Forum Klubu ROVERki.pl :: [R25 1.4 16v 00] Płyn Uciekajacy ze Zbiorniczka - Proszek ?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R25 1.4 16v 00] Płyn Uciekajacy ze Zbiorniczka - Proszek ?
Autor Wiadomość
michalie 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Paź 2008
Posty: 287
Skąd: kielce



Wysłany: Czw Kwi 09, 2009 17:24   

Djboo słuchaj ja tez jestem w IE i mam fiescine autem jezdze moze 10 km dziennie i masła to mam az mi korek podnosi :))) a o dziwo wody to mi ani kropla nie ubywa mam zawsze delikatnie ponizej min i nawet jak doleje na max to i tak za 3 dni bede miał spowrotem delikatnie ponizej min. Wiec ja mam duzo wiecej masła niz Ty i sie nie przejmuje najwazniejsze ze wody nie ubywa a masło bieze sie z wilgoci a w irlandi nie ma dnia zeby nie padało wiec wilgotnosc jest tu duzo wieksza niz w polsce i zauwaz ze auta nowe czy stare ja sie nie uzywa ok tyg. to na uszczelkach osadzaja sie glony i jest taki zielonkawy nalot wiec ja mysle ze sam klimat ma tez spry wpływ na masło.
A co do uszczelniaczy to ja uzywam i jeszcze zaden mi nie zaszkodził (wszystko dobre ale potrochu).
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Kwi 09, 2009 17:24   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11396
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Kwi 09, 2009 21:36   

djboo, dalej nie wiadomo jaki masz silnik a to jest bardzo istotna informacja !! Popraw to niedopatrzenie jak już wczesniej koledzy prosili
_________________
Pozdrawiam - Brt
 
 
djboo 




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 180
Skąd: Dublin/Kalisz

Rover 25

Wysłany: Sob Kwi 11, 2009 20:52   

Spoko sprawde chlodnice:)
Ostatnio zmieniony przez djboo Sob Kwi 11, 2009 21:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Dydo 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 307
Skąd: Grabów nad Prosną



Wysłany: Sob Kwi 11, 2009 21:07   

djboo napisał/a:
OK - dzieki za wypowiedzi - czyli musze dolewac plynu :/


Chyba nie masz zamiaru dolewać non stop płynu.. ? Ja też spotkałem się z tym co Ty. Jak kupiłem auto to przez 3 miesiące było wszystko okej. Ale po 3 miesiącach auto zaczęło mi się grzać. Nie wiedziałem o co chodzi, skąd się to bierze. Otworzyłem machę, patrze, a tam nie ma płynu chłodniczego.. Więc pomyślałem sobie, że to normalne, kupiłem Borygo i zalałem do połowy. Przejechałem 300 km. i co ? Znów to samo.. Myśle sobie, że coś chyba nie tak. No ale okej, po raz kolejny zalałem Borygo. Przejechałem 300 km. i co ? Ano znów to samo. Najlepsze jest to, że wszystko posprawdzane i nie widziałem nigdzie wycieku. Do oleju też się nie dostawał, bo już dawno miałbym masło. Możliwe, że uciekał jakoś ze spalinami. Zajechałem więc do ASO Fiata, tam, gdzie zawsze serwisuje swojego Roverka i diagnoza była smutna. Głowica do planowania. Nie miałem wyjścia. 14 Lutego odebrałem autko po remoncie i już jest okej. Po dwóch tygodniach zjawiłem się na dokręcenie głowicy, bo taki dali termin. Co ciekawe płyn uciekał.. Ale to już była kwestia tego, że wystarczyło tylko odpowietrzyć to wszystko :) Dziś już jest na szczęście wszystko okej, więc mogę się cieszyć i jeździć spokojnie.

Dlatego też podejrzewam, że być może u Ciebie zakończy to się tak samo, choć mogę się mylić. Ale skoro nie widać wycieku, wszystko jest okej, to pozostaje planowanie głowicy.
 
 
 
djboo 




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 180
Skąd: Dublin/Kalisz

Rover 25

Wysłany: Sob Kwi 11, 2009 21:36   

Dziś wilasnie zagladalem do zbiorniczka i prz goracym silniku i mialem przy minimum,dolewalem jakis tydzien temu,wiec moze tak jak u ciebie michalie musze to prze-testowac i nie wlewac wody przez nastepne pare dni i zobaczymy...
Po 2 tutaj spokojnie mozna wlewac wode,a nie plyn (boo pogoda na to pozwala), chodz ja kupilem koncentrat do ktorego dolewam wode (robie tak ze raz wode leje raz troche plynu do zbiornika:)
Co do planowania glowiny Dydo to narazie bede tak jezdzil - zobaczymy co bedzie...
musze sie tutejszego mechanika zapytac co mysli o tych uszczelaniaczach...
_________________
LIVE 4 MUSIC
 
 
 
Dydo 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 307
Skąd: Grabów nad Prosną



Wysłany: Sob Kwi 11, 2009 22:39   

Twój wybór, obyś później nie żałował, bo skutki mogą być opłakane a i koszty znacznie większe, aniżeli do tej pory.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R25]Uciekający płyn chłodniczy
goro84 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Sob Cze 08, 2013 14:34
Adrian
Brak nowych postów [R200 1.4i 97r] Uciekający płyn chłodniczy
maco Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Pią Paź 02, 2009 11:54
buja4
Brak nowych postów [R25 1.4 16v 00] Płyn Uciekajacy - Uszczelka Termostatu
Płyn Uciekajacy ze Zbiorniczka - Uszczelka Termostatu
djboo Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Czw Maj 14, 2009 23:54
djboo
Brak nowych postów [r200] uciekający płyn chłodniczy
dozowacz Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 15 Czw Gru 16, 2010 17:30
JacK
Brak nowych postów [214Si '97] uciekający płyn chłodniczy...
...ale dopiero po ponad 24h postoju
supr3me Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 14 Pon Sie 13, 2007 16:07
KOSSA



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink