Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Problem z podnoszeniem szyby
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Problem z podnoszeniem szyby

1.8 T 2003 r. po przekładce samemu
Autor Wiadomość
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Wto Cze 08, 2010 23:48   

dukat11, nie tylny to pikus ja nigdy nie jezdze wiecej jak 1 max 2 osoby:-) ale to co pisze na 1 stronie masz pomysl co to moz ebyc, przed przekladka bylo ok, jakc przekladka zrobiona, przyciski zamienione przednie(pasazera na prawa , centralka na lewa) ale przycisk pasazera pomimo ze byl juz zamontowany po prawej nadal sterowal lewa szyba to prawa sie podnosila tak skokowo, stwierdzilismy z moim przekladacze ze to przez to ze zamienione centralki(wlaczniki) a jeszcze kabel nie przepiety na sterowanie prawa szyba pojedynczego przycisku. Gdy to uczynil prawa dziala cacy a lewa zaczela skokowo. wiec watpie by to bylo jakies uszkodzenie instalacji.

Tak jak pisali moze trzeba zamienic wejscia czujnikow anti trap prawy z lewym skoro prelaczniki zamienione, ale nadal niewiem jak dostać się do BCU.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Cze 08, 2010 23:48   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Sro Cze 09, 2010 07:23   

BCU o ile pamiętam jest pod schowkiem
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Sro Cze 09, 2010 16:27   

nie, na schemacie jest za licznikiem, jakos w tym plastiku i slycze jak cyka jak naciskam przyciski wlasnie jakos za kratka nawiewu lewa, ale niewiem jak sie tam dostac , chyba nie trzeba calego kokpitu demontowac?? do kolej blachy?
 
 
sikor00 



Dołączył: 22 Lut 2010
Posty: 16
Skąd: lubelskie



  Wysłany: Pon Lip 09, 2012 12:27   

Witam
Mam taki sam problem z szybą kierowcy ale nie mam tam czujnika ani w lewych ani w prawych drzwiach. Podejżewam że BCU było wymieniane. Czy muszę kupować całą ramkę z czujnikiem anti trap i czy kostka do podpięcia jest standardowo wypuszczona czy będę musiał też wymieniać wiązkę w drzwiach.
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Pon Lip 09, 2012 20:26   

sikor00, widziałem maila Twojego. Ja nadal nie podołałem, BCU jest w takim miejscu ze nie chce mi sie tego wszystkiego wyjmać. Jakby kto wiedział jak to załątwić proszę o radę. Coś mnie coraz bardziej przekonuje że w naszych nie było fabrycznie anti trapa i to przez to. U mnie BCU nie zmieniane takie jak było od nowości. A nie działa a wiązka cała z europejczyka w drzwi kierowcy poszły.
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Pon Lip 09, 2012 21:56   

anti trap jest,przynajmniej u mnie w drzwiach kierowcy działa ok,po naciśnięciu górnej uszczelki szyba zawraca do pełnego otwarcia

[ Dodano: Pon Lip 09, 2012 21:56 ]
a jak trzymam tą uszczelke to szyba skoczy może z 1cm do góry
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
sikor00 



Dołączył: 22 Lut 2010
Posty: 16
Skąd: lubelskie



Wysłany: Wto Lip 10, 2012 11:56   

Dostęp do BCU jest banalnie prosty. Zamieniałem wczoraj miejsca złączy 20 i 21 (przewód różowo zielony) ale to nic nie dało. Dodam że u mnie jeszcze ten sam kolor przewodu jest w złączu nr 31. Muszę odnaleźć schemat podłączenia szyb do BCU i cosik pomieszam może chociaż przerzucę problem na prawą stronę.
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Wto Lip 10, 2012 23:29   

sikor00, BCU masz za licznikiem nie?? tylko jak ty żeś już po złożeniu tablicy wyciągnął go na tyle by przełożyć piny??
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Wto Lip 10, 2012 23:58   

Hejka,

54 pinowa kostka C0660 w BCU:

3 pin - wejście sygnału z czujnika anti-trap dla prawych tylnych drzwi
4 pin - wejście sygnału z czujnika anti-trap dla lewych tylnych drzwi

20 pin - wejście sygnału z czujnika anti-trap dla drzwi kierowcy
21 pin - wejście sygnału z czujnika anti-trap dla drzwi pasażera

pasażer/kierowca ustala się w konfigruacji BCU w T4. Tak samo jak włączanie/wyłączanie opcji podnoszenia szyby jednoklikiem, bez trzymania. Jeśli fabrycznie nie ma czujników anti-trap, należy włączyć w BCU tę opcję i szyba będzie podnosić się normalnie.

31 pin - wejście sygnału z czujnika ultradźwiękowego

PS.
Moduł BCU zwany inaczej GM6 znajduje się nad schowkiem, nad nogami pasażera.
Aby się do niego dostać trzeba wyjąć schowek, poluzować dwie śrubki mocujące.

Pozdrawiam,
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Sro Lip 11, 2012 00:03   

Po przekładce jest za licznikiem:-) myślałem że kolega ma problem jak i ja bo ma po przekładce:) Mi tylko w moim się noga powinęła i nie działa, w innych było ok:-( sam nie wiem czemu.
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sro Lip 11, 2012 00:05   

A co jest powodem tego, że BCU ląduje za licznikiem?
Przy przekładce nie zmienia się instalacji elektrycznej? ;D
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Sro Lip 11, 2012 00:18   

ja unikam cięcia kabli:) im mniej przeróbek tym lepiej:) dlatemu też BCU i wszystkie kabelki nie Cięte zostają sobie za licznikiem, bo chyba że kto chce mieć wszystko na miejscu to wówczas się kilka kabelków przedłuża:) u mnie zostało, bezpieczników też sobie nie przeniosłem:)
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sro Lip 11, 2012 00:28   

Myślałem, że przekładkę robi się kompleksowo ze wszystkim ;)
A co z pedałami? Na rurkach się je przedłuża ;D ?
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
sikor00 



Dołączył: 22 Lut 2010
Posty: 16
Skąd: lubelskie



Wysłany: Sro Lip 11, 2012 11:14   

hvil napisał/a:
Po przekładce jest za licznikiem:-) myślałem że kolega ma problem jak i ja bo ma po przekładce:) Mi tylko w moim się noga powinęła i nie działa, w innych było ok:-( sam nie wiem czemu.


Nie zrozumieliśmy się ja mam wersję Europejską i BCU mam za schowkiem. U mnie BCU było wymienione i zaprogramowane jest z anti-trapem a w drzwiach nie mam tego czujnika i dlatego szyba podnosi mi się skokami. Do najbliższego T4 mam ok 300km i próbuję rozwiązać problem z kablami

[ Dodano: Sro Lip 11, 2012 11:14 ]
MaReK, Witam Widzę że dajesz radę w tych instalacjach. Jeżeli możesz to podpowiedz jak podmienić w BCU kabelki tak aby to szyba pasażera otwierała się skokami a szyba kierowcy normalnie. Oczywiście trzeba będzie też zamienić sterowanie przyciskami w panelu kierowcy. Nie wiem czy dobrze kombinuję. Jeżeli nie to proszę wyprowadzenie mnie z błędu. Pozdrawiam
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sro Lip 11, 2012 12:55   

Nie daję rady ;) Korzystam z dostępnych schematów w necie.
Niestety ja wciąż walczę z szybami z tyłu, ale może się uda zakończyć sukcesem ;)

sikor00 wydaję mi się, że nie tędy droga.
Rozumiem, że szyby otwierają Ci się dobrze, zgodnie z życzeniem czyli lewy przycisk na panelu sterującym (od kierowcy) otwiera szybę kierowcy, prawy otwiera pasażera. Szyba kierowcy powraca jednak skokami, a szyba pasażera normalnie. W żadnych drzwiach nie masz jednak (pod osłoną górną) czujnika ANTI-TRAP?

Jeśli tak, niczego nie pozamieniasz. Twoje BCU jest zaprogramowane na użycie TRAP'a.
Jeśli go nie ma, okno świruje. Wychodzi na to, że opcja ta została wyłączona dla okna pasażera, a dla okna kierowcy pozostała włączona - może z innego auta. Bez komputera nie uda Ci się tego ogarnąć :(
Albo podłączysz trap'a albo opcję jednokliku zamykania musisz wyłączyć komputerem.

Do T4 300 km?

Masz do dyspozycji:

Gdańsk, Warszawa, Lublin (tutaj niedawno ktoś się ogłaszał, że był u takowego magika), Pilzno, Wrocław, Kraków, Poznań.

Pozdrawiam,
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
sikor00 



Dołączył: 22 Lut 2010
Posty: 16
Skąd: lubelskie



Wysłany: Sro Lip 11, 2012 15:26   

Dzięki już popytuję ludzi z Lublina może ktoś da namiary. Wtedy tylko 75km i od razu lecę bo mnie ta szyba mocno irytuje.
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Sro Lip 11, 2012 19:01   

MaReK, sikor00, przekładkę robi się tak jak życzy sobie klient, ja robiłem dla siebie ten wóz i uważam, że takie rozwiązanie jest najbardziej optymalne:-) a co do tego anti trapa, to ja zawsze zakładam wiązke kierowcy drzwi z eu całą i zawsze działało. A u mnie właśnie nie ma tego czujnika. albo ktoś go jeszcze w anglii wywalił ale jak jechałem z anglii szyba działała. Da się na t4 wyłączyć całkowicie to antitrap??
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Problem z podnoszeniem/opuszczaniem fotela
mikoprotek Rover serii 75, MG ZT 1 Sob Cze 28, 2014 13:47
turbina
Brak nowych postów [R75] Zamykanie szyby problem :(
marsjaningn Rover serii 75, MG ZT 26 Pon Sie 07, 2017 10:11
wellman
Brak nowych postów [R75] Problem z zasuwaniem i odsuwaniem szyby
marsjaningn Rover serii 75, MG ZT 1 Sob Lip 27, 2013 10:14
falko29
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] Problem z alternatorem + siłownik? szyby kierowcy
Bonawentura Rover serii 75, MG ZT 1 Pią Sty 11, 2013 15:05
apples
Brak nowych postów [R75] Problem z panelem klimatyzacji i parujące szyby
pawlak323 Rover serii 75, MG ZT 6 Pon Gru 05, 2016 18:02
pawlak323



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink