Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200]Zatrzaśniete drzwi
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200]Zatrzaśniete drzwi
Autor Wiadomość
Vesper416 




Pomógł: 43 razy
Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 1138
Skąd: Poznań

Rover Coupe

Wysłany: Pon Gru 27, 2010 13:09   [R200]Zatrzaśniete drzwi
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: 1997

Witam stała sie rzecz straszna! Przeszukałem całe forum i znalazłem jeden temat który nie do końca został rozwiązany.

Wczoraj wracając ze świąt "moja druga połówka ponoć ta lepsza" rozwaliła mi coś w drzwiach. Wsiadła do samochodu i drzwi sie nie chciały jej zamknąc . Zanim zdążyłem wysiąść z samochodu i go obejść zamkneła drzwi ale coś nabroiła. Wcisneła dzyndzel na drzwiach i nimi trzasneła i się zamknęły tyle że teraz ni .... nie idzie ich w żaden sposub otworzyć. Centralny słysze że działa ale drzwi się nie otwierają nie reaguja na klamki ani na rygiel na drzwiach. Od zewnątrz nie mam zamka na kluczyk bo jest zaślepiony blachą.

Teraz mam nie lada problem bo w żaden sposób nie idzie sie dostać do zamka. Boczka z drzwi nie sciągne ani nie odchylę jak drzwi są zamknięte.

Tak myśle że mógłbym ściągnąć samą tą atrapę w drzwiach co jest pokryta materiałem i pod nią wyciać w boczku otór żeby włożyć ręke do środka tyle że ten zamek jest elektrcny i chyba ręcznie nie da rady podnieść tej zapadki?

Ma ktoś jakiś pomysł?

A jaj mam wersje Coupe ale to bez znaczenia bo zamki i mechanizmy są te same.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Gru 27, 2010 13:09   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
CrazyFish 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 45
Skąd: W-ce



Wysłany: Pon Gru 27, 2010 15:16   

Witaj

Miałem kiedyś podobny problem opisywałem koledze też jak otworzyć w tym poście Kliknij tutaj.

Jak coś to pytaj postaram się pomóc
 
 
Vesper416 




Pomógł: 43 razy
Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 1138
Skąd: Poznań

Rover Coupe

Wysłany: Pon Gru 27, 2010 15:53   

U mnie nie ma możliwości w ogole odchylenia boczka nie przez konsole ale przez to że od strony słupka środkowego są 3 śruby które trzymają boczek od boku. Z uszczelką tez nie da rady bo ja mam drzwi bez ramki czyli jest sama szyba i troche inaczej to tu wygląda.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
osarro 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Sie 2010
Posty: 496
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Pon Gru 27, 2010 22:18   

jak dla mnie to tylko 2 opcje jedna kosztowna po prostu wycinasz dziurę w boczku i dostajesz się do zamka a potem na allegro szukasz boczka druga mniej kosztowna ale bardzo czasochłonna bierzesz wyprofilowany drut tylko dość sztywny i po pół godziny lub kilku godzinach celując pomiędzy szybę i uszczelkę otwierasz drzwi kiedyś tak 2 razy udało się otworzyć dawne ojca suzuki.Problem w tym żeby trzeba zobaczyć na jakieś foto jak to wygląda w środku żeby nie szukać dobrego miejsca zaczepienia.
 
 
 
Vesper416 




Pomógł: 43 razy
Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 1138
Skąd: Poznań

Rover Coupe

Wysłany: Pon Gru 27, 2010 22:38   

No ale jak tym drutem otworze jak u mnie cięgna nie spadły?! U mnie jest prawwdopodobnie sama zapadka zerwana ta która chwyta słupek srodkowy... a nią steruje serwo mechanizm w zamku?!
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
marcin316 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 1066
Skąd: Lublin - okolice



Wysłany: Pon Gru 27, 2010 22:41   

Jest jeszcze trzecia opcja... Miałem tak jakiś czas temu u siebie. Po otwarciu jednych z drzwi nie udało mi się ich zamknąć... Drzwi "odbijały" tak jakby popsuł się zamek. W końcu za którymś razem się zamknęły... ale nie dało się ich już otworzyć, ani z zewnątrz ani ze środka. Kiedy już straciłem wszelką nadzieję przez przypadek i może trochę w wyniku zdenerwowania kilka razy zamknąłem i otworzyłem auto pilotem. Drzwi zaczęły działać normalnie.

Morał z tego taki, że może nie warto przyjmować od razu najgorszego scenariusza, być może coś w zamku bądź siłowniku przymarzło i trzeba to spróbować rozruszać zanim zaczniesz wycinać jakieś otwory czy odginać uszczelki w celu dostania się do zamka.
 
 
Vesper416 




Pomógł: 43 razy
Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 1138
Skąd: Poznań

Rover Coupe

Wysłany: Sro Sty 19, 2011 21:07   

Witam Panie i Panowie.

Sprawa ma się tak że drzwi nadal nie daja sie otworzyć. Postęp jest tylko tego typu że mam w końcu dojście do zamka metodą mało inwazyjną. Pod maskownicą boczka było fabrycznie wyciete kółeczko chyba w razie zamek właśnie nawali. Powiększyłem je na tyle aby wsadzić całą dłoń do środka. Moge wymacać cały zamek i powiem tak:
na 1000000000% wszystkie cięgna druty linki czy co tam jest są na swoim miejscu i chodzą jak chodzić powinny. Próbowałem ciągnąć na siłę w samym zamku ale go to nie rusza kompletnie ( śmieje sie ze mnie :/ )
Tutaj prosze kilka fotek i może coś pomorzecie:





Na ostatnim zdjęciu widać właśnie widać tę diabelską zapadke która nie chce sie podnieść.

Jakieś pomysły sugestie?

Mi już chodzi po głowie tylko jedno szukanie na allegro drzwi a jak znajdę to gumówka i tne te żeby wyciąć zamek bo co innego zrobić. Teraz to serio nawet z kimś nie moge jechac bo w razie wypadku to drzwi zablokowane są....


UpDate

Witam,
Nie wiem jak to sie stało ale wczoraj chwyciłem za klamkę i drzwi jakgdyby nic sie otworzyły :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Został jednak pewien problem poniewaz ciągnąc klamke w środku auta drzwi sie nie otwierają, moge je otworzyc tylko od zewnątrz...

Jakieś sugestie? Zastanawiam sie czy za wczasu nie wymienić tego zamka?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Sro Sty 19, 2011 21:51   

Wyjmij całkiem mechanizm zamka i w rękach za symuluj sobie jego pracę, zobacz czy dobrze będzie Ci chodził.

Często jest taki przypadek, że któreś z cięgni źle odskakuje i tak jak by próbujesz otworzyć zamek jednocześnie od środka i od zewnątrz, przez co mechanizm się blokuje.
Niedawno robiąc BMW tak się załatwiłem że wsiadłem do środka (robiłem szyby w drzwiach kierowcy), zamknąłem drzwi i za cholerę nie dało się ich otworzyć w żaden sposób.
Okazało się że dźwigienka od klamki zewnętrznej leciutko naciskała na mechanizm zamka przez co wszystko się blokowało i nie działało. W efekcie musiałem jeszcze raz klamkę ustawiać aby dobrze pracowała i do dziś niema problemu, jakoś klient się nie skarży i jest zadowolony :wink:
 
 
 
Vesper416 




Pomógł: 43 razy
Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 1138
Skąd: Poznań

Rover Coupe

Wysłany: Nie Sty 23, 2011 15:49   

ADI-mistrzu, Trudno mi w to uwierzyć ale miałeś racje. Punkcik na Twoje konto.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [r200,diesel,97r] POMOCY zatrzasniete drzwi
chyn Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Nie Lut 10, 2008 22:01
Brt
Brak nowych postów [R25] Zatrzaśnięte drzwi! Pomocy!
Kocyk Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Pią Kwi 27, 2012 14:31
dzikinosorozec
Brak nowych postów [Rover 25 2,0 3D]Zatrzaśnięte drzwi pasażera jak otworzyć
Lutek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Sro Wrz 21, 2011 21:12
Firq
Brak nowych postów SOLVED [R214 Si '99] zatrzasniete drzwi pasazera
koalaup Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 18 Sro Kwi 30, 2008 17:07
koalaup



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink