Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Problem z kontrolką ABS i i AIRBAGU.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Adrian
Sob Cze 02, 2012 15:44
[R75] Problem z kontrolką ABS i i AIRBAGU.
Autor Wiadomość
Lorik1000 



Dołączył: 02 Cze 2012
Posty: 3



  Wysłany: Sob Cze 02, 2012 00:43   [R75] Problem z kontrolką ABS i i AIRBAGU.
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

Mam problem z elektorniką w moim roverze 75, mechanik rozłożył ręce. Podczas jazdy świeci mi się kontrolka ABS i poduszek powietrznych. Nie działa również prędkościomierz i licznik kilometrów. Byłem u mechanika , sprawdził na komputerze - wyskakuje błąd przedniego prawego czujnika ABS , oraz kilka błędów poduszek foteli. Czasami jednak kontrolki gasną i w tedy jest OK> Dodam , że mechanik rozebrał przó i sprawdził czujnik ABS ( jest OK) oraz wszystkie wiązki w komorze silnika i nic nie znalazł. Wcześniej tzn. ok. miesiąc temu odgrzybiałem pianką klimatyzację co skończyło się wymianą modułu sterowania światłami. Przez kilka dnio było ok., później podczas mycia samochodu umyłem silnik. Po dwóch dniach włączyły się ww. kontrolki. Może ktoś miał podobne problemy lub zna elektryka samochodowego w pobliżu Mysłowic, który da sobie z tym radę. Dodam ,że czasami po odpaleniu silnika kontroli nie świecą się i wszystko działa ale np. do momentu ponownego uruchomienia. Nigdy kontroli nie gasną podczas jazdy. Przeszukałem forum i nie znalazłem opisów podobnych usterek. Pozdrawiam i czekam na wiadomości.
Ostatnio zmieniony przez Lorik1000 Sob Cze 02, 2012 14:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Cze 02, 2012 00:43   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sob Cze 02, 2012 11:16   

Lorik1000 napisał/a:
później podczas mycia samochodu umyłem silnik.
a w grodzi między silnikiem a kabiną jest po tym myciu sucho?, trzeba jeszcze sprawdzić moduł komfortu BCU po piankowaniu klimy i wtyczkę pompy ABSu (pod akumulatorem),tam też może być woda.Połączenia spryskać kontaktem albo elektrosolem
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
Lorik1000 



Dołączył: 02 Cze 2012
Posty: 3



Wysłany: Sob Cze 02, 2012 15:52   

Dziękuję za podpowiedź, ale zastanawiam się, czy moduł komfortu ma wpływ na ABS i odwrotnie, jeżeli problem jest z wtyczką przy pompie ABS to dlaczego równocześnie zapala się kontrola poduszek powietrznych. Może ktoś mnie oświeci.
Jeszcze jedno pytanie, gdzie szukać modułu komforty i jak się do niego dobrać, żeby więcej szkód nie narobić. Pozdrawiam.
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sob Cze 02, 2012 17:05   

BCU jest za schowkiem ( trzeba go wyciągnąć)pod przewodami nawiewu które były piankowane.
Lorik1000 napisał/a:
czy moduł komfortu ma wpływ na ABS i odwrotnie
mają powiązania choćby przez funkcję blokowania zamków po przekroczeniu 7 km/h
Lorik1000 napisał/a:
eżeli problem jest z wtyczką przy pompie ABS to dlaczego równocześnie zapala się kontrola poduszek powietrznych.
nie twierdzę, że jest problem z wtyczką ale warto sprawdzić bo woda w instalacji multipleksowej robi cuda. Kontrolki ABSu i poduszek są w zestawie zegarów, które są węzłem przesyłania informacji dla K-bus i Can-bus .Jeśli jest woda w grodzi to wszystko jest możliwe.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
Lorik1000 



Dołączył: 02 Cze 2012
Posty: 3



Wysłany: Sob Cze 02, 2012 23:04   

sprawdziłem wtyczkę pompy ABS- wszystko jest OK. Nie wiem natomiast gdzie szukać modułu komfortu. Sprawdzałem za schowkiem ale tam znalazłem tylko skrzynkę z bezpiecznikami. W grodzi jest sucho. Może ktoś ma jeszcze jakieś pomysły albo miał kiedyś podobne problemy.
 
 
ENU 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 22 Kwi 2007
Posty: 228
Skąd: Szczecin



Wysłany: Pią Cze 08, 2012 18:58   




Czyli moduł jest za schowkiem a nie pod

powiązania komunikacyjne


_________________
Rover 75 2.0i
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Rover 75] kontrolka abs kontrolka trakcji kontrolka ręczneg
lukasz-89 Rover serii 75, MG ZT 7 Sro Maj 04, 2022 11:06
lukasz-89
Brak nowych postów [R75] Problem z prędkościomierzem i kontrolka ABS
Loo Rover serii 75, MG ZT 6 Pon Maj 28, 2007 17:26
Brt
Brak nowych postów [R75] Problem z hamulcem, abs kontrolka
Class Rover serii 75, MG ZT 7 Pon Paź 17, 2016 09:08
groszek_76
Brak nowych postów [R75] Problem z kontrolką paliwa
satan Rover serii 75, MG ZT 2 Wto Maj 18, 2010 12:59
satan
Brak nowych postów [R75] Kontrolka otwartych drzwi- problem
szopek73 Rover serii 75, MG ZT 4 Sob Lis 17, 2007 10:10
szopek73



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink