Forum Klubu ROVERki.pl :: Partactwo wprost z LEROY MERLIN
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Partactwo wprost z LEROY MERLIN

Fachowe porady od speca budowlanego wspieranego przez LEROY MERLIN POLSKA
Autor Wiadomość
faecd 




Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

  Wysłany: Pon Lut 22, 2010 01:08   Partactwo wprost z LEROY MERLIN

Jako domowy fachowiec i młody inżynier budownictwa od czasu do czasu ogladam różne filmy instruktażowe mniej lub bardziej skomplikowanych prac budowlanych.

Dzis natknalem sie na nowosc na stronie leroymerlin.pl
LEROY wprowadzil serie porad remontowo-wykończeniowych prowadzonych porzez profesjonalnego fachowca, który wygląda jakby z didżejki sie urwał lub z salonu fryzjerskiego.

Znawcom podstaw układania płytek sciennych i podłogowych polecam:
http://www.youtube.com/wa...player_embedded

a ten filmik to jest najgorszy z całej serii...partactwo w czystej formie:
http://www.youtube.com/co...player_embedded

Śmiejmy się do rozpuchu :D
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lut 22, 2010 01:08   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
darek_wp 




Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 1651
Skąd: Maciejowa, Nowy Sącz



Wysłany: Pon Lut 22, 2010 07:40   

Jakby człowiek chciał tak robić jak na filmie toby na suchy chleb nie zarobił ;-) Gość nie ma zielonego pojęcia co i jak.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pon Lut 22, 2010 08:48   

Przeciez to nie sa porady dla fachowcow ;)

Ja to odebralem jako pomoc i przyklad dla osob, ktore wczesniej nie mialy do czynienia z taka praca i chca sprobowac sil same :) Ekspertem w dziedzinie remontowo/budowlanej nie jestem, ale kilka lat temu razem z ojcem wlasnie w taki sposb kafle i terrakote tak kladlismy :) Wszystko zyje do dzisiaj. Nie odpadlo, jest rowno. Nie bylo podlogi podgrzewanej, nie mielismy takiej krajalnicy chlodzonej woda. Zamiast listwy przykreconej do sciany, oparciem dla pierwszego rzedu kafli byl stelarz blatu kuchenngo. Roznica przy ukladaniu byla taka, ze packa zabkowana nakladalismy klej na sciane i na plytke, nie ukladalismy od razu tylko po odczekaniu jakiegos tam czasu - tak nakazywala instrukcja na kleju ;)

Moze niech jakis ekspert rozpisze sie tu o razacych bledach.
Juz nie o samym wygladzie prowadzacego czy jego sposobie mowienia.
Bo to, ze gosc nie jest ubrany w uniform budowlanca, to nie ma specjalnie dla mnie znaczenia. My z ojcem tez kladlismy te kafle w samych gaciach ;D
Fakt, ze nie upublicznialismy tego procederu w sieci... jedyna siec jaka wtedy istniala to pomiedzy moim, a sasiada mieszkaniem.

Podejrzewam, ze pewnie znajdzie sie 10 roznych szkol i tylu samo fachocow.
Sam gosc prowadzacy nawet nie musi miec pojecia co robi :)
Za kamera oprocz operatora byc moze stoi p. Miecio, ktory na niejednym osiedlu takie fuchy juz robil. W/g jego szkoly zrobiono ten poradnik ;)
A ile przy tym calym dziele plytek zniszczono i czy to wszystko wytrzymalo dluzej niz rok, pewnie sie juz nie dowiemy.

Ale chetnie poznam szczegoly bledow.
Moze mi sie przyda i bede mogl kiedys zablysnac na jakiejs imprezie, kladac gospodarzowi plytki w lazience...
za kiblekiem, zeby sie latwo wymiociny gosci zmywalo :)

Pozdrawiam,
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
witgut 




Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 499
Skąd: Szczytno/Lidzb.Warm.



Wysłany: Pon Lut 22, 2010 12:30   

MaReK napisał/a:
Przeciez to nie sa porady dla fachowcow ;)

I właśnie o to chodzi- to nie są porady dla fachowców więc powinny być wykonane przez fachowców.
Kilka szczegółów:
1. Brak przygotowania powierzchni do której mają być klejone płytki- powierzchnię powinno się przynajmniej zagruntować,
2. Brak informacji o rodzaju kleju jaki musi być użyty na ogrzewanie podłogowe- powinien być użyty klej elastyczny,
3. brak zabezpieczenia powierzchni porowatych płytek podłogowych przed fugowaniem- w przypadku płytek z kamienia naturalnego lub o strukturze porowatej, w najciekawszym przypadkku płytki bądą się nadawały jedynie do zbicia ze względu na przebarwienia,
4. słownictwo użyte, np. krzyżaki to takie pająki , a nie krzyżyki dystansowe
5. itd

o ile lepiej zrobiony jest ten filmik, mamy tu nie tylko informacje techniczne http://www.youtube.com/wa...feature=related
 
 
Remigiusz 




Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Pon Lut 22, 2010 13:04   

faecd,

Znam te filmiki i mi się tylko śmiać chciało jak to widziałem :mrgreen: Fuszerka na pełnego
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
krzychu.b 




Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 165
Skąd: Ryczówek

Rover 75

Wysłany: Pon Lut 22, 2010 16:19   

To coś to raczej reklama salonu tatuażu . Bardziej wiarygodne są filmiki np: Magnat .Co do "Liroja" to więcej tam zasłonek,firanek i innych bibelotów niż konkretnych materiałów budowlanych,ot taki Francuzik :mrgreen:
_________________
https://picasaweb.google.com/108088249941867369207/MOJROVERUNIO75
https://picasaweb.google.com/108088249941867369207/FotoBud02#
 
 
 
marthinez 



Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 932
Skąd: Szczecin



Wysłany: Pon Lut 22, 2010 18:17   

witgut napisał/a:
1. Brak przygotowania powierzchni do której mają być klejone płytki- powierzchnię powinno się przynajmniej zagruntować,
Nie mówiąc już o sprawdzeniu płaszczyzny powierzchni.
witgut napisał/a:
2. Brak informacji o rodzaju kleju jaki musi być użyty na ogrzewanie podłogowe- powinien być użyty klej elastyczny,
:ok:
witgut napisał/a:
3. brak zabezpieczenia powierzchni porowatych płytek podłogowych przed fugowaniem
Od kiliunastu lat zajmuję się glazurnictwem, a przyznam się, że nigdy tak nie robiłem.
Pewnie kwestia wprawy w fugowaniu.
Krzyżyków też nie używam. :smile:

MaReK napisał/a:
kspertem w dziedzinie remontowo/budowlanej nie jestem, ale kilka lat temu razem z ojcem wlasnie w taki sposb kafle i terrakote tak kladlismy :) Wszystko zyje do dzisiaj. Nie odpadlo, jest rowno. Nie bylo podlogi podgrzewanej, nie mielismy takiej krajalnicy chlodzonej woda. Zamiast listwy przykreconej do sciany, oparciem dla pierwszego rzedu kafli byl stelarz blatu kuchenngo.
Dlatego ja zawsze mówię, że nie ważny jest sposób, bo co fachura to inaczej, a efekt końcowy.
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
faecd 




Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Pon Lut 22, 2010 23:18   

Moje bystre oko wyłoniło kilka niedociągłości.

1. Strój - ale okej niech bedzie, ze chlopak ma prezentowac takiego nowoczesnego mezczyzne, modnie ubranego, z kolczykami, zarościkiem itd itp. Do tego ma chlopak biceps - ale przed ramienia nie cwiczy co od razu widac...ehh.. nowoczesny facet.

2. Nie koniecznie w tym jednym odcinku ale w pozostałych widac mala niedociągłośc. Podczas prezentacji materiałów do uzycia wymienia narzedzia, które beda potrzebne ... w jednym odcinku zaprezentowal potrzebne "zabawki" jak to ujal, ale juz o oczywisej poziomicy nie powiedział. Nagle w srodku filmiku uzywa "wspanialej" jak to ujał poziomicy czy "wspanialego zielonego" ołówka...

3. W przypadku terakoty w lazience nie zagruntował podłoża. Z regóły posadzki sa wykonywane na bazie cementu, a ten trzeba zawsze zagruntować przez klejeniem płytek. Okej na szczescie w filmiku o mozaice i plytkach na tarasie wykonał gruntowanie. W przypadku mozaiki uklada kawalki plytek na podlozu zagruntowanym pedzlem, o tyle na tarasie tez gruntowal pedzlem po troszku. Zamoczyl pedzel i rozsmarował...Bierze sie wiadro z gruntem i rozlewa i wted porzadnie rozciera, gruntu sie nie zaluje...a ten specmajster przelizal i mysli ze zagruntowane podloze ma...smiechu warte. Ha w przypadku tarasy mowi o oczyszczeniu podloza przed gruntowaniem...zobaczcie jaka szczoteczke ma w reku.

4. W przypadku ogrzewania podlogowego nalezy uzyc kelju elastycznego jak wspomnial witgut, który kompensuje odkształcenia termiczne. Kelj ten nalezy rozprowadzic po podłozu, po czym polozyc mate grzewcza na ten klej i jeszcze raz mate przejechac klejem i do piero na taka warste kleju z wtopiona mata grzewcza kladzie sie plytke.

5. Zauwazcie sexowny plasterek docinki, po prawej stronie. Zaczal z lewej (ze swojej prawej) od calej plytki a tutaj docinka mniejsza niz polowa plytki. O ile na tarasie ma to swoje uzasadnienie estetyczne o tyle w lazience bron Boze. Nalezy zachowac symetrie i zanim zacznie sie ukladac rozmierzyc sobie plytki.

6. Zanim chlopak zaczyna fugowac i mowi o rozrabianiu fugi, mozna zauwazyc efekty pracy, nie równe szceliny a krzyzówka szczelin to juz w ogole tragicznie wyglada. W dalszym filmiku o montazu umywalki w tejze lazience nie widac tego na materiale filmowy bo po pierwsze fuga jest tego samego koloru co plytka a po drugie kamerzysta kamerowal niemal rownolegle do podlogi uniemozliwiajac zerkniecie na efekt pracy.

Ogolnie filmik zrobiony malo profesjonalnie, film o zabudowie rur CO zmontowany z dublowaniem kilku pierwszych minut, do tego brak prezentacji efektu pracy na koniec. Gosc nie zdazy sie pozegnac a tu ciach logo Liroja :/
Do tego ten chlopak wyglada jak pajac ;)
Na filmie pokazanym przez witgut przynajmniej wszystko jest ladnie opisane, a kobitka tylko pobudza uwage meżczyzn ;)

Prosze zobaczcie filmy instruktazowe np Xelli produkujacej Ytonga czy Silke. Fachowcy ubrani w odpowiednia odziez BHP, wszystko jasno, przejzyscie pokazane.

Na domiar tego jutro bede robil wieksze zakupy w LEROY...na szczescie ja sklepu nie wybralem. To przyszli (byc moze) teście chca tam kupic materiały na scianke działową z plyt g-k na ruszcie stalowym, która bedziemy stawiac w najblizszy weekend ;P
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3641
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Wto Lut 23, 2010 17:37   

fakt nie posmarowania maty grzejnej od dolu to faktycznie przegiecie, ja przyczepilbym sie jeszcze do sposobu rozrabiania fugi z drugiego filmiku, fuge najlepiej dodac do odmierzonej wody, a nie odwrotnie, bo wtedy powstaja grudki, do tego dokladniej i szybciej sie to zrobi mechanicznie mieszadlem

macie gdzies moze filmik jak sie obsadza metalowy gleboki brodzik 90x90 bez nóżek ??
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
faecd 




Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Wto Lut 23, 2010 20:37   

AndrewS, metalowy brodzi czy wanne stawiasz na takich stalowych nóżkach. tego raczej w sklepie nie dostaniesz, bo to jest wynalazek poprzedniej epoki.

Mysle, ze moze tutaj trzeba bedzie porzeźbic :/

Bo rozumiem, ze to jest na kształt takie starej wanny stalowej, tyle ze w wersji brodzik 90 na 90?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3641
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Wto Lut 23, 2010 22:54   

brodzik to olkusz 90x90x28
http://www.emalia.com.pl/...t=57&idprod=228

niektore modele, chyba koło, maja mozliwosc dokrecenia dwoch plaskownikow i do kazdegoz nich po dwie nozki, wtedy latwo sie to wszystko ustawia, potem jeszcze lapie sie do sciany od dolu i finito

oo wszystko jest opisane
sierota ze mnie
http://www.emalia.com.pl/...ady.htm&show=22
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
faecd 




Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Sro Lut 24, 2010 00:19   

AndrewS, lpiej zastosuj styropian, nie wiem jakie jest podloze w miejscu gdzie bedziesz montowal brodzik, ale jezeli jest to posadzka na gruncie warto postawic brodzik na styropianie dzieki czemu bedziesz mial izolacje cieplna. Nie taka o jakiej mowa w przypadku wanien gdzie welna pod wanna zapobiega szybkiemu wystyganiu wody w wannie, ale zawsze to brodzik bedzie cieplejszy gdy na niego staniesz :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3641
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Sro Lut 24, 2010 10:45   

tak zrobilem z plytszym brodzikiem u nas
sa takie podstawy pod tak glebokie brodziki ??

ciekawy jestem jakie macie zdanie na temat wpuszczania brodzika pod krawedz plytki ??
moze nie wyglada to estetycznie, ale polaczenie da sie latwo uszczelnic,
mam niemile doswadczenia z brodzikiem dostawionym do plytek :-(
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
faecd 




Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Sro Lut 24, 2010 12:17   

AndrewS napisał/a:
sa takie podstawy pod tak glebokie brodziki ??
tego to nie wiem ale na pewno mozna by uzyc blaszek do stabilizacji przy ścianie. Takie jakie sie stosuje do wanien w kształcie mniej wiecej takim
|
|
------
|
|

Dzieki temu brodzik nie odsunie sie od sciany...

Co do brodzika pod krawędzią płytki...hmmm generalnie co drugi uznałby to za fuszersrtwo ale jezeli sfazujesz krawędz płytki ( w razie czego jakby silikon odszedl co by nog nie pokaleczyc) to mozesz tak zrobic. Jezeli robisz to dla siebie oczywiscie.

Niemile doswiadczenia z dostawionym brodizkiem do plytek? Jezeli plytki juz sa polozone i montujemy brodzik to faktycznie moze to niezbyt wygladac z takim malym seksownym paseczkiem u dolu :P , ale jezeli plytki maja dopiero byc polozone da sie wszystko rozmierzyc.

Ja za jakis tydzien dwa zaczynam ukladac plytki u siebie w lazience i wszelkie zabudowy staralem sie robic pod plytki tak by mi jakies dziwne rzeczy nie powychodizly. Przed rozpoczeciem ukladania mam zamiar narysowac rzuty 4 scian w cadzie, i tam narysowac plytki i tak porozmieszczac je by nie bylo docinek mniejszych niz 7-8cm, bo krótsze to strasznie wygladaja ;)

[ Dodano: Sro Lut 24, 2010 12:17 ]
PS te dolne
|
| maja byc na koncu kreski --------

rozjechał sie tekst ;P
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Sro Lut 24, 2010 17:32   

Fajnie, że się taki temat pojawił, można się czegoś nauczyć. Jeszcze tylko chłopaki nie walcie takich ortów i będzie super :wink:
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
marthinez 



Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 932
Skąd: Szczecin



Wysłany: Sro Lut 24, 2010 18:44   

AndrewS napisał/a:
ciekawy jestem jakie macie zdanie na temat wpuszczania brodzika pod krawedz plytki ??
Ogólnie bardzo dobra rzecz, bo brodzik jest przez to bardziej stabilny i szczelny, ale bardzo często bywają wtedy problemy z montażem kabiny.
Trzeba na to koniecznie zwrócić uwagę.
faecd napisał/a:
Ja za jakis tydzien dwa zaczynam ukladac plytki u siebie w lazience i wszelkie zabudowy staralem sie robic pod plytki tak by mi jakies dziwne rzeczy nie powychodizly.
Normalna kolej rzeczy. Trzeba mieć płytkę i dopiero robic zabudowy, by wszystko fajnie pasowało.

Ja bardzo często zabudowy zaczynam robić równolegle z klejeniem płytek. Wtedy łatwo wszystko wymierzyć i pasuje idealnie. Polecam.
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3641
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Czw Lut 25, 2010 15:31   

marthinez napisał/a:
często bywają wtedy problemy z montażem kabiny.
Trzeba na to koniecznie zwrócić uwagę.


no wlasnie widzialem nawet gdzies w instrukcji kabiny, albo brodzika zapis zeby tak nie robic,
mnie to w sumie nie dotyczy, bo ciotka nie bedzie miala kabiny tylko pałąk i ceratke
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
faecd 




Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Pią Lut 26, 2010 00:47   

marthinez napisał/a:
Normalna kolej rzeczy. Trzeba mieć płytkę i dopiero robic zabudowy, by wszystko fajnie pasowało.

Ja bardzo często zabudowy zaczynam robić równolegle z klejeniem płytek. Wtedy łatwo wszystko wymierzyć i pasuje idealnie. Polecam.
ja najpierw kupilem plytki (w sierpniu 2009) i do teraz leza ;) u mnie tych zabudów troche będzie więc nie jest tak łatwo...hmm

a moze zrobie tak jak Ty marthinez, zaczne powoli jechać z kafelkami i pozniej dopasuje jeszcze 3-4 zabudowy, które musze wykonać ;)

Dzieki za podpowiedz, tak własnie zrobie :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów "Styliści od Bonda" Wprost nr 6
Kto projektuje stylowe brytyjskie, włoskie i inne top modele samochodów
henryk Offtopic 2 Sro Mar 04, 2009 00:02
sknerko



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink