Forum Klubu ROVERki.pl :: [R220]Zmiana głowicy proszę o pomoc!!!.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R220]Zmiana głowicy proszę o pomoc!!!.
Autor Wiadomość
maniek122 



Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 4
Skąd: kłodzko

Rover 200

  Wysłany: Nie Sie 28, 2011 12:04   [R220]Zmiana głowicy proszę o pomoc!!!.
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

Witam sytuacja wygląda tak że w wcześniejszym silniku miałem niestety fabrycznie 3 świece i nie zapalał tak jak powinien.Teraz włożona jest fabryczna głowica z 4 świecami pojeżdził 2 dni zapałał jak trzeba ale teraz są małe problemy a mianowicie wygląda to tak.Założona została uszczelka z 2 zabeczkami czyli nie ta grubsza tylko oczko cieńsza.Tłoki nie opierają sie o głowice czyli wszystko powinno być ok chodz minimalnie zmieniła sie komora spalania.Po przejechaniu 10 km przestał działać 1 wtrysk okazało się że poszła jedna szklanka,oczywiście to zrobiłem pozostaje pytanie o dawkę paliwa.Cieżko zapala a jak mu dam dużo gazu to wrażenie jest takie jak by sie zapowietrzał i brakuje mu paliwa i co waszym zdaniem w tej sytuacji powinienem zrobić.Co z tym zapalaniem co może być przyczyną i czy ta uszczelka głowicy może mieć aż taki duży wpływ i czy lepiej rozkręcić głowice i założyć ta najgrubszą.Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
Ostatnio zmieniony przez maniek122 Nie Sie 28, 2011 12:17, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Sie 28, 2011 12:04   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Kapussta23 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 109
Skąd: Białe Błota



Wysłany: Nie Sie 28, 2011 12:41   

Przyczyną takiego działania może być.źle ustawiona pompa(moment wtrysku paliwa)wykręcałeś wtryski?jak tak to czy dałeś nowe czy stare podkładki?może łapać powietrze właśnie wtryskami i wtedy będzie ciężko chodził.jednak stawiałbym na pompę.sam ostatnio walczyłem 3 godziny pompę ustawiłem akurat w takim miejscu ze przy poluzowania paska odskoczyła sobie w inne miejsce.przestawiła sie tylko o ząbek i za cholerę nie szło go odpalić.A i jeszcze jedno pytanie-jak dasz gazu to mocno kopci na czarno?
 
 
 
EMERYT19 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 189
Skąd: Chrzanów



Wysłany: Nie Sie 28, 2011 12:53   

maniek122 napisał/a:
Cieżko zapala a jak mu dam dużo gazu to wrażenie jest takie jak by sie zapowietrzał i brakuje mu paliwa i co waszym zdaniem w tej sytuacji powinienem zrobić.



diesla nie odpalam z gazem...sam musi zaskoczyc.... obstawiam pompe ewentualnie zaplon....ale skoro nie ruszales zaplonu to pompa
_________________
EMERYT19
 
 
maniek122 



Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 4
Skąd: kłodzko

Rover 200

Wysłany: Nie Sie 28, 2011 13:04   [220]Zmiana głowicy proszę o pomoc!!!.

Wtryski faktycznie były zmieniane dałem stare podkładki.Kopcić nic nie kopci.A odnośnie zapalnania to gazu nie dodaje w momecie zapalenia samochodu ale gdy juz go zapale i podgazuje zaczyna brakować mu paliwa.Mam zamontowana taka gruszceczke przy filtrze paliwa i gdy auto jest zapalone i ja podpapuje auto aż innaczej chodzi i już sam nie wiem sprawdzę tą pompę i dam znać
 
 
Kapussta23 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 109
Skąd: Białe Błota



Wysłany: Nie Sie 28, 2011 13:10   

wykręć wtryski jeszcze raz.wyciągnij podkładki i zahartuj je od nowa.weź jakiś palnik albo nawet na gazie w domu rozgrzej do czerwoności i zamocz w zimnej wodzie.co do pompki to najlepiej ją wykręć i zamontuj zaworek zwrotny.bo możliwe ze gruszka się skończyła.no chyba ze ruszałeś gruszkę i dałeś ją odwrotnie.
 
 
 
Raptile 




Pomógł: 73 razy
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 2710
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Nie Sie 28, 2011 13:19   

zmieniałeś głowice tylko po to by miec 4 świece ? bez sensu te silniki i na 2 świecach niezle odpalają
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
mirwin 



Pomógł: 24 razy
Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 628
Skąd: Wołomin

Rover 400

Wysłany: Pon Sie 29, 2011 08:36   

Moj swego czasu wiosna przed wymiana świec, zapalał ze wszystkimi zepsutymi :)
 
 
galant 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Sie 2011
Posty: 44
Skąd: wtk



Wysłany: Sro Sie 31, 2011 21:23   

EMERYT19 napisał/a:
maniek122 napisał/a:
Cieżko zapala a jak mu dam dużo gazu to wrażenie jest takie jak by sie zapowietrzał i brakuje mu paliwa i co waszym zdaniem w tej sytuacji powinienem zrobić.



diesla nie odpalam z gazem...sam musi zaskoczyc.... obstawiam pompe ewentualnie zaplon....ale skoro nie ruszales zaplonu to pompa


w dieslu nie ma "zapłonu" jak w benzyniaku - lekcje fizyki z liceum się kłaniają... jeżeli jest zapłon z trzaskiem, lub opóźniony są 2 możliwości - źle ustawiony rozrząd ( o 1 ząbek za dużo - do przodu, lub za mało - do tyłu), wspomniany wcześniej zapłon, jest nazywany kątem wtrysku w przypadku diesla. na stół do pompiarza i niech sprawdzi, czy aby się nie przestawiła (walczyłem z tym w klekocie V40)

a podkładki pod wtryski można założyć stare, ale po uprzednim wygrzaniu, opaleniu ich nad gazem (w przypadku podkładek miedzianych)

jeśli gdzieś pier... głupoty to poprawiać, bo z dieslem w R nie miałem styczności, tylko z nieudanym francuskim montowanym w szwedzkim aucie.
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Sro Sie 31, 2011 22:42   

EMERYT19 napisał/a:
maniek122 napisał/a:
Cieżko zapala a jak mu dam dużo gazu to wrażenie jest takie jak by sie zapowietrzał i brakuje mu paliwa i co waszym zdaniem w tej sytuacji powinienem zrobić.



diesla nie odpalam z gazem...sam musi zaskoczyc.... obstawiam pompe ewentualnie zaplon....ale skoro nie ruszales zaplonu to pompa


Hmmm... o jakim zapłonie mowa w silniku z zapłonem samoczynnym?

W kwestii informacji. Skoro głowica była zdjęta, to i pasek pompy. Wystarczy mocniej lub słabiej naciągnąć ten pasek aby przestawić kąt wtrysku.
 
 
maniek122 



Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 4
Skąd: kłodzko

Rover 200

Wysłany: Pią Wrz 02, 2011 20:30   [R220]Zmiana głowicy proszę o pomoc!!!.

Faktycznie pasek pompy sie przestawił a autko w pewnej chwili przy zapalaniu smaliło bialym dymem juz jest wszystko ok i wydaje mi sie ze watek mozna zamknać dziekuje wszystkim za pomoc i pozdrawaim
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R220] Dymi prosze o pomoc
jamex19 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 15 Pią Lis 11, 2011 10:41
Raptile
Brak nowych postów [R220 SDi '98] zapowietrzone hamulce BARDZO PROSZĘ O POMOC
temat rzeka...
barti101 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Sro Sie 19, 2009 14:22
barti101
Brak nowych postów [R220 SD] Jak odłączyć alarm ? proszę o jak najszybszą pomoc
Rover_220_SD Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 13 Pon Lut 16, 2009 17:22
arturky
Brak nowych postów [Rover 214i] Zmiana głowicy z 8v na 16v...
kris_1987 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Pią Cze 11, 2010 00:39
sTERYD
Brak nowych postów [r214Si'97] Pomoc w wyborze uszczelki głowicy
storm Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 11 Pią Wrz 12, 2008 13:28
storm



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink