Forum Klubu ROVERki.pl :: [r400] szarpie autem,biegi nie wchodza Przeczytaj to
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[r400] szarpie autem,biegi nie wchodza Przeczytaj to
Autor Wiadomość
pablo773 



Dołączył: 13 Sty 2011
Posty: 113
Skąd: Świebodzin



Wysłany: Wto Sie 16, 2011 14:36   [r400] szarpie autem,biegi nie wchodza Przeczytaj to
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1999

Witam ogólnie zakładam post z tego względu gdyż widze pełno tematów na temat problemów z wbijaniem biegów szarpaniem itp.Sam pisałem takie tematy i chciałbym się podzielić doświadczeniem wynikającym z powyższymi problemami.A wiec tak
Jeżeli ukazują się tobie niedogodności podczas jazdy autem typu
-czasem nie wbija się bieg zazwyczaj "jedynka" "wsteczny"
-szarpie autem podczas puszczania gazu na "jedynce" "dwójce"
-Szarpie autem podczas zmiany biegu z "jedynki" na "dwójke" lub nawet na "trójke"
W 70% możesz szykować się na wymianę skrzyni biegów.Dlaczego?Już wyjaśniam.
Otóż na początku zauważyłem ze nie wbija mi się luźno wsteczny bieg dość często musiałem z niewielka siła go wbijać co już nie było normalnie.Potem pierwszy bieg nie zawsze wchodził "rzadko się to działo" dlatego nie zwracałem na to wszystko zbyt szczególnej uwagi.Następnie pojawił się przypadek podczas rozpędzania auta i puszczenia gwałtownie gazu kiedy miałem na 1 lub 2 biegu nawet trzecim auto lekko a czasem bardziej szarpało"na pozostałych biegach 4,5 było wszystko ok.Po pewnym czasie było to bardzo denerwujące więc stwierdziłem wymienić świece.Wymieniłem świece na nowe.Efekt był nie pożądany dalej to samo.Po miesiącu jazdy samochód zaczął szarpać podczas rozpędzania z 1 na 2 na 3 auto nie zależnie czy dodawałem gazu czy nie szarpał.Musialem wtedy wcisnąć sprzeglo na luz i powtarzać czyności zmiany biegu.Pomyślałem sobie "tego już za wiele".Pobiegłem kupić kable zapłonowe nie byle jakie NgK.Świece również mam ngk.Podłączylem wszystko na tip top wymieniłem także "kopułkę" no niestety dalej to samo miedzy czasie wymieniłem olej w skrzyni.Po kilku dniach jezdzenia podczas ruszania zaczęły zębatki tarabanić w skrzyni tylko podczas ruszenia dość agresywnie ponad 2 tys obrotów jak leciutko ruszałem było ok.Po okołó 2 tygodni skrzynia sie doslownie przekrecila ruszyc moglem ale obroty nie mogły być wieksze niz 1 tys na dwojce nie wiecej niz 1,5 tys na trojce to samo.Dopiero na 4,5 bylo ok oczywiście po 2 dniach jazdy skrzynie juz calkiem szlak trafil moglem wbijac jaki chce bieg stojąc w miejscu i puszczac sprzeglo zero jakiej kolwiek reakcji gdzie powino autem szarpnac.I skonczylo sie wymiana skrzyni biegow.Pare wskazowek dla ludzi którzy będa chcieli kupić skrzynie biegów.Jezli masz benzyniaka skrzynia od diesla nie bedzie pasowac jest po drugiej stronie.Zwroc uwage na to czy masz skrzynie hydrauliczna czy mechaniczna"na linke" jezeli masz hydrauliczna obok wlewu plynu hamulcowego bedziesz mial baniaczek na plyn hydrauliczny.Teoretycznie mozna wsadzic do skrzyni mechanicznej skrzynie "hydrauliczna" ale przy tym jest pelno roboty wymiana pedała sprzęgla itd.Jezeli padla ci skrzynia biegow nie naprawiaj jej odrazu kupuj cala skrzynie wyjdzie ci na to samo.Mam nadzieje ze komus sie przyda to co napisalem.I zaoszczedzi troche kasy bo co sie okazalo mialem swiece dobre kable dobre kopulke tez no i jeszce niepotrzebnie olej kupowalem do skrzyni ;p .


Pozdrawiam Pablo773
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Sie 16, 2011 14:36   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
slax 
Klubowicz





Pomógł: 85 razy
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Wto Sie 16, 2011 15:54   

pablo773 napisał/a:
Jezli masz benzyniaka skrzynia od diesla nie będzie pasować jest po drugiej stronie
nie prawda! skrzynia zarówno w K, L oraz T-serii jest po tej samej Lewej stronie. Skrzynie sa inne R65 i PG1. Wyjątek stanowią silniki hondy montowane w R serii 600, tam silnik "kręci sie w druga stronę" czyt. skrzynia jest z prawej strony
 
 
Adrian 
Moderator



Pomógł: 227 razy
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 2726
Skąd: Ząbki

Rover 400

Wysłany: Wto Sie 16, 2011 17:28   

pablo773 napisał/a:
czasem nie wbija się bieg zazwyczaj "jedynka" "wsteczny"

To jest "urok" skrzyni R65 i nic na to nie poradzisz. Taka wada konstrukcyjna.
pablo773 napisał/a:
Zwroc uwage na to czy masz skrzynie hydrauliczna czy mechaniczna

W tym wypadku chodzi nie o skrzynię, lecz o układ wysprzęglania - mechaniczny lub hydrauliczny.
 
 
 
pablo773 



Dołączył: 13 Sty 2011
Posty: 113
Skąd: Świebodzin



Wysłany: Wto Sie 16, 2011 18:42   

to o to mi chodzilo zle to nazwalem ;p

[ Dodano: Wto Sie 16, 2011 18:42 ]
slax mam obok siebie skrzynie diesla i benzyny i sa na odwrót ...
 
 
slax 
Klubowicz





Pomógł: 85 razy
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Wto Sie 16, 2011 20:26   

Oj kolego, kolego, toja nie wiem od czego ty masz te skrzynie :wink:


na fotkach widać wszystko
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4531
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Sie 16, 2011 21:07   

slax napisał/a:
nie prawda! skrzynia zarówno w K, L oraz T-serii jest po tej samej Lewej stronie. Skrzynie sa inne R65 i PG1. Wyjątek stanowią silniki hondy montowane w R serii 600, tam silnik "kręci sie w druga stronę" czyt. skrzynia jest z prawej strony

O ile pamiętam w R400 też były skrzynie (i silniki) w drugą stronę - 416 z automatem miało chyba silnik Hondy (ale moja pamięć bywa zawodna). No i w tym przypadku kolega raczej by nie pisał o wbijaniu jedynki i wstecznego. ;)

No i jeszcze, oprócz wymienionych wyżej silników była krótka seria 425 z 2.5 KV6, ale ten ma skrzynię tak samo jak reszta "angielskich" silników i to też nie ten przypadek, bo pojemność 1.6...

To ja już nie wiem...
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
slax 
Klubowicz





Pomógł: 85 razy
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Wto Sie 16, 2011 22:04   

maciej napisał/a:
O ile pamiętam w R400 też były skrzynie (i silniki) w drugą stronę - 416 z automatem miało chyba silnik Hondy
A no widzisz Macieju, przeoczyłem ten fakt :sad: Prześledziłem posty kolegi pablo773, i wynika z nich że jest posiadaczem R400 z silnikiem 1.6 serii K. A zarówno w serii K, L jak i T a nawet KV6 (dzięki Maciej :mrgreen: ) skrzynia jest po lewej stronie,z perspektywy kierowcy oczywiście.

Jeszcze jedna sprawa, u mnie ( i z tego co czytałem na forum) jeszcze kilku innych użytkowników eR400 winne szarpaniu, trzęsieniu przy ruszaniu, gwałtownym dodawaniu oraz odpuszczaniu gazu okazało się sprzęgło,u innych pomagał przegląd układu zapłonowego,wymiana świec,przewodów WN, kopułki, palca rozdzielacza, czy cewki zapłonowej,a u jeszcze innych wystarczyło wymienić czujnik płynu chłodzącego, czy wyregulować TPS. Natomiast kolega pablo773, wsypał prawie wszystkie przypadki do jednego worka i wysunął śmiałą hipotezę na temat wyżej opisanych rzeczy/usterek/niesprawności,na podstawie (tak wynika z Jego pierwszego posta) jednej awarii układu napędowego w własnym samochodzie. To trochę tak jak bym napisał, że HGF w 70% przypadków występuje z winy użytkownika (po pociska do odcinki na zimnym silniku), bo u mnie HGF nie wystąpił pomimo znacznego przebiegu
_________________
R220 Coupe Turbo + MGF 1.8 + MG ZS180 + MG ZT190 :D
 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Sro Sie 17, 2011 09:22   

Dokładnie tak, za szarpanie odpowiada wiele przypadłości.

Mi przestał szarpać po czyszczeniu przepustnicy i silnika krokowego.
Potem znowu zaczął i pomogła wymiana palca i kopułki.

Za pare miesięcy zaczęło szarpać sprzęgło - wymieniłem niepotrzebnie przewody WN, bo nie sądziłem że sprzęgło może dać takie efekty.

Skrzyni nie ruszałem, a już nie szarpie. Nigdy. Ani na LPG ani PB, przy przyspieszaniu i hamowaniu.
Choć jedynka i wsteczny nie wchodzą tak jakbym sobie życzył.
 
 
pablo773 



Dołączył: 13 Sty 2011
Posty: 113
Skąd: Świebodzin



Wysłany: Czw Sie 18, 2011 20:56   

chwila chwila jezeli chodzi o szarpanie to fakt rozne moga byc przyczyny .Wymienilem ta skrzynie biegow i co dalej szarpie ;p . Ja napisalem tylko co pokoleji mi sie pierdzielilo;p.Moze akurat ktos bedzie mial kiedys podobny bieg przypadlosci z autkiem np zacznie mu szarpac biegi nie zabardzo wchodzic .Wtedy anuż przeczyta ten post i zobaczy.Co dalej moze powtazam MOZE sie dziać :) .Pozatym po wymianie skrzyni biegow dalej jest maly problem z jedynka widocznie taka wada skrzyn,ogolnie szarpie mi 2 ,3 biegu kiedy puszcze gaz i sie kulam ;p .Ale zobaczymy narazie niech sie skrzynia "ulozy".I widzisz slax rozne to skrzynie powychodzily ja juz nie ogarniam moze i masz racje moze i nie masz.
 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Pią Sie 19, 2011 09:39   

W benzynowych R400 były tylko te średnio udane skrzynie R65. Jedynka i wsteczny to niestety ich bolączka.

Przeczyść silniczek krokowy i przepustnice, z tego co widzę jeszcze tego nie zrobiłeś.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R400] Ciężko wchodzą biegi
k3master Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 7 Nie Maj 13, 2007 19:33
k3master
Brak nowych postów [R400] Skrzynia biegów - ciężko wchodzą biegi. +radio
grz3loo Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 11 Czw Lip 12, 2007 15:37
MiL999
Brak nowych postów [R416Si 1.6 LPG 97r]! nie wchodza biegi!
krzychu2142 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Pon Maj 24, 2010 04:36
krzychu2142
Brak nowych postów [R416] nie wchodzą biegi
tolkmen Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 8 Pon Wrz 13, 2010 22:33
tolkmen
Brak nowych postów [MG zs] ciężko wchodzą biegi. Pilna porada
Graco_MG_ZS Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 19 Sro Kwi 04, 2018 21:15
Slayfro



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink