Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200 1.8Vi LPG 97r] Pływające obroty i ich ograniczenie.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Paul
Pią Lis 19, 2010 10:05
[R200 1.8Vi LPG 97r] Pływające obroty i ich ograniczenie.
Autor Wiadomość
zielu1991 



Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 1
Skąd: Konin



Wysłany: Sob Sie 21, 2010 16:05   [R200 1.8Vi LPG 97r] Pływające obroty i ich ograniczenie.

Witam,

Od pewnego czasu jestem posiadaczem Rovera 200 1,8Vi.
W samochodzie jest zamontowany gaz firmy BRC.
Problemy te zaczęły się po około miesiącu po odebraniu samochodu od mechanika, który troszkę pracował nad silnikiem po usterce. Sam mechanik jest zaufany i od lat korzystam z jego usług, więc sam nie wiem czy to może być bezpośrednio z tym związane.
Mój problem polega na tym, że po odpaleniu Rover lubi pływać na obrotach, od 300 do 1.5tys, a ostatnio momentami spadały one do takiego poziomu, że silnik niemal gasł. Usterka ta się powiększa, gdyż samo pływanie na obrotach zaczęło się stosunkowo niedawno, jednak na początku nie spadały one poniżej 500. Gaz jest sekwencyjny, więc i samo odpalanie jest na benzynie, więc to raczej nie jest problem tej instalacji.
Kolejnym problemem jest pojawiające się znikąd ograniczenie obrotów. Wcześniej silnik bez problemów osiągał blisko 7.000 obrotów, aktualnie gdy dochodzi do równo 5.500 czuć lekkie szarpnięcie po czym silnik po prostu jedzie na tych 5.5tys obrotach pomimo dodania gazu, żadnych dodatkowych objawów przy tym nie ma. Problem pojawia się zarówno na gazie jak i na benzynie, więc to również nie powinien być problem wynikający z tego, że w Roverze jest instalacja gazowa. Przyznam, że samej instalacji należy się już regulacja, którą wykonam w najbliższym czasie, jednak nie wiem czy jest sens wydawania pieniędzy jeśli problem leży gdzie indziej i sama naprawa będzie na tyle ingerowała w silnik, że po niej znów będzie trzeba gaz regulować.
Podobny problem miałem w innym samochodzie i tam powodem był niesprawny przepływomierz, myślałem, że to samo będzie i tutaj, jednak jak się dowiedziałem czytając na forum, ten Rover w benzynie przepływomierza nie posiada ...
Co w tym samochodzie może być nie tak, co powinienem zrobić, ile może wynieść koszt ewentualnej naprawy ?

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Sie 21, 2010 16:05   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
secio 




Pomógł: 22 razy
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 387
Skąd: Ruda Śląska



Wysłany: Sob Sie 21, 2010 22:27   

zielu1991 napisał/a:
Kolejnym problemem jest pojawiające się znikąd ograniczenie obrotów. Wcześniej silnik bez problemów osiągał blisko 7.000 obrotów, aktualnie gdy dochodzi do równo 5.500 czuć lekkie szarpnięcie po czym silnik po prostu jedzie na tych 5.5tys obrotach pomimo dodania gazu, żadnych dodatkowych objawów przy tym nie ma.

Sprawdź podłączenie wtyczek w okolicach mechanizmu VVC.
Ten filmik pokazuje ten sam problem http://www.youtube.com/watch?v=TmHtTPuW-9c

Powodzenia!

Mariusz
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R214i] Pływające obroty
pawcioo7 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Czw Kwi 19, 2007 20:37
pawcioo7
Brak nowych postów [R200 '97r.] Śruby pływające - wymiana
kornik11 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Czw Lis 26, 2009 11:40
kornik11
Brak nowych postów [r214 si]ograniczenie obrotów
nietypowe pytanie:-)
jaro92 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Nie Wrz 06, 2009 22:30
Chali
Brak nowych postów [r200] obroty
sekns Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 43 Wto Maj 10, 2011 19:56
wachu990



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink