Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Tarczobęben-rozsypal się!
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Tarczobęben-rozsypal się!
Autor Wiadomość
Hetmann 



Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 91
Skąd: z polski



Wysłany: Wto Kwi 26, 2011 16:08   [R75] Tarczobęben-rozsypal się!
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2002

właśnie w drodze do pracy cos sie posypalo w tarczobebnie i zaczęła najpierw piszcześ a później zgrzytać i stukać. Autko zostawiłem w trasie- a teraz musze coś zrobić zeby dotrzeń12 km do domu...
boję się zeby gorzej tego nie popsuć- czy jedyne wyjście to w polu ściągać kolo tarczobęben i demontować wszystko w środku?
_________________
Profil nie istnieje
Ostatnio zmieniony przez apples Czw Maj 19, 2011 08:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Kwi 26, 2011 16:08   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Wto Kwi 26, 2011 16:25   

Hetmann napisał/a:
właśnie w drodze do pracy cos sie posypalo w tarczobebnie i zaczęła najpierw piszcześ a później zgrzytać i stukać. Autko zostawiłem w trasie- a teraz musze coś zrobić zeby dotrzeń12 km do domu...
boję się zeby gorzej tego nie popsuć- czy jedyne wyjście to w polu ściągać kolo tarczobęben i demontować wszystko w środku?
Czy to nie czasami łożysko koło?

Co do tarczobębna. Jezeli nie pekła tarcza, klocki są na swoim miejscu i zacisk hamulcowy jest cały to pomału mozesz zjechać. Mogły się tylko szczęki w srodku rozsypać, a może cos innego. Jezeli to łozysko koła to wymiana na miejscu albo laweta.
 
 
Hetmann 



Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 91
Skąd: z polski



Wysłany: Wto Kwi 26, 2011 19:24   

padła zawleczka trzymająca szczękę(taka ze sprężynką) jak zdjąłem tarczę (tarczobęben) to wysypała sie jakaś sprężynka i regulator od ręcznego (ta zębatka) wszystko "przemielone".
Zdemontowałem więc wszystko i założyłem tarczobeben- dojechałem do domciu... :-)
I teraz pytanie- czy istnieje coś takiego jak zestaw naprawczy ręcznego - wszystko: szczęki sprężynki, regulator i wszystkie inne pierdoły które siedzą w bębnie?
gdzie szukać i gdzie kupić ?
_________________
Profil nie istnieje
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Wto Kwi 26, 2011 19:34   

Hetmann napisał/a:
szczęki sprężynki,
Dostaniesz nowe na Allegro lub w InterCars. Te same są w BMW.
Hetmann napisał/a:
regulator
Nowy chyba tylko http://www.rimmerbros.co.uk/Item--i-GRID001571 lub używany od angola.
 
 
Hetmann 



Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 91
Skąd: z polski



Wysłany: Sro Kwi 27, 2011 09:43   

świetnie- ale w jakim modelu BMW sa takie same???
_________________
Profil nie istnieje
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Sro Kwi 27, 2011 16:53   

prawdopodobnie w E39 i E46

[ Dodano: Sro Kwi 27, 2011 16:53 ]
miałem to samo co ty, jeśli wypadła ci zawleczka ze sprężynką to pewnie masz przekorodowaną osłonę od tarczobębna, trzeba ją wymienić, bo zawleczka i tak będzie wypadać.
 
 
 
Hetmann 



Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 91
Skąd: z polski



Wysłany: Nie Maj 08, 2011 12:55   

jako rzekłeś tarcza a właściwie te otwory na zawleczki sa niestety do bani... wymiana tejże tarczy to juz chyba nie tak prosta sprawa... trzeba chyba demontować piastę, łożyska....:-(
a może zrobić jakieś sprytne podkładki od drugiej strony podłożyć- przecież to tylko ręczny?
_________________
Profil nie istnieje
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Nie Maj 08, 2011 23:43   

przy przekorodowanej osłonie i podkładki nie pomogą, ja wymieniałem osłonę inie jest to żadne skomplikowana rzecz. Zaciski ręcznego trzeba rozebrać, odkręcić piastę i odkręcić cztery śruby. Problem może być przy wybiciu tulejki linki ręcznego z tulejki osłony ale przecinak i młotek załatwiają sprawę :)
Trzeba tylko przy drążku ręcznego popuścić tą śrubkę, żeby mieć dłuższą linkę przy tylnej piaście.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Tarczobęben sposób na wyjęcie go??]
Arkadio89 Rover serii 75, MG ZT 6 Nie Cze 11, 2017 22:39
mocu



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink