Forum Klubu ROVERki.pl :: Mazury - wakacje
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Mazury - wakacje
Autor Wiadomość
apples 




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sro Lip 13, 2011 18:34   Mazury - wakacje

Witam,

Wymyśliłem sobie że w sierpniu wyskoczyłbym z córką pod namiot na parę dni na Mazury. Myślałem o takich miejscowościach jak Ruciane Nida, Giżycko, Węgorzewo lub Mikołajki Pomorskie. Jest ktoś może z tamtych okolic lub był w którejś z w/w miejscowości i mógłby polecić mi jakieś ciekawe miejsce z polem namiotowym lub domkami letniskowymi?


Pozdrawiam
apples
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lip 13, 2011 18:34   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kruszan 




Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 1292
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 600

Wysłany: Sro Lip 13, 2011 21:53   

Pierkunowo koło Giżycka, akurat braliśmy domek na 8osób, 250zł - wielki, wypasiony dość dobrze, podwórko, basen, skalniaki, łódka itd... :)

z czystym sumieniem można tam szukać :)
_________________
Rover 600 2.0 SDi 99'
 
 
Adrian 
Moderator



Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 2726
Skąd: Ząbki

Rover 400

Wysłany: Sro Lip 13, 2011 23:26   

Jeśli chcesz odpocząć to polecam Dąbrówno i jego okolice. Atrakcji za specjalnie tam nie ma, ale jest cichutko. Strefa ciszy i woda I klasy czystości robi swoje. Pola namiotowe są. Można podskoczyć i obejrzeć pola bitwy pod Grunwaldem i zwiedzić zamek w Nidzicy.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dąbrówno_(województwo_warmińsko-mazurskie)

http://www.dabrowno.pl/content/view/71/30/
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4531
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Lip 14, 2011 10:42   

apples, napisz czego szukasz, bo Mazury są tak różnorodne, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Osobiście odradzam Mikołajki - warto wpaść na popołudnie i zjeść obiad z rodzinką, ale na dłuższą metę są męczące - jak dla mnie za dużo "łysych" szukających wieczorem zaczepki po pijak, i z tego powodu nie zatrzymywałem się tam na dłużej od jakiegoś czasu, więc może coś się zmieniło.

Jeśli chcesz totalnie spokojne miejsce, ale w zasięgu "wycieczkowym" od "Wielkich Jezior" to polecam mały ośrodek Politechniki Warszawskiej - przez chyba 12 lat spędzałem tam kawałek wakacji, a moja mama jeździ tam co roku na 2 tyg. chyba już od 20 lat.

Jest w ośrodku są domki z łazienkami i pole namiotowe - co wolisz, niestety nie ma żadnej stołówki, czy restauracji, więc gotuje się wszystko samemu albo trzeba pójść/pojechać do którejś z okolicznych miejscowości (jest chyba też opcja zamówienia obiadów w "Park Hotel Ublik", ale tam, z tego co wiem, jest dość drogo).
http://www.pw.edu.pl/Prac...ynkowy-w-Ubliku

Giżycko i Ruciane są ok, ale jeśli chcesz "odpocząć" nadal w miejskiej atmosferze, bo są tam tłumy ludzi, dyskoteki, festyny itp.

Jeśli nie żeglujesz, to ja bym raczej polecał mniejsze jeziora, mniej znane i nie połączone z WJM, bo wtedy jest mniej ludzi, ciszej i spokojniej.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
szoso 




Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Czw Lip 14, 2011 11:02   

apples napisał/a:
Ruciane Nida

byłem i polecam
ośrodek wodnik, domki i pole namiotowe
 
 
apples 




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Czw Lip 14, 2011 12:04   

maciej napisał/a:
apples, napisz czego szukasz, bo Mazury są tak różnorodne, że każdy znajdzie coś dla siebie.
Nie będę żeglować, łowić ryb, itp. Może jedynie jakiś kajak lub rower wodny. Kąpiel w jeziorze (o ile dopisze pogoda), wieczorem jakiś grill, jazda rowerem (o ile wejdą mi do bagażnika). Tylko i wyłącznie odpoczynek w cichym otoczeniu. Szukam czegoś optymalnego - blisko do centrum miasta ale żeby nie mieszkać w mieście. Tak aby wieczorem można było się przejść do centrum i posiedzieć chwilę wśród ludzi w miłym wakacyjnym klimacie. :smile:




kruszan, AdrianWWL, szoso, poczytam. Dziękuje :smile:
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4531
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Lip 14, 2011 12:11   

apples napisał/a:
blisko do centrum miasta ale żeby nie mieszkać w mieście. Tak aby wieczorem można było się przejść do centrum i posiedzieć chwilę wśród ludzi w miłym wakacyjnym klimacie. :smile:

To ten ośrodek, który zaproponowałem odpada - 10 km do Orzysza i prawie 20 km do Giżycka, choć spełnia wszystkie pozostałe warunki - cisza, spokój, możliwość wypożyczenia łódek, żaglówek, kajaków, rowerów wodnych i lądowych, kąpielisko i odrobina wysypanej piaskiem plaży, a w razie niepogody stół do tenisa stołowego i bilarda. ;)

W Giżycku zawsze nocowałem na kempingach w centrum lub prawie w centrum (LOK, Almatur i COS), bo jechałem na Festiwal Szant albo w portach, jak byłem na jachcie (z resztą jutro rano odbieram jacht w Giżycku na 3 dni - właśnie na Szanty w Giżycku ;) ), a resztę WJM znam praktycznie tylko z jachtu. ;)

Możesz spojrzeć jeszcze na ośrodek AZS'u w Wilkasach - jakieś 4 km od Giżycka nad jeziorem Niegocin - też mam stamtąd całkiem miłe wspomnienia, z któregoś wypadu na Szanty. :)

Jeśli będziesz w Giżycku, pamiętaj, żeby wejść przy ładnej pogodzie na starą wieżę ciśnień - na wyjeździe w kierunku południowym (Orzysz, Pisz, Łomża) - kilka lat temu została wykupiona i przebudowana na galerię, punkt widokowy i kawiarnię - wejście jest dość drogie, ale widok na WJM bardzo fajny. :)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
apples 




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Czw Lip 14, 2011 22:51   

maciej, Dziękuje. :smile:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Mazury.
staf Offtopic 13 Nie Lip 04, 2010 18:38
kajox1
Brak nowych postów Praca na wakacje za granica
berserker8888 Offtopic 0 Czw Maj 12, 2011 14:37
berserker8888
Brak nowych postów Wakacje czas zacząć .
borsi Offtopic 16 Czw Lip 01, 2010 21:40
kzrr
Brak nowych postów Wakacje Bułgaria nocleg itd. itp.
TIGER Offtopic 2 Wto Lip 21, 2009 23:37
TIGER
Brak nowych postów [ Ankieta ] gdzie na wakacje nad morzem?
_papa_ Offtopic 19 Sro Lip 27, 2011 21:57
kumilek23



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink