Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Brak sondy lambda za katalizatorem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Brak sondy lambda za katalizatorem
Autor Wiadomość
James_design 



Dołączył: 29 Lip 2010
Posty: 2
Skąd: Konin



Wysłany: Czw Lip 29, 2010 10:14   [R75] Brak sondy lambda za katalizatorem
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 1999

Witam, niedawno zakupiłem Roverka 75 1.8 16V. podczas wizyty u mechanika komputer zdiagnozował uszkodzoną lambdę za katalizatorem. jakie było moje zdziwienie kilka dni później, kiedy okazało się, że sondy nie ma tam wcale. Co wiecej brak jest miejsca by ją
wkręcić. Chyba ktoś kombinował coś przy układzie wydechowym. Nie wiem za bardzo co mam teraz zrobić. Sondę zakupiłem zaraz po zdiagnozowaniu usterki. Proszę o poradę,
jak się zabrać za ten problem ?. Czy ta lambda za kat. jest aż tak potrzebna ??
Z góry dziękuję za pomoc.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Wto Lis 23, 2010 22:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lip 29, 2010 10:14   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
jupik
[Usunięty]






Wysłany: Sro Sie 04, 2010 21:27   

Kolego,mi kiedyś rozsypał się katalizator,chciałem go wyrzucić ale poczytałem na forum że za katem jest druga sonda,więc pojechałem na szrot i kupiłem używke.Zajechałem do mechanika ten się bierze za robotę i mówi że tam wcale nie ma sondy.Zdziwiony wszedłem pod auto i faktycznie brak sondy i miejsca na sonde,nawet przewody mi tam nie idą.Ostatnio pojechałem na kompa bo miałem problem z wentylatorem i tak samo jak ty piszesz wywala mi błąd sondy lambda.Starego kata po prostu rozprułem wywaliłem syf i zaspawałem, a używany leży w domu i tak jeżdżę już chyba około pół roku
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Czw Sie 05, 2010 10:06   

ktoś coś musiał grzebać i pewnie masz wspawaną rurkę, lub wyprute flaki. W roverze masz 2 katy, jeden zaraz pod maską przy chłodnicy a drugi pod autem i tak jak mówisz są dwie sondy, pewnie kiedyś kat się zatkał i poszła rurka. Znane i stosowane często rozwiązanie :) tak jak strumienica... :) zrób zdjęcie jak to u ciebie wygląda. Najlepiej będzie kupić jakąś używkę z sondą, nie są strasznie drogie a i problem zniknie. Jak coś pisz na prv dam ci namiar na bardzo tanią używkę od bardzo dobrego sprzedawcy. I trzeba sprawdzić który kat jest pusty albo którego nie ma. Bez sondy da się żyć, są sposoby na to by komputer przekłamać:) ja osobiście nie jestem zwolennikiem kombinacji w wydechu czy też wsadzania rurek i usuwania sond.
_________________
Pamparampam
 
 
 
keczu 




Pomógł: 121 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 1141
Skąd: Ostroleka/Dublin



Wysłany: Czw Sie 05, 2010 13:37   

W zasadzie mozesz nic nie robic jezeli auto jezdzi, i nic nie swieci na desce (chociaz powinno) .Droga sonda nie reguluje parametrow silnika tylko sprawdza dzialanie ukladu oczyszczania spalin (kata, sondy itd.) nic wiecej.
 
 
jupik
[Usunięty]






Wysłany: Czw Sie 05, 2010 19:57   

Tak jak pisałem wcześniej katalizator wygląda na oryginalny,posypał mi się w środku dlatego go rozprułem i wysypałem z niego wszystko.Nie było w nim otworu na sondę ani nawet nie idą przewody do sondy tej drugiej.Błędy pokazuje ale na desce nic nie świeci.Samochód sprawuje się normalnie
 
 
James_design 



Dołączył: 29 Lip 2010
Posty: 2
Skąd: Konin



  Wysłany: Pon Sie 23, 2010 13:16   

Dzięki za Wasze odpowiedzi. W sumie stwierdziłem, że nic nie będę robił, samochód sprawuje się dobrze, nic narazie się nie dzieje, więc dam sobie spokój.
 
 
homerinio 



Dołączył: 12 Maj 2011
Posty: 5
Skąd: Polska



Wysłany: Pią Maj 20, 2011 12:23   

mam taki sam problem, u mnie wszystko jest ok, tylko na luzie albo na sprzęgle mam falujące obroty i lekkie pierdzenie czasem samochodu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Sonda lambda za katalizatorem
niqel Rover serii 75, MG ZT 4 Sob Lut 19, 2011 09:00
niqel
Brak nowych postów [R75] 2.0 KV6 sondy lambda
Koenig Rover serii 75, MG ZT 13 Czw Lis 12, 2015 10:42
sebol11
Brak nowych postów [R75] Zamiennik Sondy Lambda
piotrek250 Rover serii 75, MG ZT 5 Czw Lis 22, 2012 17:55
automechanik
Brak nowych postów [R75] sondy lambda i ich błędy
sknerko Rover serii 75, MG ZT 16 Pon Paź 17, 2016 22:05
AdaskoC
Brak nowych postów [MG ZT] Błąd Sondy lambda
Jasiu Rover serii 75, MG ZT 0 Pon Lut 04, 2019 11:56
Jasiu



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink