Forum Klubu ROVERki.pl :: Akcja Protestatycja ;)
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Akcja Protestatycja ;)
Autor Wiadomość
NiceMan 



Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 178
Skąd: Wrocław



Wysłany: Czw Gru 15, 2011 15:24   Akcja Protestatycja ;)

http://moto.onet.pl/16540...kul.html?node=2

Kto się przyłącza ;)
Ja osobiście zatankuje na 3 stacjach za 1zł.
_________________
Niecierpliwy. To moja Wada ^^
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Gru 15, 2011 15:24   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kzrr 




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2080
Skąd: Brzeg Dolny

Rover 200

Wysłany: Czw Gru 15, 2011 15:27   

Na niektórych stacjach jest tak że minimalna ilość odmierzonego paliwa to 2dm3 :) Wiec z tankowaniem z złotówke może byc problem :)
_________________
Bo fruwać jest generalnie nieroztropnie, więc nie pijcie przy otwartym oknie!
 
 
 
NiceMan 



Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 178
Skąd: Wrocław



Wysłany: Czw Gru 15, 2011 15:41   

Ale nikt nie zabroni Ci wsadzić pistolet nacisnąć puścić wyjąć i pójść do kasy. To poinformują Cie, że za mało zalałeś. Tam się kłócisz i tak czas mija i mija ^^. A w razie czego mogą wezwać policje ale z kolei jest to znikoma szkodliwość czynu i może skończyć się tylko na pouczeniu...


JA PROTESTUJE
;)
_________________
Niecierpliwy. To moja Wada ^^
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Czw Gru 15, 2011 15:57   

NiceMan, dobrze że nie mieszkam we Wro, bo mógłbym na Ciebie trafić na stacji :mrgreen: .
 
 
 
NiceMan 



Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 178
Skąd: Wrocław



Wysłany: Czw Gru 15, 2011 16:44   

Protestuje dla wszystkich ^^ Też Protestuj ;)
Ja wpadłem jeszcze na pomysł Płace STÓWĄ ZA TANKOWANIE O KWOCIE 1ZŁ ;)



JA PROTESTUJE
_________________
Niecierpliwy. To moja Wada ^^
 
 
 
kruszan 




Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 1292
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 600

Wysłany: Czw Gru 15, 2011 17:56   

fajna akcja, smutne że uderzy w pracowników stacji, to oni będą wysłuchiwać tego, to oni mieli by problem rozmieniać kaskę aby wydać te 99zł, to oni... a właściciel ma to gdzieś bo zarabia krocie, a rafineria ma to gdzieś bo zarabia miliony, a rząd ma to w xxxx bo jest kryzys :)

ludzie wyjdą w końcu na ulice...
_________________
Rover 600 2.0 SDi 99'
 
 
NiceMan 



Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 178
Skąd: Wrocław



Wysłany: Czw Gru 15, 2011 18:38   

OD takich małych akcji się zaczyna. Na razie mało ludzi się przekonuje do tej akcji. Może kiedy będzie powtórzona raz czy drugi będzie coraz więcej ludzi i akcja się rozszerzy. Co do pracowników. Dla czego ma się na nich to odbić. Gość wyda 99zł i tyle jak nie będzie mieć martwi się kierownik. Zwykłemu pracownikowi powinno to zwisać
_________________
Niecierpliwy. To moja Wada ^^
 
 
 
balrog 




Dołączył: 08 Lut 2008
Posty: 208
Skąd: Mielec

Rover 75

Wysłany: Czw Gru 15, 2011 19:07   

U mnie w miescie w zimie 2 lata temu byla taka akcja robiona. Przez miesiac raz w tygodniu autka sie zbieraly i objezdzaly stacje tamujac im obroty. Nic to nie dalo. Rok temu znowu byla akcja ugadana i jak tylko pierwszego dnia autka podjechaly na jedna ze stacji dystrybutory zostaly zablokowane i po niedlugim czasie przyjechala policja. Byly to akcje wymierzone we wlascicieli stacji w Mielcu gdyz mielismy najdrozsze paliwo w regionie. W tym roku okazuje sie, ze mamy jedno z najtanszych paliw bez zadnych akcji.

Ale walczyc nadal trzeba!!!
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Czw Gru 15, 2011 19:15   

Akcja jest kompletnie bez sensu. I tak zatankujesz i tak zatankujesz. Nie Ty, to autobus lub taksówka, która Cię zawiezie.

Jedyny skuteczny sposób protestu to przerzucenie się na alternatywne źródła napędu... jednak działa to też na krótki okres czasu.

Mówiło się o opale, teraz opał kosztuje więcej litr ON na stacji. Mówiło się o oleju roślinnym, teraz Kujawski ponad 6pln/litr.

Jedyna alternatywa to LPG... ale jak długo?
 
 
SyntaX 



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Czw Gru 15, 2011 19:31   

A taki poseł i urzędnik ma to gdzieś bo ma kartę paliwową za która my płacimy i cala rodzinka tankuje się za nasze pieniądze.
Mam znajomego co robi w GDDKiA.
Po dwóch latach kupił sobie Range Rover'a V8 i jeszcze zarabia sprzedając paliwo.
I taka jest prawda.
 
 
Joa 




Dołączyła: 03 Lip 2008
Posty: 755
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Gru 15, 2011 19:57   

NiceMan napisał/a:
Dla czego ma się na nich to odbić. Gość wyda 99zł i tyle jak nie będzie mieć martwi się kierownik. Zwykłemu pracownikowi powinno to zwisać

ales Ty naiwny :/

cala akcja to jedna wielka glupota, ktora nic nie wnioslaby poza uprzykrzeniem zycia i zirytowaniem pracownikow stacji, ktorzy chca tylko uczciwie zarobic na utrzymanie siebie i rodziny.

Tomi napisał/a:
I tak zatankujesz i tak zatankujesz. Nie Ty, to autobus lub taksówka, która Cię zawiezie.

:ok:
 
 
 
kalisz 




Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 278



Wysłany: Czw Gru 15, 2011 20:03   

Jestem również zdania, że tego typu akcje są bezsensowne, śmieszne i marne w skutkach :neutral: . Nie da się oszukać i przeskoczyć pewnych praw rynku oraz sytuacji gospodarczej.

Owszem można zrobić na złość właścicielowi stacji oraz jego pracownikom. Ale co jest mi winny właściciel, który prowadzi określoną działalność gospodarczą i na niej zarabia oraz co zawinili mi pracownicy stacji, aby uprzykrzać im życie?
 
 
 
dzelo23 
Klubowicz





Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Czw Gru 15, 2011 20:13   

A jam mam swoją własną akcję :p
używam auta tylko gdy to jest konieczne. Do pracy, sklepu i gdzie tylko mogę udaję się na autopiętach.
Gdyby każdy ograniczył użycie auta do minimum to może koncerny paliwowe by to zauważyły.
A tak to cieszę się z coraz lepszej kondycji i skarbonka młodego przybiera na wadze :)
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
longer86 
Moderator




Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Gru 15, 2011 20:34   

dzelo23 napisał/a:
A jam mam swoją własną akcję :p
używam auta tylko gdy to jest konieczne. Do pracy, sklepu i gdzie tylko mogę udaję się na autopiętach.
Gdyby każdy ograniczył użycie auta do minimum to może koncerny paliwowe by to zauważyły.
A tak to cieszę się z coraz lepszej kondycji i skarbonka młodego przybiera na wadze :)


Coś w tym jest wakacje spędziłem bez auta, teraz też do pracy rowerkiem albo pieszo, auto tylko z konieczności lub weekend z wygody
_________________
75 Red Edition
 
 
andrew0503 




Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 501
Skąd: epaepa

Rover 45

Wysłany: Czw Gru 15, 2011 20:44   

Moim skromnym zdaniem wzrost cen paliw to tylko wycinek "góry lodowej", można zaprotestować, tylko czy to zostanie zauważone? Lepiej już chyba udać się na Wiejską i tam zamanifestować swoją frustrację związaną z podwyżkami... Ciągle słyszymy słowo "kryzys", trzeba zaciągnąć pasa, tylko, że taki Kowalski nie jest ekonomistą, On chce godnie żyć i utrzymać rodzinę a nie dostaje podwyżki bo jest kryzys a w sklepie płaci coraz więcej...
Czy to prowadzi do zadowolenia przeciętnego obywatela?
Zarobki mamy swojskie, ceny towarów coraz bardziej europejskie, więc nie ma co się dziwić, że powoli zaczynamy wyrażać swoje niezadowolenie, choćby od buntu na stacjach benzynowych...
_________________
Andrzej
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Gru 15, 2011 20:47   

No to macie dobrze ... ja akurat mam płącone za używanie auta w pracy i chcąc niechcąc muszę jeździć, chociaż mam niedaleko i mógłbym piechotą chodzić. Ale przynajmniej wszelkie wyjazdy niezbędne staram sie tak organizowac, zeby za jednym wyjazdem oblecieć wszystkie przewidziane miejsca. A pozatym w trasie tempomat i max. 100 i średnie kwartalne spalanie spadło o ponad pół litra.


EDIT:

Ale wystarczy tego offtopa. Żeby nie było ... wczoraj zalałem za 265 PLN a dziś wytrzepałem dywaniki :)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
andrew0503 




Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 501
Skąd: epaepa

Rover 45

Wysłany: Czw Gru 15, 2011 21:03   

Joa napisał/a:
nie wiem jak wy chlopaki, ale ja kupilam samochod po to, zeby nim jezdzic i uzywac go na codzien. robiac to zgodzilam sie jednoczesnie na koszty jego eksploatacji- w tym tankowania.
nie jest milo wydawac tyle na paliwo, ale za wygode sie placi.

Też się godzę z wydatkami na paliwo, ale mi nie chodzi za wygodę i komfort dojeżdżania do pracy, nie mam innej alternatywy( wyłączając rower-ale średnio mi się widzi jechać nieoświetloną trasą 20km. do pracy, tym bardziej zimą). Transport miejski rusza gdy ja już jestem w pracy, robię to dla własnej wygody?
_________________
Andrzej
 
 
 
sobrus 




Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Czw Gru 15, 2011 21:16   

Akcja bez sensu, kto ma czas tankować po 1zł? Pomijam, że gazu tak sie nie zatankuje, to musiałbym podjeżdżać 200 razy pod dystrybutor, to by zajęło chyba tydzień i więcej paliwa przepale dojeżdżając znowu do dystrybutora niż jednorazowo zatankuje.
Do tego zakatuje rozrusznik w aucie - to faktycznie czysty zysk.

Pomijam że przez ten stracony czas będę robić z siebie idiotę i denerowować pracowników stacji oraz ludzi którym po prostu sie spieszy. A oni na ceny nie mają żadnego wpływu.

Ceny paliw rosną na całym świecie, nic na to nie poradzimy, nasi sąsiedzi taniej nie mają.

Jeżeli już miałbym o coś walczyć, to raczej o godziwe zarobki, ale ze złodziejami u władzy mamy co mamy.
 
 
andrew0503 




Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 501
Skąd: epaepa

Rover 45

Wysłany: Czw Gru 15, 2011 21:21   

sobrus napisał/a:
Jeżeli już miałbym o coś walczyć, to raczej o godziwe zarobki, ale ze złodziejami u władzy szanse są nikłe.

O i tu chyba trafiamy do sedna całej sprawy....
_________________
Andrzej
 
 
 
TomaszM 




Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 272
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Czw Gru 15, 2011 21:25   

Marża stacji to jakieś 5-10 gorszy na litrze, a litr kosztuje tych groszy nie 5 a 550 (550 groszy = 5,50 pln). Więc jaki cel? Stacja ma dokładać do paliwa, czy o co chodzi?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Akcja znicz.....
herc Offtopic 7 Wto Lis 04, 2008 23:03
kasjopea
Brak nowych postów Nakarm psa-pozyteczna akcja
Pawkaz Offtopic 1 Nie Gru 11, 2011 20:58
zouza
Brak nowych postów [ Ankieta ] Ceny paliwa, akcja na ich obniżenie.
Nowal Offtopic 55 Pią Mar 18, 2011 22:08
gustav.pl
Brak nowych postów Akcja PRZECIW nowemu podatkowi ekologicznemu
Mayson Offtopic 16 Sro Maj 06, 2009 16:43
llygas
Brak nowych postów Akcja charytatywna dla nienarodzonego dziecka z wadą serca
kajox1 Offtopic 1 Wto Sie 03, 2010 09:17
Pluum



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink