Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Drżenie pedału gazu
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Drżenie pedału gazu
Autor Wiadomość
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Sro Kwi 04, 2012 09:02   

Czyli u mnie wychodzi na to że jednak poduszka dolna z tym wkąłdem. Teraz tylko pytanie czy kupić używkę z roku 2000 za 80 zł żeby sprawdzić czy to pomoże czy kupić nową w TomaTeam za 300 zł. Tylko co wtedy jak to nie ta? Bądź tu mądry jak inaczej się nie da sprawdzić tylko wymienić.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Kwi 04, 2012 09:02   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Sro Kwi 04, 2012 09:41   

markozalko, a u TomaTeam maja do Diesla? jak ja zamawiałem to nie było...
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Sro Kwi 04, 2012 09:57   

Nie wiem czy mają jeszcze nie dzwoniłem. Wiem jedno że musze to zrobić bo się nie da tak jeździć. Myślałem o używce ale koszt jej + wymiana... za chwile znów ją strzeli i będę musiał kupić nową. Masakra, jabkybm od razu nową kupił to byłoby ok, a tak to sobie zaoszczędziłem. Na postoju jak daję gaz nic nie pierdzi ani nie drży tylko podczas jazdy jak dodaję gaz i podczas ruszania.
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Sro Kwi 04, 2012 10:01   

markozalko, wiesz będę kolejną osobą twierdzić że tą dolną masz dobrą sprawdź wymacaj tą lewą poduszkę i sprawdź czy nie masz zacieków, kolejny raz podkreślam że tą dolną możesz wymienić samemu wystarczy kanał a na pewno jakiś tam masz albo u znajomego w garażu :) jeśli nie chcesz bawić się w koszta nowej poduszki to zamów na allegro w końcu masz 14 dni na zwrot jedynie będziesz stratny x2 na przesyłce i tyle..
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Sro Kwi 04, 2012 10:19   

Sam sobie nie zrobię bo nie mam gdzie i nie mam pojęcia o tym. Słuchaj cała ta sparwa zaczęłą się u mnie po wymianie właśnie tego wkąłdu. Wcześniej drżało ale nie pierdziało. Więc moim zdaniem wina leży tu. A u TomaTeam będa poduszki po świętach. Maskara bo jakby nie robił to w plecy.

[ Dodano: Sro Kwi 04, 2012 10:19 ]
A powiedz czy jak tylko bym wyjął akumulator to poduszkę tą namacam? Nie chce już jechać do mechanika bo mnie wyklną.
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Sro Kwi 04, 2012 10:44   

markozalko, nie musisz wyciągać akumulatora wymacasz ją bez problemów tylko że masz pierw taka jak by osłonę gumową na poduszce i za ta osłoną gumową jest ta olejowa poduszka :)
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Sro Kwi 04, 2012 10:53   

Powiem ci że jak miałem wywaloną prawa olejową to zadnego oleju tam nie bylo - suchutko. A żeby tą lewą wyłapać to z której strony łapę wsadzać? Widzisz ja się nie ma pojęcia ani komu pomóc to ma się takie problemy :(
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Sro Kwi 04, 2012 10:59   

markozalko, może oleju już dawno tam nie było, a ty masz webasto? bo jeśli tak to chyba ciężko będzie się do niej dostać, ja webasta nie mam dlatego jest mi łatwiej czyli ona jest jak by za webasto w tych okolicach spróbuj może się uda ją wymacać
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Sro Kwi 04, 2012 12:25   

haszczyc napisał/a:
markozalko, może oleju już dawno tam nie było, a ty masz webasto? bo jeśli tak to chyba ciężko będzie się do niej dostać, ja webasta nie mam dlatego jest mi łatwiej czyli ona jest jak by za webasto w tych okolicach spróbuj może się uda ją wymacać


Mam webasto ale jakby go nie było hehe (nie działa), ja to tam nic nie widzę, ciemna jak w ......... Żeby coś ujrzeć to bankowo trzeba rozbierać.

[ Dodano: Sro Kwi 04, 2012 12:25 ]
darox napisał/a:
przy uszkodzonej poduszce podczas przyspieszania bardzo telepie autem.


Napisz proszę czy podczas ruszania tez miałeś takie pierdzenie jakiejś gumy, która wpadała w wibrację czy tylko podczas jazdy przy przyśpieszaniu? Podczas ruszania dźwięk jest inny niż podczas jazdy, nie wiem może przy ruszaniu więcej silnik ma pracy?
Te drżenia znikają przy obrotach ok. 2000, u ciebie tez tak bylo?
 
 
darox 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 38
Skąd: Koszalin

Rover 75

Wysłany: Sro Kwi 04, 2012 15:10   

Nie, podczas ruszania żadnego "pierdzenia" nie było , szukałem przyczyny tego telepania zacząłem od poduszek ale pominąłem właśnie tą na skrzyni.Trudno na odległość stwierdzić co u Ciebie ''pierdzi'' ale czytając temat od początku a zaczęło się od wymiany tego wkładu to ja bym tu przyczyny szukał to po pierwsze,po drugie to jak patrzyłem na ten wkład z tedgumu to ja osobiście bym go nie kupił, wolał bym używkę ale to jest moje zdanie i nie trzeba się z nim zgadzać. Decyzje musisz podjąć sam.Poduszkę do skrzyni kupiłem używaną i nie narzekam.Szkoda że daleko mieszkasz bo bym Ci to ogarnął :) nie takie rzezby się robiło :P

Pozdro
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Sro Kwi 04, 2012 15:25   

Właśnie w tym kłopot, ze kto się zna dlaeko mieszka. Ja własnie dlatego się uparłem tego wkładu bo tylko po pierwszym ruszeniu po jego wymianie nastąpiło te pierdzenie - guma wpada w wibracje. Czuć to poprostu, że to guma. Więc ja chyba też za tym jestem ż emus to wymienić. Zobaczymy po świętach bo wtedy będą w sklepie.
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Sro Kwi 04, 2012 21:44   

koledzy mi telepie silnikiem a raczej samochodem po załączeniu przedniego wiatraka, czy to możliwe by silnik wentylatora działał a coś z ułożyskowaniem się stało że telepie?? i kiera drży?
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Czw Kwi 05, 2012 12:44   

markozalko, ja w garażu choć nie mam kanału wszedłem pod samochód i ta poduszka dolna skrzyni dobrze tłumi wibracje :) i można to sprawdzić bez kanału i nawet wymienić tą poduszkę bez kanału ;) moje wstępne przypuszczenia obstawiają tą lewą poduszkę gdyż od niej mam wibrację tak mi się wydaję jeśli ktoś ma webasto to sprawdzenie tej poduchy wizualnie chyba jest niemożliwe
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Czw Kwi 05, 2012 14:25   

haszczyc napisał/a:
markozalko, ja w garażu choć nie mam kanału wszedłem pod samochód i ta poduszka dolna skrzyni dobrze tłumi wibracje :) i można to sprawdzić bez kanału i nawet wymienić tą poduszkę bez kanału ;) moje wstępne przypuszczenia obstawiają tą lewą poduszkę gdyż od niej mam wibrację tak mi się wydaję jeśli ktoś ma webasto to sprawdzenie tej poduchy wizualnie chyba jest niemożliwe


Tylko żeby zobaczyć trzeba zdjąć osłonę a to bez kanału ciężko będzie. Słuchaj j anie mówię że w garażu i moja by tłumiła, bo jak daję gazu na postoju jest ok. Wszystko się zaczyna jak ruszam i podczas jazdy gazuję. Czyli tego w garażu nie sprawdzisz, nawet jak auto podniesiesz to odciążysz układ napędowy i lipa. Poczekam i zamówię po świętach nową poduchę i będę wiedział. Jak nie pomoże to wymienię i lewą. Huk z tym i tak wsadziłem tyle w taką drobnostkę więc mi sio ryba.
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Sob Kwi 07, 2012 19:11   

markozalko, osłonę ściągnąłem bez problemów w garażu, na razie ją wyrzuciłem bo jest cała uszkodzona muszę kupić nowa, parę zdjęć z dzisiaj, będę zamawiać tą lewą poduszkę to sobie sam ją wymienię bo po zdemontowaniu obudowy akumulatora to dostęp do poduszki jest idealny





 
 
sknerko 
Klubowicz





Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sob Kwi 07, 2012 19:29   

haszczyc napisał/a:
markozalko, osłonę ściągnąłem bez problemów w garażu, na razie ją wyrzuciłem bo jest cała uszkodzona muszę kupić nowa, parę zdjęć z dzisiaj, będę zamawiać tą lewą poduszkę to sobie sam ją wymienię bo po zdemontowaniu obudowy akumulatora to dostęp do poduszki jest idealny

No właśnie trochę odwagi i da się samemu zaoszczędzić masę kasy a wkład można zawsze kazać wcisnąć obojętnie jakiemu mechanikowi za piwo. Miałem drżące ręce i strach jak diabli jak rozbierałem cały przód żeby sobie wentylator naprawić i po 5h pracy piłem piwo zadowolony z zaoszczędzenia kilku stów
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Sob Kwi 07, 2012 19:44   

Cieszę się że Wam się udało coś zrobić dla swojego autka. Ja jak pisałem nie mam warunków (ani garażu ani kanału). Mogę sobie ewentualnie coś tam pogrzebać i nic poza tym. Kiedyś chciałem sprawdzić filtr powietrza to sruba mi wpadła do środka - dzięki Bogu wyjąłem. Wtedy stweirdziłem że nie będę nic ruszał. Jakieś 1,5 miesiąca temu chciałem sprawdzić płyn i dolać w pompce, myślałem że korka nie zakręce, krzywo mi się wkręcał a noc się robiła. Rano miałem jechać w trase. Nie nadaje się do tego, wolę zapłacić i mieć z głowy. Trudno się mówi. Inny płaci żeby coś zjeść dobrego a ja sam se zrobię :)

[ Dodano: Sob Kwi 07, 2012 19:44 ]
ps. nie mówiąc nic o narzędziach i kluczach :)
 
 
sknerko 
Klubowicz





Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sob Kwi 07, 2012 20:38   

markozalko, ja też nie mam garażu a pompkę sprzęgła wyjmowaliśmy i wkładaliśmy razem z Zukowatym przy -15stC i działa. Tobie by trzeba dać klucz do łapki stanąć obok na parkingu i pokazać ze też potrafisz, wierz mi ciężko się przełamać ale jest to do zrobienia. Albo na zlot jedź zobaczysz co można na parkingu i nawet po paru głębszych zrobić zwykłymi narzędziami z Tesco :mrgreen:
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Pon Kwi 09, 2012 08:24   

Co do pompki to kanału nie trzeba to wiem. Co do reszty...... cóż na pewno masz rację że coś tam bym sam zrobił, ale chyba nie chcę albo się boję, że coś zepsuję zamiast zrobić. Przynajmniej mechanicy na mnie zarobią, choć mają mnie po dziurki w nosie hehe.
ps. a do wyjęcia tej dolnej poduszki to trzeba silnik podwieszać?
 
 
sknerko 
Klubowicz





Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pon Kwi 09, 2012 12:35   

markozalko napisał/a:
ps. a do wyjęcia tej dolnej poduszki to trzeba silnik podwieszać?
do zadnej nie trzeba podwieszać wystarczy lewarek i kawałek deski aby silnik podeprzeć żeby nie spadł
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [r75, 2,0, CDT 2000 r.] drżenie pedału hamulca
jacekmarus Rover serii 75, MG ZT 9 Czw Cze 26, 2014 23:01
jacekmarus
Brak nowych postów [R75] Potencjometr pedału gazu
Czasami nie działa w czasie jazdy sterowanie pedałem gazu
KryDa Rover serii 75, MG ZT 2 Czw Lis 19, 2009 00:06
sTERYD
Brak nowych postów [ R75 ] Drżenie nadwozia CD.
Gwardian Rover serii 75, MG ZT 9 Pią Kwi 05, 2019 21:29
Gwardian
Brak nowych postów [R75] Drżenie prawego koła
radziuu Rover serii 75, MG ZT 6 Pon Lis 15, 2010 01:24
Zukowaty
Brak nowych postów [R75] Drżenie kierownicy na postoju
Jolcia Rover serii 75, MG ZT 10 Czw Cze 12, 2008 13:28
jacekmarus



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink