Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Czyszczenie tapicerki/boczków
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Czyszczenie tapicerki/boczków
Autor Wiadomość
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Sro Sty 02, 2013 21:47   

czyli ledy ściemniają się równocześnie z podsufitką i równo z nią gasną ??
tak jak pisze domel101, gdzie wpiąłeś zasilanie ??
i jeszcze jedno pytanie, czy ledy są dużo jaśniejsze od podsufitki ??


efekt śliczny
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Sty 02, 2013 21:47   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
szpynior 



Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 891
Skąd: Grudziądz



Wysłany: Sro Sty 02, 2013 22:19   

Czekam na dalsze fotki i na opis podłączenia podświetlenia. Bardzo fajnie to wygląda .
 
 
kerbi 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 301
Skąd: Kraków



Wysłany: Czw Sty 03, 2013 12:28   

Zasilanie podpiąłem do lampki podsufitowej (tak jak na rysunku). Dział włączanie na strony, ledy przygasają razem z lampką. Jak podłączyć:
1. odkręcamy lampkę podsufitową - 2 wkręty po wyjęciu plastikowej osłonki
2. Odkręcamy osłony słoneczne - po dwa wkręty
3. Odpinamy kostkę do lampki w osłonie
4. Odczepiamy osłonę słupka przedniego, ja jej nie wyjmowałem tylko odchyliłem
5. Wygodnie jest wykręcić moduł zapalania świateł drogowych, wtedy jest fajny dostęp od kierowcy.
6. Bierzemy wężyk, zwykły ebonitowy około 1m, pod osłoną słupka kierowcy jest otwór idący w dół do nóg, przetykamy tam wężyk i jak mamy odkręcony moduł świateł to go dobrze jest widać. Do wężyka wkładamy na maxa przewód elektryczny, a następnie przeciągamy wężyk i w ten sposób mamy poprowadzony pierwszy kabel .
7. po stronie pasażera robimy tak samo.
8. kable prowadzimy wzdłuż słupka do podsufitki, i dalej do lampki. Podsufitka od szyby na tyle się odchyla, że bez problemu położymy kabelek.
9. Tak jak jest na rysunku (kolor czerwony to plus, niebieski minus - minus z dwóch modułów łączymy i lutujemy w jednym miejscu) montujemy kabelki, jest je trochę ciężko przylutować, ja u siebie je zakręciłem zlutowałem i dałem klej z pistoletu na gorąco żeby się nie przemieszczały.
10. W żarówkach led istotny jest plus i minus, więc przed lutowaniem należy się upewnić który kabelek z modułu to + a który to -

To w zasadzie cały montaż. U mnie ledy świeciły ciut mocniej niż żarówki, więc wymieniłem 3W żarówki na 5W i teraz jest idealnie.
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Czw Sty 03, 2013 13:36   

Mam pytanie: jak z przygasaniem ledów? Chodzi mi o stopniowe ściemnianie po zamknięciu drzwi. Jak włożyłem do sufitówki żarówkę ledową, to boczne przygasały stopniowo,a ledowa świeciła pełnym światłem i gasła nagle.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
kerbi 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 301
Skąd: Kraków



Wysłany: Czw Sty 03, 2013 16:28   

nie wiem jak z sufitową, gdyż nie wstawiałem tam ledowych, nie podobało mi się ich białe światło, ale te które wsadziłem przygasały.
 
 
merf3 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 63
Skąd: gdynia

Rover 75

Wysłany: Nie Sty 06, 2013 01:40   

kerbi przez Ciebie zachorowalem na ledy pod nogami ... wlasnie wrocilem z ''garage'' i musze powiedziec ze tego mi brakowalo:)
Ledy sie sciemniaja powoli z ledami ktore juz mialem w podsufitowce wczesniej .
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Pon Sty 07, 2013 19:07   

są taśmy led o barwie białej ciepłej (mam takie w podświetlaniu tablicy i w bagażniku) też sie ściemnia jak zwykłe żarówki w podświetleniu wnętrza
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Pon Sty 07, 2013 19:42   

Wyjaśnieniem sytuacji jest chyba fakt,że kiedyś spaliła mi się jedna żarówka w lampce sufitowej i nie mając zapasu wcisnąłem 12to diodową g4 (taką do lampki biurkowej).
Prawdopodobnie ma w środku jakiś układ stabilizujący(kondensator elektrolityczny) i dlatego tak się zachowuje.
Swoją drogą, to moim zdaniem jest to niezłe rozwiązanie bo "wali" jasnym światłem i nie kosztuje tyle co dedykowane w5w.
Podsunęło mi to nawet pomysł zastąpienia takimi żarówkami (g4) żarówek w mojej platformie na rowery. Mam coś takiego od wielu lat i jest to wyposażone w dodatkowy zestaw świateł - tak jak zwykła przyczepka towarowa. Rzecz w tym,że nie musi tam być żarówek typu can bus (komputer nie wyświetla błędu jeśli coś się tam spali) i chyba na wiosnę wlutuję 12to ledowe g4 w miejsce kierunków i stopów, bo według zapewnień producenta są to odpowiedniki 20W. Alternator miałby lżej o kilkadziesiąt watt.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
Punx 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 1057
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Czw Sty 17, 2013 16:15   

Jak myślicie czy takie "ledy":

http://allegro.pl/zarowki...2883214571.html

będą się ładnie ściemniały/rozjaśniały tak jak oryginalne żarówki w5w ?

Zastanawiam się tylko czy dają ciepłe światło i czy ich moc nie będzie za duża, niestety sprzedający póki co nie odpisał na moje pytania w tej sprawie.
 
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Czw Sty 17, 2013 21:10   

Te żarówki są zarąbiście zimne, o czym świadczy ich temperatura barwowa,a 5 SMD 5050 to mało żeby oświetlić kabinę (jeśli o to ci chodzi). Przy 6500 Kelwinach miałbyś w kabinie jak w trupiarni.
Tak jak pisałem, u siebie zainstalowałem w przednim kloszu po środku (tam jest najwięcej miejsca) 12to diodową o temperaturze ok.3000K i to jest mocne i ładne światło- gazetę można czytać. W tym miejscu wystarczyłoby 9 SMD 50505-są takie kwadratowe G4,tylko druciki trzeba powyginać.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
Punx 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 1057
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Czw Sty 17, 2013 21:35   

Ok dzięki za info, są też 5050 ale już sporo droższe do tego maja canBus a nie wiem czy to wskazane w R75:

http://allegro.pl/led-zar...2922612177.html

oraz tańsza opcja bez can:

http://allegro.pl/led-zar...2922622445.html
 
 
 
zedziczek 



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 497



Wysłany: Czw Sty 17, 2013 22:09   

Punx napisał/a:
Ok dzięki za info, są też 5050 ale już sporo droższe do tego maja canBus a nie wiem czy to wskazane w R75:


Canbus obsługuje jedynie światła zewnętrzne oprócz przeciwmgielnych, wstecznego, boczne kierunkowskazy oraz stop na szybie, ale do kierunków trzeba użyć rezystor lub zmienić przerwywacz z tego co wyczytałem, bo rezystancja jest znacznie mniejsza. Wewnątrz można zmieniać ledy dowolnie, warto w schowku i bagażniku także:) Co do ledów canbus przyjazne to takie gdzie dali już resystor aby zwiększyć rezystancje czasami jednak mimo to jest ona za słaba więc system może sygnalizować spaloną żarówkę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] demontaż boczków siedziska fotela
alpacino Rover serii 75, MG ZT 0 Wto Sie 23, 2016 10:45
alpacino
Brak nowych postów [R75] Zdejmowanie tapicerki wykończeniowej tył
arkads Rover serii 75, MG ZT 3 Wto Lis 02, 2010 21:41
arkads
Brak nowych postów [R75] Kołki do tapicerki od drzwi
andzus Rover serii 75, MG ZT 1 Sro Kwi 25, 2012 16:48
jesse
Brak nowych postów [R75]Demontaż tapicerki pod tylną szybą
stefanchm Rover serii 75, MG ZT 4 Czw Lip 02, 2020 23:27
christopher7
Brak nowych postów [ ] Spinki tapicerki bocznej Rover 75
Zimmer Rover serii 75, MG ZT 2 Czw Lis 07, 2013 14:32
MaReK



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink