Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] klimatyzacja problem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] klimatyzacja problem
Autor Wiadomość
bluetom2 



Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 27
Skąd: żary



Wysłany: Czw Maj 16, 2013 09:27   [R75] klimatyzacja problem
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2000

witam państwa, mam problem w swoim R75 a dokładnie chodzi o klimatyzacje. wczoraj bylem napełnić klimatyzacje bo już słabo chłodziła. po napełnieniu klimy czynnikiem tzn przeszedł cały proces klimatyzacja dalej nie chłodzi tak jak powinna. sprężarka chodzi, wentylator tez ale z nawiewów leci lekko schodzone powietrze. mechanik rozłożył ręce i powiedział ze to może być wszystko. zaczął wymieniać ze sprężarka daje za małe ciśnienie, albo za duże, czujnik klimatyzacji, ale nie wie gdzie on jest, albo osuszacz ale tez nie wie gdzie on jest. czyli nie wie nic i na dodatek skasował 150 zl. a klima jak chodziła tak chodzi tak samo. dość dożo wczoraj czytałem na forum odnośnie klimy ale ja już się w tym wszystkim pogubiłem. zrobiłem test klimy jak opisano, ale u mnie wychodzi 00. panowie od czego zacząć, bo już mi ręce opadły i nie chciałbym się narażać na koszty tzw pseudo mechaników. czy jak bede chcial wymienic czujnik cisnienia to bede musial spuscic czynnik?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Maj 16, 2013 09:27   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sknerko 
Klubowicz





Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Czw Maj 16, 2013 15:19   

bluetom2, ja miałem podobnie zaraz po zakupie i wyszło na to ze mam sprężarke do wymiany
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
bluetom2 



Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 27
Skąd: żary



Wysłany: Czw Maj 16, 2013 15:38   

powiedz kolego a jak ci to stwierdzili, bo gosciu mi powiedzial ze cisnienie jest wlasciwe w sprezarce
 
 
sknerko 
Klubowicz





Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Czw Maj 16, 2013 16:06   

Robił jakis pomiar niskiego i wysokiego cisnienia i powiedział ze spreżarka jest na wykończeniu i pół roku puźniej już nie działała prawie wcale a teraz to czasem jej sie zdarzy chwile pochłodzić
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
lebiediev 



Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 11
Skąd: Pawłowice



Wysłany: Nie Maj 19, 2013 03:28   

ja również mam problem z klimą a mianowicie po napełnieniu klimy nie chciała działać mechanik stwierdził że to zawór rozprężny jest do wymiany ale się tego nie podejmie ponieważ w tzw normalnym aucie jest on umieszczony od komory silnika a w roverku w kabinie za komorą grodziową i trzeba pół deski rozdzielczej rozebrać i teraz nie wiem czy powiedział tak bo faktycznie tak jest czy nawymyślał tylko
 
 
 
wschodni 



Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 233
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Pon Maj 20, 2013 12:56   

A jak sprawdzić czy sprężarka prawidłowo działa?
 
 
Pieta 




Pomógł: 72 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 1025
Skąd: Gdańsk

Rover 75

Wysłany: Pon Maj 20, 2013 13:50   

Cytat:
a w roverku w kabinie za komorą grodziową i trzeba pół deski rozdzielczej rozebrać i teraz nie wiem czy powiedział tak bo faktycznie tak jest czy nawymyślał tylko


trochę przesadził. Zawór jest na parowniku w kabinie i nie trzeba rozbierać deski. Wystarczy rozkręcić osłonę od strony kierowcy i masz parowanik z zaworem na widoku. Pooglądaj zdjęcia na allegro to zobzaczysz jak wygląda parownk z zaworem i idące do niego rurki.

Góre rurki idą do parownika i zaworu

http://img04.allegroimg.p...8/69/3230686927
 
 
taz87 



Dołączył: 20 Lis 2011
Posty: 34
Skąd: Mielec



  Wysłany: Pon Maj 20, 2013 15:17   klima

WItam po dlugiej nie obecnosci. J tez chcialem sie podpiac pod ten temat jesli pozwolicie mam problem nastepujacy. nabilem dzis klime i gosciu mi powiedzial "ze" uklad jest szczelny wszystko ok "ale" nie zalacz sie mi wentylator i za duzo pompuje cisnienia bo az do 25 atmosfer a powinno byc 17 ja osobiscie nie znam sie na klimie. I powiedzial niech pan podjedzie do elektronika samochodowego i on luknie co i jak i jestem w czarnej du... Bo klima jest sprawna ale nie zalacza sie wiatraczek jakis. Prosze was o szybka odpowiedz co i jak bo niechce byc znowu w plecy bo juz wylozylem 115 zl dziekuje z gory pozdrawiam.
 
 
qwe12318 




Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 44
Skąd: Barlinek



Wysłany: Pon Maj 20, 2013 20:52   Re: klima

No to kolego poczytaj forum klime napędza wiatrak na chłodnicy - oryginał 2000zł ale jest sposób na podmiane...

taz87 napisał/a:
WItam po dlugiej nie obecnosci. J tez chcialem sie podpiac pod ten temat jesli pozwolicie mam problem nastepujacy. nabilem dzis klime i gosciu mi powiedzial "ze" uklad jest szczelny wszystko ok "ale" nie zalacz sie mi wentylator i za duzo pompuje cisnienia bo az do 25 atmosfer a powinno byc 17 ja osobiscie nie znam sie na klimie. I powiedzial niech pan podjedzie do elektronika samochodowego i on luknie co i jak i jestem w czarnej du... Bo klima jest sprawna ale nie zalacza sie wiatraczek jakis. Prosze was o szybka odpowiedz co i jak bo niechce byc znowu w plecy bo juz wylozylem 115 zl dziekuje z gory pozdrawiam.
 
 
bluetom2 



Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 27
Skąd: żary



Wysłany: Pon Lip 01, 2013 11:01   

witam chcialbym na poczatku podziekawac za zainteresowanie moim problemem. musze sie pochwalic ze klima juz mi dziala. a co bylo powodem? oj teorii bylo wiele wszyscy mechanicy robili wszystko aby naprawic czyt. ( naciagnac na kase i nie zrobic nic) kazali mi wymienic wszystkie przekazniki,wymienic sprezarke, czujnik cisnienia, osusacz, sterowanie(klimatronik), a nawet doszedl jeden mechanik do wniosku ze zamiast czynnika w ukladzie jest powietrze. jest dla mnie mistrzem. po wielu dniach zalamki trafilem na mechanika ktoremu naprawa zajela 5min z miernikiem wszedl pod samochod kazal odpalic klime, zmierzyl PODLACZYL WTYCZKE OD SPREZARKI KTORA WYPADLA i klima chodzi i chlodzi jak nowa. koszt 20 zl mowi ze wiedza kosztuje. dalem 50 gdyz jestem bardzo zadowolony z jego uslugi.
 
 
falko29 



Dołączył: 19 Gru 2012
Posty: 82



Wysłany: Sro Lip 17, 2013 19:00   

Witam
Pozwolę podpiąć sie pod temat....
Sprawa wygląda tak, że klimatyzacja została uzupełniona, sprzęgiełko zaskakiwało, obroty spadały i wszystko było by fajnie, gdyby nie to, że nadal leciało ciepłe powietrze..
Wlazłem pod auto, zauważyłem, że sprzęgiełko klimy wygląda dziwnie, jakieś było nie równe, guma jakby z niego wytopiona itp.. Szukając nowego sprzęgła i koła pasowego, dorwałem sprawną używana sprężarkę i podczas wymiany okazało się, ze sprzęgło klimy w aucie jest wręcz spalone, spieczone, w kolorze fioletowym itp, a sama cewka miała stopioną obudowę...
Cóż wymieniłem cewkę, oraz koło pasowe i sprzegiełko. Na niskich obrotach czuć chłodniejszy wąż od klimy, chodzi niby spoko, ale jak przegazuję, to słychać straszne mielenie jakby kulki z łożyska się gdzieś mieliły,(Koło pasowe ma łożysko w idealnym stanie, pracuje cichutko i bez oporów)
Sama sprężarka potrafi zatrzymać! się w miejscu, ze sprzęgiełka leci dym i blokuje koło pasowe tak znacznie, że wyłączyło mi silnik !
Po wyłączeniu klimy i odpaleniu na nowo, wszystko chodzi jak trzeba , koło pasowe klręci się bez problemu i nagrzewania, ale po włączeniu klimy znów to samo, dźwięk mielenia i blokowanie sprężarki...
Pewnie ameryki nie okryję - sprężarka umarła ?
 
 
Vickers 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 113
Skąd: Kłodnica



Wysłany: Sro Lip 17, 2013 22:38   

falko29 napisał/a:
Pewnie ameryki nie okryję - sprężarka umarła


Zatarła się. Czyli dokładnie jak piszesz.
 
 
WojtekN 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 72
Skąd: Poznań



Wysłany: Pon Lip 22, 2013 18:12   

To i ja się podepnę pod ten temat ;)
Dziś podczas jazdy usłyszałem tak ze dwa razy w pewnym odstępie czasu dzięki typu rzężenie. Nie zareagowałem bo były to dźwięki trwające po kilkanaście sekund i przechodziły. Krótko po tym skończyła się klima.
Gdy zatrzymałem się na stacji po podniesieniu maski słychać wyraźnie metaliczne stuki z okolicy paska klinowego. Nie ma znaczenia czy klima jest włączona czy też nie.
Pasek klinowy się obraca.
Z tego co wyczytałem to albo sprężarka albo koło pasowe.
I tu pytanie, czy jeśli byłoby to koło pasowe to pasek klinowy by się obracał?
No i kolejne czy kompresor klimy jest jeden w R75 czy są różne w zależności od wersji silnikowej?
 
 
falko29 



Dołączył: 19 Gru 2012
Posty: 82



Wysłany: Sob Lip 27, 2013 10:22   

Ja szukałem kompresora typowo pod moją pojemność , ze względu na to, ze może mocowania by się różniły, czy cokolwiek... Jest tego taki wybór, ze znajdziesz swoją pojemność.
A co do metalicznego stukotu, to u mnie był dźwięk jak w młynku, zmielona sprężarka doszczętnie. Ale na wyłączonej klimie była cisza.... Więc może poleciało Ci łożysko rolki, lub sprzęgiełko gdzieś dotyka, ociera, czy cokolwiek... Właź pod auto, klucz 10 i odkręć tarczkę sprzęgła i potem sprawdź czy dźwięk dalej występuje
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Klimatyzacja - problem
piochu1 Rover serii 75, MG ZT 14 Czw Maj 16, 2013 19:32
kalafior
Brak nowych postów [R75] Problem z klimatyzacją
Coś rzęzi :(
roobertoo Rover serii 75, MG ZT 23 Sro Sie 06, 2008 08:19
MaReK
Brak nowych postów [R75] Problem z klimatyzacją
jogi831 Rover serii 75, MG ZT 7 Wto Maj 05, 2009 18:34
jogi831
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [klimatyzacja problem]
bluetom2 Rover serii 75, MG ZT 2 Czw Maj 16, 2013 08:38
tronsek
Brak nowych postów [R75] Problem z klimatyzacją
Red69 Rover serii 75, MG ZT 10 Pon Lip 27, 2009 21:31
PHJOWI



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink