Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] ciezko odpala
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] ciezko odpala
Autor Wiadomość
grota10 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 878
Skąd: Police



Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 15:58   [R75] ciezko odpala
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Auto palilo pieknie,do kiedy musialem wyjechac na tydzien. Roverek stal w garazu przez ten czas nie ruszany.Po powrocie ladnie odpalil,ale przestal dzialac licznik i wskaznik paliwa dziwnie sie zachowywal.Pogrzebalem we wtyczce przy prawym kole i zaczal dzialac.Nastepnego dnia podjechalem do sklepu i po zgaszeniu nie moglem odpalic.Silnik kreci ale nie zaskakiwal.Po dluzszym kreceniu jakos odpalil i zachowywal sie poprawnie,ale po wylaczeniu znowu problem z odpaleniem.Po mekach zapalil,znowu obroty dziwnie skakaly.Teraz znowu pali niby normalnie,ale za ktoryms razem znowu mu ciezko.Gdzie szukac przyczyny?Czy to ze stal jakis czas cos przysniedzialo,jakies wtyczki trzeba przeczyscic? A moze to cos powazniejszego.Co robic,jechac czy raczej nie na majowke autem w takim stanie ?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 15:58   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 16:13   

mi w tamtym roku tak jakby chciał a nie mógł zapalać zaskakakiwał takjakby na 2 cylindry i po dłuższym kręceniu odpalał i chodził bez zastrzeżeń...robił tak tylko jak było ciepło...okazał sie zaworek na pompie CR,po wymianie (niepotrzebnej) problem zniknął
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
VMatas 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 609
Skąd: Pszów

Rover 75

Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 16:14   

Jeżeli na chłodno pali ok, to problem z czujnikiem rozrządu. Na forum o tym jest już tyle napisane że nie chce się mi nawet szukać linka.. :D
_________________
Land Rover Discovery 3 2.7 HSE
 
 
 
grota10 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 878
Skąd: Police



Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 16:50   

Nie ma reguly na chlodno czy cieplo.Czujnik zaworowy(ten na oslonie zaworowej po lewej stronie) kiedy odpialem ,nie chcial wogole zapalic,kiedy podpialem zapalil i tak kilka razy,czyli chyba to jest sprawne. sash 997jesli nie moze odpalic to nie zachowuje sie tak jak by chcial odpalic,jakies proby zalapania czy cos.Po prostu glucho.krece,krece i nic. Na chwile przestaje i znowu proba i nic.Za jakas proba zalapuje jakby nigdy nic
 
 
21matys 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 457
Skąd: bytom



Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 19:16   

grota10, a pompe przy aku sprawdzałeś?? bo jka tak miałem jak mi sie kable upaliły i raz był styk raz nie i przez to raz odpalił a raz nie obojętnie czyt ciepły czy zimny
_________________
kupiłem, pojeździłem, popsułem, naprawiłem..... i to wszystko dzięki wam:):)
 
 
 
grota10 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 878
Skąd: Police



Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 20:44   

wyciagnalem wtyczke i odpalilem ale szybko zgasilem.Czyli chodzil.Wszystkie wtyczki w zasiegu wzroku odlaczalem i probowalem odpalic.Zawsze odpalil.Tylko kiedy wypialem ta od chyba czujnika polozenia rozrzadu,ta na pokrywie rozrzadu ,nie mozna bylo odpalic.Popsikalem kontaktem i wetknalem .Dzisiaj caly dzien odpalal,ale nie wiem co bedzie jutro.Mial ktos taki przypadek? Wszystko wskazuje ze cos przysniedzialo i nie styka.Ale gdzie szukac? Mam nadzieje Ze jutro mnie nie zawiedzie,troche kilometrow mam do zrobienia
 
 
VMatas 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 609
Skąd: Pszów

Rover 75

Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 21:07   

Jeżeli problem występuje tylko i wyłącznie przy odpaleniu jednak obstawiałbym czujnik rozrządu. Właśnie on pracuje TYLKO przy odpaleniu.
_________________
Land Rover Discovery 3 2.7 HSE
 
 
 
grota10 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 878
Skąd: Police



Wysłany: Wto Maj 01, 2012 20:15   

no juz nie tylko.Teraz podczas jazdy poczulem nierowna prace silnika.Kiedy pracuje na wolnych obrotach co chwile gasnie.Raz zapala lekko,raz ciezko musze krecic i na wolnych obrotach gasnie.Najgorsze ze jestem w mielnie i nie wiem czy dojade do domu.Moze ktos jest z koszalina i zna jakis warsztat ktory by sobie z tym poradzil.Ktos mi sugerowal ze moze filtr paliwa,ktos inny mowil o czujniku walka rozrzdu. Potrzebuje pomocy,jestem w trasie

[ Dodano: Wto Maj 01, 2012 20:15 ]
Czy ten czujnik polozenia walka rozrzadu mozna jakos przeczyscic,czy raczej to nie ma sensu?(jesli to wina czujnika)
 
 
mimo66 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 350
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Sro Maj 02, 2012 07:07   

Czujnik wałka tylko się wymienia, nie ma możliwości czyszczenia.
Ten czujnik można bardzo prosto sprawdzić czy jest uszkodzony.
Jeżeli na gorącym silniku nie chce zapalić, a na zimnym pali bez problemów.
Rozgrzej silnik, zgaś.
następnie próbuj odpalić jeżeli nie chce to wykręć czujnik i szybko go schłodź np. wodą i powtórnie zamontuj i odpal.
Jeżeli odpali to masz 99% pewności że to on.
Ale po twoim opisie usterki raczej to jeszcze coś innego.
 
 
grota10 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 878
Skąd: Police



Wysłany: Sro Maj 02, 2012 10:42   

Teraz na zimnym probowalem odpalic i ciezko bylo ale po paru sekundach zaskoczyl. Chwile pochodzil na wolnych ,pozniej wylaczylem,nic sie nie dzialo.Wylaczylem i wlaczylem bez problemow po raz drugi.Nie wiem co bedzie podczas jazdy,ale nie jest dobrze,nigdy nie mialem problemow.Moze to byc zapchany filtr paliwa,czy raczej cos z elektronika?
 
 
mimo66 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 350
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Sro Maj 02, 2012 11:12   

Niestety nie pomogę :cry: masz diesla i kupę elektroniki.
Miałem kiedyś diesla w Maździe 626, ale to był prosty silnik wolnossący.
 
 
grota10 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 878
Skąd: Police



Wysłany: Czw Maj 03, 2012 10:57   

wczoraj siedzialem caly dzien u speca od wtryskow.Wszystko mi powyciagal,wrzucil na maszyne ,posprawdzal cisnienie i niby jest ok.Mialem 16 bledow,wszystko wykasowal i na razie jest niby ok.Zobaczymy co bedzie sie dzialo w drodze powrotnej
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Czw Maj 03, 2012 11:59   

grota10 napisał/a:
Mialem 16 bledow,wszystko wykasowal i na razie jest niby ok

wiesz chociaż czego to błędy były??bo samo wykasowanie dużo nie pomoże jeśli to nie były jakieś stare błędy...
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
grota10 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 878
Skąd: Police



Wysłany: Pią Maj 04, 2012 20:26   

Wiesz,bylem w pelnym stresie,daleko od domu,w trasie.Nie bardzo zanotowalem.Cos od magistrali chyba spalin,czas zazenia ,jakis czujnik przy pedale sprzegla, nie pamietam.Moglo to byc wszystko od tego ze kiedy zaczely sie problemy,zaczalem odpinac po kolei wszystkie wtyczki jakie tylko znalazlem i odpalac silnik.Pewnie wtedy wiekszosc bledow sie zapisala. Teraz silnik pracuje duzo ciszej ,ale mam wrazenie ze nie ma ciagu no i na trasie komp pokazal mi ponad 7l/100.Znalazlem lekko przetarty przewod od EGR ten cienki,kupilem i wymienilem,spalanie spadlo,zobaczymy co dalej.Dlaczego nie ma odejscia,sprobuje poszukac co to moze byc.
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Pią Maj 04, 2012 21:35   

grunt to trafić na uczciwego mechanika co pogłówkuje i doradzi...mi raz w trasie padło auto,pompa wody,to mnie pod gryfinem gość chciał wycyckać z ostatniej złotówki...
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
grota10 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 878
Skąd: Police



Wysłany: Sob Maj 05, 2012 12:30   

wypialem przeplywke-z samochodu rakieta.Pozniej zrobilem dziurke ,tak jak wyczytalem w postach,podlaczylem i bylo lepiej,ale nie tak jak z odlaczona calkowicie.Mam wrazenie ze caly czas jezdzilem z padnieta przeplywka.Wyczytalem ze mozna odpiac i jezdzic bez szkody dla silnika,to po co ona wogole jest?Spalanie bedzie wieksze? Czy ktos z was tak jezdzi?
 
 
VMatas 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 609
Skąd: Pszów

Rover 75

Wysłany: Sob Maj 05, 2012 12:43   

Przepływomierz jest przeznaczony dla mierzenia masy powietrza (Mass Air Flow) i odpowiedniego dawkowania paliwa. Bez przepływki będzie trochę większe spalanie i tyle - silnikowi nic nie będzie.
_________________
Land Rover Discovery 3 2.7 HSE
 
 
 
piobzu 



Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 16
Skąd: okolice Lomzy



Wysłany: Sob Maj 05, 2012 15:47   

Czyli urządzenie za 600 zł z platynowym pręcikiem odpowiada tylko i wyłącznie za mierzenie ilości powietrza pochłanianego przez silnik??? Oczywiście daje on informacje do komputera ,by ten przygotował optymalny skład mieszanki.To logicznie rozumując jeżeli pada nam przepływka,to lepiej ją odpiąć niż jezdzić z padniętą?Ja z odpiętą jezdziłem ponad pół roku.Auto troszkę więcej paliło,ale było bardziej zrywne i to już z niskich obrotów.Po podpięciu silnik dostawał mocy dopiero przed 3 tys. obrotów,lecz kultura jego pracy podczas jazdy była wyższa(mniej wyczuwalne szarpania przy zmianie biegów).Myślę o odpięciu jej z powrotem,bo czyszczenie(z resztą i tak nie zabrudzonej)na wiele się nie zdało.Jeżeli odpięcie jej nie szkodzi silnikowi,to ciekawe jaki to ma wpływ na inne podzespoły,bo jeżeli można by było obyć się bez niej to nie byłaby montowana w każdym aucie.
 
 
VMatas 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 609
Skąd: Pszów

Rover 75

Wysłany: Sob Maj 05, 2012 17:29   

Z padnięta zwykle sygnał z przepływki jest mniejszy - w wyniku czego komputer decyduje się że masa powietrza jest mniejsza i zmniejsza dawkę paliwa. Moc silnika, szczególnie do 2000 RPM jest odczuwalnie mała. A jest montowana tylko dla optymalnego zużycia paliwa przy każdych obrotach.
_________________
Land Rover Discovery 3 2.7 HSE
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] ciezko odpala :)
adas07072a Rover serii 75, MG ZT 8 Sro Mar 15, 2017 20:25
adas07072a
Brak nowych postów [R75] Ciężko odpala przerywa
DiaboloRR Rover serii 75, MG ZT 17 Sro Mar 03, 2010 16:31
Rowan
Brak nowych postów [R75] Ciężko odpalał ciepły,rano już nie odpala
mlody1940 Rover serii 75, MG ZT 20 Czw Paź 13, 2016 10:07
Arkadio89
Brak nowych postów [R75 1.8] Ciężko odpala po postoju - zimny silnik
Apolyon Rover serii 75, MG ZT 4 Nie Maj 06, 2018 22:29
cyborg
Brak nowych postów [R75] Ciężko odpala zimny, ciepły jeszcze gorzej
dawidd Rover serii 75, MG ZT 7 Pon Paź 08, 2012 12:23
dawidd



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink