Forum Klubu ROVERki.pl :: [R 400] Podniósł się poziom oleju?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R 400] Podniósł się poziom oleju?
Autor Wiadomość
olszan1234 



Dołączył: 12 Cze 2013
Posty: 6



  Wysłany: Wto Gru 24, 2013 00:38   [R 400] Podniósł się poziom oleju?
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 1999

Witam.
Dzisiaj zaglądając pod maskę dostrzegłem że poziom płynu chłodzącego się zmniejszył, tydzień temu wlałem pod max a dzisiaj było o polowe mniej, to po pierwsze a do tego zauważyłem ze na bagnecie podniósł mi się poziom oleju jest to w ogóle możliwe? czeka mnie HGF?? Czy ktoś miał podobny problem? :/
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Gru 24, 2013 00:38   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10919
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Wto Gru 24, 2013 01:09   

czeka Cię naprawa. HGF to już masz :/
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
olszan1234 



Dołączył: 12 Cze 2013
Posty: 6



Wysłany: Wto Gru 24, 2013 03:19   

O cholera czyli HGF mnie juz dopadł :// Kurcze Panowie co dalej robic? Czeka mnie wyjazd moim Roverkiem ponad 500 km i jestem przerazony tym co przeczytalem. Czy jesli bede pilnowac poziom plynu chlodzacego i kontrolowal stan oleju to wytrzyma to chociaz do poczatku stycznia?? Co musze wymienic, albo z czym mam sie zglosic do mechanika? Help me! :( ((
 
 
polofix 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 661
Skąd: TUREK/DOBRA

Rover 400

Wysłany: Wto Gru 24, 2013 08:21   

olszan1234 napisał/a:
O cholera czyli HGF mnie juz dopadł :// Kurcze Panowie co dalej robic? Czeka mnie wyjazd moim Roverkiem ponad 500 km i jestem przerazony tym co przeczytalem. Czy jesli bede pilnowac poziom plynu chlodzacego i kontrolowal stan oleju to wytrzyma to chociaz do poczatku stycznia?? Co musze wymienic, albo z czym mam sie zglosic do mechanika? Help me! :( ((

Jak będziesz tak dalej jeździł to już po silniku. A do połowy stycznia to już raczej niemożliwe . Ja bym bał się zrobić kilka kilometrów a co dopiero kilka tygodni tak jeździć.
Tak z ciekawości; jaki masz przebieg? 150-170tys km?
 
 
 
dawid257 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Sty 2013
Posty: 141



Wysłany: Wto Gru 24, 2013 08:21   

ja bym napewno 500 km tym nie jechal jak Ci woda do oleju idzie. chyba że chcesz silnik wykończyć. tylko naprawa
 
 
 
polofix 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 661
Skąd: TUREK/DOBRA

Rover 400

Wysłany: Wto Gru 24, 2013 08:32   

dawid257 napisał/a:
ja bym napewno 500 km tym nie jechal jak Ci woda do oleju idzie. chyba że chcesz silnik wykończyć. tylko naprawa
Najprawdopodobniej nie zapanuje nad ilością płynu ,który będzie się przedostawać do oleju. A co z tym olejem? Będzie upuszczać po drodze? Nadmierna jego ilość może spowodować tez wycieki a w tym silniku wypluje uszczelniacz przedni na wale i wtedy kupa dymu i olej rozchlapany po całej komorze silnika i od spodu samochodu.
 
 
 
danielbolo1 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 16



Wysłany: Wto Gru 24, 2013 11:44   

Kolego zobacz czy nie masz wycieku płynu , podniesienie się oleju może być spowodowane tym ze auto jest przechylone na prawą stronę , gdzie olej podnosi się od strony miernika.

Jeżeli ubyło ci tyle płynu , to sprawdź pod korkiem oleju czy nie masz ,,masła,, . Ja płynu dolewałem często , ale przy wymianie oleju był on bez żadnej wody (płynu) , a widać było by od razu gdybyś wlał litr , bo i tak by się nie wymieszał.

Sprawdź dokładnie to. Nie przegrzałeś silnika ? Rover - często pada uszczelka. Ja ostatnio się zmartwiłem bo w zbiorniczku pojawiła się plama oleju. Ale wydaje mi się że kiedyś komuś padła uszczelka i dlatego tak jest ponieważ układ został zabrudzony olejem.

Jeżdżę autem , przejechałem parę tyś i jest okey. Czasami jak auto postawie krzywo na bok , to albo mam za mało oleju albo przy dużo. Wyjmij jeszcze miernik i obadaj go czy nie widzisz na nim kropel płynu podczas pracy silnika. Pompa olejowa spieni płyn i będą małe kropelki. Filtr chyba powinien zatrzymywać płyn , lecz różnie to bywa i przeważnie cos tam przepływa.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R416] Poziom oleju
radifumi1 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Pią Mar 14, 2008 23:52
sTERYD
Brak nowych postów [Rover 400 1,6 BENZ] Poziom oleju w silniku
adamek.o2 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 10 Pon Sty 16, 2012 21:26
polofix
Brak nowych postów [R416] Jak sprawdzić poziom oleju w skrzyni
dawidd Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Sro Kwi 01, 2009 16:54
ascaris
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [r400] jak sprawdzić poziom oleju w skrzyni biegów.
krzystoff Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Wto Maj 03, 2011 10:11
danzel9021
Brak nowych postów [R416] Poziom płynu
pablo3011 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Wto Paź 07, 2008 18:17
thef



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink