Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620si] Rozregulowałem pgm-fi? Falują obroty.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620si] Rozregulowałem pgm-fi? Falują obroty.
Autor Wiadomość
mianko 



Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 23



Wysłany: Czw Sie 22, 2013 22:44   [R620si] Rozregulowałem pgm-fi? Falują obroty.
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1995

Witam, wydaje mi się że rozregulowałem pgm-fi, ale zacznijmy od początku, jakiś czas temu miałem awarie pojazdu, gasł podczas jazdy, brak iskry, aż w końcu nie chciał odpalać, metodą prób i błędów odłączałem wszystkie czujniki szukając iskry, troszkę wcześniej gdy jeszcze działał tylko gasł podczas jazdy ruszyłem pgm-fi i jak zacząłem to ruszać autko zaczeło mieć problemy z odpalaniem na benzynie na zimnym silniku, po odpaleniu obroty stały stabilnie, dodając delikatnie gazu, po puszczeniu pedała obroty zaczeły energicznie falować do minimum obrotów (przed granicą gaśnięcia), teraz jak już wcześniejszą usterkę z brakiem iskry usunąłem po przez wymiane aparatu zapłonowego z accorda 2.3 (jest identyczna, znajomy ma w accordzie po regeneracji założoną z rovera, a ja jego uszkodzoną oryginalną hondy złożyłem z dwóch aparatów jeden sprawny, z mojego rovera cewkę przełożyłem i hondowski aparat założyłem do siebie). Teraz autko jeździ, tylko na zimnym silniku falują obroty i podczas jazdy na benzynie szarpie, nawet ruszając z samego sprzęgła. Autko jest zgazowane i na gazie dobrze chodzi, nawet kiedy jest zimny.


Teraz moje pytanie, co to jest zaznaczone na zdjęciu? i jak to się reguluje? bo właśnie w tym troszkę namieszałem, przynajmniej tak mi się wydaje. (to nie jest moje zdjęcie, wygoogolowałem je w celu zaznaczenia tego co ruszałem)


Jeśli coś zbyt chaotycznie napisałem proszę pytać o niejasności, wytłumaczę o co mi chodzi.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Sie 22, 2013 22:44   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
KRYS 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 766
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Pią Sie 23, 2013 17:40   

to jest zawór termiczny szybkiego biegu jałowego
aby go sprawdzic okręcasz blaszke z góry odpalasz silnik i zatykasz go ręką, będziesz czuł podciśnienie które powinno zniknąć z momentem rozgrzania się silnika.
 
 
 
mianko 



Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 23



Wysłany: Sob Sie 24, 2013 01:31   

Wiesz może jak to wyregulować? ja pod tą blaszką właśnie kręciłem obcęgami i rozregulowałem.
 
 
kamsmol 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Wrz 2012
Posty: 4



Wysłany: Sob Sie 24, 2013 07:30   

Czyszczenie zaworu FITV
Odkręcamy 2 śruby krzyżakowe w blaszce górnej, w środku jest okrągły plastik z nacięciem, wykręcamy go uważając bo pod spodem jest sprężynka, wyjmujemy wszystko, myjemy benzyną ekstrakcyjną, tłoczek ze sprężynką możemy psiknąć WD40 by luźniej i równo chodził, składamy do kupy.
Plastikową część wkręcamy około 2 i 3/4 obrotu od załapania gwintu. Zakładamy blaszkę, przykręcamy i odpalamy auto.
Jeżeli obroty dalej są złe wykręcamy lub wkręcamy plastikowy element pod blaszką, za każdym razem do sprawdzenia obrotów wszystko musi być złożone do kupy.
Zawór FITV odpowiada między innymi za falujące obroty.

Pozdrawiam
Kamil ;)
 
 
mianko 



Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 23



Wysłany: Sob Sie 24, 2013 14:35   [R620si] Rozregulowałem pgm-fi? Falują obroty.

Kurcze, to chyba jednak nie to, zrobiłem tak jak napisałeś, ale obroty falują, tylko że na wyższych obrotach niż poprzednio, dalej tylko na zimnym silniku i tylko na benzynie.
Lewego powietrza nie ciągnie, bo wymieniłem rure dolotową powietrza (między filtrem a kolektorem, wcześniejsza była w marnym stanie), poza tym gdyby było lewe powietrze to raczej na ciepłym silniku jakieś oznaki niestabilności też by były. Sprawdzę jeszcze krokowca, sprawdził bym również czujniki temperatur, ale gdzie one się znajdują, zgaduje że są dwa, jeden od mierzenia temp. silnika dla wskaźników na desce, a drugi również od mierzenia temp. silnika, tylko że dla kompa który dawkuje mieszankę powietrza i paliwa, czy się mylę? Jakieś sugestie, pomysły?
 
 
slax 
Klubowicz





Pomógł: 85 razy
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Sob Sie 24, 2013 15:19   

tutaj zajrzyj http://www.honda.cba.pl/
_________________
R220 Coupe Turbo + MGF 1.8 + MG ZS180 + MG ZT190 :D
 
 
mianko 



Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 23



Wysłany: Nie Sie 25, 2013 18:58   

Cytat:
Plastikową część wkręcamy około 2 i 3/4 obrotu od załapania gwintu.

Zrobiłem to samo tylko odwrotnie, czyli wkręciłem na maxa i wykręciłem o 2 i 3/4 obrotu i jest w porządku, wcześniej obroty miałem 2-3tys, a teraz już nie faluje i na ssaniu mam około 1500, po nagrzaniu się normuje. Jeszcze jutro sprawdzę na sucho przy całkowicie zimnym silniku jak jest, ale wydaje mi się że uporałem się z problemem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R600] Falują obroty
komandos203 Rover serii 600, Honda Accord 1 Sro Paź 08, 2008 18:07
kamilekz22
Brak nowych postów [R600] Falują obroty i błąd 61
euronymous Rover serii 600, Honda Accord 9 Czw Lut 05, 2009 08:28
thef
Brak nowych postów [R620] Świeci check, auto dymi, obroty falują.
Sacred Rover serii 600, Honda Accord 9 Wto Wrz 23, 2008 09:54
Brt
Brak nowych postów [R620] Utrata mocy, falują obroty, szarpanie, check engine
Abaddon09 Rover serii 600, Honda Accord 12 Sro Mar 21, 2018 10:20
ROVER620Di
Brak nowych postów [R620Si] Wysokie obroty
n05tr4 Rover serii 600, Honda Accord 2 Nie Maj 29, 2016 21:16
n05tr4



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink