Forum Klubu ROVERki.pl :: [R214 98r] wskaźnik paliwa nie opada, uszkodzony pływak
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R214 98r] wskaźnik paliwa nie opada, uszkodzony pływak

Usterki ciąg dalszy...
Autor Wiadomość
maco 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Paź 2006
Posty: 75
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Wto Sty 06, 2009 20:07   [R214 98r] wskaźnik paliwa nie opada, uszkodzony pływak

Hej, słuchajcie mam problem.

Tak jak w temacie zatankowałem auto (ok.30l) wskazówka zaczęła stopniowo podnosić się do góry. Paliwa było ok. 3/4 zbiornika. Potem miałem nieprzyjemną przygodę, Passat wpadł w poślizg i uderzył mnie w prawy tylny bok (w koło) uderzenie było dość duże ale wbrew pozorom mam lekko wgniecione blachy i nie wygląda to groźnie... ale nie o tym.

Po tym zdarzeniu zauważyłem że wskazówka poziomu paliwa nadal się podnosi. Przejechałem juz 130 km a ona nadal pokazuje max i nie opada !?!

Niby wychodzi że spalanie = 0l/na 100 :D ale.....

Czy ma to związek z uderzeniem ?
Moze jakiś nagar zablokował mi pływak ?
Może coś z kabelkami ?
Jak to najprościej sprawdzić ?
Czy w ostateczności trzeba demontować cały zbiornik, czy jest jakiś dostęp do pływaka ?
Słyszałem że pod tylną kanapą jest wtyczka, wystarczy ją sprawdzić ale nie mogłe jej zlokalizować, czy to prawda ?

Ktoś miał podobny przypadek, co proponujecie ?
_________________
Polska wasza, bieda nasza
Ostatnio zmieniony przez maco Sro Sty 14, 2009 10:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Sty 06, 2009 20:07   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
the.edgy 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 74
Skąd: nie wiem



Wysłany: Sro Sty 07, 2009 11:25   

Też tak chce !! !! :D
A tak na serio to od uderzenia moglo sie cos faktycznie pokitwasić z pływakiem, ale nie powiem Ci jak sie do niego dostać bo nie wiem... W tylnym prawym boku, czyli tam gdzie dostałeś strzała idzie wiązka do tylnej klapy, wiec pewnie i w nią są wplątane te kabelki od wtyczki, też dokladnie nie wiem gdzie ona jest ale moze jak odegniesz w bagazniku ta obudowe i dostaniesz sie do wiazki to po nitce do klebka mniej wiecej namierzysz polozenie wtyczki, a jak to nie ona to juz jedną przyczyne bedziesz mial z glowy.. ;)

Wątpie zebym pomógł ale nudzi mi sie i chcialem cos napisać :D
Pozdro
 
 
 
MiL999 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Maj 2006
Posty: 118
Skąd: Lublin



Wysłany: Sro Sty 07, 2009 11:30   

Raz mi się tak zawiesił wskaźnik to wystarczylo zatankować do pełna. Tutaj przy uderzeniu cos moglo sie stać.
_________________
Rover 214i Lublin
 
 
phuss 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 393
Skąd: KUJ-POM



Wysłany: Sro Sty 07, 2009 11:35   

Przewody elektryczne raczej tu nic nie mają do rzeczy.
Od uderzenia mógł się pływak zawiesić.
Nie wiem jakie jest dojście do pływaka w twoim aucie, w niektórych autach można dojść spod tylnej kanapy, w niektórych z kanału bo pływak jest zamontowany z oku zbiornika , a w niektórych trzea bak wymontować.
Ale zanim się weźmiesz za rozbieranie baku to weź z dwóch kumpli i złapcie auto z boku , później z tułu i zastosujcie wstrząsoterapię. Może się ruszy.
_________________
szkoda mi go będzie
 
 
 
maco 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Paź 2006
Posty: 75
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Sro Sty 14, 2009 10:33   

Usterki ciąg dalszy...

Niestety czeka mnie demontaż zbiornika paliwa aby dostać się do pompy i pływaka.

Powiedzcie mi czy pompa jest zespolona z pływakiem (jako jeden element) ? Wiem że pompa jest sprawna, auto dostaje paliwo i jeździ (tylko wskaźnik nie pokazuje ile go jeszcze zostało). Kable i wtyczka sprawdzone, sam wskaźnik też sprawny. Przyczyna tkwi w zbiorniku!

I moje pytanie czy można przełożyć sam pływak (to ''coś czarnego'' na druciku dołączone do górnej części pompy :wink: ? )

czy muszę wymieniać całą pompę razem z pływakiem ?

PS. być może pływak się zawiesił, ale demontując cały zbiornik wolę się zaopatrzyć w nowy element (używkę). Mogło się coś przecież uszkodzić a chcę to zrobić jak najszybciej a nie składać wszystko do kupy (nie zrobione) tracić czas i zajmować niepotrzebnie podnośnik.
_________________
Polska wasza, bieda nasza
 
 
 
phuss 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 393
Skąd: KUJ-POM



Wysłany: Sro Sty 14, 2009 14:15   

Rozumiem, że chcesz szybko naprawić usterkę, ale najpierw należy zdiagnozować a dopiero później dokupować potrzebne części. To moze być wina pływaka ale i samego wskaźnika. Tylko spokój może nas uratować. Powodzenia.
_________________
szkoda mi go będzie
 
 
 
maco 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Paź 2006
Posty: 75
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Sro Sty 14, 2009 14:29   

No właśnie diagnoza będzie polegała na zdjęciu zbiornika i dokładnemu przyjrzeniu się pływakowi! Innej możliwości nie ma. Mechanik za taką usługę krzyczy 250zł !! :/ Więc jak się zabierze za robotę niech to od razu naprawia, części z dnia na dzień nie dostanie. Namierzyłem całą pompę wraz z obudową i pływakiem za 85zł używkę z anglika (40tys.km). Mechanior czeka ja też nie chce zwlekać
_________________
Polska wasza, bieda nasza
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [r214si] wskaznik paliwa opadł pływak
sabatino12 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Sro Kwi 04, 2012 21:57
Kozik
Brak nowych postów [R200] Wskaźnik temperatury na max i nie opada.
KotwicaWeWodzie Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 14 Pią Sty 31, 2014 09:05
zdzichu
Brak nowych postów [R214 si 97r 103km]wskażnik paliwa
pcmirek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 12 Nie Lut 17, 2008 16:14
pcmirek
Brak nowych postów [R214] Wskaźnik poziomu paliwa
thunderas Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Wto Mar 11, 2008 22:33
xROnx
Brak nowych postów [214 1,4 97]Wskazwoka poziomu paliwa nie opada
pioneer_SRT Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 20 Pon Lip 21, 2008 14:16
misi3k



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink