Forum Klubu ROVERki.pl :: rovery przejeżdżają na czerwonym śweitle?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
rovery przejeżdżają na czerwonym śweitle?
Autor Wiadomość
Tempest 




Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 333
Skąd: Warszawka



Wysłany: Czw Gru 10, 2009 00:11   

i tak naprawdę, żeby dociec co się dokładnie wydarzyło, co robił kierowca i podczas jakiego światła wykonywał manewr to powinien być system kamer, który wszystko nagrywa a nie tylko robi zdjęcia
ale jak wiadomo, taki system kosztował by jeszcze więcej bo gdzieś cały materiał musiałby być zapisany a i trzeba zatrudnić osobę do przeglądania całego materiału i wyłapywania tych co by wspomniany przepis łamali
takie trochę błędne koło wychodzi - tak źle i tak niedobrze :neutral:
_________________
moja historia motoryzacji: - Fiat Cinquecento; 700; - Fiat Punto 1.2 8V; - Fiat Bravo 1.2
16V; - MG ZR 160; - Golf V 2.0TDI; - Golf VI GTD
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Gru 10, 2009 00:11   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Yog-Sothoth 




Dołączył: 03 Wrz 2007
Posty: 501
Skąd: Warszawa

Rover 800

Wysłany: Czw Gru 10, 2009 09:13   

Widzisz Pływak ja opieram się na fakcie dokonanym (zdjęcie) a Ty gdybasz co by było gdyby.. w ten sposób to wiele rzeczy można mu jeszcze zarzucić łącznie z jazdą pod prąd.
Fakt faktem takie sytuacje się zdarzają dość często, czy to z powodu korków czy tego że kierowca zaskoczony zmieniającym się światłem woli zatrzyma się trochę dalej. Praktyka pokazuje że nie zawsze da się jeździć zgodnie z zasadami, ważne aby robić wszystkie manewry z głową.
_________________
Sprzedam części R800 turbo 200KM - https://www.dropbox.com/s...qkqhx/graty.txt
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11396
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Gru 10, 2009 09:20   

Pływak napisał/a:
już Brt zwróciła na to ...

Kopernik też była kobietą :lol: ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Czw Gru 10, 2009 10:09   

Yog-Sothoth napisał/a:
Widzisz Pływak ja opieram się na fakcie dokonanym (zdjęcie) a Ty gdybasz co by było gdyby.. w ten sposób to wiele rzeczy można mu jeszcze zarzucić łącznie z jazdą pod prąd.


Na jakim fakcie dokonanym? Ty nie możesz udowodnić, ze samochód stoi ja nie mogę udowodnić, ze jedzie czyli Ty również gdybasz bo skąd wiesz, ze stoi? Bo na zdjęciu się nie rusza? :lol: Zdjęcie zamieszczone do artykułu na temat jazdy na czerwonym więc przypuszczałem, że jednak jedzie...

Cytat:
Fakt faktem takie sytuacje się zdarzają dość często, czy to z powodu korków czy tego że kierowca zaskoczony zmieniającym się światłem woli zatrzyma się trochę dalej. Praktyka pokazuje że nie zawsze da się jeździć zgodnie z zasadami, ważne aby robić wszystkie manewry z głową.


Doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Gdyby wszyscy jeżdzili prawidłowo i płynnie ruszali korki były by o wiele mniejsze, a przy dobrej synchronizacji świateł na niektórych skrzyżowaniach nawet by znikły ale, że jest na drogach jak jest każdy stara się dostosować...
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
Yog-Sothoth 




Dołączył: 03 Wrz 2007
Posty: 501
Skąd: Warszawa

Rover 800

Wysłany: Czw Gru 10, 2009 14:51   

Wystarczy wyciągać wnioski ze zdjęcia.
Powód 1 - samochód "złapany" idealnie przed linią skrzyżowania.
Powód 2 - koła na zdjęciu są ostre co wskazuje na małą ruchliwość samochodu, jeśli by przeskakiwał na późnym żółtym to jego prędkość byłaby dość duża, co za tym idzie koła na zdjęciu rozmazane.
Powód 3 - dymi z rury wskazując raczej na jałowe obroty niż jadący pojazd.

A wierzyć bezgranicznie w to co jest wydrukowane w gazetach to już zupełna pomyłka :)
_________________
Sprzedam części R800 turbo 200KM - https://www.dropbox.com/s...qkqhx/graty.txt
 
 
 
pajda 




Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 312
Skąd: Jarocin



Wysłany: Czw Gru 10, 2009 15:09   

Yog-Sothoth, zgadzam sie w 100% z tym co napisałes :wink:
 
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Czw Gru 10, 2009 15:27   

Yog-Sothoth napisał/a:
Wystarczy wyciągać wnioski ze zdjęcia.
Powód 1 - samochód "złapany" idealnie przed linią skrzyżowania.

Patrz Ad. 3

Cytat:
Powód 2 - koła na zdjęciu są ostre co wskazuje na małą ruchliwość samochodu, jeśli by przeskakiwał na późnym żółtym to jego prędkość byłaby dość duża, co za tym idzie koła na zdjęciu rozmazane.

Żadne z aut nie ma radialnie rozmytych kół, jedyna nieostrośc na pozostałych winika z dalszego planu czyli wszyscy stoją nikt nie jedzie...

Cytat:
Powód 3 - dymi z rury wskazując raczej na jałowe obroty niż jadący pojazd.

Identycznie to wygląda jak przy ruszaniu. Równie dobrze mógł zobaczyć, ze cytryna zrobiła miejsce więc śmiało ruszył ale to znowu gdybanie...

Cytat:
A wierzyć bezgranicznie w to co jest wydrukowane w gazetach to już zupełna pomyłka :)


W co tu wierzyć? Jest artykuł o fotografowaniu aut przejeżdżających na czerwonym i jest zdjęcia auta znajdującego się za sygnalizatorem, a Ty próbujesz komuś udowodnić, ze kierowca rovera na pewno nie wjechał by na czerwonym i jesteś w 100% pewien, że stoi aż do kolejnej zmiany...
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
Yog-Sothoth 




Dołączył: 03 Wrz 2007
Posty: 501
Skąd: Warszawa

Rover 800

Wysłany: Czw Gru 10, 2009 15:40   

Ale nadal gdybasz nie mając żadnych dowodów na to że ten samochód wjechał na skrzyżowanie. Teraz analogicznie spójrz że to sąd musi wykazać winę oskarżonego - te same zasady.
Zdjęcie żadnym dowodem nie jest, bo jest zapewne wzięte z ogólnej bazy. Myślisz że przy pisaniu tego artykułu powiedzieli fotografowi "idź mi sfotografuj samochód przejeżdżający przez skrzyżowanie na czerwonym"? :) Sprawdziłem exif pliku (o dziwo jest), zdjęcie zrobione 9 lutego 2009 czyli nijak do daty artykułu.
Wierzyć należy w to co się widzi, a nie widzę żeby ten Rover był na skrzyżowaniu przy czerwonym świetle.
_________________
Sprzedam części R800 turbo 200KM - https://www.dropbox.com/s...qkqhx/graty.txt
 
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Czw Gru 10, 2009 15:51   

Yog-Sothoth napisał/a:
Ale nadal gdybasz nie mając żadnych dowodów na to że ten samochód wjechał na skrzyżowanie.


Cytat:
Ty nie możesz udowodnić, ze samochód stoi ja nie mogę udowodnić, ze jedzie czyli Ty również gdybasz bo skąd wiesz, ze stoi?


Jak już pisałem gdybam tak jak i Ty bo jeśli nie jesteś w 100% pewien to tylko przypuszczasz...

Cytat:
Teraz analogicznie spójrz że to sąd musi wykazać winę oskarżonego - te same zasady.
Zdjęcie żadnym dowodem nie jest, bo jest zapewne wzięte z ogólnej bazy. Myślisz że przy pisaniu tego artykułu powiedzieli fotografowi "idź mi sfotografuj samochód przejeżdżający przez skrzyżowanie na czerwonym"? :) Sprawdziłem exif pliku (o dziwo jest), zdjęcie zrobione 9 lutego 2009 czyli nijak do daty artykułu.
Wierzyć należy w to co się widzi, a nie widzę żeby ten Rover był na skrzyżowaniu przy czerwonym świetle.


To zdjęcie nawet nie jest z bazy policji tylko pewnie z bazy gazety która to wysłała swojego fotografa na najbliższe skrzyżowanie bo wątpię aby takie urządzenie miało w sobie Canona eos-1d. Zrobienia takiego zdjęcia to kwesta pewnie godzinki czekania. Wierzyć możesz w co chcesz ale pewien być nie możesz...
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
greg_szczytno 




Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 277
Skąd: Szczytno

Rover 400

Wysłany: Pią Gru 11, 2009 20:15   

Ja wtedy jechałem :P
_________________
Pozdrawiam
Szczytno warmia - mazury
 
 
 
witgut 




Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 499
Skąd: Szczytno/Lidzb.Warm.



Wysłany: Pią Gru 11, 2009 20:23   

W końcu :mrgreen:
Teraz możesz wyjaśnić czy stałeś, czy przejechałeś??
 
 
Ciufa 




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Pią Gru 11, 2009 20:28   

napisał że jechał :haha:
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów 200 km/h na czerwonym świetle
SeevS Offtopic 10 Pią Paź 09, 2009 00:25
Zukowaty
Brak nowych postów Uaha Rovery 2, uaha Rovery - odjechane!
Markzo Offtopic 45 Wto Lis 17, 2009 08:43
Viniu
Brak nowych postów UK - Rovery na wymarciu... :(
maciej Offtopic 4 Pon Wrz 14, 2015 14:28
Vigoslaw
Brak nowych postów pokażmy rovery
Ziuta Offtopic 2 Sro Cze 01, 2011 19:01
Ziuta
Brak nowych postów Rovery na Litwie
Spostrzeżenia z wyjazdu
Marrkus Offtopic 2 Pon Wrz 17, 2007 13:08
Marrkus



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink