Forum Klubu ROVERki.pl :: Podłączenie siły 3 fazy do rozdzielni w budynku gospodarczym
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Podłączenie siły 3 fazy do rozdzielni w budynku gospodarczym
Autor Wiadomość
zuber84cool 




Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 899
Skąd: Zewsząd

Rover 600

Wysłany: Pon Gru 16, 2013 15:03   Podłączenie siły 3 fazy do rozdzielni w budynku gospodarczym

Witam, mam w domu starą instalację 4 żyły, czyli 3 fazy, niedawno przeciągnąłem kabel YKY w ziemi z domu do budynku gospodarczego ok 15 metrów, celem przeniesienia "siły". W domu w środku mam stare gniazdo siłowe na 4 płaskie bolce, chcę je zlikwidować, nie chcę mieć w domu gniazda siłowego oraz zależy mi na porządku by nie ciągnąć kabli do domu, aby podłączać silnika 4KW i innych urządzeń siłowych, natomiast w budynku gospodarczym jak najbardziej siła się mi przyda oraz gniazdka na 230V. Dlatego też zakupiłem rozdzielnię z gniazdem siłowym na 4 bolce 16A 400V oraz dwoma gniazdami 230V. Teraz chcę to wszystko podłączyć po kolei.
Rozumiem, że po wywaleniu starego aluminiowego gniazda siłowego w domu podłączam położony wcześniej kabel YKY i skręcam w puszcze hermetycznej idący do rozdzielni w budynku gospodarczym tak?
Następnie muszę ten kabel podłączyć w rozdzielni pod wyłącznik 3F? Fazy po kablach kolejno jak było w starym gnieździe L1 L2 L3 i ostatni przewód, który jest uziemieniem a był podłączony o obudowy wtyczki gdzie muszę podłączyć w rozdzielni?

Dodaje zdjęcia jak to wygląda


Chciałbym również wyprowadzić z tej rozdzielni kable pod włączniki światła, będę wdzięczny za pomoc.
_________________
JDM OPTION | Cultstyle.pl
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Gru 16, 2013 15:03   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
leszczyna 



Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 69
Skąd: Klęczany/Nowy Sącz



Wysłany: Pon Gru 16, 2013 23:11   

MAsz w domu roznicowke.
 
 
zuber84cool 




Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 899
Skąd: Zewsząd

Rover 600

Wysłany: Pon Gru 16, 2013 23:20   

A to jest pytanie? bo nie wiem jak to interpretować. W domu mam starą instalację na 4 żyły, główna rozdzielnia jeszcze na korki topikowe i typowy licznik. Od tej rozdzielni idzie po kablu siła na 3 fazy do gniazda, które chcę zlikwidować a w jego miejscu połączyć z położonym nowym kablem w puszcze hermetycznej i dalej, jak to opisałej wcześniej podłączyć w rodzielni. Prąd dostarczany jest do domu linią napowietrzną od słupa obok domu, na słupie jest uziemienie bednarką.
_________________
JDM OPTION | Cultstyle.pl
 
 
 
marthinez 



Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 932
Skąd: Szczecin



Wysłany: Wto Gru 17, 2013 09:58   

Chcesz podłączyć kabel 4 żyłowy ze zdjęcia po prawej do nowej rozdzielni?

zuber84cool napisał/a:
Prąd dostarczany jest do domu linią napowietrzną od słupa obok domu, na słupie jest uziemienie bednarką.
Z tego co piszesz to dostawca prądu przesyła Ci energię w TN-C ew. TN-C-S.
W takim układzie przewód żółto zielony pełni również funkcję przewodu neutralnego tzw. PEN.
Podłączenie powinno wyglądać tak: L1,2,3 do przyłączy fazowych, natomiast przewód PEN do przyłącza neutralnego (kolor niebieski) i uziemienia (żółto-zielony).
I tyle.
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
hertz25 




Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 538
Skąd: Maków Maz

Rover 200

Wysłany: Pią Sty 03, 2014 20:16   

siemanko podepnę się pod temat jeśli można ;-) ostatnio z elektrykiem rozprowadziłem w domu prad i jaki dac bezpiecznik na rtv klasy D? bezpieczniki będą b16 na gniazdka
_________________
....special stereo system ....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Powierzchnia reklamowa na budynku/płocie.
Alexi Offtopic 8 Pią Cze 28, 2013 19:48
Alexi
Brak nowych postów Podłączenie pompy głębinowej
rovek Offtopic 4 Sro Maj 09, 2012 21:02
azor77
Brak nowych postów podłączenie TV oraz laptopa
koleszko1988 Offtopic 7 Sro Sty 20, 2010 00:23
MaReK
Brak nowych postów Podłączenie/połączenie kina domowego....
Wydryszek Offtopic 5 Wto Lip 27, 2010 11:25
TomC



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink