Forum Klubu ROVERki.pl :: [R216 Si LPG 97r] Jaki wybrać olej do LPG?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R216 Si LPG 97r] Jaki wybrać olej do LPG?
Autor Wiadomość
Emems 




Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 42
Skąd: Nysa



Wysłany: Sro Wrz 02, 2009 08:09   [R216 Si LPG 97r] Jaki wybrać olej do LPG?

Po tym gdy zalało mi silnik wodą i została wymieniona uszczelka pod głowicą, silnik został zalany olejem mineralnym (by oczyścić silnik z całego syfu).

Mechanik powiedział abym wymienił ten olej po przejechaniu 1000 km.

Przed tą naprawą jeździłem na oleju Mibil S (półsyntetyk). Pytanie jest takie czy po założeniu LPG ponownie mogę zalać silnik tym właśnie olejem?

Pozdrawiam
_________________
Posiadacz Rover'a od 19.06.2009 r.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Wrz 02, 2009 08:09   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
borsi 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 747
Skąd: Poznań Koło

Rover 400

Wysłany: Sro Wrz 02, 2009 08:57   

of corse ale lepszym olejem jest valvoline maxlife kupiony na allegro 102 zł z przesyłka baniaczek 5 litrowy .
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Sro Wrz 02, 2009 09:11   

Do LPG nie leje sie żadnego specjalnego oleju. Dla ostrzeżenia opisze swoją przygodę :D
Kiedyś kupiłem (jakiś polski, lotos czy orlen nie pamietam) olej specjalnie dla samochodów z LPG. Mineralny 15W40 bo to do Cinquecento. I pamiętam że był tani.

Silnik zaczął działać głośno, pojechałem do serwisu a tam jak zobaczyli to aż nalali mi w wiadro zeby pokazać .. Wyglądało jak czarna woda. :D Pewnie gorzej niż gdyby fiacikowi zalać 0W Nie przejechałem nawet kilkudziesięciu km i musiałem go wymienić.
Przy wlewaniu tak nie wyglądał - wlewali go w tym samym zakładzie kilka dni wcześniej.

Ja rozumiem że był tani ale sprzedawać coś takiego?

A potem ktoś powie że LPG psuje silnik :roll:

Co do samych olejów to różne firmy mają tyle samo zwolenników co przeciwników.
Teraz mam Castrola 10W40, ale słyszałem o nim złe opinie. Często jest też podrabiany.
Następny będzie Valvoline, Midland albo Motul, i pewnie będzie to syntetyk 5W40.
 
 
oprawca_1978 




Pomógł: 143 razy
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1515
Skąd: Zegrze



Wysłany: Sro Wrz 02, 2009 10:24   

Osobiście przez lat pięć przejechałem moim Poldoroverem (od przebiegu 68 kkm do 164 kkm) prawie sto tysięcy km na instalacji gazowej II generacji.
Od samego zakupu, zalałem silnik olejem Lotos 5W40 syntetyk. Olej ten zmieniałem co jakieś 20 - 25 kkm, choć na ostatnim przejeździłem od lipca 2007 do maja 2009 dystans prawie 39 kkm.
Silniczek chodził i chodzi bardzo dobrze, oleju nie konsumuje zupełnie (aż dziwne) i jest do tego ekonomiczny, w lato potrafiłem nim zejść ze spalaniem do wartości 8.5 litra LPG/100 km a czasami i mniej.
W silniku wymieniłem (z oryginalnych elementów) tylko (czerwiec 2008) uszczelniacze wałków rozrządu, a wcześniej napinacz paska rozrządu. Reszta oryginały.
Silnika nie przerabiałem w żaden sposób a naprawę HGF przeprowdziłem osobiście w listopadzie 2006, zresztą wg własnego pomysłu, a nie durnych zaleceń producenta tych silników.
Choć już nim już od maja nie jeżdżę, mam go nadal, stoi sobie spokojnie na trawniku i w każdej chwili mogę go odpalić i przejechać się. Silnik pali na razie tylko z gazu (jakiś rok temu padła pompa).
_________________
Człowiek pochodzi od małpy. W czerwonym.
 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Sro Wrz 02, 2009 10:41   

To spalanie 8.5 LPG na setke to po mieście ? całkiem nieźle. Jak na poloneza to niesamowicie (1.6GLE potrafił i 17 litrów LPG spalić w zimie..apetyt jakby miał 4 litry a muł do tego).

Mój rekord 416Si to 11,7 (po mieście ale troche było z klimą, no i alternator był do kitu a więc iskra słaba). Niedługo przepatrze zapłon (kąt wyprzedzenia, przewody WN) to moze coś jeszcze utarguje ;)
Zależy też jaki gaz, wiem że ten który tankuje nie należy do rekordzistów w spalaniu, ale za to czyści instalacje (jak juz sie przeczyści przejde na zwykly i czyszczący bedzie raz na jakis czas).

o Twoich przygodach z HGF i problemami z wymianą oleju czytałem wielokrotnie i nawet mam Twoją instrukcje naprawy HGF w razie czego (oby sie nie przydała). A czym teraz jeździsz ? Bo nie widze Roverka w profilu :D ?
 
 
borsi 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 747
Skąd: Poznań Koło

Rover 400

Wysłany: Sro Wrz 02, 2009 11:01   

kolega teraz pomyka ojcowska nexia :) moze już nie ojcowska tylko swoja :)

a to link do oleju
ostatnio go kupowałem
http://allegro.pl/item723...tis_wsylka.html
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
oprawca_1978 




Pomógł: 143 razy
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1515
Skąd: Zegrze



Wysłany: Sro Wrz 02, 2009 11:05   

jakub333 napisał/a:
kolega teraz pomyka ojcowska nexia :) moze już nie ojcowska tylko swoja :)

a to link do oleju
ostatnio go kupowałem
http://allegro.pl/item723...tis_wsylka.html


Nexia formalnie nie jest moja, bo nie chcę jej pozbawiać pięknych czarnych blach.
A Poldeusz stoi, sprawny, na trawniczku, choć już nieubezpieczony i "nieprzeglądnięty".
_________________
Człowiek pochodzi od małpy. W czerwonym.
 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Sro Wrz 02, 2009 11:11   

Cóż, mój Cinquecento też odszedł na emeryturkę choć całkiem sprawny klawy wozik, który ani razu mnie nie zawiódł. Stoi całkiem sprawny. Remont silnika pare tys km temu. Zrobione sprzęgło, instalacja LPG z niedużym w sumie przebiegiem. Z 10kkm może.
Do tego mały jest chyab ocynkowany bo rdza go nie bierze.
Numer seryjny 3 tysiące cośtam, więc jeden z pierwszych egzemplarzy z 1991 roku.

Ale trzeba iść z czasem... co by nie mówić CC700 to troche jak samochodowy skuter :)
A do tego palił niewiele mniej niż Rover :D nigdy nie zszedł poniżej 9l.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [r25] Rozrząd jaki wybrac
jimmy1991 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Wto Maj 22, 2012 13:00
PTE
Brak nowych postów [r200] JAKI OLEJ NA DOLEWKE? jesli nie wie sie jaki jest..
marcin.gdansk Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 25 Sob Sie 02, 2014 12:34
marcin.gdansk
Brak nowych postów [R216 Si 1.6Benzyna 97r] olej w płynie chłodniczym.
Olej silnikowy w płynie chłodniczym...
nocny_marek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 10 Sro Cze 04, 2008 11:07
nocny_marek
Brak nowych postów [r216 1.6 16v 97r] SPALA OLEJ JAK SMOK litr na 300km :(
Slaawekk20 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Sob Lis 06, 2010 19:16
Remigiusz
Brak nowych postów [R216]Jaki rodzaj napinacza
Clean Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Sob Gru 20, 2008 20:12
Brt



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink