Forum Klubu ROVERki.pl :: [R220SDI] Szarpanie / dlawienie / gasniecie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R220SDI] Szarpanie / dlawienie / gasniecie
Autor Wiadomość
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Pon Kwi 16, 2012 19:51   

Skoro wychodzi błąd czujnika temperatury paliwa, to może wystarczy go wymienić. http://www.roverki.pl/zro...ch-serii-l.html
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Kwi 16, 2012 19:51   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11396
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Kwi 16, 2012 20:05   

a moze masz gdzieś przytkane przewody paliwowe bo mi to wygląda tylko i wyłącznie na braki w dopływie paliwa .... a czasem nie masz wklęśniętej gruszki od paliwa po takim ostrym pałowaniu ??
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
wroblikns 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 153
Skąd: Nowy Sącz



Wysłany: Wto Kwi 17, 2012 09:55   

thef napisał/a:
Skoro wychodzi błąd czujnika temperatury paliwa, to może wystarczy go wymienić


wiem czytałem ten artykuł i szykuje sie juz długo do sprawdzenia tego czujnika, czy to on uwalony a moze jedynie gdzieś przewody zwierają, tylko że ten błąd mam już długo a wcześniej opisane objawy nie występowały

Brt napisał/a:
a moze masz gdzieś przytkane przewody paliwowe bo mi to wygląda tylko i wyłącznie na braki w dopływie paliwa


a jak się zabrać za ich sprawdzenie i o których przewodach mówisz? od pompy do wtrysków?

Cytat:
a czasem nie masz wklęśniętej gruszki od paliwa po takim ostrym pałowaniu


no to tego to nie wiem, bo to jest dziwne ze jak odetnie całkiem dopływ paliwa to wystarczy jak odpuszcze pedał i wcisne z powrotem zeby znowu podawał paliwo, jak mi tak odetnie jak opisywałem w pierwszym poście przy tych wysokich obrotach to zanim sie zatrzymam i otworze maske zeby sprawdzic gruszke to nie zdazy ona wrocic do normy jesli faktycznie sie przytyka?

też myślałem nad tym czy jest taka opcja aby przyczyna był ten czujnik polozenia pedału gazu ten pod maską po lewej stronie do ktorego idzie linka pedalu gazu?
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11396
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Kwi 17, 2012 10:43   

hmmm kurcze dziwne masz te objawy ... a co do czujnika pedału gazu, to mozna go kompem sprawdzic ... ale nie sądzę, żeby on był przyczyną ...
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
wroblikns 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 153
Skąd: Nowy Sącz



Wysłany: Wto Kwi 17, 2012 11:40   

no właśnie dziwne to dziwne :/ w tygodniu znajomy będzie miał kompa który niby obsługuje roverka, i ma mi sprawdzić jeszcze przez kompa, może to wybłyskiwanie coś zawodne jest i nie pokazuje wszystkich błedow :?:

jeszcze raz musze sprawdzić bo to ostatnio całkowite odciecie paliwa i check engine mnie bardzo zaskoczyły, wcześniej było tylko poszarpywanie przy przyspieszaniu, tak jakby przerwy do dostarczaniu paliwa, no i przy tych przerwach troszkę z rury kopcił na czarno, choć w sumie to już nie wiem czy kopcił przez to, bo jak problemu z przerwami nie było to też kopcił przy ostrym deptaniu zanim sie wkrecił dobrze na obroty
 
 
 
kadzaf 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1184
Skąd: Piotrków Tryb



Wysłany: Wto Kwi 17, 2012 22:32   

I również mnie spotkała ta nie miła niespodzianka od strony roverka.
Fakt troche nie było mi do śmiechu gdyż byłem jakies ok 400km od domu...
Problem polega po odpuszczeniu pedłu gazu na biegu jałowym,wtedy silnik potrafi zgasnac ,choć nie zawsze .Tyle tylko jak zdechnie to nie można go odpalić ,trzeba poczekac jakies 30sek i wtedy pocheblowac i jak załapie to znów chodzi bez zarzutów ,do kolejnego razu... :/
_________________
jest m+sdi
http://www.youtube.com/wa...=endscreen&NR=1
 
 
wroblikns 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 153
Skąd: Nowy Sącz



Wysłany: Czw Lip 05, 2012 11:11   

witam ponownie, moje poszarpywanie coraz bardziej się nasila, błędów innych oprócz tego czujnika temperatury, który mam od początku, nie ma.

do tego teraz doszło to, że takie poszarpywanie występuje również na biegu jałowym, silnik tak jakby się dławi, i parska, z rury wydechowej w tym momencie wydobywa się przy każdym parsknięciu czarny dymek, a obroty skaczą do 1,5 a nawet 1.8tys obrotów, tak jakby silnik bronił się przed zgaśnięciem :/

ma ktoś może jeszcze jakieś pomysły? do paliwa wlałem mu preparat do czyszczenia wtrysków firmy STP, podobno bardzo dobry, leje mu tylko BP Ultimate, przegazowałem go ostatnio dość ostro, żeby przedmuchac wydech i nic to nie dało :/

[edit]
dodam ze nie dzieje się to cały czas, zazwyczaj już po rozgrzaniu silnika, i załóżmy na 2h jazdy zdarzy się tak z 4 razy podczas jazdy i z 2-3 razy podczas stania na czerwonym świetle, na biegu jałowym zazwyczaj uspokaja się po kilkukrotnym mocniejszym przygazowaniu (ok 2.5-3.5tys obrotów)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R220SDi 98r]Szarpanie silnika
Damian00 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Pią Gru 19, 2008 23:06
thef
Brak nowych postów [R25] Falowanie, gaśnięcie po rozgrzaniu
Patryk25 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Nie Mar 02, 2014 19:24
Patryk25
Brak nowych postów [MG] VVC 1.8. Ubytki płynu, gaśnięcie po odpaleniu z rana
Tomaszabc Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Sob Lip 06, 2019 10:41
Tomaszabc
Brak nowych postów [R214i] W cos uderzylem spodem - gasniecie silnika
chmielu Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Pon Cze 06, 2011 18:29
chmielu
Brak nowych postów [ R25 1.4 2001r ] problem z obrotami, gasniecie silnika
kubi Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Czw Cze 26, 2008 12:43
kubi



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink