Forum Klubu ROVERki.pl :: [R416] uszczelka,blok, a moze glowica?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R416] uszczelka,blok, a moze glowica?
Autor Wiadomość
emei 



Dołączył: 01 Lis 2012
Posty: 6



  Wysłany: Czw Lis 01, 2012 11:29   [R416] uszczelka,blok, a moze glowica?
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1996

Witam,w sob. kupilem wymarzonego roverka,przez te pare dni doslownie zakochalem sie w tym aucie,niestety przez latwowiernosc i/lub wrodzonego pecha stalo sie najprawdopodobniej najgorsze.Mianowicie ucieka plyn chlodniczy,w sumie "ucieka" to za malo powiedziane,poprostu duzymi rzewnymi "lzami" rowerek placze,plyn leci po glowicy,mechanik stwierdzil ze to
A- uszczelka pod glowica (ale chyba za mocno leci)
B- glowica walnieta
C-blok silnika pekniety
niestety nie mozna stwierdzic co dokladnie sie stalo bez chociazby zdjecia alternatora i odlaczenia ukladu wydechowego(jestem laikem w sprawach samochodowych moga byc niescislosci lub jakas nadinterpretacja)a nie mial czasu wczoraj tego zrobic.
Przy kupnie handlarz k... jego mac, powiedzial ze jest jakis "niewielki" wyciek plynu ,bo poprzedni wlasciciel sam cos tam zaklejal/wymienial w ukladzie chlodzenia.
Mechanik ktory sprawdzal mi co to za wyciek i skad jest ,coprawda nie jest jakims wybitnym specjalista od roverow i w sumie nawet od silnikow,bo warsztat zajmuje sie glownie przekladniami,ale jest za sciana mojej pracy wiec nie ma mowy o tym zeby chcial mnie naciagnac,tym bardziej ze odrazu stwierdzil ze jesli jest walniete to co mysli ,to on sie nie podejmie naprawy.Pisze tego posta w sumie juz pogodzony z tym ze albo oddam temu handlarzowi Lucka jak go nazwalem,i strace na tym interesie tysiac zlotych,albo naprawie za 1,2,3 tys ktorych zreszta nie mam....swoja droga moglem sie domyslec ze cos moze byc nie tak ,auto bylo za smieszna cene kupione..tylko ze jesli oddam,to koles moze nastepnego latwowiernego klienta znalesc.

co o tym myslicie ?
i drugie pytanie znacie czlowieka z tej aukcji ? http://moto.allegro.pl/ro...2741285456.html bo jesli wymiana silnika kosztowala by mnie w sumie powiedzmy 1,5 tys to moglbym sie zdecydowac i pocieszyc sie roverkiem dluzej jak 4 dni....

dzisiaj jade na chwile do swojej pracy pod ktora zostawilem samochodzik,wiec jesli bedzie trzeba zrobie pare zdjec i pozaznaczam mniej wiecej skad leci woda.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lis 01, 2012 11:29   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
flapjck1 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1746
Skąd: Urzut/Nadarzyn



Wysłany: Czw Lis 01, 2012 11:51   

wyciek spod glowicy ( uszkodzona uszczelka ) jest mozliwy - w najbardziej spektakularnych przypadkach sika plyn jak z konewki


aczkolwiek jak ktos dlugo uzywal auto w takim stanie albo cos drutowal to mogl pogorszyc sprawe

zasadniczo wyrwij od chwasta handlarza kase jakas ( sproboj przynajmniej )

zrobienie uszczelki pod glowica na tip top z nowym rozrzadem bedzie cie kosztowalo mysle nie wiecej niz 1 tys,

jak uszkodzony silnik ( zapadniete tuleje ) albo glowica kupuj drugi motor
_________________
'99 r400 16k16 sedan JFR na czesci ( anglik ) pytac na priv :)
 
 
emei 



Dołączył: 01 Lis 2012
Posty: 6



Wysłany: Czw Lis 01, 2012 12:07   

ogolnie to bylo tak,wyjechalem od handlarza(zasadniczo wyrwalbym tysiac a tysiac stracil) wszystko fajnie pieknie,nie grzal sie, nie stukalo nie pierdzialo.Po przejechaniu w sumie zakis 30-40 km w 2-3 dni zauwazylem ze nie grzeje mi powietrza w kabinie,sprawdzilem stan plynu,jeszcze byl ale nie za duzo wiec dolalem,dalej za bardzo nie grzalo mi powietrza,ale tlumaczylem sobie ze przez 7 km kiedy dojezdzam do roboty mogl sie dostatecznie silnik nie nagrzac(jak pisalem laik ze mnie).Jak wracalem z roboty troche skoczyla mi temp.dojechalem do domu i zajrzalem pod samochod ,okazalo sie ze kapie,moze nie jakos dramatycznie ale malutkim wyciekiem tez bym tego nie nazwal,a do tego slychac bylo taki swist,jakby przez mala dziurke szybko ulatnialo sie powietrze/woda?tylko ze nie bylo ani zadnej pary ani dymu,tylko swist trwajacy moze 30 sec moze min.Dalej tlumaczylem sobie ze to ten nieszczelny uklad chlodzenia wiec wczoraj dalem do mechanika posasiedzku ktory podniosl auto no i uslyszalem co uslyszalem.
 
 
flapjck1 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1746
Skąd: Urzut/Nadarzyn



Wysłany: Czw Lis 01, 2012 12:16   

no to wszystko zalezy od tego co chcesz osiagnac i jakim kosztem

tak jak pisalem wczesniej, wg mnie bedzie to tylko uszczelka pod glowica, inna kwestia jak dlugo taki stan rzeczy sie ma, czy uszkodzen nie bedzie wiecej, ale tego bez zdjecia "czapki" nie stwierdzimy
_________________
'99 r400 16k16 sedan JFR na czesci ( anglik ) pytac na priv :)
 
 
emei 



Dołączył: 01 Lis 2012
Posty: 6



Wysłany: Czw Lis 01, 2012 12:28   

wlewasz kolego troche nadziei w moje serce,tysiac poltora jeszcze jakos bym wydoil,chodz pewnie najblizsze pare miesiecy mialbym bardzo ciezkie

jakby ktos jeszcze znajacy sie na rzeczy sie wypowiedzial to bylbym wdzieczny,co pare opinij to nie jedna,bo prawde mowiac po wczorajszej diagnozie bylem zalamany...
 
 
flapjck1 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1746
Skąd: Urzut/Nadarzyn



Wysłany: Czw Lis 01, 2012 12:51   

ale tu tak po prawdzie nie ma za bardzo nad czym rozkminiac, HGF, czyli usterka uszczelki podglowicowej to w silnikach serii K temat powszedni, objawy sa rozne i tyle, ale zawsze sa zwiazane z ubytkami plynu chlodzacego

jakbys sie zdecydowal na naprawe, sprawdz od razu termostat i stan chlodnicy oraz wezy - chlodnica nie moze sie rozpadac ( a to dosc czeste w starszych egzemplarzach )
_________________
'99 r400 16k16 sedan JFR na czesci ( anglik ) pytac na priv :)
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Czw Lis 01, 2012 14:28   

Ja myślę, że niema co tu od razu zakładać, czy nowy silnik, czy robimy ten. Trzeba zdjąć głowice i obadać sprawę, a potem ustalać co robimy. Niedawno jeden forumowicz miał podobny problem, że sikał mu płyn spod głowicy, niestety okazało się, że głowica jest pęknięta i niestety u ciebie też to podejrzewam.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
flapjck1 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1746
Skąd: Urzut/Nadarzyn



Wysłany: Czw Lis 01, 2012 14:51   

kiedys jak wymienilem silnik u mojej kobity to cieklo z niego jak na obrazku

http://c1038.r38.cf3.rack...dia/0426wth.jpg

silnik byl z jakiegos angielskiego szrotu, wyjety z mgf-a, piorun wie co sie z nim dzialo wczesniej


jedyne co trzeba bylo zrobic to wymienic uszczelke i splanowac glowice o dokladnie 0,02 mm
_________________
'99 r400 16k16 sedan JFR na czesci ( anglik ) pytac na priv :)
 
 
emei 



Dołączył: 01 Lis 2012
Posty: 6



Wysłany: Pon Lis 05, 2012 17:04   

a jesli chodzi o link ktory podalem to cos ktos wie o tym "magiku"??

chyba pomogliscie mi podjac decyzje,w pn powinienem miec wolne,wiec sprobuje znalesc jakiegos mechanika we wro ktory nie wielkim kosztem zdiagnozuje problem na 100 % pewnosci.

temat mam nadzieje bedzie sie jeszcze cieszyl jakims zainteresowaniem innych osob ,moze znajdzie sie jakis Dr.House ROVERkow ktory stwierdzi ze wystarczy przetrzec karoserie w odpowiednim miejscu i wszystko bedzie ok :) ale poki co wielkie dzieki Panowie

[ Dodano: Pon Lis 05, 2012 17:04 ]
ok a teraz pytanie,zna ktos jakiegos dobrego taniego/w miare taniego mechanika we wroclawiu zajmujacego sie roverami?
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Pon Lis 05, 2012 17:13   

emei napisał/a:
ok a teraz pytanie,zna ktos jakiegos dobrego taniego/w miare taniego mechanika we wroclawiu zajmujacego sie roverami?

http://www.roverki.pl/index.php/czci-i-warsztaty
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
emei 



Dołączył: 01 Lis 2012
Posty: 6



Wysłany: Czw Lis 15, 2012 20:42   

tak jak przewidywaliscie,byla to uszczelka pod glowica ale...nie wiem czy mam sie smiac czy plakac,uszczelka byla walnieta na jakies 2 cm,ale najlepsze jest to ze ..zreszta sami zobaczcie

http://imageshack.us/g/191/uszczelka1.jpg/
Ostatnio zmieniony przez Adrian Czw Lis 15, 2012 20:48, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Czw Lis 15, 2012 20:45   

emei napisał/a:
..zreszta sami zobaczcie

ja nic nie widzę
 
 
emei 



Dołączył: 01 Lis 2012
Posty: 6



Wysłany: Czw Lis 15, 2012 20:49   

widac juz?centymetrowej grubosci warstwa silikonu i sporej szerokosci...nic dziwnego ze jak sie "rozszczelnilo" to sie lalo jak z zepsutego kranu... mechanik opowiadal ze odkrecili wszystkie sruby,zdejmuja glowice,a ona ni kija,nie chce zejsc,a juz w rowerach nie jednych grzebali i nie mogli sobie przypomniec zeby cos jeszcze moglo trzymac
 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Pią Lis 16, 2012 14:36   

Widać w tym silniku grzebali nie lada specjaliści :)

Ten silnik potrafi całkiem sporo znieść, czytałem o przypadkach że uszczelka pod głowicą była w takim stanie, że mechanicy dziwili się jak to jeszcze jechało.
np tu:
http://www.aronline.co.uk...ressive-engine/

Ładna uszczelka :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R416] Uszczelka pod glowica
Marefcik Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Wto Sty 11, 2011 11:28
polofix
Brak nowych postów [R45] Uszczelka pod glowica czy cos innego ?
czr06 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Pią Cze 20, 2014 14:47
czr06
Brak nowych postów [R400] Uszczelka pod glowicą?
gpredki Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 17 Sob Lis 22, 2008 11:02
buja4
Brak nowych postów [r414] wina gazu czy uszczelka pod glowica?
skorpio118 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 11 Nie Maj 30, 2010 13:11
skorpio118
Brak nowych postów [r416Si98]uszczelka pod głowicą czy może być inna przyczyna?
arcx Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 7 Sob Cze 19, 2010 12:25
robol1982



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink