Forum Klubu ROVERki.pl :: Potrzebne spodkanie oko w oko z MG ZR 160 przed liftem ;/
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: emes
Sro Cze 16, 2010 23:56
Potrzebne spodkanie oko w oko z MG ZR 160 przed liftem ;/
Autor Wiadomość
Gonia 




Dołączyła: 29 Wrz 2001
Posty: 356
Skąd: Warszawa



Wysłany: Nie Cze 20, 2010 18:10   

Adrian355 napisał/a:

Gonia napisał/a:
Taaaa... pewnie ze 100 zł...
chyba wyczułem podobną ironię jak kolega Marcin_S i ciekawi mnie po co Ona była... :roll:


Ponieważ faktycznie 100 zł to na tyle dużo, że te dwa samochody podczas tych prób mogą spalić za tyle paliwa.

Marcin_S napisał/a:
Tak jak w temacie. Chodzi o spotkanie oko w oko na drodze z MG ZR 160 wersja przed liftem w Krakowie. Po prostu mam wrażenie, że mój MG ma za małą moc ;/


Marcin_S napisał/a:
Bo hamownia o ile wiem nie mierzy przyspieszenia tylko moc i moment. A podejrzewam że moc on ma i z momentem tez okej. Możliwe, że jest to drobna usterka. Np. zauważyłem brak łapacza powietrza.


To nie rozumiem. Mam moc, czy jej nie ma?

apples napisał/a:
Osobiście również wolę wydać 100zł na inny cel niż na hamownię. Wiadomo że na 100zł zaraz się nie skończy. Zawsze będzie korcić by dowiedzieć się coś więcej albo coś "dorobić". :grin:

Często niestety jest tak że Ci którzy krytykują innych pod względem finansowy sami nie zawsze mają 100zł na zbyciu od tak. Są też tacy co wydadzą kasę np.: na hamownie by się tylko pokazać, a części zamienne potem kupią na szrocie by zaoszczędzić. Sprawy finansowe oraz ich dysponowanie jest indywidualna sprawą. Niech każdy pilnuje swojego portfela i nie krytykuje innych. :wink:


Oczywiście masz rację, ale czy zakładający wątek zaproponował, że zwróci kasę za przyjazd i przejażdżki z innym ZR-em?? Oczywiście, bo szkoda kasy...

apples nie wiem czy pijesz do mnie, jeśli tak, to odpuść sobie.

Adrian355 napisał/a:
Marcin_S, ale ja broń boże nie mówię o jakiś wygłupach... i podzielam Twoje zdanie.. i co do takiego testu jak Ty mówisz to się zgadzam.
A możesz mi przybliżyć że co wydaje Ci się nie tak w Twoim samochodzie ??


Takie porównanie nie ma najmniejszego sensu. Każdy samochód jest inny (tym bardziej paroletni). Przy założeniu, że oba są w pełni sprawne (a nie stoi n.p. jakiś zacisk hamulcowy, zaciera się łożysko w kole lub skrzyni), są jeszcze takie różnice jak paliwo (nawet to gdzie się tankowało), kiedy wymieniało się filtry, jakie opony są na aucie (nie tylko stopień zużycia ale i opory toczenia związane z rzeźbą bieżnika czy rodzajem mieszanki), no i chyba najważniejsze jak docierano samochód. W ten sposób można porównać jedynie samochody fabrycznie nowe (choć nawet tu samochody różnią się od siebie).

Marcin_S napisał/a:
A dla tych co mówią 100 zł na hamownie dziękuje bardzo za wielką pomoc. Zachowanie typowe dla osób rozpieszczanych przez rodziców, którzy zawsze mieli to co chcieli ;/ Ja niestety jestem z innej klasy społecznej .


A Twoje zachowanie przywodzi na myśl "dzieci neostrady", aby tylko wszystko ściągnąć za darmo. Ja w swoim życiu (przez, że do wszystkiego doszłam ciężką pracą) nauczyłam się, że jak nie zapłacę to nie mam. Wypraszam sobie takie uwagi na przyszłość.

W moich rejonach mówi się, że: "za darmo, to można jedynie w morde dostać"
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Cze 20, 2010 18:10   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
apples 




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Nie Cze 20, 2010 18:22   

Gonia napisał/a:
Oczywiście masz rację, ale czy zakładający wątek zaproponował, że zwróci kasę za przyjazd i przejażdżki z innym ZR-em?? Oczywiście, bo szkoda kasy...
Jego wyłączna sprawa i osoby która się zgodzi.
Gonia napisał/a:
apples nie wiem czy pijesz do mnie, jeśli tak, to odpuść sobie.
Proponuje również byś sobie w takim razie odpuściła krytykę i ironie w stosunku do innych i w stosunku do mnie. Ja na pewno nie zrobiłem tego w stosunku do Ciebie więc nie rozumiem o co chodzi. Było cytowanie Twoich słów? Nie było. Więc sobie niepotrzebnie nie dopowiadaj. :wink:
Gonia napisał/a:
W moich rejonach mówi się, że: "za darmo, to można jedynie w morde dostać"
U nas z kolei w Trójmieście nie mamy takich zasad. Staramy się sobie pomagać. :grin:
 
 
Gonia 




Dołączyła: 29 Wrz 2001
Posty: 356
Skąd: Warszawa



Wysłany: Nie Cze 20, 2010 18:32   

apples napisał/a:
Gonia napisał/a:
W moich rejonach mówi się, że: "za darmo, to można jedynie w morde dostać"
U nas z kolei w Trójmieście nie mamy takich zasad. Staramy się sobie pomagać. :grin:


U nas również, jednak jest to zawsze pomoc dwustronna. Współżycie międzyludzkie wymaga tego, że jeśli skorzystałeś z pomocy, jesteś zobligowany do rewanżu. Niestety w ostatnich czasach spotkaliśmy się w "naszych" rejonach do pomocy tylko w jedną stronę (ale to nie miaejsce i pora na roztrząsanie tego)... stąd może moje wyczulenie, na nowych użytkowników, którzy czegoś chcą (nie tylko porady).
 
 
 
apples 




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Nie Cze 20, 2010 18:38   

Gonia napisał/a:
Niestety w ostatnich czasach spotkaliśmy się w "naszych" rejonach do pomocy tylko w jedną stronę (ale to nie miaejsce i pora na roztrząsanie tego)...
Teraz rozumiem dlaczego tak napisałaś. Trzeba jednak pamiętać że nie każdy musi taki być i tak przebiegle myśleć.
Gonia napisał/a:
stąd może moje wyczulenie, na nowych użytkowników, którzy czegoś chcą (nie tylko porady).
Ostrożnym zawsze trzeba być tyle że z umiarem :wink:

Pozdrawiam i miłego popołudnia.
 
 
Gonia 




Dołączyła: 29 Wrz 2001
Posty: 356
Skąd: Warszawa



Wysłany: Nie Cze 20, 2010 18:52   

apples napisał/a:
U nas z kolei w Trójmieście nie mamy takich zasad. Staramy się sobie pomagać. :grin:


Wiemy, wiemy. Mamy z Tomim w trójmieście kilku znajomy z początku istnienia klubu. Jeśli jedziemy nad morze zawsze staramy się spotkać... chyba, że kompletnie brak czasu.
 
 
 
Adrian355 




Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 306
Skąd: Radom



Wysłany: Pon Cze 21, 2010 08:27   

Gonia napisał/a:
Ponieważ faktycznie 100 zł to na tyle dużo, że te dwa samochody podczas tych prób mogą spalić za tyle paliwa.


Chyba z "deczka" przesada..
_________________
był od 13 Kwietnia Rover 220SD ...
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Pon Cze 21, 2010 10:33   

To nie 220SD, że pali 5-7 litrów na 100. Ponadto trzeba też dojechać z miejsce spotkania i z niego wrócić.
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Pon Cze 21, 2010 12:27   

Myślę, że komentarze co do finansowej strony tego pomysłu są nie na miejscu. To sprawa tylko i wyłącznie Marcina_S w jaki sposób rozliczy się z osobą udzielającą pomocy. Proszę się powstrzymać od takich komentarzy.
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
marcinmarcin 




Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 890
Skąd: Opole



Wysłany: Pon Cze 21, 2010 23:14   

kasjopea napisał/a:
To sprawa tylko i wyłącznie Marcina_S w jaki sposób rozliczy się z osobą udzielającą pomocy.
Dokładnie tak i tej osoby która się przejedzie. Przyznam że w najśmielszych fantazjach nie przyszłoby mi do głowy brać za coś takiego kasy, tym bardziej że ZR ma po prostu dawać FUN. Po co sie w ogóle spotykacie w takim razie na zlotach? :roll: Marcin, wyślij na priv telefon to się zdzwonimy, jestem na razie w Kr.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R25] Potrzebne RAVE ze schematami dla R25
ADI-mistrzu Offtopic 7 Sob Sty 14, 2012 14:23
leszczu
Brak nowych postów Zakopane, potrzebne łańcuchy ?
pajda Offtopic 3 Sob Gru 25, 2010 18:25
walkie
Brak nowych postów doświadczenie w rolnictwie pilne potrzebne
drlubicz Offtopic 13 Sro Cze 03, 2009 11:58
greg_szczytno
Brak nowych postów navigon 2200 (potrzebne mapy)
kamil18101986 Offtopic 3 Sro Maj 27, 2009 08:37
PTE
Brak nowych postów Potrzebne 2 piękne R75 na Podlasiu 23.05.2009r.
mcteusz Offtopic 21 Nie Maj 03, 2009 14:38
mcteusz



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink