Forum Klubu ROVERki.pl :: Na dwa lata więzienia w zawieszeniu na cztery lata
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Na dwa lata więzienia w zawieszeniu na cztery lata
Autor Wiadomość
Senn 




Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 663
Skąd: Warszawa - Falenica

Rover 800

Wysłany: Pon Mar 09, 2009 11:56   

MaReK napisał/a:
Znam prawie osobiscie przypadek, gdzie taki ingorant spowodowal
dwa grozne wypadki, w tym jeden ze skutkiem smiertelnym i do
dzisiaj ma wyrok w zawieszeniu, ale ma tez uprawnienia do kierowania.


No i wlasnie o to chodzi. O takie dzialanie wymiaru sprawiedliwosci. Przeciez to noz sie w kieszeni otwiera no ale dostal wyrok w majestacie polskiego "prawa" - smiechu warte.
_________________
Above all, it's a Rover
Rover 820Si 96' & FSO 1500C 83' & MG ZS180 05' & Renault Espace IV 09'
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Mar 09, 2009 11:56   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pon Mar 09, 2009 12:06   

Senn napisał/a:
No i wlasnie o to chodzi. O takie dzialanie wymiaru sprawiedliwosci.

No tak, ale wymiar sprawiedliwosci - sad, dziala na podstawie zebranych dowodow z miejsca zdarzenia. Skoro jakis gliniarz laszczy sie na kilkaset zlotych i dmucha za kogos w balon, to tutaj dochodzi do oszukania wymiaru sprawiedliwosci... no ale na takie zdarzenia nie mozemy miec wplywu. A uszlo na suchu, bo nie bylo mediow, nikt sprawy nie naglosnil. Ja wiem tylko od bezposrednich znajomych tego jegomoscia. Ma jeszcze na tyle bezczelnosci, ze sie tym chwali na lewo i prawo ;/
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Senn 




Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 663
Skąd: Warszawa - Falenica

Rover 800

Wysłany: Pon Mar 09, 2009 12:34   

Zgoda Marek, tylko ze w tej dyskusji niektorzy twierdza, ze jak cos jest osadzone z polskim prawem to jest niepodwazalne. Jak widac, na wyrok moze miec wplyw wiele czynnikow i bynajmniej nie tylko dowody w sprawie :)
Jednak co do przypadku, ktory opisales to cos mi tu nie pasuje. Jesli dochodzi do wypadku, sa ofiary smiertelne, albo ranni to ocena trzezwosci kierujacego nie polega tylko na dmuchaniu w balonik. Wiem tez niestety ze dla naszego"wymiaru sprawiedliwosci" nie jest problemem tak postapic zeby uchronic przestepce, kosztem ofiary.
_________________
Above all, it's a Rover
Rover 820Si 96' & FSO 1500C 83' & MG ZS180 05' & Renault Espace IV 09'
 
 
Joa 




Dołączyła: 03 Lip 2008
Posty: 755
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Mar 09, 2009 13:08   

tetryk napisał/a:
uważasz że wyprzedzanie tir-a w momencie kiedy nie możesz widziec czy ktoś nie jedzie z naprzeciwka nie jest skrajną głupotą ?

oczywiscie, ze uwazam to za glupote- nigdzie nie napisalam inaczej. sama nigdy nie wyprzedze dotad, dokad mam dobra widocznosci i jestem pewna, ze zrobic to moge, ale:
znow wracamy do punktu wyjscia- ani Ty, ani ja nie wiemy jak dokladnie wygladal wypadek Otylii, nie bylismy jego swiadkami.
to, ze wyjechala dla mnie oznacza, ze ZLE OCENILA SYTUACJE ("nieumyslne spowodowanie"). popelnila blad, ale chyba zaden kierowca wiedzac, ze sie nie wyrobi swiadomie nie wyjezdza.
co do oceny sytuacji pamietaj, ze jesli bedzie to obserwowac 5 osob, kazdy oceni inaczej, jedne powie, ze miejsca bylo tyle, ze mozna bylo wyprzedzac, inny, ze miejsce moze i bylo, ale poczekam na lepsze, a jeszcze inny, ze absolutnie nie bylo mowy o wyprzedzaniu.
pomijajac juz ten konkretny przypadek, a patrzac na to, co dzieje sie na codzien na ulicach widac, ze kierowcy wykonuja takie manewry dosc lekkomyslnie- tylko wytlumacz takiemu jednemu czy drugiemu, ze robi zle- odpowie Ci, ze przeciez nic sie nie stalo..
odbierac im prawko, zeby nauczyc? nie da sie. dobrze byloby karac wysokimi mandatami, tylko znow nie taka prosta sprawa ich wylapac.
nic, tylko liczyc na to, ze jak najmniej takich kretynow odbierze taka nauke jak chocby Otylia.
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pon Mar 09, 2009 13:12   

Dmuchal w pierwszym przypadku, w drugim nie wiem co bylo powodem jego nieukarania dosadnego. Co nie zmienia faktu, ze korupcja, klamstwa itp. zjawiska sie pojawily.


Pojawia sie wiele twierdzen w tym watku. Do konca nigdy nie poznamy faktow, ale sprawy naglosnione przez media trudniej tuszowac, chociaz to tez nie do konca ;)
Chodzi tylko oto, zeby nie wyrokowac spraw i nie osadzac wszystkicjh w/g jednego tematu
nie majac dostatecznie wielu dowodow i ogolnie pojecia o sprawie.

Pozdrawiam,
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Senn 




Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 663
Skąd: Warszawa - Falenica

Rover 800

Wysłany: Pon Mar 09, 2009 14:40   

MaReK napisał/a:
Chodzi tylko oto, zeby nie wyrokowac spraw i nie osadzac wszystkicjh w/g jednego tematu
nie majac dostatecznie wielu dowodow i ogolnie pojecia o sprawie


To samo stwierdzilem wczesniej, ale tyczy sie to zarowno jednej jak i drugiej strony w tym watku jesli chodzi o komentarz wyroku dla Otylii.

Joa napisał/a:
popelnila blad, ale chyba zaden kierowca wiedzac, ze sie nie wyrobi swiadomie nie wyjezdza.


Joa tutaj sie absolutnie nie zgodze. Prkatycznie za kazdym razem jadac w dluzsza trase poza miastem obserwuje zjawisko bezczelnego i z premedytacja wyprzedzania na trzeciego. Kierowcy nagminnie rozpoczynaja ten manewr widzac i wiedzac, ze jezeli ktos z naprzeciwka im nie ustapi to bedzie zderzenie czolowe. Na szczescie wiekszosc ludzi szanuje swoje zycie i ustepuje miejsca takiemu baranowi.

Joa napisał/a:
odbierac im prawko, zeby nauczyc? nie da sie. dobrze byloby karac wysokimi mandatami, tylko znow nie taka prosta sprawa ich wylapac.
nic, tylko liczyc na to, ze jak najmniej takich kretynow odbierze taka nauke jak chocby Otylia.


Pytanie, czy chcialabys aby sie dalo im odebrac to prawo jazdy? Jesli tak to jest miedzy nami pelna zgoda bo za wysokimi mandatami juz jestes :)

Tak BTW to dzisiaj u Lisa bedzie senior Zientarski i bedzie rozmowa o wypadku Macieja.
_________________
Above all, it's a Rover
Rover 820Si 96' & FSO 1500C 83' & MG ZS180 05' & Renault Espace IV 09'
 
 
Joa 




Dołączyła: 03 Lip 2008
Posty: 755
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Mar 09, 2009 15:12   

Senn napisał/a:
Kierowcy nagminnie rozpoczynaja ten manewr widzac i wiedzac, ze jezeli ktos z naprzeciwka im nie ustapi to bedzie zderzenie czolowe.

tym bardziej przykro mi, ze sie myle. moze po prostu za malo podrozuje. ;)

Senn napisał/a:
Pytanie, czy chcialabys aby sie dalo im odebrac to prawo jazdy? Jesli tak to jest miedzy nami pelna zgoda bo za wysokimi mandatami juz jestes :)

tak, uwazam, ze powinno sie je zabierac (najpierw tymczasowo, pozniej dozywotnio). o ile na niektorych moze odstraszajaco dzialaja wysokie mandaty (przecietna pensja w naszym kraju nadal jest smieszna), o tyle sa i tacy, ktorzy tej kary nie odczuja. natomiast brak prawka np przez rok i ponowne zdawanie egzaminow wydaje mi sie byloby na tyle uciazliwe, ze mogloby poskutkowac.
ale kolejny problem- jeden po utracie prawka nie bedzie prowadzil, drugi zakaz zignoruje i bedzie jezdzil dalej jak gdyby nigdy nic..

Senn napisał/a:
Tak BTW to dzisiaj u Lisa bedzie senior Zientarski i bedzie rozmowa o wypadku Macieja.

obawiam sie, ze ani nic nowego, ani ciekawego nie powie..
 
 
 
tetryk 



Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 372
Skąd: z gór



Wysłany: Pon Mar 09, 2009 17:06   

MaReK napisał/a:
Moim zdaniem nie powinni dostawac juz drugiej szansy.
I tu wlasnie dla przykladu powinno sie zaostrzyc kare, poniewaz w/g mnie
taka osoba za kolkiem to potencjalny zabojca.
-całkowicie się z tobą zgadzam...
MaReK napisał/a:
Odnioslem sie do tej czesci z wczesniejszych postow, gdzie chciales wszystkich osadzac
Jesli jednak tak nie jest, to przepraszam i ciesze sie, ze tak nie uwazasz.
-albo źle wyraziłem swoje myśli,albo ktoś mnie opatrznie zrozumiał...... :???:

[ Dodano: Pon Mar 09, 2009 17:10 ]
Joa napisał/a:
znow wracamy do punktu wyjscia- ani Ty, ani ja nie wiemy jak dokladnie wygladal wypadek Otylii, nie bylismy jego swiadkami.
to, ze wyjechala dla mnie oznacza, ze ZLE OCENILA SYTUACJE ("nieumyslne spowodowanie"). popelnila blad, ale chyba zaden kierowca wiedzac, ze sie nie wyrobi swiadomie nie wyjezdza.
-Sąd uznał, iż Otylia Jędrzejczak nie zachowała szczególnej ostrożności, wyprzedzając inne pojazdy z prędkością około 110 km/h. Sąd zgodził się z opinią jednego z biegłych, iż Otylia Jędrzejczak "niewystarczająco dokładnie, wręcz nierozważnie, rozpoczęła manewr wyprzedzania"-a tu mamy opinię niezawisłego sądu o tym co zrobiła Otylia..... -to jest uzasadnienie wyroku.....

[ Dodano: Pon Mar 09, 2009 17:14 ]
Joa napisał/a:
oczywiscie, ze uwazam to za glupote- nigdzie nie napisalam inaczej. sama nigdy nie wyprzedze dotad, dokad mam dobra widocznosci i jestem pewna, ze zrobic to moge, ale:
- i właśnie takich kierowców chciałbym spotykac na drodze,tylko tyle i aż tyle....ja też nie jestem "mistrzem kerownicy",ale jak się zaczynam zastanawiać czy "może się wcisnę"-to wiem że mam nie wyprzedzać,odpuszczam.......
 
 
boss.007 




Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 381
Skąd: ANGLIA



Wysłany: Wto Mar 10, 2009 12:59   

:spoko: A oglądał Ktoś wczoraj "Tomasz Lisa" no i wypowiedź pana Ziętarskiego :?:
Normalnie ręce opadają,teraz to już przeginka na całego.
_________________
HMMM czy dobrze zrobiłem???...Tak!-ale i tak chcę z powrotem Land Rovera :-)
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Wto Mar 10, 2009 13:38   

ja oglądałem... już jechał poniżej 100km i to pewnie nawet nie on... szanuje pana Włodzimierza za jego ogromny wkład w dziennikarkę motoryzacyjna w Polsce i rozumiem ze chce jak najlepiej dla swego syna ale są pewne granie przyzwoitość...
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
boss.007 




Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 381
Skąd: ANGLIA



Wysłany: Wto Mar 10, 2009 13:48   

dobryziom napisał/a:
ale są pewne granie przyzwoitość...

No właśnie...ale tylko dla niektórych,ciekawe jak teraz czuje się rodzina Zabiegi...:-(
_________________
HMMM czy dobrze zrobiłem???...Tak!-ale i tak chcę z powrotem Land Rovera :-)
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Wto Mar 10, 2009 16:27   

A mamy do tego materialu filmowego jakiegos linka?
Chetnie bym obejrzal i podyskutowal...

Pozdrawiam,
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
boss.007 




Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 381
Skąd: ANGLIA



Wysłany: Wto Mar 10, 2009 16:47   

MaReK napisał/a:
A mamy do tego materialu filmowego jakiegos linka?

Może Ktoś zapoda...Ja oglądałem w TV.
_________________
HMMM czy dobrze zrobiłem???...Tak!-ale i tak chcę z powrotem Land Rovera :-)
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3641
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Wto Mar 10, 2009 17:49   

tez to ogladalem i jestem zdegustowany :-(

lubie Pana Zientarskiego , byl nawet na jednym z naszych zlotow,

http://roverki.pl/modules...5&orderby=dateD
http://roverki.pl/modules...4&orderby=dateD
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
Senn 




Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 663
Skąd: Warszawa - Falenica

Rover 800

Wysłany: Wto Mar 10, 2009 17:56   

Generalnie Zientarski nie chcial rozmawiac o samym wypadku syna tylko ogolnie o tym co bylo pozniej. Wcale mu sie nie dziwie - taka rola ojca zeby chronic syna. Widac tendencje w jego wypowiedziach ze to nie byla wina kierowcy, tylko zlego stanu drog w Polsce.
_________________
Above all, it's a Rover
Rover 820Si 96' & FSO 1500C 83' & MG ZS180 05' & Renault Espace IV 09'
 
 
azer 




Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 1058
Skąd: Poznań

Rover 25

Wysłany: Wto Mar 31, 2009 19:29   

ciekawy artykuł o Ziętarskim -> http://wiadomosci.gazeta....Na_poboczu.html polecam
 
 
 
kalisz 




Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 278



Wysłany: Wto Mar 31, 2009 23:11   

azer napisał/a:
ciekawy artykuł o Ziętarskim -> http://wiadomosci.gazeta....Na_poboczu.html polecam

Czytałem i również polecam, bardzo interesujący :ok:
 
 
 
Senn 




Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 663
Skąd: Warszawa - Falenica

Rover 800

Wysłany: Wto Mar 31, 2009 23:52   

Interesujacy to fakt. Slucham ojca Zientarskiego w AntyRadiu bardzo czesto i az sie dziwie jaka maske jest w stanie przywdziac ze nie daje po sobie poznac tego co sie dzieje wokol jego rodziny.
_________________
Above all, it's a Rover
Rover 820Si 96' & FSO 1500C 83' & MG ZS180 05' & Renault Espace IV 09'
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów kto zna ten utworek lata 70-90
KRYS Offtopic 17 Sob Lis 29, 2008 18:56
KRYS
Brak nowych postów [Freelander] Minęły 3 lata i 30.000 mil
SyntaX Offtopic 0 Pią Lis 25, 2011 00:51
SyntaX
Brak nowych postów Cztery osoby spłonęły na autostradzie
Gość Offtopic 8 Sro Mar 11, 2009 16:29
xROnx



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink