Forum Klubu ROVERki.pl :: Komputer - mała pomoc ;)
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Komputer - mała pomoc ;)
Autor Wiadomość
Krzysi3k 




Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Nie Lis 29, 2009 09:27   

Thrillco,

Krzysi3k5 napisał/a:
A gdzie ten gość kupuje? :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Lis 29, 2009 09:27   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Raptile 




Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 2710
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Nie Lis 29, 2009 10:17   

Dobra koniec tematu 350 i biorę :wink:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Krzysi3k 




Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Nie Lis 29, 2009 11:25   

+ duuży VAT :mrgreen:
 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Nie Lis 29, 2009 15:27   

Krzysi3k...przy mojej znajomosci Białegostoku i jego ulic to jak ci zaczne tłumaczyć...podrecznik topografii miasta powstanie :) Nawet nie wiem jak sie nazywa to osiedle ale na pamięć tam dojeżdżam, nazwy firmy też nie pamiętam..najlepiej jak mnie przyatakujesz na gadulcu to moze razem wykminimy gdzie to jest przy pomocy google map albo po prostu stykniemy sie i podjedziemy tam razem.
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Nie Lis 29, 2009 15:58   

Thrillco napisał/a:
Pływak, chyba żartujesz myśląc że bede przepinał Chiefteca ze zwykłego PieCa do stacji graficznej :)

Nie ja się chciałem zakładać, nie ja chciałem coś przekładać i w koncu nie ja chciałem komuś coś udowadniać więc nie nie żartuje :]

Cytat:
Ale sem piszesz potwierdzenia. Jęsli obniża takty to obniża wydajność. jesli obniża wydajnośc i zadasz mu render w wydokiej rozdziałce to będzie sie mulił i ostatecznie to co moze wykonać w 25minut bedzie robił nawet 1h....sprawdzane w praktyce.
To jest podobnie jak z wypasionymi kartami graficznymi które sa zasilane smiesznymi zabawkowymi zasilaczami - odpalasz gre którą niby spoko pociągnie a tu nagle sie okazuje ze nie tylko nie ciegnie ale tnie nieludzko...zmieniasz zasilacz- problem znika - no to chyba ma wpływ na wydajność? Naprawde ten temat akurat przerabiałem przez ostatnie 4 lata, bo wiecznie były problemy z dopasowaniem sprzetu pod wymagania i umiejetnosci małżonki...teraz problem poszedł w pewnym sensie w niepamięć.


Czytaj uważnie napisałem, że obniża wydajność jeśli nie jest używany! Jesli odpalimy np. jakąś grę to niezależnie od tego czy zasilacz da radę czy nie zegary się podnoszą wzrasta zużycie energii i słaby zasilacz w tym momencie odmawia współpracy co kończy się jego spaleniem lub w najlepszym wypadku restartem. Wiec ma to tylko i wyłącznie wpływ na stabilność i żywotność. Tak przynajmniej działa funkcja przejścia z trybu 2D na 3D w kartach nvidii i funkcja c'n'q w procesorach AMD. Jak przez 4lata były problemy z dopasowaniem sprzętu trzeba było kupić Dell'a bo rozumiem, że problemy wynikały z nieumiejętnie dobranej konfiguracji...
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
zuber84cool 




Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 899
Skąd: Zewsząd

Rover 600

Wysłany: Nie Lis 29, 2009 16:42   

Tak czytam ten temat chłopaki i się zastanawiam ile mógłbym wziąć za swojego poczciwego PieCa :razz: ,ale póki co jeszcze się wstrzymam że sprzedażą :wink:

Gigabyte GA-M61P-S3
AMD FX-62 Dual Core 2,8 Ghz
Galaxy GeForce 8800GT 2D 300/400/600 -3D 700/950/1750 ze zworką zmiany napięcia
2GB OCZ Titanium Dual Channel 800Mhz
Chieftec 450W
Acer 22'
_________________
JDM OPTION | Cultstyle.pl
 
 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Nie Lis 29, 2009 17:30   

NIe Della Pływak, nie lubie przepłacac więc stoi BoXX :)

I uwierz mi ze to o czym piszesz czasem niestety nie kończy sie spaleniem czy restartem tylko wydłużeniem czasu pracy lub (w grach) chwilowymi przycinkami.
 
 
Artu 




Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 383
Skąd: Kraków

Rover 400

Wysłany: Wto Gru 01, 2009 21:45   

zuber84cool Na Twoim miejscu nie "póki co" tylko przez co najmniej najbliższy rok nawet nie myślałbym o sprzedaży PieCa. Komputerek przyzwoity, duży 22 calowy monitor - czego chcieć więcej. Sprzedaż używanego komputera to według mnie nieporozumienie - ceny w tym momencie lecą na łeb na szyję i patrząc ile można za używane podzespoły dostać pieniędzy ręce opadają. Czy jeszcze parę lat temu ktokolwiek pomyślałby o dyskach twardych mających 1 TB pojemności w cenie około 300 złotych? Kartach graficznych z ilością pamięci które wtedy miały ówczesne komputery? Pendrive-ach o pojemności kilkudziesięciu gigabajtów?

Technologia w bardzo szybkim tempie prze do przodu, i każdy kto myśli, że za dwuletni komputer dostanie "chociaż" 50% kwoty którą za nią zapłacił może się grubo mylić. Ktoś już wcześniej napisał - lepiej oddać komuś w rodzinie kto na pewno ucieszy się z takiego prezentu (o ile oczywiście nie jest otumaniony magią notebooków wykreowaną przez media) niż puścić za psie pieniądze na allegro.

Odnośnie zmniejszenia wydajności poprzez zastosowanie złej jakości zasilacza - Thrillico ma rację. Nie piszmy tutaj o tak drastycznych scenach jak spalenie procesora czy płyty głównej. Zbyt wysokie wahania prądu na poszczególnych liniach, bądź też zbyt mały amperaż może przyczynić się do wywalania różnych błędów przez procesor (blue screeny, chwilowe zawieszenia), bądź też błędów i przekłamań w grafice - zwłaszcza że na dzień dzisiejszy znakomita ich ilość korzysta oprócz standardowego zasilania via PCI-e także z dodatkowego, idącego bezpośrednio z zasilacza.
 
 
azer 




Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 1058
Skąd: Poznań

Rover 25

Wysłany: Wto Gru 01, 2009 22:10   

Artu, tyle że sprzedający napisał że stajonarny został 'wykolegowany' przez laptopa. Więc chyba lepiej sprzedać póki jest coś warty. Im dłużej będzie się kurzył tym mniej za niego dostanie, czym ameryki nie odkryje

Swoją drogą cały czas mi chodzi wymiana mojego poczciwego 5cio latka, ale jak się nie gra nie instaluje 100tysięcy niepotrzebnych programów to wszystko działa, no poza filmami full hd, ale 720 tki już sa płynne :) Wole kupić sobie dobre oponki na lato. Ale to takie moje przemyślenia.
 
 
 
Artu 




Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 383
Skąd: Kraków

Rover 400

Wysłany: Wto Gru 01, 2009 22:30   

Azer Mój post odnosił się raczej do wypowiedzi kolegi zuber84cool :wink: . Co do kwestii tzw 100 tysięcy niepotrzebnych programów. Owszem - można instalować różnego rodzaju pierdoły których jedynym celem jest zżeranie zasobów systemowych. Istnieją niemniej programy typu 3dStudiomax, Adobe Photoshop, Corel, Illustrator czy też różnego rodzaju narzędzia służące do konwersji np video, które do w miarę komfortowej pracy potrzebują przyzwoitego sprzętu
 
 
azer 




Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 1058
Skąd: Poznań

Rover 25

Wysłany: Wto Gru 01, 2009 22:35   

racja, kolega zuber84cool ma rzeczywiście inną sytuację, wycofuje swoje zdanie :)
_________________
R25 sprzedany :( | Mazda 3
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Mała potrzeba pomocy .xml
Papaa2 Offtopic 14 Czw Mar 11, 2010 23:20
Tomaszi
Brak nowych postów MG TF mała przesada w opisie?
Przemek_Docent Offtopic 4 Czw Cze 14, 2007 20:07
andyzpl
Brak nowych postów mała sieć wewnętrzna
greg_szczytno Offtopic 9 Pon Lis 23, 2009 00:46
maciej
Brak nowych postów [R wszelakie] mała statystyka
ciekawe ilu nas jest
mrso Offtopic 9 Sob Cze 13, 2009 22:18
camaro17
Brak nowych postów Jakie Auto - mała benzyna+automat = Pomysły ?
maniaq Offtopic 20 Czw Lip 07, 2016 00:07
maniaq



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink