Forum Klubu ROVERki.pl :: 24 punkty co dalej?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
24 punkty co dalej?
Autor Wiadomość
berserker8888 



Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 153
Skąd: Jedrzejów



Wysłany: Nie Kwi 17, 2011 00:11   24 punkty co dalej?

Czy po przekroczeniu 24 punktow zabieraja tera prawo jazdy, czy wysylaja na kurs reedukacyjny? Slyszalem, ze taka ustawa miala wejsc w zycie ale nie wiem czy prezydent ja podpisal. Niestety dzisiaj uzbieralem 25 punkt i stad moje pytanie. Szkoda gadac bo jazda zarabiam na chleb, a tracac prawo jazdy trace prace....
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Kwi 17, 2011 00:11   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Nie Kwi 17, 2011 00:29   

Jeśli jeszcze Ci nie zabrali blankietu, to zapewne przyjdzie pisemna prośba o to, abyś się z nim rozstał na czas jakiś - ale dopiero jak się nowe pkt. zaksięgują, chyba że dzisiaj dostałeś od razu 25 pkt ;) Następnie egzamin i jeśli wynik pozytywny, to wydadzą Ci nowe. Jeśli miałeś bezterminowe, to teraz podobno ma być terminowe, ale nie wiem czy już to działa. Tak będzie do 1 stycznia 2013 roku. Od tego terminu będzie dopiero tak jak piszesz. W ogóle ma być inny system punktowania i jeśli przekroczysz limit, to będziesz odsyłany na reedukacyjne kursy.

Jak ja wiem, że mam powyżej 20pkt. to jeżdżę czujnie, popadając w paranoję, że ten obok to nieoznakowany ;)

A skąd wiesz, że masz 25 pkt? Powiedzieli Ci o tym, sprawdzili?
Jest duża szansa, że Twoje nowe pkt. nie muszą się pojawić w systemie.
Jak mi mówiło kilku policjantów, kasę ściągną, ale procedura dopisania punktów wiąże się z wypełnieniem dwóch strona formularza A4 :) A oni mogą, ale nie mają w obowiązku go wypełniać ;)

Pozdro,
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
berserker8888 



Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 153
Skąd: Jedrzejów



Wysłany: Nie Kwi 17, 2011 00:37   

Wyliczlem sobie, ze tyle mam, tzn mialem pechowe ostatnie 2 miesiace najpierw 10 pkt potem 1 punkt za parkowanie. Potem przyszlo mi 6 punktow z fotoradaru ( do dzisiaj nie wskazalem osoby ze zdjecia wiec te punkty wisza na demna w powietrzu. I dzisiaj 8 punktow, bo kto widzial, zeby dawac ograniczenie do 60 w terenie nie zabudowanym na drodze 2 pasmowej
 
 
 
tronsek 




Pomógł: 289 razy
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Nie Kwi 17, 2011 07:22   

berserker8888 napisał/a:
przyszlo mi 6 punktow z fotoradaru ( do dzisiaj nie wskazalem osoby ze zdjecia wiec te punkty wisza na demna w powietrzu.
Skoro jeszcze nie wskazałeś osoby kierującej i sprawa nie jest zakończona, to te 6pkt nie zostały dopisane do Twojego konta. Zatem w chwili obecnej posiadasz 19pkt. Jest możliwość, że te punkty za fotoradar nie zostaną w ogóle do Ciebie przypisane. Przeczytaj ten temat: http://forum.roverki.eu/v...light=fotoradar
Możesz także jeszcze zrobić kurs reedukacyjny, który zdejmuje z konta 6pkt. Taki kurs można robić raz na pół roku. Ale kosztuje niestety.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
zetes 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 558
Skąd: Turek

Rover 75

Wysłany: Nie Kwi 17, 2011 07:57   

MaReK napisał/a:
ale można sobie wyrobić duplikat. Oddać oryginał i w razie kontroli pokazać duplikat,

;> - to jest nakłanianie do popełnienia przestępstwa
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Nie Kwi 17, 2011 08:03   

Ehh
Może niektórzy z forum wyzwą mnie od zawalidrogi i mańkuta ale ja tam jeżdżę tak jak znaki mówią. Niech sobie trąbią.
Prawko mam 11 lat i zero punktów w tym okresie a zrobiłem sporo kilometrów.
Muszę przyznać że niekiedy mam ochotę wytrzeć urzędnikiem z brudu znak który ustawił bezmyślnie bo jest masa takich durnie ustawionych znaków a jazda z przepisami to czysty masochizm, no ale znak jest to trzeba się stosować.
Kiedyś tylko jak ustawili 50 w totalnie głupim miejscu to wjechałem przed radiowóz i zwolniłem do .... 30km/h powodując dłuuuuugiiii korek.
Zatrzymali mnie że niby ruch tamuję a ja na to.
Panowie o co chodzi jadę przepisowo, a dodatkowo dostosowałem prędkość do warunków na drodze czyli dziur niezałatanych od 3 miesięcy.
Dostali piany na ustach ale się rozjechali.
 
 
berserker8888 



Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 153
Skąd: Jedrzejów



Wysłany: Nie Kwi 17, 2011 09:05   

Kolego SyntaX jak jade Roverkiem prywatnie to tez staram sie jezdzic przepisowo. Na codzien niestety sie nie da, szczegolnie jak ma sie prace za kolkiem.
Zetes, zyjemy w tak chorym kraju, kazdy kombinuje jak moze. Ja wychodze z zalozenie ze skoro na najwyzszych szczeblach wladzy zaczynaja sie juz przekrety, to my zwykli ludzie tez powinnismy jakos dbac o siebie nie koniecznie uczciwie.

[ Dodano: Nie Kwi 17, 2011 09:05 ]
tronsek napisał/a:
berserker8888 napisał/a:
przyszlo mi 6 punktow z fotoradaru ( do dzisiaj nie wskazalem osoby ze zdjecia wiec te punkty wisza na demna w powietrzu.
Skoro jeszcze nie wskazałeś osoby kierującej i sprawa nie jest zakończona, to te 6pkt nie zostały dopisane do Twojego konta. Zatem w chwili obecnej posiadasz 19pkt. Jest możliwość, że te punkty za fotoradar nie zostaną w ogóle do Ciebie przypisane. Przeczytaj ten temat: http://forum.roverki.eu/v...light=fotoradar
Możesz także jeszcze zrobić kurs reedukacyjny, który zdejmuje z konta 6pkt. Taki kurs można robić raz na pół roku. Ale kosztuje niestety.


Czytalem juz ten temat, niestety u mnie nie ma do wyboru opcji trzeciej mimo iz byl to fotoradar ze straży gminnej
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Mandat, punkty a zatrzymanie prawka
llygas Prawo i ubezpieczenia 99 Wto Cze 02, 2009 11:31
maciej
Brak nowych postów Stłuczka, co dalej?
Shrekinho90 Prawo i ubezpieczenia 18 Wto Kwi 06, 2010 11:59
Shrekinho90
Brak nowych postów Uwaga oszust i co dalej?
daw8id Prawo i ubezpieczenia 8 Czw Gru 29, 2016 22:56
longer86
Brak nowych postów Wpadłeś w dziurę i co dalej?
Odpowiedzialność zarządu dróg i jego ubezpieczyciela w zakresie OC
TIGER Prawo i ubezpieczenia 4 Czw Lut 25, 2010 17:02
piter34
Brak nowych postów odmówiłem przyjęcia mandatu, co dalej?
Nowal Prawo i ubezpieczenia 2 Pon Sie 01, 2011 22:04
Nowal



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink