Forum Klubu ROVERki.pl :: [R416] Manual ściągania skrzyni?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Paul
Pią Lis 19, 2010 12:53
[R416] Manual ściągania skrzyni?
Autor Wiadomość
KATwawa 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Cze 2011
Posty: 57
Skąd: Sulejówek

Rover 400

Wysłany: Nie Lis 13, 2011 22:41   

k.matras12 napisał/a:
Ja w ciągu miesiąca 5 razy ściągałem skrzynię i w tym temacie mnie raczej nikt nie zagnie.

A ja myślałem, że ja miałem pecha bo raz wymiana uszkodzonej skrzyni i za 2 tyg, zerwał sie wieloklin na tarczy sprzęgła wiec skrzynia znowu wyjmowana :)
Mi osobiście najwięcej problemów sprawiało rozpięcie wszystkich łączeń z dźwignią zmiany biegów.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Lis 13, 2011 22:41   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
driftdreamer 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 393
Skąd: Lublin



Wysłany: Wto Lis 15, 2011 09:46   

Witam ponownie :wink:
Sprzegło i skrzynia już na swoim miejscu, uszczelniacze wymienione(corteco po 12zł/sztuke)
kupiłem sprzęgło firmy "Quinton Hazell" QH cena 337zł http://www.e-autonaprawa....struktorow.html
(firma chyba dobra)
co o nim myślicie? najtańsze nie było a na valeo i luk musiałbym czekać dzień.
I teraz jest problem bo pedał sprzęgła jest dużo wyżej niż hamulec(wcześniej tak nie było), a sprzęgło bierze już od samego dołu(stare na samym końcu już)
W czym tkwi problem?
 
 
k.matras12 



Dołączył: 01 Paź 2011
Posty: 12
Skąd: Zakliczyn



Wysłany: Wto Lis 15, 2011 18:06   

sprawdź czy czasem wysprzeglik nie był dospawywany. Druga sprawa nowa tarcza jest na pewno grubsza niż stara na nowym docisku nie masz wyrobionego słoneczka a więc sprzęgło będzie brało wcześniej, okładziny na nowej tarczy też nie przylegają idealnie do tej blachy na której są przymocowane co sprawia że tarcza działa jak sprężyna. moim zdaniem musisz trochę pojeździć autem i samo się to wszystko poukłada. A przy gwałtownym ruszaniu sprzęgło ci nie ślizga?
 
 
driftdreamer 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 393
Skąd: Lublin



Wysłany: Sro Lis 16, 2011 19:00   

k.matras12 napisał/a:
sprawdź czy czasem wysprzeglik nie był dospawywany

raczej nie, ew ten plastik który jest na końcu wysprzęglika może by coś pomógł bo się ułamał i w ogóle go nie wkładałem.
k.matras12 napisał/a:
A przy gwałtownym ruszaniu sprzęgło ci nie ślizga?

nie

To, że bierze nisko to nawet mi nie przeszkadza najgorsze jest to że pedał jest o jakieś 5 cm wyżej niż pedał hamulca co wcześniej nie miało miejsca i ruszanie jest dość uciążliwe tzn puszczanie sprzęgła tak wysoko i szuranie butem o plastik przy wysprzęglaniu.
 
 
Adrian 
Moderator



Pomógł: 227 razy
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 2726
Skąd: Ząbki

Rover 400

Wysłany: Sro Lis 16, 2011 19:03   

Wystający pedał sprzęgła to niestety norma. Podobno jest na to sposób. Poszukaj postów kolegi greg-si mówiących o tej kwestii.
 
 
 
driftdreamer 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 393
Skąd: Lublin



Wysłany: Pon Gru 12, 2011 17:43   

AdrianWWL napisał/a:
Wystający pedał sprzęgła to niestety norma

No tak, też tak słyszałem tylko dziwne bo wcześniej czegoś takiego nie było :>
dziś dziwnie niepokojący dźwięk wydobywał się z okolic sprzęgła, przy wciśnięciu przestaje kurde nowe sprzęgło i już jakieś problemy, dziwne to

[ Dodano: Pon Gru 12, 2011 17:43 ]
jest diagnoza: okazało się wedle moich przypuszczeń, że to łożysko/a w skrzyni. skrzynia nówka(używka) i od razu dup.. :mad: dodam że skrzynia wymieniana już 2 razy od czasu kupna i teraz nie wiem co mam robić i czy nie lepiej będzie wymienić łożyska w tej szkoda że od razu po kupnie tego nie zrobiłem jak jeszcze nie siedziała w aucie..
 
 
Lipton 



Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 13
Skąd: Jelenia Góra



Wysłany: Nie Wrz 23, 2012 11:22   

Witam,

Zabrałem się za wyciąganie sprzęgła postępując z instrukcją tomi_114. Napotkałem kilka problemów, a mianowicie:

- nie mogę wyciągnąć długiego przegubu ze skrzyni (krotki wyszedł bez problemu).
- nie wiem jak zabrać się za odczepienie wodzików skrzyni może jakieś instrukcje czym i jakiej siły trzeba użyć aby czegoś nie uszkodzić.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam
Andrzej
 
 
7Tomi 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 1139



Wysłany: Nie Wrz 23, 2012 11:32   

Lipton napisał/a:
Witam,

Zabrałem się za wyciąganie sprzęgła postępując z instrukcją tomi_114. Napotkałem kilka problemów, a mianowicie:

- nie mogę wyciągnąć długiego przegubu ze skrzyni (krotki wyszedł bez problemu).
- nie wiem jak zabrać się za odczepienie wodzików skrzyni może jakieś instrukcje czym i jakiej siły trzeba użyć aby czegoś nie uszkodzić.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam
Andrzej


Przegub ma wyskoczyć. Jeśli w danej pozycji nie chce obróć przegubem i dalej próbuj do skutku. Pamiętaj, że skrzynia powinna być "na luzie" przy wyciąganiu półosi. Co do wodzików najprościej podważyć za główkę kluczem płaskim.
_________________
Pozdrawiam
7Tomi
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R416] Olej ze skrzyni?
kostas Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 8 Czw Gru 18, 2008 17:42
kostas
Brak nowych postów [R416 Si ] Ile oleju do skrzyni
Colleague Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Wto Paź 11, 2011 09:26
tronsek
Brak nowych postów [R416] Olej do skrzyni biegów.
Marcin_81 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Wto Kwi 28, 2009 19:19
Lechos
Brak nowych postów [R416] Wymiana skrzyni biegów
remus Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Nie Mar 29, 2009 23:24
lukasz33j
Brak nowych postów [R416] Opiłki w skrzyni biegów!!!
radek8333 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 8 Sro Sty 21, 2009 09:33
Gość



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink