Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 75] Zmiana kluczyka a problem ładowaniem akumulatora
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Rover 75] Zmiana kluczyka a problem ładowaniem akumulatora
Autor Wiadomość
batbox 



Dołączył: 24 Gru 2013
Posty: 4
Skąd: Polska



Wysłany: Sob Gru 28, 2013 16:39   [Rover 75] Zmiana kluczyka a problem ładowaniem akumulatora
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witam,

Od 3 m-cy jestem szczęśliwym posiadaczem R75. Oczywiście jeździ się cudownie, ale niestety przyszły pierwsze problemy...
W pilocie do kluczyka zniszczył mi się przycisk (dość powszechna usterka), więc kupiłem nowy kluczyk (surowy z obudową pod R75). Przełożyłem płytkę wewnętrzną i grot. Przy próbie odpalenia samochód nie zareagował. Spróbowałem więc odpalić drugim fabrycznym kluczykiem (też ma uszkodzony przycisk w pilocie) i odpalił bez problemu. Jednak po ujechaniu ok 200 m zaświeciła się kontrolka braku ładowania akumulatora. Zacząłem wracać z powrotem do domu i na tym 200 metrowym odcinku zaświeciły się jeszcze kontrolki od poduszek, hamulca ręcznego i chyba coś jeszcze (normalnie choinka). Po dojechaniu na parking i zgaszeniu silnika sprawdziłem jeszcze raz odpalanie, ale wszystko już wskazywało na rozładowanie aku ("cykanie" rozrusznika, miganie awaryjnych).

Zastanawiam się czy awaria ma związek z moim grzebaniem przy kluczyku czy też był to zbieg okoliczności. Ma ktoś jakiś pomysł co się mogło przytrafić? Wcześniej samochód odpalał bez problemów i nic nie wskazywało na nadmierny pobór prądu z aku.

PS. Temat zakładam po raz drugi, ponieważ za pierwszym razem źle wpisałem temat i został on zablokowany.

Dzięki użytkownikowi marcin.misek dowiedziałem się już, że pierwszy kluczyk (ten z nową obudową nie zadziałał ponieważ nie przełożyłem immo ze starej obudowy. Pozostaje pytanie, czy rozładowanie aku (ewentualny brak ładowania) może mieć związek z problemami z kluczykiem :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Gru 28, 2013 16:39   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Sob Gru 28, 2013 16:52   

raczej to nie wina kluczyka,z kolejności włączania sie kontrolek i tak szybkim rozładowaniu akumulatora ja bym obstawił zwarcie w alternatorze, naładuj akumulator odłączony od auta a później najpierw sprawdź czy auto go nie rozładowywuje bez włączonego zapłonu
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
batbox 



Dołączył: 24 Gru 2013
Posty: 4
Skąd: Polska



Wysłany: Pon Gru 30, 2013 11:47   

Posprawdzałem to co mogłem i umiałem i faktycznie wygląda na awarię alternatora.

Napięcie akumulatora po podłączeniu do samochodu zaczęło spadać. Później uruchomiłem silnik przy naładowanym aku (aku po naładowaniu ok 13,6 V) i po chwili zmierzyłem napięcie na klemach - 11,4 V i spadało dalej. Żeby sprawdzić czy jest ładowanie z alternatora to odłączyłem klemę od aku i silnik zgasł (a z tego co się orientują powinien nadal pracować na zasilaniu z alternatora).
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10908
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pon Gru 30, 2013 12:01   

Nie powienien, bo alternator jest wzbudzany z akumulatora. Możesz tak sobie spalić elektronikę i alternator.
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
batbox 



Dołączył: 24 Gru 2013
Posty: 4
Skąd: Polska



  Wysłany: Pią Sty 03, 2014 19:38   

:evil: No cóż, w starszych samochodach tak to działało... Żeby przypadkiem nie popsuć więcej odstawiam samochód do warsztatu zajmującego się alternatorami itp.

[ Dodano: Pią Sty 03, 2014 19:38 ]
Wszystko już jest ok, alternator naprawiony - zjarał się sterownik, koszt naprawy 400 zł.
 
 
ripek 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Maj 2013
Posty: 44



Wysłany: Czw Sty 09, 2014 08:28   

Do nowej obudowy kluczyka musisz razem z plytka przelozyc pluskwe (taka mala podluzna kostka ) ktora siedzi w obudowie.
Bez niej otwozysz ale nie uruchomisz auta.
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Czw Sty 09, 2014 16:39   

ripek napisał/a:
Bez niej otwozysz ale nie uruchomisz auta.

chyba że wywalisz immo :D
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
batbox 



Dołączył: 24 Gru 2013
Posty: 4
Skąd: Polska



Wysłany: Czw Sty 09, 2014 17:31   Re: [Rover 75] Zmiana kluczyka a problem ładowaniem akumulat

batbox napisał/a:


Dzięki użytkownikowi marcin.misek dowiedziałem się już, że pierwszy kluczyk (ten z nową obudową nie zadziałał ponieważ nie przełożyłem immo ze starej obudowy.


Nowy kluczyk też już działa bez problemu. Magiczna czarna kostka umieszczona jest w "górnej klapce" obudowy kluczyka, którą po otwarciu odłożyłem na bok i nie zauważyłem, że coś tam zostało...

Dzięki za podpowiedzi. Temat można zamykać lub scalić z postem dotyczącym problemów z alternatorem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 75/MG ZT] Artykuły z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 75, MG ZT 0 Pon Sty 24, 2011 19:44
kasjopea
Brak nowych postów [R75] Problem z ładowaniem, rozładowywanie akumulatora
pieknyiro Rover serii 75, MG ZT 7 Pią Maj 24, 2019 19:54
SeniorA
Brak nowych postów [ROVER75] synchronizacja kluczyka po wymianie akumulatora
Marek108 Rover serii 75, MG ZT 6 Pią Wrz 02, 2016 19:52
sknerko
Brak nowych postów [R75] problem z ładowaniem
nowicjusz Rover serii 75, MG ZT 15 Czw Sty 05, 2012 09:52
domel-x
Brak nowych postów [R75] Problem z ładowaniem
Globetrotter Rover serii 75, MG ZT 3 Sro Sie 06, 2014 10:36
SAL



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink