Forum Klubu ROVERki.pl :: [R400] Dymienie z wydechu szaro białym dymem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R400] Dymienie z wydechu szaro białym dymem
Autor Wiadomość
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Pią Sty 30, 2009 11:56   

Czyli mialem racje... Szukaj drugiego motoru... Wrazie co mam takowy na sprzedaz
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Sty 30, 2009 11:56   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Skiba 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 1457

Rover 600

Wysłany: Pią Sty 30, 2009 12:39   

danielp, czy możes znagrać filmik z tym dymieniem i nam pokazać .. chociaż telefonem, lub aparatem ?

Jeżeli w trakcie zapalania silnik pracował nierówno, i przestał szarpać niedługo po zapaleniu, to mamy podejrzenie że któraś świeca żarowa jest do wymiany. Jeżeli dodatkowo z rury wydechowej wylatuje biały dym, ale jest go coraz mniej i powoli znika, to nadal może być to świeca lub brak kompresji w jednym z cylindrów, a biały dym to rozpylona w mgiełkę niewypalona ropa. Brak kompresji w cylindrze to wytarte pierścienie na tłokach lub nieszczelna głowica.

Czyli upewnij się na 100% ze nie leją Ci wtryski, a zimą biały dymek to może być po prostu para wodna ;)


NEOSSS napisał/a:
Czyli mialem racje... Szukaj drugiego motoru...


Z tym to ja bym się jeszcze wstrzymał ... jest opisanych w internecie milion przypadków gdzie auto dymiło, a wystarczyło pierdołe zmienić ;) nie mamy tez pewności, czy np. mechanik nie potrzebuje zastrzyku sporej gotówki ;) :P

Co do kupowania silnika, to ja jestem zwolenikiem, remontów, regenarcji itp a nie kupowania używek. Zrobię swoje, to wiem co mam i wiem co zrobiłem. Kupując używkę nigdy nie mam takiej pewności... a kto mi da pewność ze za pare miesięcy, nowo kupiony, używany silnik nie zacznie np dymić ? :P Koszty może i wieksze, ale trzeba pomyśleć i przekalkulowac ile chcemy autem pojeździć ....
_________________
pozdrawiam Skiba
 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Pią Sty 30, 2009 14:39   

Skiba, jezeli mierzyli kompresje na zimnym i na cieplym i mechanik stwierdzil ze kompresji brak to Twoje gdybania tu nic nie dadza... Co do remontow to jest to nie oplacalne, tloki, pierscienie, szlif, najlepiej odrazu wal i panewki, rozrzad... Czy Ty zdajesz sobie sprawe jaki to koszt?
Uzywke z Anglika i chlopak polata jezeli ma glowe i dobrze kupi
 
 
 
Mombrey 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 434
Skąd: Płock/Belfast



Wysłany: Pią Sty 30, 2009 15:33   

danielp napisał/a:
taz pali tak jak paliło pokreci z 3 sek i zapala jak zimny. Mechanicy niby na turbine stawiaja :/

Wydaje mi sie, ze Diesel bez kompresji ciezko zapala.
_________________
--== "Z mądrym człowiekiem to i pogadać ciekawie." ==-- Fiodor Dostojewski
 
 
 
Skiba 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 1457

Rover 600

Wysłany: Pią Sty 30, 2009 17:34   

NEOSSS napisał/a:
Skiba, jezeli mierzyli kompresje na zimnym i na cieplym i mechanik stwierdzil ze kompresji brak


Tego nie wiemy :P

danielp, sprawdź jeszcz tak:

Wyciągamy bagnet i dodajemy gazu (na nagrzanym silniku). Słup dymu energicznie wydobywający się z otworu po bagnecie, oznacza potencjalny brak kompresji w silniku. Wkładamy bagnet spowrotem i odkręcamy korek wlewu oleju. Przegazowujemy silnik (uwaga, można zostać trwale pochlapanym starym i brudnym olejem) i patrzymy co wylatuje z otworu po korku. Jeżeli po dodaniu gazu z dziury wylatuje energicznie słup dymu, to silnik nadaje się do remontu kapitalnego. Dopuszczalne ilości dymu (lub gorącego powietrza) wydobywające się z otworu wlewu oleju lub bagnetu odpowiadają widokowi parującej szklanki świeżo zaparzonej herbaty.

Są opisane przypadki, gdzie dymienie na biało, siwo wcale nie oznacza uszkodzenia pierścieni ... obym się nie mylił ;)
_________________
pozdrawiam Skiba
 
 
danielp 



Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 74
Skąd: Pułtusk



Wysłany: Nie Lut 01, 2009 10:31   

Nastąpiła zmiana oceny. Dzwonił mechanik ze raczej nie pierscienie bo gdy zapalał silnik to podczas zaoalania tak siezadławia, mowi ze tak jak by cos dostało sie do tłoków typu lejace wtryski albo woda.Wymontuje wtryski i oddaje do warszawy do boscha do sprawdzenia :) Jak nie pierscienie to moze taniej mni wyniesie ta naprawa :)

[ Dodano: Nie Lut 01, 2009 10:32 ]
tam sie przejezyczyłem podcas zapalania :)

[ Dodano: Sro Lut 04, 2009 17:04 ]
Wtryski tez są ok :/ juz i mechanik nie wiem co sie mogło stac, ma sprawdzic jeszcze tylko czy nie przestawil sie pasek roz. na pompie.
 
 
 
Skiba 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 1457

Rover 600

Wysłany: Czw Lut 05, 2009 21:25   

Jakieś nowe wiadomości ?
_________________
pozdrawiam Skiba
 
 
danielp 



Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 74
Skąd: Pułtusk



Wysłany: Czw Lut 05, 2009 22:33   

na 90 % stawia teraz na pompe wtryskowa tylko zeby sie upewnic potrzebuje podpiac sie pod kompa, tylko teraz problem nie wiem gdzie to moge zrobic u nas w pułtusku nie daja rady z podpieciem sie do rovera :/
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Czw Lut 05, 2009 22:57   

Może niech Ci zrobią wcześniej na wszelki wypadek test na zawartość CO2 w płynie chłodniczym.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R400] Pęknięty pasek rozrządu - głowica, HGF, dymienie
mastersik Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 77 Sob Maj 16, 2015 18:09
mastersik
Brak nowych postów [r400] Pytanie odnośnie części wydechu
piotras9078 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 10 Sob Lip 30, 2011 20:20
piotras9078
Brak nowych postów [Problem z głowica i dymienie]
skym Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Wto Kwi 23, 2019 06:07
skym
Brak nowych postów [R 420D] Dymienie na czarno
Radziol17 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Nie Sie 15, 2010 12:43
Krzysi3k
Brak nowych postów [2.0 Di 105KM] Dymienie na czarno i problem z kluczykiem
roni158 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Wto Wrz 29, 2015 01:56
roni158



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink