Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Jak ruszać w zimę?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Jak ruszać w zimę?
Autor Wiadomość
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Pią Lis 26, 2010 07:08   [R75] Jak ruszać w zimę?
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Słuchajcie mam mała prośbę. Wypowiedzcie się jak Wy ruszacie w zimę autem. Wszędzie jest żeby ruszać od razu i nie grzać go na postoju. Do dziś tak robiłem ale kolega mi powiedział że należy poczekać z minutę albo więcej żeby olej dotarł do turbo. Więc jak to jest? Jechac od razu czy odpalić i poczekać z minutę. Do pracy mam tylko 5 km więc się nie rozgrzeje i tak. Ale jak mogę roverkowi pomóc w taki sposób to z miłą chęcią. Przepraaszam jak temat był wałkowany 100 razy ale nigdzie nie widzę satysfakcjonującej odpowiedzi.
Ostatnio zmieniony przez thef Pią Lis 26, 2010 07:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lis 26, 2010 07:08   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
tronsek 




Pomógł: 289 razy
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Pią Lis 26, 2010 07:26   

Ja swoim R400 SDi po prostu odpalam i po chwili ruszam. Silnik najlepiej się rozgrzewa pod obciążeniem, czyli podczas jazdy. Oczywiście, dopóki się nie rozgrzeje z gazem obchodzę się delikatnie, utrzymując obroty na poziomie 2000. Nawet jak trzeba oskrobać szyby czy odśnieżyć auto to odpalam dopiero po tym.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Konix 



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 473
Skąd: Katowice



Wysłany: Pią Lis 26, 2010 07:45   

Ja odapalam i idę się napić kawy, jak wracam po 15-20 minutach w środku jest cieło i przyjemnie, nic nie trzeba skrobać. Nie chciało by mi się marznąć za 5l benzyny tygodniowo.
 
 
seyfer 




Pomógł: 22 razy
Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 735
Skąd: PCT

Rover 75

Wysłany: Pią Lis 26, 2010 07:48   

ja odpalam auto i odpalam papierosa na zewnatrz ;) spale, wsiadam i w droge
_________________
była..600-tka ;)
 
 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Pią Lis 26, 2010 08:19   

Ja dziś (-5C) odpaliłem, odskrobałem szyby i jak wsiadłem była temperatura robocza.
Grzanie na full na szyby i w droge ;)
Moim zdaniem to dobry system.

Nie bardzo rozumiem jak można jechać od razu po zapaleniu, skoro przez szyby nic nie widać.
 
 
martens 




Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 02 Lut 2009
Posty: 692
Skąd: Lublin

Rover 25

Wysłany: Pią Lis 26, 2010 08:38   

sobrus napisał/a:

...
Nie bardzo rozumiem jak można jechać od razu po zapaleniu, skoro przez szyby nic nie widać.

Mozna odpalic po oskrobaniu szyb ;)
 
 
 
mcjg 




Pomógł: 17 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 292
Skąd: Kraków



Wysłany: Pią Lis 26, 2010 09:16   

Nie róbcie koledze wody z mózgu. On ma diesla i pyta czy ma grzac auto czy ruszac bo mu szkoda turbo.
Wg mnie można poczekać krótką chwilę bo na postju grzanie mija sie z celem i jechać nie gazując wysoko auta. Każedego diesla ciężko zagrzać na postoju dlatego lepiej aby nagrzal sie pod obciążeniem.
 
 
seyfer 




Pomógł: 22 razy
Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 735
Skąd: PCT

Rover 75

Wysłany: Pią Lis 26, 2010 09:52   

mcjg, przy sprawnym webasto w 75 długo nie trzeba czekać ;) z drugiej strony to jest tylko samochód, który jest dla mnie a nie ja dla niego. Starczy ze dbam o niego i na bieżąco "serwisuje". Te kilka min krzywdy mu nie wyrządzi
_________________
była..600-tka ;)
 
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Pią Lis 26, 2010 11:37   

Tylko jak u mnie webasto nie działa.... no cóż trzeba się z tym pogodzić.
 
 
mcjg 




Pomógł: 17 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 292
Skąd: Kraków



Wysłany: Pią Lis 26, 2010 17:36   

seyfer pomijam sprawę webasto. Grzać na postoju można, ale po co, skoro lepszy efekt osiągnę jadąc powoli. Oczywiście nie ruszam odrazu po odpaleniu, tylko czekam krótką chwilę, aż silnik zacznie równo pracować, a to trwa niecałe pół minuty.
 
 
seyfer 




Pomógł: 22 razy
Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 735
Skąd: PCT

Rover 75

Wysłany: Pią Lis 26, 2010 18:49   

otórz po to ze marznę tylko na dworze bo w aucie już jest ciepło ;)
_________________
była..600-tka ;)
 
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Pią Lis 26, 2010 19:22   

Kiedyś mieszkałem w RFN i któregoś dnia oglądałem ciekawy program o ekonomii jazdy. Tam ADAC ma na tym punkcie fioła. Ustawili na hamowni dwa jednakowe silniki diesla VW i torturowali je przez kilkadziesiąt dni. Jeden miał stałe obciążenie,drugi nie,po czym odpalali,gasili,znowu odpalali itd. Po iluś tam godzinach nieobciążony silnik zaczął umierać.
Widać silnik spalinowy to takie bydle,które lubi pracę i zaraz po ustabilizowaniu obrotów należy go (rozsądnie) używać.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Pon Lis 29, 2010 10:28   

Diesle to takie konie pociągowe. Niemcy mówią że te silniki sie zapala gdy sie auto kupuje i wyłacza gdy sie je sprzedaje.

Do tego wolno sie nagrzewaja, na biegu jałowym mają z tym duże trudności. Wiec to co piszesz to pewnie prawda.

Nie chce rozpoczynać kolejnej wojny diesel vs benzyna bo to prowadzi do nikąd, ale montowanie ich w samochodach miejskich to troche nieporozumienie. To są silniki na długie trasy i olbrzymie przebiegi, nie nadają się natomiast do jazdy sportowej i krótkich odcinków w zimie.

Przynajmniej z tego co mniej więcej o nich wiem, bo diesla nie mam.

Zdaje sobie sprawę, że nowe diesle zachwycają osiągami, spalaniem i zachęcają do ostrej jazdy. Tylko że wcale już nie zachwycają trwałością. Próbowali zrobić benzyne z diesla i chyba im nie wychodzi. IMO gdzieś w czasach naszego SDi inżynierownie osiągneli przyzwoity kompromis a teraz przeginają pałę z nM, KM i czystością spalin.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Jaka benzyna w zimę...
Mar35ek Rover serii 75, MG ZT 3 Pon Gru 21, 2009 16:12
tomczyk32



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink