Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620] Sprzęgło do wymiany???
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620] Sprzęgło do wymiany???
Autor Wiadomość
czarek2208 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 62
Skąd: Z Białegostoku



Wysłany: Wto Sty 05, 2010 22:09   [R620] Sprzęgło do wymiany???
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1995

Witam wszystkich.
Możliwe, że powtarzam temat jednak szukałem podobnych tematów i nie mogę znaleźć. A mianowicie, jechałem sobie samochodem, pod górkę i nagle obroty poszły w górę a prędkość w dół. Za samochodem kupa dymu i niesamowity smród... Samochód stanął (zdążyłem dotoczyć się do przystanku). Przyszła teściowa scholowała i zonk... Silnik chodzi, szum jakiś i tarcie zza lewego koła, sprzęgło wciska się normalnie (szumi ciszej) ale wrzucam bieg (wydaje się,że wchodzi normalnie w swoje miejsce) puszczam sprzęgło i nic ani drgnie... tylko tem szum i tarcie....
W związku z powyższym mam do wszystkich czytających pytanie...
Spaliło się sprzęgło? Czy padło coś innego???
Dzięki za wszelkie odpowiedzi i sugestie.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pią Lut 11, 2011 21:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Sty 05, 2010 22:09   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Wto Sty 05, 2010 22:48   

Z objawów wynika, że przypaliło się sprzęgło, kwestia jednak jest taka, że stało Ci się to w nagle i że się tak wyrażę całkowicie. Być może sama przyczyna leży w układzie wysprzęglania, który się np. gdzieś zatarł, zawiesił, nie wiem, może łożysko oporowe się rozsypało i nie ma dobrego docisku, stąd przy dużym obciążeniu podczas jazdy pod górkę sprzęgło się przysmażyło i docisk zniknął całkowicie.
 
 
czarek2208 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 62
Skąd: Z Białegostoku



Wysłany: Wto Sty 05, 2010 22:59   

Czyli kupować sprzęgło i do mechanika???
Ile może kosztować sama wymiana???
Da sie samemu???
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Wto Sty 05, 2010 23:09   

czarek2208 napisał/a:
Czyli kupować sprzęgło i do mechanika???
Zdecydowanie tak, ewentualnie dla potwierdzenia najpierw udać się do mechanika w celu dokładnej diagnozy, ale on i tak w tym celu musi odkręcić skrzynię.
czarek2208 napisał/a:
Ile może kosztować sama wymiana???
Da sie samemu???
Nie mam pojęcia, myślę, że około 200 zł, może 300. Samemu się da, ale trzeba mieć trochę sprzętu i kanał najlepiej.
 
 
faeton01 



Dołączył: 11 Sty 2010
Posty: 3
Skąd: Włoszczowa

Rover 600

Wysłany: Pon Sty 11, 2010 23:31   Re: [620 Sdi 95] Sprzęgło do wymiany???

czarek2208 napisał/a:
Witam wszystkich.
Możliwe, że powtarzam temat jednak szukałem podobnych tematów i nie mogę znaleźć. A mianowicie, jechałem sobie samochodem, pod górkę i nagle obroty poszły w górę a prędkość w dół. Za samochodem kupa dymu i niesamowity smród... Samochód stanął (zdążyłem dotoczyć się do przystanku). Przyszła teściowa scholowała i zonk... Silnik chodzi, szum jakiś i tarcie zza lewego koła, sprzęgło wciska się normalnie (szumi ciszej) ale wrzucam bieg (wydaje się,że wchodzi normalnie w swoje miejsce) puszczam sprzęgło i nic ani drgnie... tylko tem szum i tarcie....
W związku z powyższym mam do wszystkich czytających pytanie...
Spaliło się sprzęgło? Czy padło coś innego???
Dzięki za wszelkie odpowiedzi i sugestie.
Pozdrawiam

Witam:) może nie jest tak tragicznie jak u mnie jeśli stało sie to nagle to może tylko wysprzęglik sie zapowietrzył możesz to sprawdzić samemu (podobne operacje do odpowietrzania hamulców) nie wiem jak jest u ciebie w Sdi ale w benzyniaku na silniku hondy wysprzęglik jest z przodu silnika zaraz obok wentylatora ( u mnie w 620si trzeba wyjąć akumulator , podstawe akumulatora, wentylator ) żeby było jakieś przyzwoite dojście ale można też bez wyciągania tego wszystkiego , a wymiana sprzęgła nie jest zbyt trudna ale jeśli nie lubisz sie dłubać w mechanice to pozostaw to mechanikowi
koszty to około kpl sprzęgło , tarcza , docisk-od300-500, olej do skrzyni ok 80zł (przy wyciąganiu bez przegłubów napewno coś wycieknie to lepiej wymienić) , wd40-ok 20zł
u mnie kosztowało to wszystko coś koło 400zł
 
 
mcteusz 



Pomógł: 28 razy
Dołączył: 12 Lip 2007
Posty: 564
Skąd: Wysokie Mazowieckie



Wysłany: Wto Sty 12, 2010 08:35   

Hmmm, a czy to nie może być kwestia półosi/przegubu? Czy półosie w tych autach się nie ukręcają? Bo taki właśnie objaw dała by również walnięta półoś- kręci się, ale na koło nie przekłada napędu- mechanizm różnicowy działa i drugie koło też się nie kręci, bo ma lżej...
Chociaż może i sieję ziarno zamętu, bo smrodu i dymu w tym przypadku już nie potrafię wytłumaczyć... :roll:
_________________
Hasła są jak majtki. Nie zostawiaj ich w miejscu, w którym inni mogą je zobaczyć, zmieniaj je regularnie ...i lepiej nikomu nie pożyczaj.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620] Paski do wymiany
swing25 Rover serii 600, Honda Accord 1 Pon Kwi 27, 2009 20:33
Lechos
Brak nowych postów [R620] Czy sonda lambda juz do wymiany ?
crusio Rover serii 600, Honda Accord 6 Nie Maj 31, 2009 03:01
crusio
Brak nowych postów [R620] Jaki koszt wymiany zawieszenia w 620 ?
marek27 Rover serii 600, Honda Accord 11 Nie Maj 02, 2010 07:58
marek27
Brak nowych postów [R620] Jakie wymiany po zakupie auta
legri Rover serii 600, Honda Accord 9 Sro Mar 12, 2008 14:39
piter34
Brak nowych postów [R620] Koszt wymiany uszczelki pod głowicą
pitt Rover serii 600, Honda Accord 1 Sob Paź 02, 2010 21:32
pawels



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink