Forum Klubu ROVERki.pl :: [R45] Jaka przepływka do 45 iDT z 2000 r.?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R45] Jaka przepływka do 45 iDT z 2000 r.?
Autor Wiadomość
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Pią Wrz 30, 2011 13:45   

mirwin, W 45 jest całkiem inna wtyczka i nie ma żadnego drucika. To z tym drutem dotyczy jedynie SD/SDI :roll:

Ta wtyczka tak już ma ze się czasem zacina :wink: Wystarczy tylko śrubokrętem płaskim podważyć ten zatrzask trzyma się na przeplwyce.
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Wrz 30, 2011 13:45   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
slaw39 



Dołączył: 01 Cze 2011
Posty: 2
Skąd: Chełmno



Wysłany: Wto Paź 04, 2011 12:34   

Tak dla potomnych tez mających problemy z przepławkami opisze w skrócie moje doświadczenia dotychczasowe. Rover 45 iDT 2.0 101KM , była oryginalna przepływka BOSCHa o nr 0 280 218 012, niestety po odpaleniu obroty nie wchodziły od razu , po wciśnięciu pedału na postoju trzeba było odczekać kilka sekund, po czym obroty po dojściu do 2k z kopa ruszyły do góry i już niby było dobrze, wchodziły od razu obroty, a auto się zbierało ale spalanie w trybie miejskim przy spaleniu 20l ON nie mogło zmieścić się w przejechanych 200km. Kopałem tu forum i kombinowałem za każda radą , typu czyszczenie itp, ale bez owocnie. Padło na zakup nowego Pierbuburg-a dedykowanego 7.22701.09.0. Efekt pocieszający od poprzedniego auto zbierało sie bez problem. Sądziłem ze będzie OK, ale znów pomiar spalania i okazało się ze z 20l wyciągłem około 220km , i to starając się naprawdę delikatnie przyciskać pedał gazu. P0czułem że wydane 380zł poszło chyba w błoto. Z Allegro kupiłem przepływomierz opisywany jako pasujący , a mianowicie od Opla z silnikiem Isuzu 1.7. Numer na przepływomierzu na rurce Bosch 0 281 002 180. Niestety całkowita klapa. Auto od dołu miało cały czas mula od dołu do 2k obrotów. 90zł w błoto. Może to wina też ze wkład nie był oryginalny Bosch tylko jakieś n/n z numerami oryginału. Sprzedający dostał negatyw bo telefonicznie zapewniał mnie ze w środku na pewno jest oryginał. I teraz zbliżam się do finału a mianowicie kumpel mówi mi ze źle mu dobrano przepływomierz do Opla Vectry i kupił nowy a ten ma jako leżak więc mi pożyczy na sprawdzenie. Zamieniłem wkłady i tu mogę od razu polecić gdy komuś to wpadnie w ręce. Przepływomierz nr. kat. AMMQ19680 firmy Magneti Marelli. Co prawda nie dedykowany do Rovera , ale auto w końcu chodzi jak auto. Osiągi mnie nie interesują, ale kiedy trzeba to daje kopa. po mieście nie jeżdżę innym biegiem niż 4 bo od 40km/h nie ma problemu bujnąć go, a co ważne na tym biegu bez problemu wchodzi mi na każdą górkę jadąc za np. motorowerem. A teraz co najważniejsze, paliwo ecodiesel z Orlenu i na 20l nie miałem mniejszego przebiegu niż 270km. Jest to stale jazda do pracy i z powrotem pod górki 4km tam i z powrotem. Wypad za miasto i powrót z 1,5h staniem w kolejce w drodze powrotnej, przejechane 290km. Teraz mogę powiedzieć ze jestem zadowolony z tego autka.
Ps. 1)Pomiar może nie do końca miarodajny bo liczony nie na pełnym zbiorniku, ale do zapalenia się na stałe lampki paliwa, ale zawsze po zalaniu wskaźnik lądował mi na drugą kreskę, i każdy pomiar robiony po kilka razy i zawsze taki sam.
2)Kusi mnie by kupić dedykowany przez M/M przepływomierz. Ale na chwilą obecną gdzieś zaprzepaściłem nr katalogowy, a chciałem się tez i nim podzielić. Musze odszukać.
3) Jeśli ktoś chce kupić wkład przepływomierza Pierburga w/w w oryginalnym opakowaniu i z paragonem zakupu to proszę na PW. Przepływomierz nowy , używany tylko 1 tydzień :)
4) Przy okazji pytanie , Jeśli przy odpalaniu czy to zapłonu czy silnika nie pali mi się w ogóle kontrolka check egine, to muszę coś z tym zrobić czy może lepiej nie by mnie nie wkurzała ?? ;) Taki już zakupiłem w czerwcu tego roku. Auto z Włoszech taka dla wiadomości.
Pozdrawiam
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Wto Paź 04, 2011 13:03   

slaw39, Jak byś poczytał głębiej to jest tyle możliwości :wink:
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=66889
i tutaj
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=68177

Pierburgh niestety nie działa dobrze jak sie nie ma MAFAM lub inaczej zwany wzmacniać sygnału. Ale teraz mamy mapki co można całkiem bez przeplywki smigac wiec w sumie ten temat o zakupie przeplywki staje się mniej wazny. Po drugie jest już nawet działaczy emulator sygnału przeplywki wiec przeplywka w naszym aucie staje się zbędna :wink:

Co do nie oryginalnego wkładu to tez bylo opisywane ze padnie po kilka miesiącach :sad:
Ja wiem tylko tyle ze mój przepływomierz za niedługo będę sprzedawał :razz:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Kizashi 




Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 221
Skąd: pod W-wą



Wysłany: Sro Paź 12, 2011 08:57   

Lukasik,
Pokombinuję - korzystam z warsztatu, w którym nie pracują może geniusze i czasem coś się zdarzy, ale wiem, że mnie (laika) nie okantują, więc nie zmieniam mojego nASO.
Wymieniłem wszystkie 4 filtry na raz.

[ Dodano: Sro Paź 12, 2011 08:57 ]
mirwin,
Mówiłem, że jestem blondynem? Nie... no to mówię.
Nie zwróciłem na to uwagi, bo wcześniej i w tym i w R75 odpinało się lekko.
_________________
Był 75 CDT tourer, potem 75 CDTi limuzyna, potem Mazda Premacy DiTD, a teraz oldschool = R45 sedan iTD...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R45 2000] JAKA POMPA
MARQS Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Sro Sie 24, 2016 12:20
MARQS
Brak nowych postów [R45] PRZEPŁYWKA
seba11917 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 16 Nie Lis 22, 2015 16:32
Kobi84
Brak nowych postów [R45] Przepływka
baki Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 7 Pią Maj 04, 2007 20:53
Brt
Brak nowych postów [R45] Dziwna sytuacja z przepływką.
Ameba Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 10 Pią Gru 07, 2007 10:35
Fiodor2000
Brak nowych postów [R45] Przepływka - co czyscic - zdjecia
karooo Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 10 Wto Gru 28, 2010 13:04
pgrad



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink