Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200] Muszę się pochwalić :) zabudową :D
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200] Muszę się pochwalić :) zabudową :D
Autor Wiadomość
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Pią Gru 04, 2009 18:10   

Kod:
ale co jest nie tak już nie napisałeś...


OK co bym proponował. Na początek wytłum porządnie bagażnik, nie tylko klapę ale i całą podłogę. Tam blacha jest naprawdę cieniutka i dobrze jest to mieć zrobione. Mniej basu ucieka na zewnątrz to więcej go zostaje w środku. Później napiszę resztę...
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Gru 04, 2009 18:10   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kris_1987 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 131
Skąd: Legionowo



Wysłany: Pią Gru 04, 2009 23:01   

to nie możesz od razu napisać co jest nie tak?? tylko musisz się namyśleć?? nie rozumiem...
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pią Gru 04, 2009 23:43   

Pewnie czasu nie ma na dłuższe wywody akurat ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Sob Gru 05, 2009 01:25   

kris_1987,
Cytat:
to nie możesz od razu napisać co jest nie tak?? tylko musisz się namyśleć?? nie rozumiem...

Brt,
Pewnie czasu nie ma na dłuższe wywody akurat ;)


Dokładnie :) . W pracy pisałem i akurat mnie zawołali...

Mam wątpliwości co do kilku rzeczy. Niestety fotek dałeś mało i muszę się domyślać jak rozwiązałeś pewne rzeczy.

Tak jak napisałem wcześniej wytłumienie wnętrza, maty ale w zasadzie coś lepszego jest na to. Najlepiej całą podłogę bagażnika wysmarować masą bitumiczną dość grubą warstwą. Jest ona tania, kilku kilogramową puszkę można dostać za kilkadziesiąt złotych do tego nakłada się jak farbę... łatwizna. Taką masę możesz również użyć wewnątrz obudowy co zredukuje drgania ścianek i oczywiście wytłumi dodatkowo. Piszesz, że jeszcze nie skończone. Tylko, że od tego się zaczyna. Ktoś tu już napisał, że dobrze zrobione audio to takie kiedy przy zamkniętych oknach niemalże nic nie słychać z zewnątrz i to jest super sprawa. Cała zabawa zaczyna się gdy uchylasz okno. Wtedy z niego wylatuje basik nie zniekształcony zgrzytami karoserii a to na prawdę super brzmi. Nie zrozum mnie źle, nie żebym był nieprzychylny jak napisałeś, staram się coś doradzić.

Kolejna sprawa to estetyka. Widać spore niedociągnięcia, wybrzuszenia na materiale. Znaczy to, że był słabo naciągnięty. W jaki sposób go nakładałeś i jakiego kleju użyłeś? Kolejne co mi się na oczy rzuca to szczeliny. Inna sprawa to dwukolorowy subwoofer. Ni jak mi to nie pasuje kolorystycznie ale to już kwestia gustu :)

Co do rozwiązań technicznych to wymiary subwoofera o czym już napisałem. W tej sytuacji albo możesz długo szukać optymalnego głośnika albo zamknąć skrzynkę i poszukać coś do zamkniętej. 35 litrów to akurat dla większości 12 calówek... a gra to ładniej. Kondensator przesunąłbym na miejsce chrunch-a. Im bliżej do wzmaka tym lepiej.

Czy ta konstrukcja jest rozbieralna, czy też w założeniu ma być na stałe? Jeśli na stałe to odpuść sobie materiał na obszycie. O wiele efektowniej będzie posmarować wszystko kitem, szczeliny również. Następnie wyszlifować i pomalować spray-em + lakier.
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
greg-si 
Klubowicz





Pomógł: 152 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Sob Gru 05, 2009 10:43   

Botanix napisał/a:
Tak jak napisałem wcześniej wytłumienie wnętrza

Ciekawe rzeczy. Szczerze nie jeździłem dużo 200 ale nie wydaje mi się żeby była ona sporo głośniejsza od 400. Wyklejanie całego wnętrza jakimś badziewiem to przerost formy nad treścią w tym wypadku. Ludzie tego nie robię przy audio za 10k bo lepiej te pieniądze które wywalimy na wygłuszenie wydać na lepsze elementy toru audio.

Botanix napisał/a:
Jeśli na stałe to odpuść sobie materiał na obszycie. O wiele efektowniej będzie posmarować wszystko kitem, szczeliny również. Następnie wyszlifować i pomalować spray-em + lakier.

A co ma do tego czy ma być na stałe czy nie? Ładowanie lakieru na zabudowę nie to że według mnie wygląda komicznie to jeszcze trzeba się nieźle narobić żeby to wyglądało jak trzeba. Powierzchnia pod lakier musi być idealnie równa.
Nie mówiąc o kwestii praktycznej bo lakier łatwo jakimś badziewiem zadrapać. Wystarczy że wrzucisz coś do bagażnika podczas jazdy się przesunie i może być lipa z całego szpachlowania i malowania.

kris_1987, sorry za spam w Twoim temacie ale musiałem się ustosunkować
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Sob Gru 05, 2009 14:22   

Cytat:
Szczerze nie jeździłem dużo 200 ale nie wydaje mi się żeby była ona sporo głośniejsza od 400.


Ale niestety jest głośniejsza. Jeśli wydanie 30-50zł to wg. Ciebie przerost formy nad treścią gdzie taka puszka wystarczy na większą część samochodu to Twoja sprawa. Ja robiłem i różnica jest duża, zwłaszcza na zewnątrz. Przy pełnej mocy nic nie trzeszczy. Ci co mają audio za 10k nie używają masy, stosują droższe rzeczy a nie całkowicie pomijają temat.

Cytat:
A co ma do tego czy ma być na stałe czy nie?


A to, że można zrobić to w sposób rozbieralny bądź nie, dlatego pytam.

Cytat:
Wystarczy że wrzucisz coś do bagażnika podczas jazdy się przesunie i może być lipa z całego szpachlowania i malowania.


Dlatego na początku napisałem, że przed robotą dobrze jest się zastanowić i przemyśleć wszystko. Nie trudno jest zabezpieczyć rzeczy przed przesuwaniem...
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
kris_1987 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 131
Skąd: Legionowo



Wysłany: Nie Gru 06, 2009 18:00   

zanudowa jest w pełni rozbieralna, w zasadzie jest złożona z kilku skryznek ;) bez problemu można ją zdemontować...
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
hertz25 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 538
Skąd: Maków Maz

Rover 200

Wysłany: Nie Gru 06, 2009 19:07   

pochwal sie jak wstawisz juz glosnik i wzuc foty :smile:
_________________
....special stereo system ....
 
 
kris_1987 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 131
Skąd: Legionowo



Wysłany: Nie Gru 06, 2009 19:30   

jeszcze trochę to potrwa bo idą święta, a głośnik trochę kosztuje :P chyba, że może Św Mikołaj by go przynióśł :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Sro Gru 30, 2009 23:13   

Widziałem dziś ten sprzęcik i powiem wam że na żywo to naprawdę dobrze wygląda, szczególnie to połączenie białej skóry z czarną.
Co prawda bagażnik naprawdę mały się zrobił, ale za to jak wygląda :grin:
 
 
 
kris_1987 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 131
Skąd: Legionowo



Wysłany: Czw Gru 31, 2009 00:45   

mówiłem, że na żywo jest inaczej :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
jarekb 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Wrz 2008
Posty: 153
Skąd: Krakow

Rover 75

Wysłany: Pią Sty 01, 2010 17:33   

kris_1987 jak dla mnie bardo ladna zabudowa zwlaszcza polaczenie kolorow i dosc funkcjonalna bo mimo ze zmniejszyl sie bagaznik to pod spodem mozna zmiescic sporo drobnych zeczy a przydatnych, naciag tylko ten material w niektorych miejscach i bedzie ok
 
 
kris_1987 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 131
Skąd: Legionowo



Wysłany: Pią Sty 01, 2010 19:31   

jarekb, dzięki ;)
no teraz niestety pogoda nie sprzyja na poprawki, ale jak tylko się cieplej zrobi to napewno będzie zrobione, że będzie dobrze :D
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R200] Zabudowa bagaznika - nadkole
Trixoo Car-audio, nawigacje, radia CB 9 Czw Lis 20, 2014 14:00
pietka
Brak nowych postów [R200] Car-Audio - jak Wam się podoba zabudowa? ;)
MaTiX_lama Car-audio, nawigacje, radia CB 15 Wto Sie 10, 2010 12:31
kris-tofer
Brak nowych postów [R75] Zabudowa bagażnika
szpynior Car-audio, nawigacje, radia CB 10 Nie Lut 16, 2014 09:47
szpynior
Brak nowych postów [R600] Głosniki - zabudowa głośników
Matej Car-audio, nawigacje, radia CB 8 Nie Paź 17, 2010 12:39
Matej
Brak nowych postów [200 RF]Zabudowa subwoofera we wnęce zapasu.
Khonju Car-audio, nawigacje, radia CB 3 Pon Kwi 04, 2016 23:54
Khonju



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink