Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200] Wycieki oleju, płynu chłodniczego... Naprawa
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200] Wycieki oleju, płynu chłodniczego... Naprawa
Autor Wiadomość
Rover666 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 44
Skąd: Wrocław

Rover 200

Wysłany: Sro Lis 16, 2011 14:18   [R200] Wycieki oleju, płynu chłodniczego... Naprawa
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 1999

Witam,

od jakiegoś czasu zabieram się za drobne naprawy, ale ciągle brakuje mi czasu albo wiedzy. Głównie tego drugiego. Stąd mam kilka pytań do bardziej doświadczonych w kwestii mechaniki.
Ubywa mi całkiem sporo oleju, ostatnio dolałem w sumie litr w przeciągu 2 miesięcy. Ponadto ubywa mi trochę też płynu chłodniczego. Zbiorniczek wyrównawczy jest czysty więc raczej to nie HGF.
Podejrzewam wycieki oleju przez uszczelkę miski olejowej, uszczelniacze wałka rozrządu i rozpołowienie głowicy, a płynu chłodniczego przez kolektor dolotowy. Zatem chciałbym powymieniać odpowiednie uszczelki i prawdopodobnie pasek rozrządu jeśli pociekł po nim olej. Wiem już, że przede wszystkim muszę zrzucić rozrząd. Dzięki temu będę mógł dobrać się do rozpołowienia głowicy, uszczelniaczy wałka rozrządu i przy okazji do uszczelniaczy zaworowych. Teraz kilka pytań:

1. Czy po odkręceniu odpowiednich śrub, nie będzie problemu z rozpołowieniem głowicy? Jeśli stary silikon będzie jeszcze trzymać, w jaki sposób się do tego dobrać?
2. Pół roku temu wymieniłem uszczelkę pod pokrywą zaworów, czy jeśli rozkręcę ją ponownie, będę musiał wymienić też tą uszczelkę? Czy dodatkowo można uszczelnić to silikonem czy innym środkiem?
3. Co jeszcze przy okazji zrzucenia rozrządu można wymienić/naprawić bez rozbierania silnika na części pierwsze?
5. Czy w roczniku '99 była montowana miska olejowa z gumową uszczelką?
4. Czy informacje z instrukcji Rave będą wystarczające, żeby móc to wszystko wymienić? Czy o czymś konkretnym trzeba pamiętać, żeby nie poczynić nieodwracalnych szkód?

Będę wdzięczny za wszelkie informacje.

Pozdrawiam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lis 16, 2011 14:18   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Harry 
Klubowicz



Członek Zarządu


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Sro Lis 16, 2011 14:59   

Cytat:
1. Czy po odkręceniu odpowiednich śrub, nie będzie problemu z rozpołowieniem głowicy? Jeśli stary silikon będzie jeszcze trzymać, w jaki sposób się do tego dobrać?

nie robiłem takiej operacji,ale np. przy miskach olejowych jak stary sylikon trzyma to trzeba podważyć w różnych miejscach i schodzi

Rover666 napisał/a:
2. Pół roku temu wymieniłem uszczelkę pod pokrywą zaworów, czy jeśli rozkręcę ją ponownie, będę musiał wymienić też tą uszczelkę?

moim zdaniem powinieneś ją wymienić

Rover666 napisał/a:
3. Co jeszcze przy okazji zrzucenia rozrządu można wymienić/naprawić bez rozbierania silnika na części pierwsze?

mozesz np. pompę wody, albo cały orzrzad, zależy kiedy ostatni raz było to wymieniane

Rover666 napisał/a:
4. Czy informacje z instrukcji Rave będą wystarczające, żeby móc to wszystko wymienić? Czy o czymś konkretnym trzeba pamiętać, żeby nie poczynić nieodwracalnych szkód?

powinny wystarczyć, ale i tka trzeba myśleć przy tym wszystkim :wink:


Rover666 napisał/a:
Zbiorniczek wyrównawczy jest czysty więc raczej to nie HGF.

ja miałem czysty zbiorniczek,bo olej nie wymieszał się z płynem a jednak był HGF
po bloku płyn leciał i też myślałem,ze to tylko uszczelka kolektora

mi teraz olej przedostawał się do świec tzn. nie od str. elektrody tylko z drugiej gdzie fajkę zakładasz, 15tys. temu miałem robiony hgf i teraz musiałem wymienić uszczelkę pokrywy zaworów, jak dalej bezie mi olej się przedostawał to będę musiał wymienić uszczelkę tą jak głowice rozpołowisz
 
 
 
Rover666 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 44
Skąd: Wrocław

Rover 200

Wysłany: Czw Lis 17, 2011 16:52   

Cytat:
Rover666 napisał/a:
3. Co jeszcze przy okazji zrzucenia rozrządu można wymienić/naprawić bez rozbierania silnika na części pierwsze?

mozesz np. pompę wody, albo cały orzrzad, zależy kiedy ostatni raz było to wymieniane


W tym rzecz, że rozrząd wymieniany był niecałe 20 tys km temu. Wydaje mi się, że mechanik któremu to zleciłem po prostu nie wymienił uszczelek, jak miał okazję. Zatem pompa wody, napinacze itp są całkiem nowe, tylko pasek pójdzie do wymiany. Powoli przestaję ufać mechanikom, dlatego chcę sam się tym zająć.
 
 
rovek 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 737
Skąd: okolice Lublina

Rover 200

Wysłany: Czw Lis 17, 2011 17:24   

Rover666 napisał/a:
a płynu chłodniczego przez kolektor dolotowy.

Sprawdź przy okazji obudowę termostatu, lubi popękać.
_________________
Kto nie ryzykuje jeździ serią :ok:
 
 
Rover666 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 44
Skąd: Wrocław

Rover 200

Wysłany: Czw Lis 17, 2011 19:27   

Cytat:
a płynu chłodniczego przez kolektor dolotowy.

Sprawdź przy okazji obudowę termostatu, lubi popękać.


Termostat był wymieniany razem z obudową ubiegłej zimy. Przed wymianą też ubywało płynu. Generalnie nie jest to duży wyciek, tak żeby trzeba było po przejechaniu dłuższej trasy dolewać litrami płynu, ale niedopilnowana drobna usterka może wywołać poważniejszą...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R200 16V] Ubywa płynu chłodniczego i oleju
Rover666 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Wto Kwi 05, 2011 20:00
Rover666
Brak nowych postów [Rover 214 si 98rok] ubytki oleju i płynu chłodniczego
misio Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Pią Kwi 11, 2008 20:55
giewu
Brak nowych postów [R200] Ilość płynu chłodniczego?
guild77 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Pią Wrz 26, 2008 15:22
PTE
Brak nowych postów [R200] - wymiana płynu chłodniczego
Klusek360 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 16 Czw Kwi 17, 2014 23:37
Harry



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink