Forum Klubu ROVERki.pl :: Ciekawy cytat z forum-samochodowego
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Ciekawy cytat z forum-samochodowego
Autor Wiadomość
kychu5 




Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 143
Skąd: chrzanów

Rover 400

Wysłany: Sro Wrz 14, 2011 21:35   Ciekawy cytat z forum-samochodowego

Takie pytanie czy my żyjemy nadal w ciemnogrodzie ??
"powiem tak moj ojciec jest wlascicielem sklepu z czesciami zamiennymi do samochodow i orientuje sie w miare co i jak. odradzam kupowanie wynalazkow takich jak rover, z czesciami to masakra jest. albo samochodow francuskich(dla przykladu w takim clio nie wymienisz samego przeguby tylko cala połoś ktora kosztuje ok 180 zl) najlepszym wyborem bylaby corsa , polo albo ibiza. czesci tanie jak barszcz i bardzo latwo dostepne. co do opla to musisz znalezc egzemplarz ktorego nie pochlania rdza bo opel ma strasznie slabe blachy ;/ "

Z skąd się biorą tacy ludzie normalnie ręce opadają :mad:
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Wrz 14, 2011 21:35   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Paul 




Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Sro Wrz 14, 2011 21:45   

kychu5 napisał/a:
skąd się biorą tacy ludzie
Z Nienacka :hahaha:
Tacy "wszystkowiedzącynajlepiej" są powalający :roll:

Ojciec jest właścicielem sklepu, a on właśnie chodzi do 6 klasy (3-ci raz) ;p
 
 
marthinez 



Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 932
Skąd: Szczecin



Wysłany: Sro Wrz 14, 2011 21:50   

Paul napisał/a:
Ojciec jest właścicielem sklepu
Który handluje częściami do corsy, polo i ibizy. :razz:

Skoro części do Rovera są tak trudno dostępne to niech ojczulek bierze się za handel nimi. W końcu tyle ich jeździ po naszych drogach.
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
kychu5 




Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 143
Skąd: chrzanów

Rover 400

Wysłany: Sro Wrz 14, 2011 21:55   

"jak sie tak wymadrzasz juz to chcialbym cie uswiadomic ze po drugiej stronie lady jest troche inaczej :) bo ty przychodzisz mowisz co chcesz i ma byc :) a do takiego rovera jest troche szukania i tak wiem ze robili na bazie hondy ale nie wszytko :) i nie chodzi mi o zawieszenie czy silnik bo jak jest z hond to spoko tyko np takie cos jak lusterko, w ani jednej hurtowni nie bylo lewego lusterka do rovera juz nie pamietam jakiego ale dla kolegi szukalem :) i od accorda tez podobno mialo pasowac ale nie pasowalo :) pozdro :) "
Heh no i odpowiedz do mnie czyli do Pana mądralińskiego :D

A zapomniałem dodać Pan jeździ Golfem 3 :D
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Sro Wrz 14, 2011 23:55   

Koleś po części ma rację, a wynika to między innymi z błędu producentów przy robieniu katalogów. Kupowałem tuleje tylnego zawieszenia do kanciaka pod Roverem w katalogu były tylko duże cukierki pod Hondą Concerto już były wszystkie łącznie kilkanaście sztuk chyba.Ddodam, ze zawias był identyczny i tuleje z concerto pasowały. Jak ktoś wie po co idzie kupi bez problemu, a jak ktoś nie wie to już zaczynają się schody przez właśnie katalogi w których są różne cyrki więc nie przesadzajcie też w drugą stronę, ze jest bezproblemowo. Z niektórymi częściami do R jest problem jak czytam o wentylatorze do R75 czy bodajże oleju do automatu który to trzeba z UK ściągać to na mojej twarzy pojawia się ironiczny uśmiech :]
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Wrz 15, 2011 09:45   

no własnie ... ostatnio do belli chciałem kupić gumy stabilizatora i w katalogach były tylko pod średnice 18, 19, 20 i 24mm .... a mój ma 22 ... wg katalogów w ogóle takich nie było ;) A jakoś na alledrogo są :P ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
bociannielot 
Moderator




Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Czw Wrz 15, 2011 11:07   

kychu5 napisał/a:
a do takiego rovera jest troche szukania i tak wiem ze robili na bazie hondy ale nie wszytko
do mojego subaru śp też nie było niektórych części a każdemu autko polecę, mamy 21 wiek są serwisy aukcyjne, specjalistyczne fora i sklepy - gdzie zawsze ktoś pomoże, a że :dupa: się nie chce ruszyć sprzedawcom w motoryzacyjnych to fakt który może dotknąć nawet właściciela corsy polo i ibizy :razz: .
 
 
 
sknerko 
Klubowicz





Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Czw Wrz 15, 2011 12:38   

jak tak wszystko do tej corsy jest bez problemu to niech się koleś zapyta ojca o spryskiwacz przedniej szyby do corsy B. Do rovera prędzej się znalazł a do corsy..... only szrot. Nawet na Allegro nie było wtedy jak szukalem
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Czw Wrz 15, 2011 12:57   

Tylko w przypadku Opla masz jeszcze ASO do wyboru...
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
szoso 




Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Czw Wrz 15, 2011 13:00   

Pływak napisał/a:
Tylko w przypadku Opla masz jeszcze ASO do wyboru...

a w przypadku Rovera masz jeszcze ASO Hondy :wink:
 
 
kzrr 




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2080
Skąd: Brzeg Dolny

Rover 200

Wysłany: Czw Wrz 15, 2011 13:03   

i ASO BMW też. Chociaż wiesz idąc tym tropem że kiedyś Rover i Honda mieli dużo wspólnego i np przyjechać 75 na wymiane wentylatora do ASO Hondy to troche bez sensu :P

Są jeszcze ASO Land Rover'a.
_________________
Bo fruwać jest generalnie nieroztropnie, więc nie pijcie przy otwartym oknie!
 
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Czw Wrz 15, 2011 13:16   

Gdzie dostaniesz tylko to co pasuje od Hondy i mało tego sam musisz to wiedzieć bo po VINie to Ci raczej w ASO hondy nie dobiorą części :P Nie mówię, ze dostanie części do R/MG jest niemożliwe bo ja zawsze wszystko co potrzebowałem dostałem ale nigdy nie będzie tak jak z dostępem do części Opla czy też VW gdzie wchodzisz do sklepu i sprzedawca niejednokrotnie bez patrzenia w katalog poda Ci to co potrzebujesz. Ja zawsze musiałem wiedzieć dokładnie czego chce i zamawiać nawet do AR tak mam bo większość sklepów trzyma na stanie tylko to co najczęściej schodzi przy reszcie pozostaje właśnie wertowanie katalogów, dobieranie części i zamawianie całe szczęście kolega ma sklep z częściami więc wystarczy jeden telefon i jak się uda to w ten sam lub ostatecznie na następny dzień wszystko mam. Tylko właśnie to jest ta różnica, ze ja zawsze wiem co konkretnie chce zamówić przeciętny kowalski idzie do sklepu i mówi, ze ma np. zielonego Rovera i chce do tego jakieś części i później się zaczynają przeboje z katalogami ;)
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
kychu5 




Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 143
Skąd: chrzanów

Rover 400

Wysłany: Czw Wrz 15, 2011 14:30   

Dokładnie Pływak ma 100% racje jeżeli wiemy co jest nam potrzebne to nie ma problemu tego dostać.
 
 
marthinez 



Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 932
Skąd: Szczecin



Wysłany: Czw Wrz 15, 2011 15:33   

Pływak napisał/a:
Tylko właśnie to jest ta różnica, ze ja zawsze wiem co konkretnie chce zamówić przeciętny kowalski idzie do sklepu i mówi, ze ma np. zielonego Rovera i chce do tego jakieś części i później się zaczynają przeboje z katalogami
Jeżeli wiedza takiego Kowalskiego opiera sie tylko na tym, że jego samochód jest zielony to niech lepiej poszukiwanie części pozostawi mechanikowi. :grin:

Być może faktycznie z częściami do niektórych roverów jest problem (do R600 nie ma żadnego), ale nie oznacza to, że te samochody to g....no.

Sam stoję przed dylematem zmiany autka, ale strasznie szkoda oddawać mi ten obecny, który jest totalnie bezawaryjny i w świetnym stanie pomimo swoich lat (bardzo zadbana skóra beż, lakier bez grama korozji, silnik suchutki nie bierze oleju), bo jak patrze na rynek wtórny tych aut to musiał bym go puścić za śmieszne pieniądze.
Poszukiwałem czegoś w dieslu i oglądałem kilka focusów i mazd 323. Pomimo, ze młodsze auta to gniły na potegę. Jeden oglądany w serwisie focus miał uszkodzona pompę wtryskową (koszt regeneracji ~3000pln).

Dzięki, ale chyba pojeżdżę jeszcze obecnym "wynalazkiem" :ok:
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Czw Wrz 15, 2011 16:04   

Co do mechaników sami niejednokrotnie zamawiają części dopiero po wymontowaniu starej już nie raz widziałem jak do kumpla przychodzili z wymontowaną częścią, żeby sprawdzić czy to oby na pewno to bo niestety nikt wróżką nie jest i jak ma kilka pozycji w katalogu pod tym samym modelem to musi to jakoś sprawdzić tym bardziej w takim przypadku gdy trzeba dobrać części które w katalogu widnieją pod inna marką (czyt. np. Honda). Jeśli Ty wiesz wszystko na temat swojego auta i nie masz problemu z częściami to super ale tacy jak my to ułamek wszystkich posiadaczy aut i nie ma się co spinać, ze ktoś gdzieś napisał, ze w jakimś sklepie mają trudny dostęp do części Rovera...
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
Markzo 




Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Czw Wrz 15, 2011 16:19   

do każdego auta nieraz jest problem z częściami, mimo, że kupujący wie o co kaman. Przychodze do sklepu, prosze pasek rozrządu do hondy concerto bla bla bla, kod silnika d16a8, rok produkcji wszystko cacy. Popularne auto, a dostaje pasek nie do DOHC'a tylko do SOHC czyli za krótki, bo na 1 a nie na 2 wałki :/ mechaniki sklada silnik, rozrządu nie założy, nerwówka, wyscig z czasem zeby zdarzyc przed zamknieciem sklepów itp itd ;) także nie tylko do rovera czasami ciezko jest cos dostac ;)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
marthinez 



Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 932
Skąd: Szczecin



Wysłany: Czw Wrz 15, 2011 17:15   

Cytat:
Co do mechaników sami niejednokrotnie zamawiają części dopiero po wymontowaniu starej już nie raz widziałem jak do kumpla przychodzili z wymontowaną częścią, żeby sprawdzić czy to oby na pewno to bo niestety nikt wróżką nie jest i jak ma kilka pozycji w katalogu pod tym samym modelem to musi to jakoś sprawdzić tym bardziej w takim przypadku gdy trzeba dobrać części które w katalogu widnieją pod inna marką (czyt. np. Honda).
Jak sam zauważyłeś problem ten dotyczy wielu marek samochodów, więc jeśli ktoś sie spina na opinie o problemie z częściami do rovera to go rozumiem.

Ja się tam nie spinam, ale doskonale pamiętam czasy kiedy posiadałem renówke i po chłodnice jeździłem 3 razy, bo w sklepie dwukrotnie źle dobrali pomimo danych z dowodu rej.
Swoja drogą. Chłodnice wymieniałem przy przebiegu około 80.000km (auto było od nowości w rodzinie).
Obecny Rover ma oryginalną pomimo przebiegu ponad 200.000km.
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
keczu 




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 1141
Skąd: Ostroleka/Dublin



Wysłany: Czw Wrz 15, 2011 19:15   

A tam, mozna sie pocieszac ze problemu nie ma ,ale jest. Tak jak ktos wspominal po czesci przez bledy w katalogach. I nie wszystko pasuje od Hondy tak jak ktos tez pisal. Czesci eksploatacyjne to jedno i z tym nie ma za bardzo problemu , tak jak i silnik jest bardzo popularny szczegulnie w UK nie tylko w Roverach . Ale z czesciami blacharskimi to juz robi sie nie wesolo. Popatrzcie na posty o progach do R200/25 szczegolnie 3d. A do aut z koncowki produkcji ciezko dostac nawet lampy itd. I tak jestem w dobrej sytuacji bo mam 45 przed liftowa i na wyspach to popularniejsze auta . I tak zamawiam wszystko z UK jak mam czasem jakiegos Rovera do odreperowania, ale np. mechanizm zmiany biegow (zewnetrzny) do auta ze skrzynia IB5 jest nie do kupienia , nie ma w calym UK i nie pasuje od zadnego Forda. Koles z glownego magazynu sprawdzal mi stok we wszystkich serwisach co jeszcze Rovera robia i nie ma ,mozna sobie posty poczytac tez na forach z UK ze ludzie na zlom auta przez to oddaja. Ok ja sobie naprawilem, ale nie o to chodzi zeby biegac po szrotach lub do kowala z naprawa samochodu bo nie mozna kupic czesci. Jest wiele czesci ktorych juz nie mozna kupic ,szczegolnie wlasnie do tych krotko produkowanych aut po lifcie. Glupio bedzie utknac u blacharza z autem bo nie mozna isc do ASO i kupic nowej czesci. Cytat tego kolesia tak naprawde jest prawdziwy , jesli sprzedaje czesci to nie tylko filterek i olej ,ale ludzie pytaja o wszystko, prog do 25-tki tez. I do Golfa koles sie zastanawia ktorej firmy katalog otworzyc ,a z Roverem :bezradny: .
 
 
Remigiusz 




Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Czw Wrz 15, 2011 22:01   

Taa trudno dostać części do Rovera, spróbuj kupić coś do Fiat 126P :mrgreen: To dopiero jest trudno :mrgreen: Ja bardziej narzekam jak mi coś do malucha trzeba niż do Rovera :roll:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
flapjck1 



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1746
Skąd: Urzut/Nadarzyn



Wysłany: Czw Wrz 15, 2011 23:36   

nom :) z kaszlem jest problem :)
nie zapomne jak ze 4 lata temu kumplowi z pod lodzi wiozlem 5 pokryw bagaznika do eleganta - nowki sztuki - a jaki byl szczesliwy :)
_________________
'99 r400 16k16 sedan JFR na czesci ( anglik ) pytac na priv :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów ciekawy artykuł
awaria za zranicą
tolik Offtopic 1 Pią Lis 16, 2007 15:18
Kozik
Brak nowych postów Ciekawy portal
vck1000 Offtopic 1 Nie Lut 28, 2010 19:17
llygas
Brak nowych postów Ciekawy model
marek78 Offtopic 11 Czw Kwi 16, 2009 14:43
Krzysi3k
Brak nowych postów Ciekawy radiowóz ;)
maciej Offtopic 6 Czw Maj 23, 2013 13:38
sobrus
Brak nowych postów Ciekawy filmik
brkzzz Offtopic 2 Pią Lip 06, 2012 00:55
MaReK



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink