Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Spalanie oleju
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Spalanie oleju
Autor Wiadomość
bakan30 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 53
Skąd: Elblag



Wysłany: Nie Wrz 20, 2009 11:52   [R75] Spalanie oleju
Typ: i Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2000

Witam. Posiadam w moim roverku silnik o poj 1800 r 75. szerokie opony 235/45/17 jezdze agresywnie czy ma to wplyw na spalanie oleju? nic nie czuc oleju ,zadnej chmurki oleju nie widac ,ale po przejechaniu okolo 2000km musze dolac jakies 250ml oleju. czy to normalene, a moze uszczelniacze na zaworach?
_________________
bakan
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pon Gru 20, 2010 22:57, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Wrz 20, 2009 11:52   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
PopaY 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 986
Skąd: ..: R-M :..



Wysłany: Nie Wrz 20, 2009 11:55   

Oczywiście, że ma. Jak jeździsz agresywnie to kup jakieś sportowe auto, nie niszcz tej pięknej limuzyny. Zresztą Twoje auto, Twoje wydatki. Wkrótce możesz się spodziewać HGF.
 
 
keczu 




Pomógł: 121 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 1141
Skąd: Ostroleka/Dublin



Wysłany: Nie Wrz 20, 2009 12:58   

Jaki masz przebieg i na jakim oleju jezdzisz bo to tez ma znaczenie?Polecam Valvoline Durablend lub Maxlive jesli chcesz zostac przy polsyntetykach 10w40 (jak lubisz dynamiczna jazde to polecam cos lepszego).Sprawdzone na wielu autkach,spalanie oleju duzo mniejsze.Czasem pomaga plukanka silnika bo moga byc pierscienie zgarniajace lekko zapieczone syfem z kiepskich olejow.Przy uszczelniaczach zwykle jest lekki dymek zaraz po odpaleniu na zimno.Poza tym dynamiczna jazda tez ma oczywiscie wplyw,a tak ogolnie te zuzycie oleju jest jeszcze w normie,silnik spala olej jak ktos pisze ze nic nie bierze to bzdury i nic wiecej.Poza tym jezdzij autem jak chcesz,ja tez jezdze dynamicznie(jak jezdze Roverem bo to 1.4 :razz: ) i co z tego. MG sa te same silniki,a to juz niby sportowe auto.Tylko trzeba silnik dobrze rozgrzac i miec pojecie co to obrotomierz i charakterystyka silnika.HGF-em sie nie przejmuj bo sa silniki ktore nigdy go niedoswiadcza,albo juz byl(co przy tym roczniku wielce prawdopodobne bo orginalmie plastikowe tulejki do pozycjonowania glowicy byly jeszcze montowane) i jest nowa uszczelka,wiec po co sie martwic na zapas.Pozdr.
 
 
bakan30 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 53
Skąd: Elblag



Wysłany: Nie Wrz 20, 2009 13:10   

keczu napisał/a:
Jaki masz przebieg i na jakim oleju jezdzisz bo to tez ma znaczenie.Polecam Valvoline Durablend lub Maxlive jesli chcesz zostac przy polsyntetykach 10w40 (jak lubisz dynamiczna jazde to polecam cos lepszego).Sprawdzone na wielu autkach,spalanie oleju duzo mniejsze.Czasem pomaga plukanka silnika bo moga byc pierscienie zgarniajace lekko zapieczone syfem z kiepskich olejow.Przy uszczelniaczach zwykle jest lekki dymek zaraz po odpaleniu na zimno.Poza tym dynamiczna jazda tez ma oczywiscie wplyw,a tak ogolnie te zuzycie oleju jest jeszcze w normie,silnik spala olej jak ktos pisze ze nic nie bierze to bzdury i nic wiecej.Poza tym jezdzij autem jak chcesz,ja tez jezdze dynamicznie(jak jezdze Roverem bo to 1.4 :razz: ) i co z tego. MG sa te same silniki,a to juz niby sportowe auto.Tylko trzeba silnik dobrze rozgrzac i miec pojecie co to obrotomierz i charakterystyka silnika.HGF-em sie nie przejmuj bo sa silniki ktore nigdy go niedoswiadcza,albo juz byl i jest nowa uszczelka,wiec po co sie martwic na zapas.Pozdr.
Czyli te spalanie to normalna rzecz. Przebieg to jakies 150 tys,a jezeli chodzi oporanne odpalanie to zadnego dymu nie widac i nie czuc. Ja jezdze 7 -emka do pracy jakies 120 km dziennie okolo 140,a 150 kmh 3 osoby plus moje szerokie opony i pewnie to ma wplyw na spalanie oleju ,a juz sie zaczynalem martwic ,ze bedzie lipa. Jezeli chodzi o uszczelke to wymienilem ja jakies 5 tys km temu . Samochod byl sciagniety z niemiec z hgf
_________________
bakan
 
 
marynabiala 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 178
Skąd: Szczecin



Wysłany: Nie Wrz 20, 2009 15:41   

Tez mam 1,8 -mam wlany olej Valvoline 10w40 i przejechalem od momentu kuna 6tys i olej stan oleju jest taki sam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Spalanie oleju
bakan30 Rover serii 75, MG ZT 5 Czw Paź 22, 2009 23:35
SeniorA
Brak nowych postów [R75]Duzy pobor oleju i spalanie gazu
Raftax Rover serii 75, MG ZT 5 Czw Paź 26, 2017 10:23
Micros
Brak nowych postów [R75]płyn w oleju i wyciek na chłodnicy oleju
sknerko Rover serii 75, MG ZT 9 Sro Lut 21, 2018 09:37
sknerko
Brak nowych postów [R75] Spalanie
jacekmarus Rover serii 75, MG ZT 10 Czw Maj 08, 2008 14:28
Rowan
Brak nowych postów [r75] Spalanie LPG
wschodni Rover serii 75, MG ZT 12 Czw Cze 07, 2012 18:36
wschodni



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink