Forum Klubu ROVERki.pl :: [R416] Problem z ogrzewaniem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: szoso
Czw Lis 18, 2010 16:26
[R416] Problem z ogrzewaniem
Autor Wiadomość
larina 



Dołączyła: 26 Wrz 2010
Posty: 28
Skąd: Malbork



Wysłany: Nie Wrz 26, 2010 18:02   [R416] Problem z ogrzewaniem
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1996

Witam
Rover to nasz pierwszy samochód i przyznam szczerze, że od razu dał nam w kość. No ale do rzeczy, byłam już u tylu mechaników, ale żaden nie wie co dolega mojemu roverkowi. "Samochód zagadka" to słowa mechanika. W czym problem? Z ogrzewaniem. Wskaźnik nawet nie drgnie bez względu na to czy jeżdżę po mieście czy na dłuższych trasach, ogrzewania nie ma. Gdy go gazuję - specjalnie bądź nie specjalnie :) to wskaźnik w momencie się podnosił i wtedy w samochodzie było cieplutko. No ale ostatnio i to nie przynosiło efektu. Od jakiegoś czasu ciepłe powietrze leci tylko z bocznych nawiewników, ze środkowych już nie. Początkowo mechanik myślał, że trzepniety jest zawór. Wymontował go a zamiast niego wstawił rurkę. Mówił, że powinnam się ugotować. No ale żyję :) Owszem w samochodzie było nieco cieplej ale nie tak, jak mówił mechanik a po pewnym czasie wszystko wróciło "do normy" - ogrzewania nie ma - mimo wymontowanego zaworu. Mechanik twierdzi, że wszystko powinno działać jak należy bo rury czy jak się to tam fachowo nazywa "dają ciepło" ale ciepło nie dochodzi do samochodu. Wskaźnik temperatury nie drgnie. natomiast gdy jakimś cudem zadziała ogrzewanie to wtedy się podniesie. Zaznaczam też, że jeśli ogrzewanie zaczyna działać to na krótko, dosłownie parę minut, max pół godziny. Jak myślicie, co to może być? Czy może być to wina termostatu? Straszą mnie też że to głowica :beczy: ale płyn chłodniczy mi nie ubywa, nie ma tez masełka w oleju. W lato dałam sobie na wstrzymanie z tym problemem no ale teraz dni są coraz chłodniejsze...

[ Dodano: Nie Wrz 26, 2010 18:02 ]
Pojemność silnika 1.6 przeczytałam że tez należy podać więc uzupełniam :wink:
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Nie Sty 02, 2011 21:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Wrz 26, 2010 18:02   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Adrian 
Moderator



Pomógł: 227 razy
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 2726
Skąd: Ząbki

Rover 400

Wysłany: Nie Wrz 26, 2010 20:37   

Najpierw wypadałoby wymienić termostat i dobrze odpowietrzyć układ.
 
 
 
larina 



Dołączyła: 26 Wrz 2010
Posty: 28
Skąd: Malbork



Wysłany: Pon Wrz 27, 2010 08:36   

Mechanik powiedział, że objawy nie wskazują na wadliwość termostatu i w zasadzie go wykluczył. Aczkolwiek termostat kupiony leży w bagażniku więc go wymienię. Już się boję ile zabulę za robociznę bo do termostatu jest ciężkie dojście :(
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Pon Wrz 27, 2010 09:22   

larina, Co Ty opowaiadasz...termostat to prosta wymiana jak wymiana oleju badz dla niektorych jak dolanie plynu do spryskiwaczy... Fakt faktem zajmie max godzine czasu wraz z uzupelnieniem plynu i odpowietrzeniem laikowi ale bez przesady...

Powiedz nam czy ten mechanik w ogole odpowietrzal uklad? Moze nie znalazl odpowietrznika i stad slowa "samochod zagadka" hehe...

Aha i Czy zamontowal na nowo zawor nagrzewnicy?

Jezeli wymiana termostatu i porzadne odpowietrzenie nie pomoga to mozna sie doszukiwac awarii w okolicy nagrzewnicy

[ Dodano: Pon Wrz 27, 2010 09:22 ]
PS dobry mechanik za wymiane termostatu, dolaniu plynu i odpowietrzenie nie powinien wziac wiecej niz 50zl wraz z jego plynem na dolewke...

Powiem wiecej te 50zl to i tak za duzo. Powinien max 40 zl wziac.

A najlepiej meza za fraki, narzedzia w jedna dlon, w druga puszka piwa i niech sam zrobi :D a w nagrode zrobisz mu jakis dobry obiadek :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
larina 



Dołączyła: 26 Wrz 2010
Posty: 28
Skąd: Malbork



Wysłany: Pon Wrz 27, 2010 10:31   

Hehe jeszcze nie mąż :) Jeden mechanik - w sumie pseudo-mechanik, powiedział, że wymiana termostatu to droga sprawa bo dużo trzeba dłubać. Ja się na tym kompletnie nie znam więc uwierzyłam mu na słowo. No ale cóż. Zmieniłam mechanika, do którego wracam bo mi odpowiada. Zawór jeszcze nie jest zamontowany ale mam zamiar mu to zlecić. Czy odpowietrzał układ? Powiem szczerze, że nie wiem ale wątpię bo nic takiego nie mówił. No nic po wypłacie umówię się na wymianę termostatu, założenie zaworu i odpowietrzenie. Moja druga połowa zna się na samochodach tak jak ja - czyli w ogóle, więc się nie tykamy :mrgreen: Dzieki wielkie za szybki odzew i pomoc :wink:
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Pon Wrz 27, 2010 10:36   

larina, jak juz umowisz sie do mechanika napisz o tym w tym temacie. Odszukaj go bo pewnie zejdzie na druga, trzecia strone i napisz nam. Jeszcze raz Ci powiemy co trzeba wykonac, nawet instrukcje serwisowa pokazemy bys mogla ja wydrukowac i pokazac mechanikowi co ma zrobic!

Osobiscie to ja na Twoim miejscu jednak sam bym sie za to wzial...chociaz czesto zdarza sie tak, ze cos jest bardzo proste do wykonania ale niestety nie mamy narzedzi. A mechanik stety niestety nie wie wiecej od nas, ale ma narzedzia...dlatego tez sprezentowalem sobie zestaw narzedzi profesjonalnych...ot co.

Aha i poprosze o odwolanie slow:
larina napisał/a:
Rover to nasz pierwszy samochód i przyznam szczerze, że od razu dał nam w kość.
:)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
larina 



Dołączyła: 26 Wrz 2010
Posty: 28
Skąd: Malbork



Wysłany: Pon Wrz 27, 2010 11:05   

Mam zasadę, że nie tykam się za coś jeśli kompletnie się nie znam i tak jest w tym przypadku no i tu wolę zapłacić niż sama robić.
Co do mojego zdania "Rover to nasz pierwszy samochód i przyznam szczerze, że od razu dał nam w kość." nie odwołam go bo nie mam ku temu podstaw. Problem z ogrzewaniem to tylko część problemów jakie mieliśmy zaraz po kupnie samochodu. Na same naprawy wydaliśmy prawie 1500 zł nie licząc podstawowej wymiany po kupnie auta: oleje pasek rozrządu itp. a mamy go od 14 lutego tego roku.
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Pon Wrz 27, 2010 12:17   

larina napisał/a:
Na same naprawy wydaliśmy prawie 1500 zł nie licząc podstawowej wymiany po kupnie auta: oleje pasek rozrządu itp. a mamy go od 14 lutego tego roku.
dlatego zazwyczaj sprawdza sie bardzo dokladnie samochod przed zakupem, ewentualnie negocjuje cene....jak to sie mowi...jak dbasz tak masz
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
larina 



Dołączyła: 26 Wrz 2010
Posty: 28
Skąd: Malbork



Wysłany: Nie Sty 02, 2011 19:32   

Jak już mówiłam ja się na samochodach nie znam, to jest nasze pierwsze auto i nie bardzo wiedziałam na co zwracać uwagę. Autko pomagał nam kupić kolega, który jest lakiernikiem. Okazało się że autko było po wypadku. No nic trudno.

[ Dodano: Pon Wrz 27, 2010 12:38 ]
Wrócimy do tematu bo trochę zaczynamy odbiegać.

[ Dodano: Sro Wrz 29, 2010 10:57 ]
Do mechanika umówiłam się za tydzień. Wymieni termostat, odpowietrzy układ i wsadzi zawór. Koszt nie ma przekroczyć 100 zł ale nie mniej niż 70 zł.

[ Dodano: Nie Sty 02, 2011 19:32 ]
Usterka usunięta - niesprawna nagrzewnica
 
 
tronsek 




Pomógł: 289 razy
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Nie Sty 02, 2011 21:32   

larina napisał/a:
Usterka usunięta - niesprawna nagrzewnica
A co konretnie dolegało nagrzewnicy ??
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
larina 



Dołączyła: 26 Wrz 2010
Posty: 28
Skąd: Malbork



Wysłany: Pon Sty 03, 2011 08:39   

Puszczała wodę
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R416] problem z ogrzewaniem jak to w zimie
grzegorz1652 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 5 Sob Lis 12, 2011 09:00
Adrian
Brak nowych postów [R416] Problem z ogrzewaniem w kabinie
r0wl3n Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 5 Pią Lut 28, 2014 16:39
r0wl3n
Brak nowych postów [R416] problem z ogrzewaniem jak to w zimie
grzegorz1652 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Wto Lut 07, 2012 17:59
Adrian
Brak nowych postów [R416] Problem z układem chłodzenia i ogrzewaniem
kri2304 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 22 Czw Wrz 25, 2008 13:54
kri2304
Brak nowych postów [R416]problem z ogrzewaniem i oswietleniem wnętrza
Dinek57 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Sro Wrz 08, 2010 19:51
kasjopea



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink