Forum Klubu ROVERki.pl :: [R45] Rozmiar opon 205/55R16 czy sie zmiesci?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kasjopea
Sro Sie 25, 2010 20:58
[R45] Rozmiar opon 205/55R16 czy sie zmiesci?
Autor Wiadomość
keczu 




Pomógł: 121 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 1141
Skąd: Ostroleka/Dublin



Wysłany: Sro Sie 25, 2010 20:26   [R45] Rozmiar opon 205/55R16 czy sie zmiesci?

Czy wejda mi opony o takim rozmiarze jak w temacie do 45-tki sedana na nie fabrycznych alusach o szerokosci 7 cali. Z roznych powodow chce kupic zimowki w takim rozmiarze. Wyglada ze tak ,ale moze juz ktos sprawdzal .Pozdr.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Sie 25, 2010 20:26   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Sro Sie 25, 2010 20:56   

wejsc wejdzie ale przy max skrecie bedzie tarlo. do tego jak zapakujesz fure w 4 osoby to na wybojach i lukach tez bedize ocieralo...u mnie tak wlasnie jest przy profilu 50 na letnich...powinny byc ciut ciensze oponki...205/55 to duzo za grubo i konkretne przeklamania licznika bedizesz mial
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
borek88 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 958
Skąd: Konin/Słupca

Rover 45

Wysłany: Sro Sie 25, 2010 21:06   

faecd, czemu sie ty tak strasznie upierasz przy tym obiceraniu
dzis zalozylem na przod 18 7.5 i nie obcieralo przy laczku 225 wiec ty jesli fela jest et 40< nie powinno byc problemu zadnego
chyba ze obnizona zawiecha lub wyrabane sprezyny i amory
_________________
http://otomoto.pl/rov
er-...-C30959977.html
sprzedam
 
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Sro Sie 25, 2010 21:13   

borek88, a nie wystawalo poza obrys tobie? Ja sie uparlem bo jak dla mnie najwazniejsze jest by felga miala et seryjne +- 5mm nie wiecej bo szkoda zawiechy, a opony musza byc jak najwieksze ale i funkcjonalne czyli nie obcierajace...

Uwierz mi mialem w poprzednim aucie kola duzo za duze...masakra! niedosc, ze jechalo sie jak traktorem, na kazdej koleinie wciagalo do tego wytluczone zawieszenie :/

keczu, napisz jakie ET te felunie beda mialy
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
borek88 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 958
Skąd: Konin/Słupca

Rover 45

Wysłany: Sro Sie 25, 2010 21:34   

Cytat:
a nie wystawalo poza obrys tobie? Ja sie uparlem bo jak dla mnie najwazniejsze jest by felga miala et seryjne +- 5mm nie wiecej bo szkoda zawiechy,

nie wystawaly moze jakby ktos nakladl pelen bagaznik cementu podpiol przyczepke i uszadzil komplet z tylu to przytarlo by o brzeg opony ale tez nie musi
wygladalo to na styk tak z przodu jak i z tylu
wiec mowie ze et -5 to max przy 7,5cala (reasumujac przy 7" powino mozna et jeszcze zmniejszyc o 1/4cala ale w praktyce nie wiem jakby to bylo)

Cytat:
Uwierz mi mialem w poprzednim aucie kola duzo za duze...masakra! niedosc, ze jechalo sie jak traktorem, na kazdej koleinie wciagalo do tego wytluczone zawieszenie :/

tu sie z toba zgodze ze na koleinach jest zle przy tych felach co ja chce
ni i dziury czuc wiec i zawiecha dostaje po tylu


podsumowujac wszelkie mody stylistyczne (czesto tez preformance) to cos kosztem czego
w przypadku duzego alu to komfort jazdy zuzycie paliwa sliska nawiezchnia przy deszczu i szerokich oponach itd
a najbardziej uniwersalne stwiedzenie to mody przy autach to poswiecenie tak w dbalosci o nie/wydawaniu kasy na nie/i uwadze zwiekszonej przy uzytkowaniu auta (juz nie moza sobie na tyle pozwolic co wczesniej)
 
 
 
keczu 




Pomógł: 121 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 1141
Skąd: Ostroleka/Dublin



Wysłany: Sro Sie 25, 2010 21:36   

faecd napisał/a:
keczu, napisz jakie ET te felunie beda mialy

Musial bym sciagnac kolo, ale to nie fabryczna felga wiec autko calkiem szeroko stoi, oczywiscie nic za obrys nie wystaje , poprostu felgi kupione byly nowe z katalogu pod wlasnie 45-tke. Jak zakladalem kola to koles co sprzedawal pytal czemu nie 17-stki. Mowil ze w 45 sedanie jest wiecej miejsca z tylu niz w 5D. Teraz oponki maja rozmiar 205/45R16, ale w instrukcji jest pewien wybor dla 1.4 silnika i moga byc jeszcze 205/50R16 takie jak fabrycznie w MG. Chce kupic zimowki, ale zima w IRL trwa dwa tygodnie,ale jest i jak spadnie snieg wszystko stoi bo zimowek nikt nie widzial ,a zona ma 20km do pracy, wiec opony wytrzymaja pare sezonow i fajnie jakbym mogl zalozyc na drugie auto ktore mam ,jakbym cos sprzedal ,roznie bywa. A, i to najtansza 16-stka te o nizszym profilu sa drozsze. Ostatnio oddalem komplet nowych chinskich opon koledze (205/55R16) do Accorda z 02r. Bo kupilem Civica na nowych oponach na ktorych nie dalo sie jezdzic :/ i on mial wlasnie profil 50 ,a 55 nie zrobil problemu, ale na fabrycznych Hondowskich 16-stkach.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [ALL] Wymiary felg, otworów i opon
Wszystkie auta oraz Zalecane Szerokości Opon do Szerokości Felgi
memphisto Tuning wizualny 5 Wto Lut 10, 2015 09:19
Kozik
Brak nowych postów rozmiar opon 215/45/16 225/45?
Julek Tuning wizualny 6 Sob Sie 16, 2014 07:48
bociannielot
Brak nowych postów R[600] rozmiar opon
_Mucha_ Tuning wizualny 10 Sro Lis 28, 2007 14:40
maciej
Brak nowych postów [rover 200,98r] rozmiar opon
hertz25 Tuning wizualny 11 Sob Sie 14, 2010 22:06
Vesper416
Brak nowych postów Rozmiar felg, opon
TheArt Tuning wizualny 15 Nie Maj 23, 2010 13:52
TheArt



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink