Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75][1,8] Wypadek. Jak postępować?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kasjopea
Sob Paź 15, 2011 13:39
[R75][1,8] Wypadek. Jak postępować?
Autor Wiadomość
pineska 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 28 Kwi 2011
Posty: 299
Skąd: Łódź

Rover 75

  Wysłany: Sob Paź 15, 2011 12:56   [R75][1,8] Wypadek. Jak postępować?
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2002

Witam. Wiem że ten temat średnio tu pasuje ponieważ nie jest stricte związany z mechaniką, ale naprawdę potrzebuje porady.

Sytuacja wygląda tak: Dziś rano jak stałem na skrzyżowaniu zamierzając jechać na wprost, jakaś babka za mną w Astrze chcąc skręcić w prawo (zagapiła się) uderzyła mi w tył z lewej strony. Moje uszkodzenia to - połamany zderzak, lekko wgięty błotnik i przyrysowana lampa.
Jestem ubezpieczony w MTU (grupa Ergo Hestii) a ona w Ergo Hestia. Niestety przez weekend mają przerwę konserwacyjną i nie można się do nich dodzwonić.
Szkodę trzeba zgłosić w 3 dni, oczywiście babka przyznała się że to jej wina i wypełniliśmy formularz.
I teraz tak - auto musi obejrzeć rzeczoznawca - czy jest możliwe aby odbyło się to w wybranym przez mnie warsztacie (jestem z Łodzi, więc jak dla mnie w grę wchodzi tylko Staniucha). Jak to wszystko zgrać? Z kim najpierw się umawiać - warsztatem czy orzecznikiem? Czy ubezpieczyciel pokryje również koszty wymiany założonych przeze mnie czujników cofania (nie miałem ich fabrycznie)?
I przy okazji jest mi ktoś w stanie powiedzieć na ile takie uszkodzenia mogą zostać wycenione?
Później dorzucę zdjęcia. Pozdrawiam i zgóry dziękuję za wszelką pomoc
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Paź 15, 2011 12:56   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
21matys 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 457
Skąd: bytom



Wysłany: Sob Paź 15, 2011 13:35   

pineska napisał/a:
Z kim najpierw się umawiać - warsztatem czy orzecznikiem?


orzecznik musi wszystko zobaczyć przed jąkoliwek naprawą... a potem mozesze wybierac czy przedtawisza wycene z warsztatu i on to pokrywa, albo on przedstawia ci sume odszkodowania, ale dopiero wtedy ci przedstawi cene kiedy ty zrezygnujesz z wyceny warsztatowej, bo moze byc tak ze wycena warsztatowa będzie tasza od wyceny ubezpieczyciela.
mi (wtedy jechałem skodą felicą) jakiś koleś wjechał w tył samochodu i postanowiłem zeby ubezpieczycuel wcenił trwało to chyba 2 tygodnie potem zadzwoniłem i powiedziano mi ze wiliczono to na 2100zł jak powiedziałem ze za mało to odrazu powiedzaił koleś ze maksymalnie moze mi dać 2300zł i na to sie zgodziłem a za tą kase to udało mi sie zorbić tył i usunąć całą rdze na samochodzie :) i jeszcze zostało mi 1000zł :)

warto kiedy ubezpiczyciel pedstawia pierwsza wycene nie zgodzić sie na nia bo podają niższ, a kiedy pszkodowany nie zgadza sie to wtedy zazwyczaj podają nieco wyższa, u mnie jak opisywałem wystarczyła rozmowa przez telfon i dwie stówy wiecie uzyskałem, u innych trzeba pisemnie ale warto powalczyć bo
_________________
kupiłem, pojeździłem, popsułem, naprawiłem..... i to wszystko dzięki wam:):)
 
 
 
monia0023 




Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Sie 2009
Posty: 371
Skąd: Lublin

Rover 75

Wysłany: Sob Paź 15, 2011 14:43   

pineska napisał/a:
I teraz tak - auto musi obejrzeć rzeczoznawca - czy jest możliwe aby odbyło się to w wybranym przez mnie warsztacie

Oczywiście, po zgłoszeniu szkody rzeczoznawca skontaktuje się z Tobą i wówczas możesz zasugerować, że chcesz aby oględziny odbyły się w warunkach warsztatowych. Warto, przed oględzinami, spotkać się z fachwcem, który powinien poszukać uszkodzeń niewidocznych na pierwszy rzut oka. Niestety rzeczoznawcy często, jeżeli poszkodowany czegoś nie zuważy, omijają uszkodzenie w wycenie i potem są już problemy.
pineska napisał/a:
Jak to wszystko zgrać? Z kim najpierw się umawiać - warsztatem czy orzecznikiem?

Najpierw musisz poczekać na kontakt od rzeczoznawcy. Zostawi Ci pewnie jakiś kontakt do siebie i będziesz mógł wskazać mu termin oględzin w warsztacie.
pineska napisał/a:
Czy ubezpieczyciel pokryje również koszty wymiany założonych przeze mnie czujników cofania (nie miałem ich fabrycznie)?

Zgodnie z ustawą i orzecznictwem SN powinni przywrócić auto do stanu poprzedniego, więc czujniki także powinny być objęte wyceną.
Powodzenia :ok:
_________________
Monika
 
 
machi12 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Cze 2011
Posty: 160
Skąd: Będzin



Wysłany: Sob Paź 15, 2011 16:10   

Za czujniki zwrócą :) oczywiście domagaj się wyceny na orginałach bo Ci to przysługuję.
Rzeczoznawca warsztatowy? Po co masz płacić jak Ci wyceni ubezpieczyciel. No chyba że za mało powie to wtedy zrób ruchu "niezależnego" rzeczoznawcy.
Przede wszystkim dodzwoń się do ubezpieczyciela i umów rzeczoznawce :)
 
 
monia0023 




Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Sie 2009
Posty: 371
Skąd: Lublin

Rover 75

Wysłany: Sob Paź 15, 2011 20:00   

machi12 napisał/a:
Po co masz płacić jak Ci wyceni ubezpieczyciel

Jeżeli trafi się taki jak ci co w WARCIE pracują to mu wyceni tylko to, co poszkodowany mu palcem pokaże, więc chyba lepiej i taniej będzie znać przed wizytą tego speca wszystkie uszkodzenia :twisted:
_________________
Monika
 
 
machi12 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Cze 2011
Posty: 160
Skąd: Będzin



Wysłany: Sob Paź 15, 2011 23:02   

monia0023 napisał/a:
machi12 napisał/a:
Po co masz płacić jak Ci wyceni ubezpieczyciel

Jeżeli trafi się taki jak ci co w WARCIE pracują to mu wyceni tylko to, co poszkodowany mu palcem pokaże, więc chyba lepiej i taniej będzie znać przed wizytą tego speca wszystkie uszkodzenia :twisted:

Oczywiście masz rację ;p Ale to nie jest Warta ;)
 
 
pineska 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 28 Kwi 2011
Posty: 299
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Nie Paź 16, 2011 13:34   

Oto jak to wygląda:
 
 
chudson 



Pomógł: 31 razy
Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 619
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Wto Paź 18, 2011 21:34   

Tylny błotnik nie jest odkrecany wiec spawanie nowego czy szpachlowanie ingeruje w konstrukcję więc staraj sie z ubezpieczenia o kasę z powodu utraty wartości pojazdu spowodowanej tym ,że pomimo naprawy już zawsze to będzie auto powypadkowe z szpachlowanym lub wspawywanym elementem. Jest to zapisane w przepisach i można wyciągnąć troche kasy.
 
 
pineska 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 28 Kwi 2011
Posty: 299
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 19, 2011 11:26   

Byłem wczoraj na warsztacie, przyjechał gościu z Ergo pooglądał, popstrykał zdjęcia, powklepywał do laptopa i przedstawił wynik - 4000.
Później pogadałem z kierownikiem warsztatu - koszt robocizny wycenił na 1500 + zderzak - polecił mi żebym sobie coś wynalazł na allegro, bo koszt nowego ściągniętego chyba z UK jest bardzo wysoki. Patrzyłem - ceny zderzaków oscylują miedzy 300 - 500.
Jak uważacie? 4000 to odpowiednie odszkodowanie czy domagać się więcej - co jak wiadomo przedłuży czas oczekiwania na rozstrzygnięcie i jednocześnie naprawę mojego roverka...?
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Paź 19, 2011 15:44   

Ja bym brał Tym bardziej że odnoszę wrażenie że coś już tam było robione z tyłu.
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 19, 2011 19:58   

SyntaX, dlaczego odnosisz takie wrażenie? Że coś było robione
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Paź 19, 2011 23:32   

Dziwne zgrubienia na spawach.
Dziwnie położona konserwacja i ślady na tapicerce.
 
 
HiS 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Gru 2010
Posty: 115

MG ZR

Wysłany: Czw Paź 20, 2011 12:16   

@haszczyc ma rację, i nie trzeba być ekspertem by dojrzeć na pewno nie fabryczną robotę...
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Czw Paź 20, 2011 14:57   

SyntaX, HiS, z tego co się sam orientuje, to każdy rover 75 tak ma poprowadzoną konserwacje, sam prosiłem parę użytkowników R by mi zrobili zdjęcia tych okolic wynik? każdy miał podobnie wyglądające zdjęcia, więc zbytnio się z tą opinią nie zgadzam że mogło być coś robione
 
 
pineska 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 28 Kwi 2011
Posty: 299
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Czw Paź 20, 2011 23:17   

Auto jest na 100% bez przygód - to jest, jak pisał haszczyc fabryczna konserwacja (a na tapicerkę to słońce padało : )).

A co do sprawy - przyjąłem ich ofertę - teraz czekam na pieniążki, mają być przesłane do 30 dni.

Dziękuję Wszystkim za pomoc i pozdrawiam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Wypadek na świetlnie sygnalizowanym skrzyżowaniu.
LookMyWay Prawo i ubezpieczenia 10 Sro Mar 12, 2014 10:40
SyntaX
Brak nowych postów [Wypadek na parkingu] Sąsiad skasował mi bok :)
memphisto Prawo i ubezpieczenia 40 Sob Mar 13, 2010 17:16
memphisto
Brak nowych postów [R200 1.4i 98r.] Wypadek w Kobiernem, ile odszkodowania??
Wydryszek Prawo i ubezpieczenia 24 Pią Sie 14, 2009 14:35
Wydryszek
Brak nowych postów Wypadek z udziałem pojazdu zarejestrowanego za granicą
Bordos Prawo i ubezpieczenia 18 Nie Lip 15, 2012 20:52
maciej
Brak nowych postów [Inne] Wypadek na drodze- strzał w tyłek
Czy jest możliwe żeby uderzenie w tył zmieniło mi geometrie samochodu?
rafalekON Prawo i ubezpieczenia 21 Czw Mar 18, 2010 22:47
Perez



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink