Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620]] Problem z alarmem i kontrolką drzwi
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620]] Problem z alarmem i kontrolką drzwi
Autor Wiadomość
hubas20 




Dołączył: 15 Gru 2009
Posty: 28
Skąd: Płonsk

Rover 600

Wysłany: Sob Mar 27, 2010 18:31   

Ja u siebie tez kontynuuje dzisiaj walke z alarmem. Do tej pory sprawdziłem juz wszystko pozostało mi sprawdzenie styku zamka maski silnika. Mam nadzieje ze bedzie trafna diagnoza i wszystko wróci do normy. Jesli nie poddaje sie i bede szczesliwym uzytkownikiem roverka bez alarmu :)

[ Dodano: Sob Mar 27, 2010 18:31 ]
jak juz zapowiedziałem w poprzednim poscie poddaje sie. Sprawdziłem wszystkie krancówki, wymieniłem baterie w pilocie, stacyjka klika alarm nie uzbraja sie. Nie mam wiecej pomysłow ani tak obszernej wiedzy zeby szukac przyczyny. Pracuje obecnie w alarmach obiektowych i wiem z doswiadczenia ze jezeli jakis obwod nie jest zamkniety alarm nie uzbroi sie. Nie wiem tylko czy ma to przełozenie na alarm samochodowy :( .......
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Mar 27, 2010 18:31   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
filo 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 942
Skąd: Zabierzów



Wysłany: Nie Mar 28, 2010 12:41   

Sytuacja wygląda tak:

Drzwi zamknięte, kluczyk w stacyjce w pozycji 0 a świeci się podświetlenie stacyjki i światło w kabinie.
Po przekręceniu kluczyka na cewkę zapalają się kontrolki jak przy odpalaniu i wtedy dopiero gaśnie światło w kabinie i podświetlenie stacyjki.
Kontrolka otwarcia drzwi się nie świeci.
Otwieram każde drzwi osobno i kontrolka otwarcia się zaświeca. Zamykam gaśnie. Światło w kabinie też.
Więc śmiało można wykluczyć krańcówki.
Jednak po przekręceniu kluczyka tak,żeby zgasły kontrolki na desce światło w kabinie i podświetlenie stacyjki zapala się.
Świeci się nawet po wyciągnięciu kluczyka.

Tak więc dlaczego i z jakiego powodu świeci oświetlenie skoro nie ma kluczyka a gaśnie dopiero po przekręceniu kluczyka na cewkę?
Jakiś przekaźnik zgłupiał?
Tak jak by zapalał światło na odwrót...
Po odpaleniu auta czasami żarzy się delikatnie kontrolka otwartych drzwi.
Wstrząsy wywołane pracą silnika powodują zapewne gdzieś zwarcie masy, bądź na kablu bądź jakimś przekaźniku.
Co jest odpowiedzialne za włączenie światła w kabinie i podświetlenia stacyjki?
Bo krańcówka daje gdzieś sygnał ale do czego...
Schemat zamieszczony powyżej nic mi nie mówi, nie potrafię się z niego wyznać co i jak...
 
 
lukasz_kr_85 



Dołączył: 01 Mar 2010
Posty: 23
Skąd: Kraków



Wysłany: Nie Mar 28, 2010 13:21   

Dodam jeszcze że w trakcie drogi powrotnej kontrolka znowu się zaświeciła:/ Chyba ten samochód nie może się rozstać ze swoim poprzednim właścicielem :wink: Wyjąłem bezpiecznik od alarmu bo co prawda przed jego wyjęciem po zamknięciu drzwi alarm się uzbroił ale jeszcze nie zdążyłem dojść do klatki a już zaczął trąbić:)

[ Dodano: Nie Mar 28, 2010 13:08 ]
Dodaję zdjęcie nabytego przeze mnie miernika, zupełnie nie wiem jak go ustawić a instrukcja obsługi nic mi nie wyjaśnia;/

[ Dodano: Nie Mar 28, 2010 13:21 ]
Wygląda na to że są to dwie odrębne usterki. Jeżeli chodzi o kontrolkę i o alarm to ja w dalszym ciągu obstawiam zwarcie gdzieś na przewodach od krańcówek, choć co prawda zupełnie nie wiem gdzie ono mogłoby się znajdować. Natomiast sam fakt świecenia się oświetlenia wewnętrznego przy przełączniku ustawionym w pozycji środkowej oraz palenie się lampki przy stacyjce mi nie przeszkadza. Byleby tylko nie było problemu z odpalaniem samochodu.
 
 
hubas20 




Dołączył: 15 Gru 2009
Posty: 28
Skąd: Płonsk

Rover 600

Wysłany: Pon Mar 29, 2010 07:39   

Wtykasz przewody pomiarowe w piersze 2 wejscia od dołu (COM i to wyzej) Czarny na COM. Ustawiasz miernik na taka strzałeczke u dołu. Miedzy 200 a hFE (to czerwone pole). Jak zetkniesz ze sobą czerwony i czarny miernik powinien zacząć piszczec, znaczy zwarcie. Dalej jak w poscie wyżej. Czerwony do kabelka krańcówki, czarny do masy i słuchasz. Jak piszczy znaczy zwarcie. Cała filozofia. Mozna jeszcze zbadac zwarcie omomierzem ale to narazie zostaw. Sprobuj piszczykiem.
 
 
 
lukasz_kr_85 



Dołączył: 01 Mar 2010
Posty: 23
Skąd: Kraków



Wysłany: Czw Kwi 01, 2010 21:52   

Kontrolka drzwi się nie pali a skuteczność uzbrajania się alarmu przy zamykaniu samochodu wynosi 100% :mrgreen: Problem z kontrolką drzwi i z alarmem przynajmniej na tę chwilę wydaje się więc rozwiązany - zaizolowałem jeden z przewodów do krańcówki.
Pozostał jednak problem z oświetleniem wnętrza i ze światełkiem przy stacyjce. Mianowicie gdy drzwi są zamknięte, a kluczyk w stacyjce w pozycji 0 świeci się podświetlenie stacyjki i światło w kabinie. Jak już wspomniałem kontrolka drzwi się już nawet nie żarzy.
Po przekręceniu kluczyka na cewkę zapalają się kontrolki i wtedy dopiero gaśnie światło w kabinie i podświetlenie stacyjki. Czy ma ktoś pomysł czym może to być spowodowane?
 
 
filo 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 942
Skąd: Zabierzów



Wysłany: Pią Kwi 02, 2010 20:54   

Mnie zastanawia to,że wcześniej syrena od alarmu nie działała.
Sprawdził bym z ciekawości tą centralkę od alarmu i centralnego zamka...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620] Problem z alarmem!!
kamil_620_si Rover serii 600, Honda Accord 3 Czw Maj 20, 2010 15:21
Perez
Brak nowych postów [R620] Problem z alarmem
Golab33 Rover serii 600, Honda Accord 3 Sob Cze 14, 2008 11:10
NEOSSS
Brak nowych postów [R620] Problem z alarmem
frycus1 Rover serii 600, Honda Accord 2 Sob Kwi 17, 2010 16:38
frycus1
Brak nowych postów [R620] Problem z alarmem...
phoenix123 Rover serii 600, Honda Accord 14 Sob Paź 03, 2009 21:37
darek_wp
Brak nowych postów [R620] Problem z alarmem
frycus1 Rover serii 600, Honda Accord 5 Wto Cze 12, 2007 10:48
piter34



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink