Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Zużycie paliwa, a tempomat
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Zużycie paliwa, a tempomat
Autor Wiadomość
pazdzi0h 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 226
Skąd: Bełchatów



Wysłany: Sro Lut 01, 2012 20:19   

VMatas nie wiem o jakiej mowisz przyjemnosci z jazdy, chyba w codziennej jezdzie nie krecisz pod czerwone na kazdym biegu prawda? poza tym eco-driving to przewidywanie i dalekie patrzenie przed siebie, ty mozesz jechac stosunkowo szybko i stac na kazdych swiatlach na czerwonym a ja przejade na zielonym bo patrze, obserwuje, dostosowuje predkosci i jade plynnie,

sorki troche OT,

ogolna puenta do poprzedniego postu i tego - jedni moga negowac a dla innych moze to byc swego sposobu zajawka
_________________
"bo gdybym zginął to opiekuj się moją rodziną..."
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lut 01, 2012 20:19   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Lut 01, 2012 20:33   

ja tam ecodriving to stosowałem, zanim ktoś go tak nazwał ;) ... i powiem tyle, że sie to sprawdza i wcale nie musi oznaczać braku przyjemności z jazdy ... pozatym czasem i po garach dać można a powiem, że nawet trzeba :D ;) ... na codznień jednak ekojazda się opłaca po prostu ... średnio zszedłem zmianiając styl jazdy o około 0,8 litra co na przestrzeni powiedzmy 50 kkm daje oszczędnosć 400 litrów .. mnożąc to razy tylko 4 mam 1600 PLN w kieszeni przez 2 lata ... i tempa na drodze nie blokuję ;) NIe mówiąc choćby o zużyciu sprzęgła czy klocków hamulcowych .... obecne te same mam od 80 kkm i gdyby nie zapieczona jedna śruba pływająca, to pewnie jeszcze by trochę posłużyły ...
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
pazdzi0h 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 226
Skąd: Bełchatów



Wysłany: Sro Lut 01, 2012 20:36   

Brt dokladnie, eco-driving mowi, ze przy wyprzedzaniu jak najbardziej mozliwa jest redukcja i duuzo gazu :)
_________________
"bo gdybym zginął to opiekuj się moją rodziną..."
 
 
gustav.pl 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 337
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Lut 01, 2012 20:41   

pazdzi0h napisał/a:
ty mozesz jechac stosunkowo szybko i stac na kazdych swiatlach na czerwonym

"W życiu piękne są tylko chwile"....... :wink:
Pozdro. :smile:
_________________
rover forever
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Lut 01, 2012 20:44   

tak jeszcze w temacie pewien artykuł :
http://www.auto-motor-i-s...sc-12760-2.html

nie mówię, żeby dokłądnie jeździć jak ten instruktor w artykule ...bez przesady ;) :D ... raczej zwracam uwagę na różnice w spalaniu a różnice w czasach przejazdu .... szczególnie po mieście. Wasza kasa i Wasz wybór stylu jazdy :)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Czw Lut 02, 2012 07:58   

pazdzi0h napisał/a:
przy wyprzedzaniu jak najbardziej mozliwa jest redukcja i duuzo gazu :)


Ja częściej stosuję metodę "z rozbiegu". Buduję (jak to zabrzmiało :) ) różnicę prędkości zanim rozpocznę manewr, a potem jedynie zmieniam pas i utrzymuje różnicę lub ją zwiększam w razie potrzeby.
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Lut 02, 2012 10:22   

Metoda z "maluszka" ... nim sie włąściwie inaczej nie dało nic wyprzedzić ;) ... ale metoda bardzo dobra, bo znacznie skraca czas przebywania na przeciwległym pasie no i bez redukcji często można sie obejść :) :ok:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
lolopf 



Dołączył: 14 Gru 2011
Posty: 1
Skąd: Zawiercie



Wysłany: Pon Lut 27, 2012 21:43   

SeniorA napisał/a:
Rowan, ale Ty masz rację, zasady Eco Drawingu, to wrzucanie wyższego biegu najszybciej jak to możliwe.Są zalecenia by włączać dany bieg zgodnie z cyfrą na prędkościomierzu , tzn. 5 -tkę już nawet przy 50 km/h. Stare silniki tego nie znosiły, ale już 15 letnie są do tego przygotowane, współczesna elektronika pilnuje żeby silnikowi się nic nie stało. Czyli jazda na najwyższym możliwym biegu na najniższych możliwych obrotach.


Ecodriving na potęgę zmienia stan portfela. auto mam w sumie z dwa miesiące ale ostatnio spalanie, właściwie ilość spalanego paliwa zaczęło wzbudzać we mnie konieczność weryfikacji wśród opinii innych posiadaczy V6 2,0. Popatrzyłem co ludzie piszą na tym forum i zacząłem robić małe doświadczenia.
Zanim podjąłem jakiekolwiek kroki sprawdziłem średnie spalanie na komputerze, wynosiło 9,7l/100km (właściwie samo miasto + trasa Katowice-Wrocław 190km/h). skasowałem licznik i ruszyłem w trasę, średnio zwracałem uwagę na ecodriving ale przy prędkości średniej 120km/h spalanie po 117km trasy wskazywało 8,4l/100km. Pokrzepił mnie ten stan rzeczy niezmiernie ale czułem mały niedosyt więc w sobotę spiąłem się na max co do ecodrivingu. Ponownie reset kompa i w trasę, bardzo spokojnie, możliwości prędkości ograniczone więc średnio jechałem 75km/h. Wróciłem do domu i z niecierpliwością patrzę na spalanie - piękny widok - 7,1l/100km. To obniża koszty o 1/4 więc jest naprawdę spoko. Wiadomo, że w dalekich trasach to męczarnia ale jak widać można koszty mocno zredukować. :hurra: :hurra:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Rover 75] Webasto zużycie paliwa??
redcarpet88 Rover serii 75, MG ZT 4 Pią Lis 02, 2012 14:21
redcarpet88
Brak nowych postów [R75] Wymiana i zużycie klocków
kontrolka sie zapla
witia24 Rover serii 75, MG ZT 22 Sro Mar 17, 2010 15:59
apples
Brak nowych postów [R75] Znaczne zużycie oleju
bys Rover serii 75, MG ZT 3 Sro Sty 06, 2010 13:13
SeniorA
Brak nowych postów [R75] Klocki hamulcowe - nierówne zużycie
kris-tofer Rover serii 75, MG ZT 8 Pon Lip 25, 2011 12:59
kris-tofer
Brak nowych postów [R75] tempomat
gingol Rover serii 75, MG ZT 15 Nie Maj 27, 2012 10:25
SeniorA



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink