Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Separator oleju kolektora dolotowego
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Separator oleju kolektora dolotowego
Autor Wiadomość
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pon Cze 24, 2013 17:48   

grzegorz_g napisał/a:
zrobiłeś tylko jedno wejście do puszki, a musi być jeszcze wyjście.
oczywiście musi być wejście i wyjście i najlepiej na różnych poziomach ipod kątem 90 st.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Cze 24, 2013 17:48   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Legwan1989 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 258
Skąd: Słupsk

Rover 75

Wysłany: Pon Cze 24, 2013 20:19   

tak wiem, to jeszcze było nieskończone dzieło. W opisie było podane ze sama śrubka bedzie znajdowała sie u dołu , jako gwint spustowy to co sie zbierze w separatorze. U gory mam przyspawane dwa takie króćce jak ten co widac na zdjęciu. Jutro moze zrobię fotki jak to u mnie wygląda juz w aucie
 
 
grzegorz_g 



Dołączył: 20 Kwi 2013
Posty: 34



Wysłany: Czw Sie 29, 2013 11:45   

Mam separator na cienkim przewodzie od czerwca, zrobiłem jakieś 5 tyś km i jest w nim całkowicie sucho, podłączyłem go przewodem elastycznym do sprężonego powietrza o średnicy 12mm czy to na wpływ na pracę tego układu i z tego wynika brak zbierania się oleju w separatorze ?
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Czw Sie 29, 2013 13:12   

grzegorz_g, sprawdź czy otworki ( fi 2 mm ) w głowiczkach gdzie wchodzi cienki przewód nie są zatkane nagarem , a jeśli są drożne to czy układ jest szczelny , bo jak jest sucho w odolejaczu i przewodach to znaczy, że nie ma przepływu..
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Pią Sie 30, 2013 18:33   

Mam taki sam przypadek w odolejaczu jest sucho. Jak chciałem dmuchać to nie dałem rady. Zauważyłem ze w głowicy z przodu jak wyciągnę cienki przewód to jest w środku otworu metal nie da się nawet śrubokrętu włożyć. Również cienki przewód z pod kolektora jest zatkany i mam pytanie czy da się zdemontować wężyk bez ściągania kolektora i co jest z przednia głowica, czy nie powinno być tak jak na grubym ze widzę co jest pod pokrywa??
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pią Sie 30, 2013 21:28   

rafalmis1, trzeba wypiąć cienkie przewody i próbować przetkać otwory cienkim drutem stalowym ( fi ~`1.5 mm) , z tyłu dostęp jest po ściągnięciu kolektora.Zatkane otworki nagarem zakłócają odpowietrzanie skrzyni i mogą wpływać niekorzystnie na współpracę skrzyni aut. z silnikiem.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Sob Sie 31, 2013 11:23   

Właśnie wiem, że ma to wpływ na automat. Aktualnie wytłaczarki wygląda tak. Przewód cienki w ręku dmucham, jest przepływ. Jak zapne w głowice, nie dam rady dmuchać. Jak zapne w przewód od wezyka z pod kolektora, to też nie dam rady. Nie mam pojęcia co jest nie tam
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Legwan1989 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 258
Skąd: Słupsk

Rover 75

Wysłany: Sob Sie 31, 2013 20:22   

Ja dziś przy okazji wymiany termostatu i paru innych części sprawdziłem stan zawartości separatora. Było trochę ponad połowę zbiorniczka ale nie żadnej mazi czy oleju a wody. Co prawda woda była bardzo zardzewiałą ale to pewnie dlatego iż to metalowa rurka. Ale sam fakt ze w środku jest woda a nie jakaś oleista maź bardzo mnie zdziwił.
Podłączone miałem do grubego przewodu.
Ale widać bardzo dużo poprawę, wcześniej maź miałem nawet w obudowie filtra a o przepustnicy już nie wspominając. Teraz jest dużo czyściej.



 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Sro Wrz 04, 2013 22:47   

węże cienkie odmy są drożne, ale otwory w głowicach nie!! dołączam zdjęcie obu głowić. Bardzo proszę o pilną poradę co mam robić. W jednej i drugiej głowicy, otwory są wielkości łebka od szpilki. Tak to ma wyglądać?? (na zdjęciu widać)

przebiłem nagra igła, dmuchnąć udaje się lecz bardzo, bardzo ciężko, naprawdę bardzo ciężko :-| chyba tak nie powinno być.

czy mam powiększyć otwory ?? przednią pokrywę ściągnąłem myśląc, że nagar jest w środku, ale nic, a dmuchać jest mega ciężko

pytałem 2 osób i przepływ mają swobodny, ale nie wiem jak z otworami w głowicy??
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
grzegorz_g 



Dołączył: 20 Kwi 2013
Posty: 34



Wysłany: Sob Sie 09, 2014 10:37   

Problemem u mnie okazał się ten zatkany otwór fi 1,5~2mm, przepchałem drutem na głębokość 5cm do oporu, nie chciało pójść ale się poddało, teraz wszystko jest ok, olej leci. Jeśli chodzi o przekrój przewodów doprowadzających do separatora to wychodzi na to że nie ma znaczenia.

[ Dodano: Sob Sie 09, 2014 10:37 ]
Mam separator oleju od roku w zimę zbierał się głownie olej i woda w stosunku 70/30 teraz w lecie stosunek oleju do wody to 20/80, nieraz po 200km mam ze 150ml wody, czy to normalne ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [r75] Demontaż kolektora dolotowego
gacek189 Rover serii 75, MG ZT 7 Sob Sie 10, 2013 20:02
Legwan1989
Brak nowych postów [R75] Ustreka kolektora dolotowego - VIS
Bartmilinio Rover serii 75, MG ZT 39 Pią Lis 15, 2013 12:29
stazaj88
Brak nowych postów [R75] Separator oleju
Gość Rover serii 75, MG ZT 4 Sob Paź 04, 2008 18:03
sTERYD
Brak nowych postów [R75] Czyszczenie kolektora dolotowego Liquid Moly
staniapl Rover serii 75, MG ZT 12 Wto Sie 09, 2016 21:22
longer86
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] Błąd silnika: zawór kolektora dolotowego, przepustnicy
saiien Rover serii 75, MG ZT 2 Czw Kwi 24, 2014 21:34
apples



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink