Forum Klubu ROVERki.pl :: [r45 2.0 itd ] pomocy ze sprzeglem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[r45 2.0 itd ] pomocy ze sprzeglem
Autor Wiadomość
masin 



Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 45
Skąd: kielce



Wysłany: Nie Mar 28, 2010 11:41   [r45 2.0 itd ] pomocy ze sprzeglem

witam,na poczatek dodam ze szukalem i nie znalazlem nic co sie pokrywa 100 % z moim problemem,a wiec


jakis miesiac temu wymienilem cale sprzeglo na waleo bo sie okropnie slizgalo jak odebralem autko to bylem w nibie bo tak slicznie chodzilo az do czasu,po2 tyg zaczelo chodzic coraz ciezej i sie pogarszalo az do wczoraj jak pojezdzilem troche w korkach o nabilm kilometrow to byla tragedia i slychac bylo wyrazne skrzypienie tylko nie jestem pewny do konca z czego.na pierwszy zut oka to z wysprzeglika ale pewnosci nie mam.
pojechalem do tego samego mechanika on mi nasmarowal ten wyspreglik i jak postal przez noc to nawet sie polepszylo.chodzi troszke lzej i nie slychac juz nic ale mojm zdaniem czuje pod noga ze jeszcze nie chodzi ok.

co to moze byc.i czy wysprzeglik(czyli ten tloczek)i pompa sprzegla to u mnie jest to samo?czyto sa 2 rozne czesci .prosze o pomoc bo musze podjkac jakies kroki do jutra.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Mar 28, 2010 11:41   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Nie Mar 28, 2010 11:51   

masin napisał/a:
czy wysprzeglik(czyli ten tloczek)i pompa sprzegla to u mnie jest to samo?

to są dwie różne części
a może to wina łapy którą porusza wysprzęglik
 
 
masin 



Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 45
Skąd: kielce



Wysłany: Nie Mar 28, 2010 11:54   

to moze tak jak wymienie wysprzglik to moze to ustac?bo mnie strasznie denerwuje to ze jest tak ciezko i to piszeczenie jak sie nagrzeje.
a gdzie jest ta pompa ?
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Nie Mar 28, 2010 12:07   

masin napisał/a:
a gdzie jest ta pompa ?

nad pedałem sprzęgła, wychodzi pod skrzynką bezpieczników która jest pod maską
 
 
masin 



Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 45
Skąd: kielce



Wysłany: Nie Mar 28, 2010 12:14   

i moze to byc wina pompki albo wysprzeglika ze takciezko chodzi i piszczy czy to jakas pierolka jest?
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Nie Mar 28, 2010 12:16   

jeśli ciężko chodzi pedał sprzęgła i piszczy to może być wina łapy o której już wspomniałem wyżej
 
 
masin 



Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 45
Skąd: kielce



Wysłany: Pon Mar 29, 2010 20:12   

ok jutro jade na kanal i posprawdzam wszystko i prosze jeszcze o inn pomysly na tn temat

[ Dodano: Pon Mar 29, 2010 16:34 ]
no i dzisiaj vjestem juz po badaniu autka inadal nie mam pojecia co to.rano pedal chodzil ledziutko i nic nie piszczalo,ale zaraz po tym jak pojezdzilem zaczelo chodzic coraz ciezej i bylo juz slychac ten denerwujacy dzwiek.wszedlem pod samochod i to ewidentnie dochodzi z wysprzeglika(tgo tloczka)i zuwazylem ze jestzamocowany troszke pod katem.rezem zmechanikiem troszke naprostowalismy go i juz chodzil prosto i ciszej i lzej chodzil pedal


ucieszony pojezdzilem troszke i znowu zaczelo byc slychac to piszczenie to znowu pojechalem do mechanika ona jeszcze bardziej naprostowal i przestalo piszczec ale do czasu przejechania ok 10 km. :beczy:

i tu sie zaczynaja moje pytania czy jesli jest uszkodzony wysprzeglik to cizko chodzi pedal?
i czy ten wysprzeglik nie powinien byc mokry bo moj jest suchy
bo jsli to nie to to ja juz nie wiem co

prosze pomocy bo juz mnie nerwy strasznie nosza

[ Dodano: Pon Mar 29, 2010 20:12 ]
masin napisał/a:
witam,na poczatek dodam ze szukalem i nie znalazlem nic co sie pokrywa 100 % z moim problemem,a wiec


jakis miesiac temu wymienilem cale sprzeglo na waleo bo sie okropnie slizgalo jak odebralem autko to bylem w nibie bo tak slicznie chodzilo az do czasu,po2 tyg zaczelo chodzic coraz ciezej i sie pogarszalo az do wczoraj jak pojezdzilem troche w korkach o nabilm kilometrow to byla tragedia i slychac bylo wyrazne skrzypienie tylko nie jestem pewny do konca z czego.na pierwszy zut oka to z wysprzeglika ale pewnosci nie mam.
pojechalem do tego samego mechanika on mi nasmarowal ten wyspreglik i jak postal przez noc to nawet sie polepszylo.chodzi troszke lzej i nie slychac juz nic ale mojm zdaniem czuje pod noga ze jeszcze nie chodzi ok.

co to moze byc.i czy wysprzeglik(czyli ten tloczek)i pompa sprzegla to u mnie jest to samo?czyto sa 2 rozne czesci .prosze o pomoc bo musze podjkac jakies kroki do jutra.
 
 
borek88 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 958
Skąd: Konin/Słupca

Rover 45

Wysłany: Nie Sie 22, 2010 16:23   

tez mam ten problem po wymianie sprzegla.
czasmi gdy dluzej jezdze to sprzeglo dziwnie chodzi i skrzypie.
przy puszczaniu pedal nie rownomiernie puszcza tak jakby cos o cos tarlo i sie lekko blokowalo. lapa niby byla smarowana bo byla zapieczona przed wymiana sprzegla (tak powiedzial mi mechanik i mysle co to moze by bo tak przed wymiana sprzgla sie nie dzialo (choc wtedy ciezej niz teraz chodzilo sprzeglo ale za to rownomiernie) teraz niby sprzeglo nie chodzi tak ciezko ale jakos tak z nie rownomierna sila i przy tym ten chalas ktory w srodku jest malo slyszalny ale na zewnatrz bardzo wyraznie go slychac
_________________
http://otomoto.pl/rov
er-...-C30959977.html
sprzedam
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R420, Sdi,1996r] Problem ze sprzeglem (odpowietrzenie)
gowlik Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 5 Nie Maj 23, 2010 20:06
gowlik
Brak nowych postów [R 45 2.0 IDT] pomocy
satan Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Nie Maj 24, 2009 21:04
faecd
Brak nowych postów [R400] Pomocy !
Linkoln60 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Pią Paź 05, 2018 15:58
Linkoln60
Brak nowych postów [rover 45] hgf?? pomocy
dawidek126 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 25 Czw Cze 14, 2012 08:23
sobrus
Brak nowych postów [MG ZS 180] nie odpala - POMOCY
Invisible Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 8 Czw Paź 02, 2014 19:26
Precello



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink