Forum Klubu ROVERki.pl :: drukarka skaner kopiaka + FAX
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
drukarka skaner kopiaka + FAX

pomoc w zakupach
Autor Wiadomość
Tomaszi 




Dołączył: 08 Lut 2007
Posty: 552
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

Rover 400

Wysłany: Sob Sty 23, 2010 00:42   drukarka skaner kopiaka + FAX

Witam,

Muszę zrobić zakup sprzętu wielofunkcyjnego -nie musi sprzątać, prać i parzyć kawy, etc- wystarczy, że będzie drukować, skanować, kopiować, wysyłać i odbierać fax.
W tym momencie powinienem zarzucić jakieś pytanie, ale wpierw urządzonko jakie mnie zainteresowało
http://www.ceneo.pl/852998s
Cytat:
Canon Pixma MX310

Technologia druku atramentowa
Maks. rozmiar nośnika A4
Druk w kolorze  Tak
Maksymalna szybkość druku (mono) 22 str./min
Maksymalna szybkość druku (kolor) 17 str./min
Rozdzielczość w poziomie (mono) 4800 dp
Rozdzielczość w pionie (mono) 1200 dp
Rozdzielczość w poziomie (kolor) 4800 dp
Rozdzielczość w pionie (kolor) 1200 dp
Gramatura papieru 64-273 g/m2
Pojemność podajnika papieru 100 szt
Pojemność podajnika dokumentów 30 szt
Obsługiwane nośniki
 papier A4
 papier B5
 papier A5
 koperty
 karty
Obsługiwane systemy operacyjne 
 Microsoft Windows 2000
 Microsoft Windows XP
 Microsoft Windows Vista
 MAC OS Xv10.2.8 lub nowsza
Typ skanera 
 płaski
 kolorowy
Optyczna rozdzielczość skanowania 1200 x 2400 dp
Maksymalna rozdzielczość skanowania interpolowana - 19200 dp
Złącze zewnętrzne  USB 2.0
 Port wydrukółw bezpośrednich - PictBridge
Zainstalowane opcje 
 Podajnik na 100 arkuszy
 ADF (automatyczny podajnik dokumentów) pojemność: 30 arkuszy
Szybkość wysyłania danych (Upstream) 33,6 kB/s
Pojemność pamięci faksu 50 stron
Tryby korekcji błędów ITU-T T.30 ECM

Wybrałem to ustrojstwo ze względu na sympatię do canona, ten podajnik nad skanerem, możliwość druku kopert oraz a także funkcja Fax'u. (stosunkowo tanie)

Dobra to wkońącu pytanie :)
Co sądzicie o takim czymś, może macie jakieś inne typy w podobnym przedziale cenowym?

Pytanie najważniejsze, jak działa ten fax? Jest to zsynchronizowane z PC czy podłącza się pod drukarkę kabelek telefoniczny? Ma ktoś drukarkę z faksem i jest w stanie odpowiedzieć mi jak to działa?

Z gółry thx za konstruktywne wypowiedzi
Pozdrawiam Tomaszi
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Sty 23, 2010 00:42   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
faecd 




Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Sob Sty 23, 2010 00:52   

z tego co sie orientuje to canon ma tansze tusze niz hp.
Dwa lata temu kupilem sobie podobne urzadzonka (bez faxu) w podobnym przedziale cenowym. Podejrzewam, ze moze byc tak jak w hp, otorz skaner po miesiacu zaczął żęzić, gdy laser skanowal papier, poruszajac sie na takim wyząbkowanym torze, kolka obrotowe, zaczepiajace sie o tor strasznie chalasowaly:P

Co do druku...hmm.. Od niedawna jestem wlascicielem laserowej drukarki czarnobialem po lisingowej i jakosc wydruku jest przednia.

Wiem, ze urzadzenia wielofunkcyjnewgo laserowego w takim przedziale cenowym nie kupisz, ale moze warto sie rozejrzec za uzywanymi.

Jezeli atrament w zupelnosci Ci wystarcza, brac sprzet nie gadac :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
owcze 



Dołączył: 28 Gru 2009
Posty: 127
Skąd: Gdynia



Wysłany: Sob Sty 23, 2010 10:42   

myślę, że wybrałeś dobrze. Sprawdź tylko czy dostaniesz zamienniki (tusze) do tego kombajna, bo inaczej oryginalne mogą być drogie. Ja też mam "kombajn" canona już rok i sprawuje mi się super. Do tego używam zamienników i wychodzi całkiem tanio w eksploatacji.
 
 
Tomas 



Dołączył: 21 Gru 2008
Posty: 168
Skąd: Poznań



Wysłany: Sob Sty 23, 2010 14:18   

Drukarka, którą proponujesz jest już wycofywana i zastąpił ją model MX 320, oznacza to że jest już niedostępna u dystrybutorów takich ja ABC Data, Tech Data czy AB. Wieszkosć sklepów internetowych nie posiada tego co sprzedają na stanie tylko na podstawie ofert dystrybutorów umieszczają je w swoim sklepie internetowym. Wiec może być problem z dostępnością w sklepach internetowych, chyba ze jakiś media markt, który ma to urządzenie na półce lub jakiś lepszy sklep internetowy, który sprzedaje to, co ma na stanie, a nie to co dopiero chce zmówić.

Do MX 310 pasują tusz e o symbolu pg-40 czarny oraz CL41 kolor (to są te większe pojemności, małych nie podaje, bo są całkowicie nieopłacalne), jest duży problem z dostępnością zamienników, jak już są to niewiele tańsze od oryginałów.

Moja propozycja urządzenia dla Ciebie to Brother MFC-295CN, parametry bardzo podobne, ma możliwość wysyłanie faxu z PC, oraz możliwość skanowania bezpośrednio do maila, OCR czy karty pamięci. Dokładniejszy opis na stronie producenta. Cena ok. 300 netto, jeśli będziesz miał problem ze znalezieniem w tej cenie, to napisz, mogę Tobie to wysłać w tej cenie plus 18 zł netto koszt przesyłki.

http://www.brother.pl/g3....etailType/specs

Pasują tam tusze LC980, oryginały są dość tanie, czarny ok. 40 zł netto kolory 25 zł netto za szt ( są 3 kolory), ale niezbyt wydajne w stosunku do ofert innych producentów. Natomiast zamienniki, które są dostępne bez problemów są bardzo tanie, ok. 8-10 zł netto za szt.. Nie kupuj najtańszych zamienników z allegro tylko wybierz sobie jakaś lepszą markę zmienników, bo jak zasyfisz, jakimiś tanimi tuszami głowice to koszt jej naprawy jest równy zakupowi urządzenia. Przy tak niskich cenach zamienników, warto zainwestować w coś lepszego.
_________________
Rover 220 SDI WRC - Warcy Rycy Csescy :)
 
 
 
Tomaszi 




Dołączył: 08 Lut 2007
Posty: 552
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

Rover 400

Wysłany: Nie Sty 24, 2010 13:39   

Laserówka odpada, potrzebny kolor tak że raczej tylko atramentówka wchodzi w grę.
Pozaglądałem na te modele tego canona i powiem, że jest już nawet model 330 porównując je, totalnie niczym się nie różnią po za kosmiczną ceną nowych modeli.
Co do brothera paru znajomych mi tą firmę polecało, ale wiadomo jak się czegoś nie zna...

Tomas220, rozumiem że masz dostęp do tego sprzętu w stopniu organoleptycznym, w związku z tym miałbym parę pytań, odnośnie fax'u.
Na stronie producenta tego nie piszą, ale na w specyfikacji w paru sklepach pisze "faksowanie bez udziału komputera PC" to by mi odpowiadało, a widzę że sprzęt ma klawiaturę numeryczną.
Nie bardzo rozumiem pojęcia PC-FAX , możesz to rozwinąć?
Miałem jeszcze pytać czy obsługuje koperty, ale już znalazłem że tak - "DL" :razz:
_________________
NIE POTRAFISZ PRZECZYTAĆ TEGO TEKSTU, WCIŚNIJ Ctrl +
Ostatnio zmieniony przez Tomaszi Nie Sty 24, 2010 23:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
emes 


Członek Zarządu
skarbnik


Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 2349
Skąd: Wrocław



Wysłany: Nie Sty 24, 2010 14:22   

Jeżeli chodzi o urządzenie, które wybrałeś i funkcję FAX'u, w instrukcji znalazłem, że może pracować w 2 trybach. Wyposażone jest w 2 interfejsy RJ-11 (Phone i Line). W pierwszym trybie (bez udziału kompa), podłączasz bezpośrednio do linii (interfejs Line). W drugim trybie podłączasz poprzez urządzenie, np. telefon lub modem w kompie (interfejs Phone). Więc tak na dobrą sprawę (z tego, co widzę w instrukcji), konfiguracja zależy już od Twoich potrzeb :ok:
 
 
 
Tomaszi 




Dołączył: 08 Lut 2007
Posty: 552
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

Rover 400

Wysłany: Nie Sty 24, 2010 16:56   

Emes piszesz o canonie tak ? Czyli bez włączonego kompa idzie wysyłać fax. Thx

A odnośnie mojej poprzedniej wypowiedzi i pytań, tyczyły się zaproponowanego brothera - sorki nie sprecyzowałem. No i nie koniecznie oczekuję odpowiedzi od Thomas220, jak ktoś inny się w tym orjentuje też chętnie poczytam :grin:
_________________
NIE POTRAFISZ PRZECZYTAĆ TEGO TEKSTU, WCIŚNIJ Ctrl +
 
 
 
walkie 




Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Nie Sty 24, 2010 17:37   

Tomaszi, my mamy Brothera i też się dobrze sprawdza. Lekkiego życia nie ma bo jest w firmie i korzysta z Niego 10 osób czasem kilka razy dziennie.
A co do wysyłania faksu, to dzieje się to bez kompa :) Kładziesz na szybę albo do podajnika coś co chcesz faksować, wbijasz numer na klawiaturze numerycznej i wciskasz przycisk fax. Koniec filozofii. :)
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
emes 


Członek Zarządu
skarbnik


Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 2349
Skąd: Wrocław



Wysłany: Nie Sty 24, 2010 17:39   

Tomaszi, tak tak, pisałem o Canonie. Ale sprawdziłem i w Brotherze (model wspomniany przez Tomasa220 jest podobnie: http://welcome.solutions....g_lx1488039.pdf :ok:
 
 
 
TomC 




Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 715
Skąd: Racibórz

Rover 400

Wysłany: Nie Sty 24, 2010 20:21   

Tomas220 napisał/a:
jest duży problem z dostępnością zamienników, jak już są to niewiele tańsze od oryginałów.

Nie jestem w stanie się zgodzić. Zamienników jest sporo. Są w cenach podobnych do oryginału jednak wtedy i większe pojemnościowo lub tańsze a wtedy 40 ma podobnie jak oryginał 16ml.
_________________
-Nigdy nie rozmawiaj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.-
 
 
 
Tomaszi 




Dołączył: 08 Lut 2007
Posty: 552
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

Rover 400

Wysłany: Nie Sty 24, 2010 23:33   

walkie napisał/a:
Tomaszi, co do wysyłania faksu, to dzieje się to bez kompa :) Kładziesz na szybę albo do podajnika coś co chcesz faksować, wbijasz numer na klawiaturze numerycznej i wciskasz przycisk fax. Koniec filozofii. :)
o to mi właśnie chodziło :mrgreen: dzięki walkie
emes, dzięki za instrukcję, że też sam na to nie wpadłem :głupek:

wychodzi na to, że padło na brothera, jeszcze raz wszystkim dziękuję :mrgreen:
_________________
NIE POTRAFISZ PRZECZYTAĆ TEGO TEKSTU, WCIŚNIJ Ctrl +
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Drukarka LPT i Windows 7
TheArt Offtopic 3 Wto Maj 03, 2011 17:23
xtek
Brak nowych postów Drukarka i monitor...
piszę ja i pytam Was :)
xROnx Offtopic 20 Pon Wrz 06, 2010 23:16
Brt
Brak nowych postów Drukarka - wspomóżcie radą
wiciu2xlc Offtopic 4 Nie Paź 30, 2011 12:00
wiciu2xlc
Brak nowych postów Która prosta niezawodna drukarka do domu, by sie nie psuła.
Gość Offtopic 22 Pon Maj 09, 2011 23:29
Alexi



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink