Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 200] Zgasło oświetlenie calego auta.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Rover 200] Zgasło oświetlenie calego auta.
Autor Wiadomość
desy23 



Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 5



  Wysłany: Nie Cze 30, 2013 23:43   [Rover 200] Zgasło oświetlenie calego auta.
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 1998

2 DNI TEMU AUTO MI NIE ODPALAŁO ZAWIOZŁEM DO MECHANIKA I OKAZAŁO SIĘ, ŻE ALTERNATOR JEST DO WYMIANY.
PO WYMIANIE ALTERNATORA AUTO NORMALNIE PALIŁO I JEŹDZIŁO.
DZISIAJ JADĄC DO PRACY OK 4KM DYSTANSU ZAUWAŻYŁEM, ŻE WSKAZÓWKA TEMPERATURY SILNIKA WOGÓLE SIĘ NIE PODNIOSŁA, GDZIE WCZEŚNIEJ NAWET W ZIMIE CHOCIAŻ TROCHĘ SIĘ PODNIOSŁA, ALE OK DO PRACY DOJECHAŁEM. PO PRACY WSIADŁEM ODPALIŁEM NORMALNIE BEZ ŻĄDNYCH PROBLEMÓW I PO PRZEJECHANIU KILOMETRA:
- ZACZĘŁO PRZERYWAĆ PIOSENKĘ ODTWARZANĄ W RADIU Z PENDRIVEA CO JAKIEŚ 20 SEKUND PRZERYWAŁO NASTĘPNIE BYŁO CORAZ GORZEJ
- RADIO ZACZĘŁO GASNĄĆ I CAŁE OŚWIETLENIE, ZARÓWNO W ŚRODKU JAK I NA ZEWNĄTRZ.
- ŚWIATŁA ŚWIECIŁY CORAZ SŁABIEJ, AŻ W KOŃCU ZGASŁY.
- ZAMEK CENTRALNY ZACZĄŁ WARIOWAĆ I SAM ZAMYKAŁ SIĘ I OTWIERAŁ

ZAMKNĄĆ Z PILOTA AUTA NIE UDAŁO MI SIĘ, LECZ PO WSADZENIU KLUCZYKA DO ZAMKA DRZWI KIEROWCY I PRZEKRĘCENIU CENTRALNY ZAMEK ZAMKNĄŁ WSZYSTKIE DRZWI. DIODA ALRMU MIGAŁA. NIC WIĘCEJ Z OŚWIETLENIA NIE DZIAŁA. CZY KTOŚ MIAŁ TAKI PROBLEM??? CO MOŻE BYĆ PRZYCZYNĄ???? POMÓŻCIE!
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Cze 30, 2013 23:43   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Adrian 
Moderator



Pomógł: 227 razy
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 2726
Skąd: Ząbki

Rover 400

Wysłany: Pon Lip 01, 2013 08:21   

Wpisz sobie w wyszukiwarkę: wiązka tylnej klapy. ;)

PS. Nie pisz postów z użyciem CapsLocka. ;)
 
 
 
desy23 



Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 5



Wysłany: Pon Lip 01, 2013 09:55   

sorki za capslock jestem nowy na forum. Ale wiązka tylniej klapy odpowiada za wycieraczki czy podgrzewanie szyb, a nie za całą elektrykę w aucie więc to bym wykluczył. myślę, że ten alternator co kupiłem na allegro regenerowany za 160 zł padł :neutral:
 
 
tronsek 




Pomógł: 289 razy
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Pon Lip 01, 2013 09:58   

desy23 napisał/a:
Ale wiązka tylniej klapy odpowiada za wycieraczki czy podgrzewanie szyb, a nie za całą elektrykę w aucie więc to bym wykluczył.
Dlatego wykluczasz, że jesteś:
desy23 napisał/a:
nowy na forum

Sprawdź wiązkę tylnej klapy. Przez uszkodzoną wiązkę potrafią się niezłe cuda dziać.
Podłączenie masy też do sprawdzenia.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
desy23 



Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 5



Wysłany: Pon Lip 01, 2013 10:57   

dzisiaj oświetlenie działa nic nie wariuje tylko nie chce odpalić! jak kręce to słychać jedno przekręcenie i cisza. masa ok wiązka jest cała. myślę jednak że regenerowany alternator padł. niebawem bede wiedzial co jest grane bo auto jest zcholowne do mechanika.
 
 
Sabz 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2012
Posty: 299
Skąd: Szklarska Poręba

Rover 200

Wysłany: Pon Lip 01, 2013 11:52   

Wiązka rzeczywiście wywala cuda na kiju. Mi nawet niekiedy rozrusznik nie chciał kręcić przez przetarte kable.
_________________
A driver don't pick the car. The car'll pick the driver.
It's a mystical bond between man and machine...
 
 
 
soviet100 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 08 Mar 2012
Posty: 499
Skąd: Czechowice-Dziedzice

Rover 800

Wysłany: Wto Lip 02, 2013 06:49   

Podładuj aku prostownikiem wsadź i zobacz poza tym zobacz sobie prąd ładowania pod obciążeniem .
 
 
 
kzrr 




Pomógł: 28 razy
Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2080
Skąd: Brzeg Dolny

Rover 200

Wysłany: Wto Lip 02, 2013 08:02   

A może po wymianie alternatora, ktoś spaprał robotę i nie ma ładowania ? Ja miałem podobne obawy jak na trasie straciłem ładowanie (zgubiłem pasek po drodze :lol: ). Najpierw radio, potem oświetlenie zegarów ledwo co świeciło, potem światła i na końcu pompa paliwa już nie podawała. Akurat jak udało mi się na parking dojechać :)

Auto tak jak pisałeś jeździło normalnie przez tą chwile, bo akumulator był naładowany.
_________________
Bo fruwać jest generalnie nieroztropnie, więc nie pijcie przy otwartym oknie!
 
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Wto Lip 02, 2013 10:36   

Sprawdź tez masę przy aku.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
Sirk 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 12 Sie 2011
Posty: 315
Skąd: Nowa Ruda

Rover 400

Wysłany: Wto Lip 02, 2013 16:50   

A alternator pewnie firmy Magneti Marelli Ci trafiło i zapewne wymieniłeś też na Magneti Marelli po regeneracji... Widzisz, zapłaciłeś 160 zł za alternator i posłużył Ci kilka tygodni jak nie dni. Było trzeba założyć sobie np. BOSCHa, nawet używkę (od 40 zł w górę + wysyłka) z R25/R45 który przeżyje te regenerowane firmy Magneti Marelli wielokrotnie. Wystarczy tylko zmienić przewody na podłączeniu do alternatora.
_________________
Czasami spotkasz na swojej drodze osobę której nie należy wkur***ć. To będę Ja.
http://forum-lines.ru/rez/ab236900.gif
 
 
desy23 



Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 5



Wysłany: Pią Lip 12, 2013 15:20   

Okazało się że wiązka kabli wiodąca do alternatora i rozrusznika itd się przepaliła. wmienili mi także czujnik temp wody, bo wskazówka nawet nie drgnęła. po wymianie podnosi się lecz nie do połowy, a tylko do dolnej linii. Pewnie jeszcze jakiś czujnik będzie do wymiany :/ 2 lata jezdził i sie nie psuł aż tu nagle się nazbierało i cały czas jeżdżę do mechanika. mam też problem z tłumikiem, który wprawia w drżenie całe auto co strasznie irytuje mnie, a najbardziej pasażerów siedzących z tyłu:/

[ Dodano: Pią Lip 12, 2013 15:20 ]
Sirk napisał/a:
A alternator pewnie firmy Magneti Marelli Ci trafiło i zapewne wymieniłeś też na Magneti Marelli po regeneracji... Widzisz, zapłaciłeś 160 zł za alternator i posłużył Ci kilka tygodni jak nie dni. Było trzeba założyć sobie np. BOSCHa, nawet używkę (od 40 zł w górę + wysyłka) z R25/R45 który przeżyje te regenerowane firmy Magneti Marelli wielokrotnie. Wystarczy tylko zmienić przewody na podłączeniu do alternatora.


No trafiło oryginał jaki był montowany w tym modelu czyli Magneti, jakbym wiedzał że można kupić zamiennik bosha to bym kupił. Mam co mam :/ i tak jak za tą cenę co kupiłem to podejrzane było - mechanik się zszokawał czemu tak tanio :o . wciskają ci alternator gdzie pisze że był regenerowany, a tak naprawde obudowę wypiaskowali, z części mechanicznych alternatora nic nie wymienili, więc co to za regeneracja. żeby jeszcze to napisali na aukcji, ale specjalnie nie napisza, bo by nikt nie kupił. ale mam nadzieje ze z rok chociaz podziala, a potem sprzedam to auto bo już mam dość awaryjnego roverka.
 
 
brkzzz 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 10 Mar 2012
Posty: 815

Rover 200

Wysłany: Pią Lip 12, 2013 18:48   

desy23 napisał/a:
wciskają ci alternator gdzie pisze że był regenerowany, a tak naprawde obudowę wypiaskowali, z części mechanicznych alternatora nic nie wymienili, więc co to za regeneracja.

Na której dokładnie aukcji kupiłeś ten altek?
_________________
Pozdrawiam,
Adam
 
 
robsson78 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 1498

Rover 200

Wysłany: Pią Lip 12, 2013 19:43   

desy23 napisał/a:
wmienili mi także czujnik temp wody, bo wskazówka nawet nie drgnęła. po wymianie podnosi się lecz nie do połowy, a tylko do dolnej linii. Pewnie jeszcze jakiś czujnik będzie do wymiany

Pewnie założył zły czujnik. Powinien być czujnik na zegary (czarny) YCB100370 lub nowy (niebieski) YCB100420
zamienników brak.
Radzę szukać używki bo oryginał kosztuje prawie stówkę.
_________________
Niewiedza kosztuje.
Autor zastrzega sobie prawo do zmiany zdania bez podania przyczyny.
 
 
desy23 



Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 5



Wysłany: Pią Lip 12, 2013 22:02   

brkzzz napisał/a:
desy23 napisał/a:
wciskają ci alternator gdzie pisze że był regenerowany, a tak naprawde obudowę wypiaskowali, z części mechanicznych alternatora nic nie wymienili, więc co to za regeneracja.

Na której dokładnie aukcji kupiłeś ten altek?



http://allegro.pl/alterna...3307682542.html

wogóle maja napisane w miejscu stan - jako nowy!!
Sprzedający siwy8510211

[ Dodano: Pią Lip 12, 2013 22:02 ]
robsson78 napisał/a:
desy23 napisał/a:
wmienili mi także czujnik temp wody, bo wskazówka nawet nie drgnęła. po wymianie podnosi się lecz nie do połowy, a tylko do dolnej linii. Pewnie jeszcze jakiś czujnik będzie do wymiany

Pewnie założył zły czujnik. Powinien być czujnik na zegary (czarny) YCB100370 lub nowy (niebieski) YCB100420
zamienników brak.
Radzę szukać używki bo oryginał kosztuje prawie stówkę.


a moze dobry czujnik założył mówił że oryginał kupił za 60zł bo nie było zamienników dodatkowo przy takowej wymianie musiał zmieniać płyn chłodniczy. no niby ta wskazówka się podnosi widać, że działa ale nie tak jak powinna. gdzieś czytałem że jeszcze jeden czujnik odpowiada za to??? może jeszcze ten drugi trzeba wymienić ?? ?
 
 
robsson78 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 1498

Rover 200

Wysłany: Sob Lip 13, 2013 10:54   

desy23 napisał/a:

a moze dobry czujnik założył mówił że oryginał kupił za 60zł bo nie było zamienników dodatkowo przy takowej wymianie musiał zmieniać płyn chłodniczy. no niby ta wskazówka się podnosi widać, że działa ale nie tak jak powinna. gdzieś czytałem że jeszcze jeden czujnik odpowiada za to??? może jeszcze ten drugi trzeba wymienić ?? ?

Nie ma nowego oryginału w takiej cenie.
Musiał założyć zły. Może masz symbol tego czujnika ?
Jaki kolor jest tego nowego czujnika ?
Masz rację jest jeszcze jeden czujnik temperatury ale odpowiada on za przekazywanie danych do komputera silnika i działa niezależnie od czujnika na zegary.
TU masz pogląd gdzie są te czujniki. Na górze po prawej brązowy jest na komputer a niżej czarny na zegary.
_________________
Niewiedza kosztuje.
Autor zastrzega sobie prawo do zmiany zdania bez podania przyczyny.
 
 
DENIZOTAC 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 173
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 400

Wysłany: Nie Lip 14, 2013 11:43   

Na aukcji u siwy8510211 nie pisze że regenerowany
http://allegro.pl/alterna...3380384218.html
Sam Kupiłem tak jak ty lecz u kogo innego
Tego Ale przynajmniej pisze
FABRYCZNIE REGENEROWANY
Masz Gwarancję więc korzystaj .
http://allegro.pl/alterna...3368732670.html
_________________
ROVEREK 416
http://forum.roverki.eu/v...p=786617#786617
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 200/25/MG ZR] Artykuły, z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Pon Sty 24, 2011 18:27
kasjopea
Brak nowych postów [R 200 , 8v , 98] Lakierowanie calego auta
hellboy_d Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Czw Cze 18, 2009 21:15
namiko
Brak nowych postów [rover 200 2,0TD 98'] oświetlenie wnętrza i bagażnika.
Nowal Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 11 Czw Maj 13, 2010 11:02
chudson
Brak nowych postów [Rover 200] Oświetlenie nad rejestracją i klosze
Aneta123 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Wto Sty 19, 2016 07:02
Harry
Brak nowych postów [R25]auto zgasło,zegary pracują
EMERYT19 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 45 Nie Lip 22, 2012 23:34
bociannielot



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink