, 2013 15:04
Adrian
Brak nowych postów [R214 1.4i 97r] Uszczelka pod głowicą...
Zimny Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 18 Pon Sty 05, 2009 23:55
Brt
Brak nowych postów [r214]Uszczelka pod głowicą
gruby87 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Pon Lut 23, 2009 01:30
Zukowaty



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink